Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas lahendada “olukord” sünnipäeval :)

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kuidas lahendada “olukord” sünnipäeval :)

Postitas:

Laupäeval on ees ootamas sünnipäev sugulase juures, kus alati pakutakse veini. Kuna suguvõsas keegi karsklane pole, siis muidugi kõik ikka mekivad 🙂

Laupäeval on mul 10DPO, aga NO ÄKKI OLEN RASE ahh 🙂 (no aga äkki see kuu just läks täppi eks :)) Kas 1-2 klaasi oleks ok, siis ei tekita kahtlusi, et noooo miks siis seekord veini ei soovi 🙂 Ei tahaks panna suure kella külge kõikide sugulaste eest, et triipe püüame 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:13; 23.03 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ÄKKI sa ei ole rase.. Ja kah asi, mida keegi ütleb! Ütled ei ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ÄKKI sa ei ole rase.. Ja kah asi, mida keegi ütleb! Ütled ei ja kõik.

Jah, tõesti, see võimalus on täitsa olemas, et polegi rase

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:13; 23.03 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peab alati olema põhjus miks MITTE alkoholi tarbida? Milleks ennadt välja vabandada.. Lihtsalt ütled et täna ei soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klaasi veini Sa võid juua, sest veel Sa rase pole. Ma ise jõin klaas shampust jõulude aeg kui rase olin ja rasedust oli 4+, praegu on kodus jooksmas 1 a poeg ja väga tark oma vanuse kohta! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära joo. Ütle, et võtsid just peavalurohtu nt. Ravimeid ja alkot ei tarvita ükski normaalne inimene koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei jooks! Muidugi öeldakse, et nii väike organism pole kinnitunud ja ei saagi midagi kahjulikku, aga no milleks riskida! Lase natukene klaasi põhja valada, keegi ei jälgi, kas Sa jood või mitte. Hiljem jaluta klaasiga ringi ja nii muuseas vala ära, kui keegi ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin jõululaupäeval paiku paar klaasi veini, siis oli 6-7 DPO. Ei viitsinud üle mõelda. Mõtlesin, et isegi kui olen rase, siis see on viimane alkohol järgmise 1,5 aasta jooksul niikuinii. 4 päeva hiljem sain positiivse rasedustesti ning edasiste pidustuste ajal loomulikult loobusin alkoholist. Kuna ma niikuinii tarbin alkoholi vähe, siis ei tekitanud see kellelgi küsimusi.

Kui seltskonnas leidub inimesi, kelle meelest on mittejoomine imelik, siis kaine rool on alati hea põhjendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist ei viitsiks valetama hakata ja kui ei tahaks tõeslist põhjust teatada, sius laseks klaasi täis valada, pärast laseks mehel vaikselt ära juua või siis teeks klaasivahetust mehega iga natukese aja tagant.. mehest hakkaks muidugi kahju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eeldan, et rasestuda üritavad siin täiskasvanud inimesed. Miks te käitute nagu lapsed? Mitte keegi ei pea mitte kellelegi põhjendama, miks ta veini joob/ei joo, liha sööb/ei söö jne.
Ja kui siiski ise tahad klaasi veini võtta, siis see on ka OK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ka normaalne, lihtsalt öelda, et täna ma ei võta. No ma ei tea mida siin põhjendama peab!? Väga veider minu jaoks????Ma ei ole karsklane aga ma ei joo moe pärast küll kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea ju kuidagi põhjendama, alkoholi joomine ei ole kohustus. Ütled, ei soovi. Kui hakatakse uurima, siis võid ju öelda, et elad nüüd tervislikumalt ja alkohol ei kuulu enam väga sageli sinu peokavasse, kuna pidu saab nautida ka ilma selleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb jah, et meie ühiskonnas vajab alkoholi mittetarvitamine põhjendusi ja vabandusi. Mina sain teada pärast soojamaareisi, kus sai iga päev veini joodud, et olen lapseootel. Pisike oli väga oodatud. Reis leidis aset ainult mõned päevad pärast ovulatsiooni ja ämmaemand kinnitas, et nii esimestel päevadel ei ole ema ja loote vereringed ühendatud ja sel ajal tarbitud alkohol ei mõjuta kindlasti loote arengut. Kahjuks ei jäänud see rasedus püsima vaid peetus üsna peale pärast UHs südamelöökide nägemist. Ma ei saa kunagi teada, kas sellel tarbitud alkoholil oli selles oma roll või mitte, aga pärast seda otsustasin ma alkoholist 100% hoiduda, vähemalt kuni laps on käes ja ei saa enam rinnapiima.

Küsimus triibupüüdjatele. Kas keegi teist on ka oma mehel palunud mitte tarbida alkoholi kuni triibud on käes? Erinevad uurimused näitavad, et ka mehepoolne alkoholi tarbimine suurendab erinevaid riske arenguhäireteks + langetab sperma kvaliteeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klaasi veini jooksin küll aeglaselt õhtu peale ilma igasuguste süümekateta. Sa ei ole veel rase ja isegi kui saad järgmisel nädalal triibud, siis praegu tarbitud väike kogus alkoholi ei kahjusta su loodet kuidagi. Paljudes maades on ok terve raseduse ajal veidi veini juua. Kindlasti oled isegi kuulnud juhtumitest, kus naine saab ootamatud triibud testile ja on sellest nii šokis, et läheb ja joob end silmini täis, olles kindel, et katkestab raseduse. Pärast järgi mõeldes ikka tahab last ja jätab ta alles ning sellest suurest läbust hoolimata saab terve lapse.

