Esileht Koolilaps Kuidas näevad õpetajad e-kooli?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas näevad õpetajad e-kooli?

Postitas:

Märkisin lapse haiguse tõttu puudujaks.
Klassijuhataja märkis lapse eesti keele tunnist puudujaks – kas ta siis ei näinud puudumistõendit? Ta on ju klassijuhataja ja peaks kõike nägema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:57; 15.02 23:58; 17.02 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhul kui ta märgib põhjuse hiljem, siis algul tulebki e-kooli põhjuseta puudumine. Meil on seda ka juhtunud, 1. klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina klassijuhatajana ei näe automaatselt vanema puudumistõendeid. Pean selleks päevikuvaate sulgema ja minema sisse klassijuhataja vaatesse puudumiste päevikusse. Sinan sisenen korra päevas, peale tunde ja märgin siis kõik tõendid menetletuks ja puudumised põhjendatuks. Puudujaid ainetundide ajal sisestan aga kohe tunni alguses, need lähevad hoopis teise kohta kui puudujate päeviku vaade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selge siis.
Meie lapse klassijuhataja siseneb siis nn klassijuhataja vaatesse vbl kord nädalas umbes. Kuna ennegi on olnud nii, et puudumine aktepteeritakse alles päevi või nädal hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:57; 15.02 23:58; 17.02 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud üks kord nii, et veerandi keskel olnud puudumised rippusid üleval kuni veerandi lõpuni, kuniks hindeid hakati välja panema. Siis alles leidis klassijuhataja aega, et need roheliseks märkida. Aga ma ei muretseks, kui klassijuhatajale on teada antud, et laps puudus haiguse tõttu, siis ei mõjuta need punased puudumised ju kuidagi tema käekäiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka klassijuhataja. Olen ka ilmselt siis laisk, aga ka mina märgin puudumiste põhjendused e-kooli kord nädalas. E-koolis näha jah nii otse neid pole, et lapsevanem lisab tõendi ja mul kohe vilgub midagi. Pean selleks avama eraldi puudumiste päeviku vaate ja sealt siis näen ja muudan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 17:59; 16.02 19:49; 17.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui e-kooli sisse login (klassijuhatajana, muud rolli mul seal pole registreeritud), siis näen esiteks oma antavaid tunde. Kui soovin puudumisi näha, pean konkreetselt puudumiste lahtrisse vajutama. Peale seda näen KÄSITLEMATA puudumisi, ehk siis näitab nende kõrval vaid nende põhjuseta puudumiste numbrit, mille kohta vanem on puudumistõendi lisanud, AGA ma ei ole seda õpetajate märgitud puudumistega kokku viinud. Teen seda üldiselt kord nädalas, senikaua näitab põhjuseta. Näiteks kui vanem on lihtsalt kirjutanud, et Kati on haige, siis mul ei näita seda käsitlemata puudumisena, pean Kati nime puudumiste tabelis lahti võtma, siis näen, et seal on põhjuseta puudumine, kusagil mingit märguannet enne ei ole. Kui nt peale minu tundi Maret peab arsti juurde minema, siis ma ei tea enamasti ette talle puudumist vabandatuks märkida, kui see ei ole minu antav tund, vaid saan tagantjärgi, kui aineõpetaja on ta puudujaks märkinud, sest siis tuleb mulle märge käsitlemata puudumistõendist. Kui aineõpetaja kannab tunni sisse järgmine päev, siis see lükkab ka puudumistõendi ja puudumise kokkumärkimist edasi. Üldiselt üsna ebamugav süsteem ja ausalt, õpetajad ei jõua kogu aeg arvutis puudumisi korrigeerida, eriti kui meile ei tule mingit teadet, et vanem on puudumistõendi sinna lisanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:10; 16.02 20:01; 17.02 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: kui lapsevanem lisab täna tõendi, et Kati läheb homme nt 5.-6.tunni ajal arsti juurde, siis saad küll selle puudumise juba lisada. Kui aineõpetaja nüüd tunnis märgib põhjuseta puudumise, siis läheb see aineõpetaja päevikus kohe automaatselt põhjendatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 17:59; 16.02 19:49; 17.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: kui lapsevanem lisab täna tõendi, et Kati läheb homme nt 5.-6.tunni ajal arsti juurde, siis saad küll selle puudumise juba lisada. Kui aineõpetaja nüüd tunnis märgib põhjuseta puudumise, siis läheb see aineõpetaja päevikus kohe automaatselt põhjendatuks.

