Esileht Pereelu ja suhted kuidas blokkida ära inimene kes mulle vaid halba soovib

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kuidas blokkida ära inimene kes mulle vaid halba soovib

Postitas:

Just enda jaoks vaimses mõttes blokkida. Mu elus on yks inimene, kes mind sydamepõhjani vihkab ja mulle halba soovib. Päris kontakti vältida pole asjaolude tõttu võimalik. Kuidas ma saaks teha nii, et ta minu tasakaalu koguaeg kõigutada ei suudaks? Kuidas säilitada rahu? Kuidas olla nii tugev, et mitte lasta teise inimese õeluses minu elu häirida? Mida olete sellises olukorras ette võtnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta soovib halba?
On lihtsalt halb inimene?
Oled sina talle midagi halba teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu elus on yks inimene, kes mind sydamepõhjani vihkab ja mulle halba soovib. Päris kontakti vältida pole asjaolude tõttu võimalik.

Su mehe eksnaine?
Ma vihkaks ka, kui sa mu mehe üle lööksid. Kuigi, jah, mõistusega võttes peaks hoopis õnnelik olema, et mu petise käest vabastasid jne, aga alati ei saa kõiki asju mõistusega ju võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algatuseks võiks vahest endale teadvustada, et mitte keegi ei saa meie tasakaalu kõigutada, kui me seda ise teha ei lase. Isegi nõndanimetatud needused toimivad ainult ja üksnes juhul, kui see, kelle pihta need on suunatud, võtab selle nö. programmi vastu ja aktsepteerib seda kui reaalsust (mida see tegelikult ju ei ole).
Toon lihtsa näite: keegi halvustab su käitumist või tegu. Kui sa ise oled enesekindel ja tead sisimas, et käitusid õigesti, siis tema kriitika on sulle nagu “hane selga vesi”. See võib korraks sinus pahameelt tekitada, kuid sa unustad selle varsti. Kui aga sa ise ka ei ole kindel oma teo õigsuses, siis jääb tema kriitika sulle mällu ja hakkab sinus ebakindlust tekitama. Sa ise kordad endale iga kord, kui tunnustusest ilma jääd, et noh, ju ma olengi selline äpu. Mida rohkem sa endast nii mõtled, seda kõikuvamaks su jalgealune muutub.
Lahendus: mitte lähtuda selle inimese hinnangust oma tegudele / elule, vaid küsida endalt: kuidas ma ise oma käitumist hindan? See, kuidas ma ise hindan, ongi õige. Las pahatahtlik inimene klähvib, tema hinnangud ei loe. Sa ei pea neid kuulama. Muidugi, kui iga kokkupuude põhjustab konflikti või tohutu energeetilise (emotsionaalse) reaktsiooni, siis on parem neid kohtumisi nii palju vältida, kui vähegi võimalik, hoiab lihtsalt energiat kokku. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 13:16; 05.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et ta sulle halba soovib?
Mis teie vahel juhtus?
Kui keegi teist solvas, siis oleks kena lihtsalt vabandust soovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtudes kujutle endale klaaskera ümber, kõik tema mõtted ja sõnad mingu sinu selja taha kaugusse või põrkugu talle endale tagasi, kuidas ise soovid. Hoia käsi koos päikesepõimiku kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks ka ise vastust sellele küsimusele. Kõige hullem on see, et tegu minu lähisugulasega. Oleme rääkinud-leppinud ja tülitsenud, aga olen peale mitut aastat jõudnud arusaamisele, et midagi ei muutu nagunii ja me lihtsalt ei sobi kokku. Meie prioriteedid ja eluvaated on totaalselt erinevad. Mis tülisid tekitab on see, et ta solvab ja hõõrub ninaalla seda, milles tema eriarvamusel on. Varem ignoreerisin öeldut, kuigi olin südames solvunud, aga enam ma ei jaksa. Seda enam, et suurem osa solvangutest tehakse kuskil seltskonna juuresolekul endal nina tähtsalt püsti. Ma ei pea ennast süüdlaseks ja temast kehvemaks ka mitte. Peale viimast suuremat sõnavahetust kui ta läks oma solvangutega ka minu pereliikmete kallale, otsustasin, et nüüd on kõik. Tahan selle inimese oma elust välja lõigata ja üldse mitte temale mõelda, aga kuidas seda teha?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks ka ise vastust sellele küsimusele. Kõige hullem on see, et tegu minu lähisugulasega. Oleme rääkinud-leppinud ja tülitsenud, aga olen peale mitut aastat jõudnud arusaamisele, et midagi ei muutu nagunii ja me lihtsalt ei sobi kokku. Meie prioriteedid ja eluvaated on totaalselt erinevad. Mis tülisid tekitab on see, et ta solvab ja hõõrub ninaalla seda, milles tema eriarvamusel on. Varem ignoreerisin öeldut, kuigi olin südames solvunud, aga enam ma ei jaksa. Seda enam, et suurem osa solvangutest tehakse kuskil seltskonna juuresolekul endal nina tähtsalt püsti. Ma ei pea ennast süüdlaseks ja temast kehvemaks ka mitte. Peale viimast suuremat sõnavahetust kui ta läks oma solvangutega ka minu pereliikmete kallale, otsustasin, et nüüd on kõik. Tahan selle inimese oma elust välja lõigata ja üldse mitte temale mõelda, aga kuidas seda teha?!

