Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas käituda ülemusega?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kuidas käituda ülemusega?

Postitas:

ma ei tea, mis on juhtunud, igatahes ülemuse suhtumine minusse on väga palju viimaste kuude jooksul muutunud.
Ta heidab kõike mulle ette, millegagi ei ole rahul, rääkimata sellest, kuidas ma näen, et ma pole tema kabinetti justkui oodatud. Lisaks sapised märkused jne.
Kas võib tegemist olla sellega, et olen üliõpilane ja aastas paaril nädalal pean võtma õppepuhkust, et oma magistriõpingud ära lõpetada. Ometi töötan tööl 1,5 kohaga (ülemuse enda palvel, kuniks uus inimene leitakse.
Enda arvates pole nagu millegi erilisega hakkama ka saanud. Tööl käin ilusti, hiljaks ei jää, töökohustusi täidan korralikult.
Mida teie teeksite? Vaikselt hakkab selline olukord närvidele käima. Plaanin juba äramineku plaane.
Ma leian, et pole sellist kohtlemist ära teeninud ainuüksi sellepärast ,et pean oma kooli ära lõpetama ja aeg-ajalt õppepujkusel olema. See õppepuhkus on ülemuste enda poolt ju lubatud ja aktsepteeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa rääkinud oled temaga sellest? Või mõtlesidki, et probleem laheneb sellest foorumisse kirjutades?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedus, mis muud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla nii kadedus (palju sellel bossul endal haridust on?) kui ka mõne kolleegi susimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ometi töötan tööl 1,5 kohaga (ülemuse enda palvel, kuniks uus inimene leitakse.

Vabandust, aga seadused ei peaks ju sellist tegevust lubama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt selline pahurlus pole üldse Sinuga seotud.
Mind ülemusena viib välja see, kui minu ettevõttega seotud lepingulised kliendid hakkavad mulle pähe istuma, tüli norima, viivitama maksetega. Lisaks häirivad mind töötajate kohtutäiturite teemad, graafikumuutused, firma rahaprobleemid, tarneprobleemid, konkurentide ebaausad võtted meie teguvusalal, lisaks minu enda mõned möödalaskmised finantsotsustel (näiteks liiga kallis mööbel, mis laguneb ära kuu ajaga), see, et firmat tulemused pole need, mis prognoosisime, tublide töötajate lahkumine või sellega ähvardamine, konkurentide kadedus ja põhjendamatu mustamine, seadusemuudatused, mis tõstavad kulusid. Laste käitumisprobleemid koolis, ämma tervisemured, maamaja lagunev katus, sest ikka ma ei saa raha välja võtta firmast ja see nihkub aasta edasi.

Äkki leidsid midagi sobivat 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vestleksin sellest ülemusega. selline omaette juurdlemine ei ole kõige mõistlikum, niimoodi mõtled endale tont-teab-mis puudused külge, enesehinnang hakkab langema ja lõpuks on sul närvid sootuks läbi. kaua sa ennast niimoodi praed (või praadida lased).

ütle ülemusele:” ma näen, et te ei ole minuga viimasel ajal rahul, mida ma saaksin paremini teha, et seda muuta?”.
sellega on pall tema platsipoolel ja tema peab kuidagi reageerima.
seda ära pelga, et ta sust lahti tahab saada, kui sa suudad praegu kooli kõrvalt pooleteise inimese töö ära teha, oled sa kahtlemata väärtuslik töötaja. see paar nädalat aastas ei ole nii suur asi. ja kui ta praegu otsib ühte töötajat, siis sinu lahkumisega peab ta juba kahte töötajat otsima (ja ka välja õpetama) hakkama, ega boss loll ei ole, et endale sellist jama kaela tahab saada.

23:12 käol võib täiesti õigus olla, asi ei pruugi üldse sinus olla.
mu oma boss oli ka mingil perioodil tujutu ja järsem kui tavaliselt. mõtlesin ka, et ta pole minuga rahul (justkui ma oleksin mingi maailmanaba, eksole :D). lõpuks lihtsalt küsisin, et kas ma saaksin midagi teha, et ta nii morn ei oleks. ütles, et ei saa, aga tusatses ta hoopis sellepärast, et pidi vastu võtma ühe isikliku suure finantsotsuse.
ja mina loll juba vaatasin uue töökoha järgi ringi…

räägi inimesega, saad selguse majja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi ülemus kes andis sedasi naistele märku, et tahab ühte teatud asja. See naisterahvas kes sellest kõige paremini aru sai on tänaseks ühe teise firma osanik ja juhatuse liige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ometi töötan tööl 1,5 kohaga (ülemuse enda palvel, kuniks uus inimene leitakse.

Vabandust, aga seadused ei peaks ju sellist tegevust lubama?

Eeldan, et see on töötaja enda nõusolekul. Vägisi muidugi ei saa.

Ei pea alati kõike näpuga järge ajama. Need inimesed on kohutavalt tüütud, kes iga asja peale “aga seaduses on….” alustavad. Jah, ka meie teame, mida seadus lubab, mida mitte, aga mõnikord mahub sinna vahele ka INIMLIKKUS.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea alati kõike näpuga järge ajama. Need inimesed on kohutavalt tüütud, kes iga asja peale “aga seaduses on….” alustavad. Jah, ka meie teame, mida seadus lubab, mida mitte, aga mõnikord mahub sinna vahele ka INIMLIKKUS.