Jah, iseenesest saan, aga kuna põhjuseta puudumist ei ole selleks hetkeks veel tekkinud (tulevat tundi ei ole veel sisse kantud), siis mul ei näita seda käsitlemata puudumisena ehk et ma ei näe seda enne, kui et ma pean minema puudujate tabelisse ja seal Kati nime lahti tegema, siis on väikeses hallis kirjas kõige ülemisel real puudumistõend. Aga ma tõesti iga päev ei kammi kõikide laste nimesid niimoodi läbi. Seega suure tõenäosusega on nii, et Kati homme 5.-6. tund puudub, mina või aineõpetaja märgib põhjuseta. Päeva lõpus või mõnel lähipäeval avan puudujate tabeli ja hüüumärk on tekkinud nende nimede taha, kellel on põhjuseta puudumine ja vanem on selle kohta kirjutanud tõendi. Seejärel lisan vastavalt vanema tõendile puudumiste aja ja põhjuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:10; 16.02 20:01; 17.02 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui e-kooli sisse login (klassijuhatajana, muud rolli mul seal pole registreeritud), siis näen esiteks oma antavaid tunde. Kui soovin puudumisi näha, pean konkreetselt puudumiste lahtrisse vajutama. Peale seda näen KÄSITLEMATA puudumisi, ehk siis näitab nende kõrval vaid nende põhjuseta puudumiste numbrit, mille kohta vanem on puudumistõendi lisanud, AGA ma ei ole seda õpetajate märgitud puudumistega kokku viinud. Teen seda üldiselt kord nädalas, senikaua näitab põhjuseta. Näiteks kui vanem on lihtsalt kirjutanud, et Kati on haige, siis mul ei näita seda käsitlemata puudumisena, pean Kati nime puudumiste tabelis lahti võtma, siis näen, et seal on põhjuseta puudumine, kusagil mingit märguannet enne ei ole. Kui nt peale minu tundi Maret peab arsti juurde minema, siis ma ei tea enamasti ette talle puudumist vabandatuks märkida, kui see ei ole minu antav tund, vaid saan tagantjärgi, kui aineõpetaja on ta puudujaks märkinud, sest siis tuleb mulle märge käsitlemata puudumistõendist. Kui aineõpetaja kannab tunni sisse järgmine päev, siis see lükkab ka puudumistõendi ja puudumise kokkumärkimist edasi. Üldiselt üsna ebamugav süsteem ja ausalt, õpetajad ei jõua kogu aeg arvutis puudumisi korrigeerida, eriti kui meile ei tule mingit teadet, et vanem on puudumistõendi sinna lisanud.

Täitsa lõpp, kui keeruline ja kohmakas see ikka on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni siinsetest õpetajatest on ka stuudiumi kasutanud? On see mugavam?

Miks koolid kasutavad seda kohmakat ekooli? Võiks ju üle minna mugavama variandi peale. Lisaks muutub ekool järjest ja järjest rohkem tasulisemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:57; 15.02 23:58; 17.02 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stuudiumis on oma klassi asjade juures link “Puudumised, puudumiste põhjendused, statistika”. Kui sinna vajutada, siis on esimese asjana näha kõik veel põhjendamata puudumised. Sealt saab väga lihtsalt hüpikmenüüst puudumise põhjuse valida ja puudumised ongi põhjendatuks märgitud. Mingisugust eraldi laste nimedele klikkimise ja puudumiste taga otsimise nalja teha pole vaja. Samuti saab puudumisi ette põhjendatuks märkida. Saab ka märkida päeva jooksul puudutud tundidest vaid osad põhjendatuks, teatud ajaperioodide kaupa ette põhjendatuks jne. E-kool tundub Stuudiumi kõrval täielik õudusunenägu õpetaja jaoks.

Ja Stuudiumis on täpselt samamoodi kui e-kooliski – iga puudumine on seni automaatselt põhjuseta, kuni klassijuhataja pole seda põhjusega puudumiseks märkinud. Aineõpetajana klassipäevikut täites mingit valikut põhjusega/põhjuseta puudumise vahel pole. Seega on ka klassijuhataja poolt tunnis märgitud puudumine tavaliselt esialgu põhjuseta.

Kuigi Stuudiumis on lihtne puudumiste põhjuseid märkida, siis ma ka märgin need tavaliselt päeva lõpus kõik korraga ära. Kui klassijuhatajale on puudumise põhjusest teatatud, siis nende põhjuseta puudumiste pärast muretseda pole vaja, mingit pahandust need kaasa ei too.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: kui lapsevanem lisab täna tõendi, et Kati läheb homme nt 5.-6.tunni ajal arsti juurde, siis saad küll selle puudumise juba lisada. Kui aineõpetaja nüüd tunnis märgib põhjuseta puudumise, siis läheb see aineõpetaja päevikus kohe automaatselt põhjendatuks.

