Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas käituksite üleoleva kolleegiga, kes algaja suhtes arrogantne?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kuidas käituksite üleoleva kolleegiga, kes algaja suhtes arrogantne?

Postitas:

Teen oma tööd nii hästi kui oskan (ülemus ka tunnustanud), aga muidugi mitte nii profilt kui tema, kes seda teinud 10a. Ikka täiega nõmedalt nähvas kõikide teiste ees, a la kuidas sa seda nii kaua tegid vmt.
Põen eilset ütlust veel tänagi ja mõtlesin siia kirjutada. Tunnen end täitsa pinges ta läheduses…

Mainida ülemusele?
Proovida ta kuidagi paika panna (ma ei oska end hästi kehtestada)?
Veel mingi variant?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle järgmine kord, et eks võrdleme 10 aasta pärast kui ma ka natuke olen saanud harjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ignoreeri. Tema on seal ikkagi kauem töötanud, seega sinust kõrgemal positsioonil. Kui ülemus teab, et sa hästi töötad, siis peaks ju kõik korras olema. Sina tee oma tööd ikka sama hästi edasi, ehk saad kunagi ise temast kõrgemale kohale, siis nähvad vastu.
Kui hakkad praegu konflikti tekitama ja kaebama, siis see võib just ülemust häirida ja võid oma töö kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema lõualõksutamisest ei muutu ju midagi, ülemus teab ja tunnustab sind, järelikult kui teed oma tööd hästi, siis seda näevad teised nagunii ja selle ütlemise pärast ei hakka keegi sulle halvasti vaatama, pigem paistab kõrvaltvaatajatele hästi silma, kui ta ennast sinust ohustatuna vms tunneb. Niisugune ümbernurgakähvamine on kõige salalikum, sest tihti ei jää vastasel midagi muud kui need pisinähvamised ära kannatada- otse tüli ülesvõtmiseks on asi liiga tühine, aga sinus ebakindlust ja pinget tekitab kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi oleneb situatsioonist ja sajast muust asjast, aga mina oleksin ilmselt naeratades öelnud, et kümneaastase harjutamisega peabki igaühest meister saama vms. Arvata on, et see ei jää viimaseks nähvamiseks, seega tuleb ta kas kohe paika panna või siis alati ignoreerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas töötas üks selline müügiinimene. Jah, ta tegi oma tööd hästi ja tõi tänu sellele firmale palju kliente (st raha) sisse, aga kuna teised töötajad hakkasid kurtma tema ülbuse üle, paluti tal lihtsalt lahkumisavaldus lauale tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 13:08; 21.06 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas töötas üks selline müügiinimene. Jah, ta tegi oma tööd hästi ja tõi tänu sellele firmale palju kliente (st raha) sisse, aga kuna teised töötajad hakkasid kurtma tema ülbuse üle, paluti tal lihtsalt lahkumisavaldus lauale tuua.

Ära fantaseeri! Firma eesmärk on kasumit teenida ja kui töötaja toob rohkem raha sisse kui teised, siis pigem vahetatakse need teised välja, mitte see, kes palju kliente ja raha sisse toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olen kätunud kellegi suhtes ülekohtuselt, siis mulle meeldivad inimesed kellel on julgust nelja silma all seda öelda. On juhtunud, olen vabandanud – läksin liiale või saadi minust valesti aru. Erinevad olukorrad.

Kui keegi on minu suhtes käitunud ülekohtuselt, vestleksin temaga samuti nelja silma all. On juhtunud, on aidanud.

Kui ma oleksin selle meeskonna juht, siis mulle meeldiks see, et ma saan sellistet vastuoludest teada. Parim on muidugi see kui täiskasvanud inimesed suudavad omavahel ise asjad ära klaarida, aga mõnikord on vaja et kõrgemal positsioonil olija sekkuks – kellelegi pole kasulik kui sellised pinged hõõguma jäävad.

Said vist kõik vaatenurgad kaetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas töötas üks selline müügiinimene. Jah, ta tegi oma tööd hästi ja tõi tänu sellele firmale palju kliente (st raha) sisse, aga kuna teised töötajad hakkasid kurtma tema ülbuse üle, paluti tal lihtsalt lahkumisavaldus lauale tuua.

Ära fantaseeri! Firma eesmärk on kasumit teenida ja kui töötaja toob rohkem raha sisse kui teised, siis pigem vahetatakse need teised välja, mitte see, kes palju kliente ja raha sisse toob.