Mina olen see, kes soovitas energia kokkuhoiu mõttes sellise inimesega suhtlemist vältida. Ise olen niimoodi teinud, ka sugulastega. Ma ei teeks seda tollele inimesele “sõda kuulutades”, vaid niimoodi märkamatult, et ei osaleks enam nii palju üritustel, kus temaga kokku võiksin puutuda ja ei organiseeriks temaga mingeid ühisettevõtmisi. Suhtleksin viisakalt, aga nii vähe kui minu poolt võimalik.
Aga siin on ilmselt oluline vahe, millise lähisugulasega täpselt tegemist on. Mingi tädi või onutütrega on seda ilmselt lihtsam teha, kui aga tegu on pensionieas vanemaga või ämmaga või täiskasvanud lapsega või meheõega (need on teinekord hullemad kui ämmad :)), siis on asi keerulisem. Siiski leian, et ükski inimene ei tohiks teist inimest emotsionaalselt kuritarvitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 13:16; 05.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lähisugulane, kellega igasuguse suhtluse lõpetasin, on vend. Ja nii lihtne see ongi – lihtsalt ei suhtle. Kui ema-isa juures käib, väldin samal ajal sinnasõitmist. Mul mõneti lihtsam ka suhtlust vältida – ta elab teises riigis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just enda jaoks vaimses mõttes blokkida. Mu elus on yks inimene, kes mind sydamepõhjani vihkab ja mulle halba soovib. Päris kontakti vältida pole asjaolude tõttu võimalik. Kuidas ma saaks teha nii, et ta minu tasakaalu koguaeg kõigutada ei suudaks? Kuidas säilitada rahu? Kuidas olla nii tugev, et mitte lasta teise inimese õeluses minu elu häirida? Mida olete sellises olukorras ette võtnud?

Parim kaitse on neutraalsus. Hakkad temast halba mõtlema, saab tema mõeldud halb ka sulle ligi. Kui tunned, et viha ikkagi survestab, siis kusagil oled ise ka juba vihkama hakanud. Õeluse vastu on samamoodi, parim neutraalsus. Teisi muuta ei saa, see teine peab selle õelusega elama. Samas kui sa seda inimesti vältida ei saa, siis häirimist sa ikkagi päris likvideerida ei saa. See on siis see paratamatus, millega tuleb leppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:47; 22.01 04:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kontakti vältida pole asjaolude tõttu võimalik.

Miks ei ole?
Tegu sinu alaealise lapsega kes elab sinu juures? Idiootne küsimus, aga rohkem näiteid ei tule ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 20:27; 22.01 04:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid saab kõigutada keegi, keda peame väga oluliseks endale. Miks sa pead oluliseks ja tähtsaks inimest, kes sulle ainult halba soovib? Niikaua kui seda inimest pead tähtsaks ja tema sõnu oluliseks, eks niikaua oledki hädas. Tühisele inimesele maksa üldse tähelepanu pöörata. Noo milleks ? Võta hinge pigem häid sõnu ja lase headest sõnadest end kõigutada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:47; 22.01 04:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei ole?
Tegu sinu alaealise lapsega kes elab sinu juures? Idiootne küsimus, aga rohkem näiteid ei tule ette.

Kes sa mulle miinuse panid. palun vähemalt vasta mu küsimuselegi.
Miks PEAB kellagagi suhtlema kui ei taha?

Mind TÕSISELT huvitab kohe. Paar tuttavat ka kiunuvad, et mõni sõber on nii tüütu ja vastik. Jubedalt kohe käib närvidele. Miks nad suhtlevad? Ma ei saa aru. Kui küsin, siis vaid mingi mõmin.
Vaba maa, mitte kedagi ei pea kannatama.
Sõber ei meeldi -> ei suhtle
Ülemus ei meeldi -> vaheta tööd
ämm ei meeldi -> ei pea suhtlema (elad ämma juures? no ise oled jobu)
töökaaslased ei meeldi -> no ei pea sõbrannatama nendega.
Vanemad ei meeldi -> üsna kurb lugu, aga ka nendega ei pea suhtlema. Kuigi soovitaks hiljem uuesti proovida, asi võib muutuda.
naaber ei meeldi -> ka ei pea suhtlema.

jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 20:27; 22.01 04:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtluse vältimine on kõige lihtsam. Kui teine pool on lapse teine vanem, siis mingi suhtlus peab säilima. Sisuliselt olen siinkohal nõus sellega, et kui on emotsioon, siis on ka suhe. Kui on viha ja see on jätkuv, siis on suhe ja tuleb lõpetada ka vihasuhe. Sest vastasel juhul kulutab see sinu emotsiooni…ja läbi sinu ka teiste. See, mida sina tunned on sinu valik. Kuidas vihast üle saada. Kui üksi ei saa, siis soovitan psühholoogi juurde pöörduda.
Vihkamine tapab inimest sisemiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas blokkida ära inimene kes mulle vaid halba soovib

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.