Esileht Ilu ja tervis kuidas diagnoositakse aju vereringehäireid?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kuidas diagnoositakse aju vereringehäireid?

millised uuringud tehakse selles, et teada saada, kas aju verevarustus on korras? ja kuidas diagnoositakse näiteks aju veresoonte lupjumist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 00:06; 18.09 13:40; 18.09 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on diagnoos “aju vereringehäired” selline üldine ja suhteliselt mittemidagiütlev. Olulised on aju verevarustuse häiretest tingitud haigsued – insult, ajuverevalum, mööduv isheemia jne. Diagnoosimiseks tehakse aju kompuutertomograafiline uuring. Väljakujunenud insult, ajuverevalum vms. on seal hästi nähtav, kuid kui uuring tehakse väga vara või on kolle liiga pisike, siis võivad ajupildid täiesti korras olla. Saab teha ka aju MRT-d, aga erakorraliselt pole see minu teada üheski Eesti haiglas võimalik. MRT on tundlikum kui kompuuter ja võib näidata väikseid koldeid, mida kompuuter “ei näe”.
Samas, mööduva isheemia korral on sümptomid samad, mis insuldil, kuid mööduvad iseenesest 24 tunni jooksul ja ajupildid on korras. Mööduva isheemia peamiseks põhjuseks on unearterite lupjumine ja seetõttu tekkivad verevarustuse häired. Ulatuslikumat veresoonte lupjumist on võimalik näha samuti aju kompuutris (suurte veresoonte korral isegi tavapiltidel), kuid enamasti tuleb teha selleks kontrastainega veresoonteuuring, kus on siis näha, et mõni veresoon täitub kontrastainega väga halvasti. Seda uuringut aga pole mõtet niisama igaks juhuks teha, seda tehakse ikkagi siis, kui uuringu tulemustega on midagi peale hakata – näiteks ägeda insuldi korral on võimalik näha trombiga ummistunud veresoont ja teha kiiresti trombolüüsi. Või on vaja otsustada, kas opereerida uneartereid või mitte, et nende vere läbilaskvust suurendada.
Aju verevarustust puudutavate haiguste puhul on aga kõige olulisemad sümptomid ja igapäevane toimetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aitäh põhjaliku vastuse eest. ma olen lihtsalt murelik oma seletamatute pearinglusperioodide tõttu. kuidas siis teada, millest need on? südant on uuritud põhjalikult, neuroloogil käidud ja MRT tehtud – kõik on justkui korras.

ometi tekivad mul mitu korda aastas perioodid, kus ootamatult tekib imelik ebakindlustunne peas, paar korda lausa paaripäevaste tasakaaluhäireteni välja. see ei olegi tegelikult niivõrd pearinglus (mitte nagu karussell), vaid tunne, nagu hakkaksin kohe minestama või kukkuma. ja tekib rahulikus olekus just. selline ebakindel periood võib kesta paarist nädalast kuuni, siis möödub sama salapäraselt ja on jälle mitu kuud hea olla. ei oska enam kuskilt abi küsida, aga ebamugav on olla, kui see vastik periood jälle peal on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 00:06; 18.09 13:40; 18.09 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
ometi tekivad mul mitu korda aastas perioodid, kus ootamatult tekib imelik ebakindlustunne peas, paar korda lausa paaripäevaste tasakaaluhäireteni välja. see ei olegi tegelikult niivõrd pearinglus (mitte nagu karussell), vaid tunne, nagu hakkaksin kohe minestama või kukkuma. ja tekib rahulikus olekus just. selline ebakindel periood võib kesta paarist nädalast kuuni, siis möödub sama salapäraselt ja on jälle mitu kuud hea olla. ei oska enam kuskilt abi küsida, aga ebamugav on olla, kui see vastik periood jälle peal on.[/tsitaat]

Tuttav tunne – minul annab nii tunda liiga madal vererõhk. Paar korda aastas see mull alla lähebki: kevadel ja sügisel enne ilmade soojenemist või jahenemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tuttav tunne – minul annab nii tunda liiga madal vererõhk. Paar korda aastas see mull alla lähebki: kevadel ja sügisel enne ilmade soojenemist või jahenemist.[/tsitaat]

mul on küll vererõhk madalam, aga mitte liiga madal – tavaline on 110/75. olen ka nendel halva enesetunde perioodidel mõõtnud ja ei ole olnud madalam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 00:06; 18.09 13:40; 18.09 16:55;
To report this post you need to login first.

Kas kaela uneartereidei uurita mitte Doppler-uuringuga, et selgitada, kui hea või halb on pea verevarustus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid püsiravimeid ei tarvita, mis võiksid olla ototoksilised (sisekõrva kahjustavad, kus asub tasakaaluorgan)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis kuidas diagnoositakse aju vereringehäireid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.