Juhte on erinevaid. On lollid juhid ja on targad juhid. Tark juht mõtleb mitu sammu ette ning meie ettevõtte juht on tark ja kogenud juht. Ainult lühinägelik ei saa aru, et kokkuvõttes toob üks inimene, kelle töötulemused on küll head, aga kes järjepidevalt solgib asutuse sisekliimat, rohkem kahju kui kasu. Tegu on väikese mööblitootjaga, kus töötavad õppinud meistrid ja oskustöölised. Büroo poolel on inimesi vaid 6, nendest üks tegevjuht ja omanik, kes käib vähemalt kolmel päeval nädalas ise kontoris kohal. Büroo, tootmine ja ladu asuvad samas hoones. Tootmise poolel töötab ka omaniku poeg. Hakata ühe müügimehe pärast välja vahetama tervet või isegi poolt ülejäänud töötajatest – selle peale tuleb vaid väga loll inimene. Juba uute töötajate ümberõpe läheb liiga kalliks maksma. Seda juhul kui sa nad leiad. Ja sealt edasi mis? Loodad, et ülbe müügimees neid kuidagi paremini kohtleb? Naiivitar. Jäädki välja vahetama oma töötajaid, kuniks mõistus pähe tuleb. Meil on õnneks tark juht, tal olid kas varasemast elust kogemused olemas või on ta lihtsalt arukas. Ennetas kogu jama ja hoidis kokkuvõttes palju aega ja raha kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 13:08; 21.06 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas töötas üks selline müügiinimene. Jah, ta tegi oma tööd hästi ja tõi tänu sellele firmale palju kliente (st raha) sisse, aga kuna teised töötajad hakkasid kurtma tema ülbuse üle, paluti tal lihtsalt lahkumisavaldus lauale tuua.

Ära fantaseeri! Firma eesmärk on kasumit teenida ja kui töötaja toob rohkem raha sisse kui teised, siis pigem vahetatakse need teised välja, mitte see, kes palju kliente ja raha sisse toob.

Firma eesmärk on kasumit teenida, mitte see, et üks müügimees võimalikult palju müüki teeks. Kasum ei sõltu ainult 1 müügimehe müügist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suur firma ja sellised kõigi ees nähvajad on vaibale kutsutud. On isegi kõrgetelt kohtadelt tagandatud. Mõned on pidanud oma käitumist vabandama. Ilmselt pole kõik juhtumid suure kella külge läinud. Hiljaaegu oli küll kõrval osakonnas üks sõnavahetus. Üks ikka ütles ikka väga koledasti küll. Hiljem kuulsin kui ta köögis rääkis, et läheb teise firmasse tööle. Ilmselt lasti lahti.
Kõike mis öeldakse ei tasu siiski südamesse võtta. Mõnikord ei tasu välja teha. Ilmselt võib vahest olla probleem ka selles, et uus inimene saab palka sama töö eest enam kui see, kes on seda tööd 10 aastat teinud ja teeb väga hästi. Võib olla ongi point selles, et ta tunneb, et tema tööd ei hinnata vääriliselt, mitte see, et keegi uus teeb aeglaselt. Sina saad kiita, et oled tubli, aga tema mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:46; 27.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära fantaseeri! Firma eesmärk on kasumit teenida ja kui töötaja toob rohkem raha sisse kui teised, siis pigem vahetatakse need teised välja, mitte see, kes palju kliente ja raha sisse toob.

Nii rumalalt ei käituks ükski mõistlik juht, et vahetaks välja terve meeskonna selle nimel, et säilitada ühte müügiinimest, kes kolleegidega läbi ei saa.
Tulevad uued inimesed teiste asemele, see probleemne töötaja ei saa ilmselt ju ka nende uuetga läbi, jälle vahetatakse teised välja või?
Lõppkokkuvõtteks kaotab firma sel moel usaldusväärsuse klientide silmis ning lõppkokkuvõttes palju rohkem kliente ja raha.

Teemasse ka – ignoreeri või küsi teiste kuuldes, miks ta Sind alavääristada tahab. Ülemusele nn. mainimine pole hetkel veel küll ei vajlik ega ka kohane, jätad endast äpu mulje ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindel, et ta ainutl sinuga käitub nii ja just sellepärast,et oled algaja?

palju sõltub ka olukorrast, võibolla läkski sul ebamõistlikutl kaua aega, samal ajalkuulis kolleeg koguaeg pealt, kuidas sa päevadeviisi telefonis eraasju ajasid? ja üritas lihtsalt ka teistele mõista anda, et natuke liiga kaua tegid seda.

Mul endal oli ka üks kolleeg, kes just pidevalt kadus kuskile ära telefoniga vestlema Lõpuks ütlesin talle otse, et kui eraasjad hakkavad tööd segama, siis ei saa tööajal eraasju ajada. Meil ei ole mingi range kord, et ei tohiks üldse eraasju ajada, aga kui ikka iga 30 minuti tagant kaob inimene 15 minutiks telefoniga rääkima, siis häirib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas töötas üks selline müügiinimene. Jah, ta tegi oma tööd hästi ja tõi tänu sellele firmale palju kliente (st raha) sisse, aga kuna teised töötajad hakkasid kurtma tema ülbuse üle, paluti tal lihtsalt lahkumisavaldus lauale tuua.

Ära fantaseeri! Firma eesmärk on kasumit teenida ja kui töötaja toob rohkem raha sisse kui teised, siis pigem vahetatakse need teised välja, mitte see, kes palju kliente ja raha sisse toob.

Ma tahaks ka kohe selle peale kommenteerida. Just hiljuti üks töömees lausus, et tema on ju puhas kulu, et müügimees on ju see mees, kes raha sisse toob 🙂
Mina tegin ka ühest tuntust firmast ühe “hea” aga vastiku müügimehe käest ühe suure ostu, aga enam ei soovita kellelegi seda firmat. Nii, et näiliselt hea müügimees võib firma mainele ikka palju kahju teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:46; 27.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas käituksite üleoleva kolleegiga, kes algaja suhtes arrogantne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.