Mul endal oli nii, et plaanisin rasedust ja kui päevad hakkasid, siis olin väga pettunud. Läksin sõbrantsiga veinitama. Mõlemad jõime ikka pudeli veini õhtu jooksul. Paari nädala pärast oli tunne imelik ja tegin testi – olin rase, aga päevad käisid 1 kord veel edasi. Ka hullult põdesin, sest selle veinijoomise ajal juba tegelikult ju olin rase olnud- Laps sündis tubli ja terve.

Mitte, et ma ärgitaks siin nüüd raseduse ajal jooma, aga selline ülemõtlemine 10DPO ka nüüd sulle kuidagi kasuks ei tule. Võta oma klaasike veini ja naudi pidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin pool kallata ja teeskleksin joomist, pärast vahetaksin mehega klaasi. Või oleksin kaine autojuht.
Jah, ega see ongi nõme, et mittejoomist spetsiaalselt põhjendama peab, aga ikka leidub sellistes pidudes “miks sa ei joo? Rase oled vää?” naljatajaid. Seleta siis sellistele.
Ja tegelikult see pool klaasi ei tee sulle midagi. Tehniliselt võttes pole see ka raseduse ajal joomine, sest kas sa oled rase või mitte, seda veel ei tea. Mina ise olen muidugi nii karsklane, et mul polegi sellist probleemi olnud, aga tilga pärast ohkima ka ei hakka. Kui tahad, joo see klaasipõhi, kui ei taha, teeskle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ma kujutan seda ebameeldivat olukorda ikka ette. Läheb sünnipäevale, siis üks küsib miks ei joo. No ikka midagi ütled..eriti ravimid, siis raudselt tekivad kohe kahtlused. Küsib kellegi teise käest jne.
Lihtsalt see on niiii imelik. Näiteks minu mees on olnud kaine autojuht meile ka siis, kui ma olin rase ja imetasin. Ta lihtsalt ei joo igal sünnipäeval. Seega olime mõlemad kained. Aga tundub ju OK, et mees ei joo. Keegi ei küsi küsimusi. Aga kui naine keeldub, siis kohe hakatakse uurima. Naine peaks siis koguaeg jooma vist?
Ma üritaks ka ennast kuidagi kaineks autojuhiks teha, või siis lasen kallata klaasi ja teha, nagu jooks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üritan rasestuda ja ka üldse alkoholi ei tarbi. Kuna teistele öelda ei taha ja varem olin ikkagi suhteliselt kõva veinitaja, siis on tõesti raske enda tuttavatele seletada, et miks nüüd järsku siis ei joo. Aga praegu on hea lihtne inimestele hambasse puhuda ja öelda, et proovid hetkel paastumist ning kuni lihavõteteni hoidud igasugustest mürkidest – ja enda jaoks oled siis teinud kokkleppe, et ei tarbi alkoholi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et oled põiepõletiku tõttu antibiootikumikuuril ja antibiootikume alkoholiga koos pole mõistlik tarbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli alles laupäeval sõbranna sünnipärv ja olin ka kaine. Kõik pidevalt pärisid, et no mis sul viga on, et ei kõlba hea sõbranna sünnipäeval võtta. Õnneks sõbranna ja paar sõbrannat teadsid minu olukorda ja sõbranna mees valas shampuse asemel klaasi mulle swepsi 😀 Ühesõnaga päästis mind välja. Aga tunnike hiljem hakkas jälle pommitamine pihta, et miks sa ikka nii vaikne oled ja väga kummaline, siis lõpuks ütlesin, et tead, tervisikud põhjused ei lase praegu juua. See oli kergendus, sest teised mõistsid ja samas ma ei pidanud mingi haiguse kohta valetama 🙂 Aga see selgitamine ja varjamine on ebamugav jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb jah, et meie ühiskonnas vajab alkoholi mittetarvitamine põhjendusi ja vabandusi.

See pole mitte kurb, vaid lausa kohutav!
Näiteks mulle ei maitse alkohol ja tunnen end halvasti, kui olen enam-vähem terve oma elu pidanud pidevalt vabandama ja põhjendama. See on suisa idiootne põhjendada, miks ma meelemürke ei tarbi, tule taevas appi!
Samas tänu sellele polnud mul raseduse ajal mingit probleemi – kõik juba teadsid, et ma ei joo.

Aga kui ma muidu jooksin, siis oleks kas kaine autojuht või laseks endale klaasi valada, aga jooks seda klaasi terve õhtu otsa ja siis ka jätaks pool järele :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et sul on tuumapohmakas ja ei taha alkot enam mitu päeva nähagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 23:12; 24.03 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene käis peol juba kaks nädalat tagasi 🙂 Kuidas pidu läks? Ja kas oled rase?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja – tore oli lugeda teie vastuseid 😀 pidu läks kenasti ja tõepoolest sain oma triibud ka kätte 😀 jeeee….aga veini kohapealt toimisin nii, et lasin klaasi täis valada ja siis vaikselt mängisin veini mekkimist.

Kuna hetkel on rasedus veel nii tillukene, siis ootan uudise teatamisega sugulastele 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:13; 23.03 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne! Ja edaspidi ära muretse, mida teised arvavad, ole sina ise!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 23:12; 24.03 07:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas lahendada “olukord” sünnipäeval :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.