Vastupidi. Alati tuleb nimelt seadusele toetuda, sest kui midagi hapuks läheb, lähtutakse ainult seadusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ülemuse suhtumine minusse on väga palju viimaste kuude jooksul muutunud.
Ta heidab kõike mulle ette, millegagi ei ole rahul, rääkimata sellest, kuidas ma näen, et ma pole tema kabinetti justkui oodatud. Lisaks sapised märkused jne.

Tahaks ka kinnitada, et kindlasti pole asi sinus, ilmselt on tegemist ülemuse isikliku elu probleemiga, mida sinu peal välja elatakse jne, aga … Olen kunagi ka ise ülemuse silmis ebasoosingusse sattunud – pidevad etteheited ja rahulolematus, tahtmatus minuga tööalaseid teemasid arutada jms. Mina otsisingi lõpuks uue töö ja lahkumisavaldust andes (soovisin lahkuda 10-päevase etteteatamisega) ei üritatud mind tagasi hoida ega küsitud ka lahkumise põhjuste kohta. Viimane tööpäev oli reedel ja juba esmaspäeval oli minu kohale uus inimene olemas:) Pidi olema ülemuse tuttav ja nagu endiste töökaaslaste jutust aru sain, siis ülemus oli teda juba ammu minu kohale tahtnud, aga ei leidnud kuidagi võimalust minust lahti saada, kuna töö oli korras:) Nii et sellest siis ka tõrges ja kritiseeriv suhtumine iga minu tegevuse osas. Võib-olla on sinu ülemusel tõesti muu teema, aga minu kogemus ütleb, et teema võib olla kas soovis sind mingil hetkel välja vahetada või ka mõne kolleegi susimises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda pead küll tema käest küsima, kas on asi seotud Sinu magistriõpingute ja õppepuhkusega. Millegipärast ma ei usu seda, seal peab olema mingi muu põhjus.
Aga üldiselt nad muutuvad selliseks tõesti siis, kui tahavad töötajast lahti saada või on mingi muu asja pärast pahased. Mõtle, võimalik, et astusid talle mingil hetkel kusagil varba peale või rääkisid midagi temast kehvasti ja keegi on Sinu peale kaebamas käinud vms. Olen ise sellise asja üle elanud, kus kade kolleeg mõtles välja jutukese ja siis käis ülemusele rääkimas, et mina rääkisin talle seda.
Ülemus oli peale seda minuga nagu jäämägi ja ma ei saanud millestki aru, kuni lõpuks aru pärima läksin.
Tee suu lahti ja räägi temaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 17:45; 20.03 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see 1,5 kohaga töötamine on seaduslik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see 1,5 kohaga töötamine on seaduslik?

Nõuda ei saa, kuid vastastikusel kokkuleppel ei keela keegi, see ikka sõltub ju tööst. Kui inimene on töölepingu järgi näiteks raamatupidaja, kuupalgaga 1000€ ja vastastikkusel kokkuleppel teeb ka personalijuhi tööd, mis oleks mahult muidu 0,5 kohta ning raamatupidaja palk tõsteti seetõttu 1500€ euroni, kelle asi?
Mõni inimene töötab ühes töökohas täiskohaga ja mõnes teises (või ka kolmandas) poole kohaga, ka see pole keelatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 17:45; 20.03 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ülemus muutus selliseks, kui tal kodus naisega suhted halvaks läksid. mees oli paras töönarkomaan ja naine leidis uue mehe. millegipärast jäin mina tookord ette, samamoodi, kõik mis tegin või ütlesin, oli ühtäkki vale ja halb. ülemus mossitas ja noris ikka päris nõmedalt. jäin aga varsti lapseootele ja tööst eemale. 1,5a hiljem tööle naastes ei tundnud ma ülemust enam aga äragi – rõõmus, arvestav, mõistlik, toetav. imestasin silmad peast. selgus, et oli omale vahepeal uue naise leidnud. ju siis tema puhul sinna oligi koer maetud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hoopis seesugune kogemus, et mul oli kunagi üks noormees, kes mulle hullult meeldis ja meil oli algav suhe. Aga ta hakkas kandma ühte meeste lõhna, mis mulle absoluutselt ei meeldinud.
Selle asemel, et seda talle otse öelda, hakkasin ma temaga alatult ja nõmedalt käituma. Ma ei suutnud temaga lõpuks isegi ühes ruumis olla, kuna see lõhn hakkas mulle tohutult vastu. Lõpuks ma jätsin ta ka maha ja ma ei öelnud talle ka kunagi põhjust.

Mul on olnud ka töökaaslane, kelle enda ihulõhn mulle ei meeldinud, õnneks istusime me kabinetis piisavalt kaugel teineteisest… Vahel tuli teha koos tööd, yhe arvuti taga ja arutleda asju ja sünnipäevadel ikka kallistasime…aga see oli minu jaoks piin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“1,5 kohaga” töötamine tähendab minu jaoks keskmiselt 60 tundi nädalas töötamist ja selline kokkulepe ei ole seaduslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas käituda ülemusega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.