Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas katkemine endast märku annab?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas katkemine endast märku annab?

Postitas:

Mul tulid just triibud ära ja jõudsin juba rõõmustada. Täna öösel aga ärkasin veidra, pulseeriva kõhuvalu peale. Veidi nagu meenutas “päevade” valu, aga see ei ole kunagi pulseeriv. Võib-olla kujutan ette, aga selline tunne, nagu oleks emaka kokkutõmbed olnud (ma ei ole varem rase olnud, seega ei tea…). Mitte mingit eritist ei olnud, rinnad pakitsevad edasi ning alakõhus on endiselt selline pakitsuse tunne, nagu viimased nädal aega. Kas tegemist võib olla katkemisega? Kohe ei ole mõtet vist testi ka teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 10:21; 16.05 11:14; 17.05 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkemise tunnus on verejooks. Kuna emakas suureneb, siis võid tunda pakitsevat valu kõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on täiesti normaalne, emaka venimise pärast tunned neid valusi veel hiljemgi. Minul endal on 10 nädal ja ikka veel tunnen. Vahepeal kipub ka alaselg valutama, pika seismise peale. 6+4 oli mul ka väike toonu. Siis arst ütles et rahulikum resiim ja vahekorras mitte olla paar nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul valutas 4 päeva jutti kõht – pidevalt oli selline tuim valu. Ka No-Spa ei leevendanud seda. 4.päeval hakkas verejooks.
Teise katkemise puhul valutas keisrilõike arm kaks päeva. Tundsin ka sellist pidevat tuima valu – ja just armi kohal. 2.päeva õhtul hakkas samuti määrima, mis öösel verejooksuks üle läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks peetumist. Märku andis sellest pruunikas voolus, mis alguses oli vähene, siis aga juba suurem ja mõne päeva pärast tuli ka punast verd. Ultrahelis oli näha, et siis oli lootemuna juba emakaseinast irdunud. Mõlemad olid varased peetumised, umbes 6. nädalal. Valusid, tuikamist vmt ei olnud.

Sellise tuikamise peale ma end hulluks ei mõtleks. Selliseid tuikamisi tuleb rasedusega ikka ette (kaks rasedust on mul õnnestunud õnnelikult lõpuni kanda ja nende jooksul oli aeg-ajalt ikka kõhus tuikamist ja pakitsust, isegi kergeid torkeid ja valusid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul (teemaalgatajal) oli see tuikamine ikka päris tugev, tõesti nagu oleks taignarulliga rullitud. Aga seda oli umbes minuti jagu, siis taandus suhteliselt ruttu. See oli juba kaks päeva tagasi, siiani ei ole mingit veritsust ega määrimist olnud. Kuigi tundub, et rinnad ei ole nii valusad kui kaks päeva tagasi. Ei tea, vast mõtlen lihtsalt üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 10:21; 16.05 11:14; 17.05 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma (teemaalgataja) ikka muretsen… Kalendri järgi saab kohe viis nädalat täis, aga iiveldust pole veel grammigi olnud. On see normaalne? Arstini on ka veel aega, nii et jõuan veel praadida. Samas, rinnad ikka valutavad (kuigi ei ole minu meelest suuremaks läinud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 10:21; 16.05 11:14; 17.05 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma (teemaalgataja) ikka muretsen… Kalendri järgi saab kohe viis nädalat täis, aga iiveldust pole veel grammigi olnud. On see normaalne? Arstini on ka veel aega, nii et jõuan veel praadida. Samas, rinnad ikka valutavad (kuigi ei ole minu meelest suuremaks läinud).

Mul ka 5. nädalat ja mingit iiveldust ei ole, ega seda ei peagi olema. Rinnad kûll on kopsakamad nats☺

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea nii vara mingit iiveldust olema. Soovitaks maha rahuneda. Niikaua kui pole verejooksu, pole mingit katkemist, ülejäänud torked, valusähvatused jne on täiesti normaalsed nn emaka kasvamise valud. Kui vga muretsed, mine tee veretest (synlab, itk tasuline, kõik naistekliinikud ja ka perearstil saab teha lasta) ja 48t-72t hiljem järgmine, kui see on vähemalt topelt kasvanud, areneb rasedus ilusti nii nagu peab. Paari nädala pärast saad arstile minna, pane aeg kinni, enne 7.-8.ndl pole mõtet. Küll siis tehakse ultraheli ja näed, et kõik on õiges kohas ja süda tuksub juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma (teemaalgataja) ikka muretsen… Kalendri järgi saab kohe viis nädalat täis, aga iiveldust pole veel grammigi olnud. On see normaalne? Arstini on ka veel aega, nii et jõuan veel praadida. Samas, rinnad ikka valutavad (kuigi ei ole minu meelest suuremaks läinud).

Ei mäleta, et mul oleks raseduse ajal iiveldust olnud. Lõpupoole teatud toidulõhnad hakkasid vastu. Igasugune muretsemine võib halvasti lõppeda. Oota nüüd rahulikult ära see esimene visiit ja ära muretse asjade pärast, mida sa muuta niikuinii ei saa. Oma mõtlemist sa saad muuta. Alusta sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui katkeb, siis katkeb. Enamasti ei ole enne mingeid märke, pigem ongi normaalse raseduse puhul igasugused torked ja muidu tunded. Määrimine ei pruugi ka veel katkemisega lõppeda, aga tugev verejooks tavaliselt küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas katkemine endast märku annab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.