Jah, iseenesest saan, aga kuna põhjuseta puudumist ei ole selleks hetkeks veel tekkinud (tulevat tundi ei ole veel sisse kantud), siis mul ei näita seda käsitlemata puudumisena ehk et ma ei näe seda enne, kui et ma pean minema puudujate tabelisse ja seal Kati nime lahti tegema, siis on väikeses hallis kirjas kõige ülemisel real puudumistõend. Aga ma tõesti iga päev ei kammi kõikide laste nimesid niimoodi läbi. Seega suure tõenäosusega on nii, et Kati homme 5.-6. tund puudub, mina või aineõpetaja märgib põhjuseta. Päeva lõpus või mõnel lähipäeval avan puudujate tabeli ja hüüumärk on tekkinud nende nimede taha, kellel on põhjuseta puudumine ja vanem on selle kohta kirjutanud tõendi. Seejärel lisan vastavalt vanema tõendile puudumiste aja ja põhjuse.

Hüüumärk lapse nime taha ilmub ju juba siis, kui lapsevanem tõendi sisestab, ehk siis kui ta kirjutab tõendi nn tulevikku, siis on päevikuvaate avanedes juba näha hüüumärki selle lapse nime taga. Siis saab selle lapse avada ja homse puudumise juba ära märkida, kaob ka hüüumärk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 17:59; 16.02 19:49; 17.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: kui lapsevanem lisab täna tõendi, et Kati läheb homme nt 5.-6.tunni ajal arsti juurde, siis saad küll selle puudumise juba lisada. Kui aineõpetaja nüüd tunnis märgib põhjuseta puudumise, siis läheb see aineõpetaja päevikus kohe automaatselt põhjendatuks.

Jah, iseenesest saan, aga kuna põhjuseta puudumist ei ole selleks hetkeks veel tekkinud (tulevat tundi ei ole veel sisse kantud), siis mul ei näita seda käsitlemata puudumisena ehk et ma ei näe seda enne, kui et ma pean minema puudujate tabelisse ja seal Kati nime lahti tegema, siis on väikeses hallis kirjas kõige ülemisel real puudumistõend. Aga ma tõesti iga päev ei kammi kõikide laste nimesid niimoodi läbi. Seega suure tõenäosusega on nii, et Kati homme 5.-6. tund puudub, mina või aineõpetaja märgib põhjuseta. Päeva lõpus või mõnel lähipäeval avan puudujate tabeli ja hüüumärk on tekkinud nende nimede taha, kellel on põhjuseta puudumine ja vanem on selle kohta kirjutanud tõendi. Seejärel lisan vastavalt vanema tõendile puudumiste aja ja põhjuse.

Hüüumärk lapse nime taha ilmub ju juba siis, kui lapsevanem tõendi sisestab, ehk siis kui ta kirjutab tõendi nn tulevikku, siis on päevikuvaate avanedes juba näha hüüumärki selle lapse nime taga. Siis saab selle lapse avada ja homse puudumise juba ära märkida, kaob ka hüüumärk.

Siis on see mingi e-kooli kala, sest mul on olnud ka juhuseid, kus näitab põhjuseta puudumist (ruudustikus punane), aga kui lapse nimele vajutan, siis näitab, et on põhjusega, aga ma pean ikkagi ise üle märkima st panema, kas haige/vabandatud vms, hüüumärki ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:10; 16.02 20:01; 17.02 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa lõpp, kui keeruline ja kohmakas see ikka on.

Kõigil küll nii keeruline ja kohmakas ei ole. Kasutan õpetajana e-kooli iga päev ega pea niimoodi võimlema. Puudumisi ja tõendeid tõesti kohe ei näe. Avan puudumiste päeviku (klassi nimekiri ja tabel, kus põhjuseta puudumised punased, põhjendatud rohelised). Kui vanem on saatnud tõendi, näen nimekirjas lapse nime kõrval hüüumärki. Klõpsan nimel ja tõendil ning valin rippmenüüst sobiva põhjuse, kinnitan. Kui tõend oli tagantjärele, muutuvad punased ruudud roheliseks. Kui tõend oli ette, tekivad rohelised ruudud siis, kui aineõpetaja puudumise märgib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kuidas näevad õpetajad e-kooli?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.