Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas olete jõudnud oma ettevõtteni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas olete jõudnud oma ettevõtteni

Postitas:

Oleks tore lugeda, kuidas inimesed on jõudnud mõtteni firma teha ja ühtlasi andke teada, kuidas läinud on. Kui palju alustades üldse asjaajamisest (juhtimine, raamatupidamine jms teadsite)? Kust alustamiseks raha saite? Kaua käimalükkamine aega võttis? Kui suur ettevõte on? Kui saladus pole, siis mis tegevusalal? Kas on mingeid toredaid juhtumisi ette tulnud mida tahaks jagada? Või vastupidi – millegagi täiesti ämbrisse astutud? Ja lõpuks – kas olete rahul?
Hetkel olen ise teelahkmel ja ei suuda otsustada, kas jätkata palgatööga (lihtsam ja turvalisem) või teha kannapööre ja lükata käima perefirma. Äkki saan teie juttudest inspiratsiooni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin vaikselt palgatöö kõrvalt, nii palju julgust ei olnud, et täiesti nullist alustada ilma igasugu tagatiseta. Seejärel otsustasime saada perre teise lapse ning see oli ideaalne võimalus, et omada korraga korralikku sissetulekut ja palju vaba aega, et oma firmale elu sisse puhuda. Plaan õnnestus ja enam palgatööle tagasi ei läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb palju ideest. Ja tulevaste klientide püüdmisest. Kõige muuga saab hakkama – bürokraatia ja raamatupidamine ei ole ettevõtte juures sugugi kõige keerulisemad asjad.
Endal on suht raske veel, aasta tagasi sai asutatud suure hurraaga, oli toetajaid ja kaasamõtlejaid. Algkapitali ei olnud, aga see ei olnud ka meie alguse puhul nii oluline, suuri väljaminekuid ei ole vaja olnud – loomemajanduse valdkonnas tegutsen.
Praegu on käsil suurem samm, et murda edasi sõprade-tuttavate ringist ja leida see päris oma turg ja uued kliendid. Sest – kui kliente pole, ei saa ka ettevõte tegutseda.
Samas – olen ikkagi rahul, sest teen asja, mis paneb mu silma särama. Selle nimel võib natuke aega koonrina ka elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaikselt palgatöö kõrvalt hakkasin teenust pakkuma. kui asi üle pea hakkas kasvama, siis lõpetasin palgatöö. alustamiseks ei olnud õnneks mingit investeeringut teha vaja, sest minu töö on arvutiga ja see on meil kõigil olemas. tegutsen siiani üksi, ei näe mingit vajadust hakata asja laiendama. enda pere toidan/katan/hobitan/reisin kenasti ära.
olen ülirahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui plaanid hakata müüma ennast ehk oma oskusi (juuksur, käsitöö vms) siis on lihtne. Tiksud muu töö kõrvalt seni kuniks klientuur parasjagu nii suur, et saad hakata ainult äriga tegelema. Kui plaanid kaubandusse minna, praegu on väga suur risk sest seal ilma investeerimata alustada pole võimalik ja ostujõud rahval hetkel väga kehv. Enamus sissetulekust läheb maksudele ja rendile. Mõtle hoolega enne kui hüppad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, ise poleks selle peale tulnudki, aga abikaasa käis sellise idee välja.
Et temal oli äriidee, mida siis koos kirja panime ja äriplaani koostasime. Sellega läksin Töötukassasse, kuna olin sel ajal Töötukassas arvel ja nemad pakkusid ka võimalust starditoetuseks. Käisin baaskoolitustel, sain toetuse ja alustasin projekti ellu viimisega. Kõik päris libedalt ei läinud, alguses olin ikka täitsa võhik kogu selles majanduses. Selle sama äriideega ei läinudki ettevõte käima, võtsime sama ettevõttega teise plaani ette, mida ka ellu viisime. Kahjuks, start polnud hea ja põhimõtteliselt kulud olid kõvasti suuremad kui tulud, mistõttu lõpetasime ka selle äriidee. Hetkel on ettevõte pakkumas teenust Norras Eesti ettevõttele kivitasapindade paigaldamisel. Nüüd asi on käima läinud lõpuks. Peale 4 aastat rabelemist.
Ettevõte iseenesest on väike, ametlikult on seal tööl vaid üks inimene, KM-kohuslane, maksud kõik korrektselt ja õigeaegselt tasutud. Ausalt öeldes, ühelt poolt oled iseendale peremees. Teiselt poolt nii tahaks vahest lihtsalt käega lüüa ja olla tavaline palgatööline, kellele käsku antakse ja sa täidad seda mõtlemata, kes palka maksab, kas maksud on makstud, kas arved deklareeritud, kas kõik arved on korrektsed, jne jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgatöö kõrvalt ajasin juriidilise poole korda,selleks,et algkapitali oleks,töötasin metsas palgatöö kõrvalt,siis tulin töölt ära ja hakkasin vaikselt tegelema,nii juba neljas aasta,kuna põhiliselt on tegu hooajatööga,siis jätkuvalt käin metsas ka tööl,müün käsitööd ja nii ma elan,ei saa öelda,et raske oleks,aga kerge ka pole,sellegipoolest palgatööle niipea ei läheks,ikkagi ise planeerin oma aega enamjaolt ja tegemisi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen veel selles faasis, kus ma pole palgatöölt lahkunud. Teen nii palgatööd kui oma ettevõtte asja.
Tulevikus ehk jääb ainult oma ettevõte. Samas ühest küljest on jäik tööaeg muidugi paha, aga teisalt kui kell kukub, läheb arvuti kinni ja kõik. Vaba aeg on sõna otseses mõttes vaba aeg. Kui töölt lahkun, siis olen muidugi oma aja peremees, aga see tähendab ka võimalikke töötunde õhtul hilja või nädalavahetusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks väga lihtsalt, sest teen sama asja, mis palgatöölgi olles – müün oma oskusi. Alguses olin väikeste laste kõrvalt FIE, kuna lapse 3 aastaseks saamiseni on olemas haigekassa kindlustus. Siis lõpetasin FIE ära ja asutasin OÜ, mis on nüüdseks 4 aastat vana. Olen ise omanik, juhataja ja ainuke töötaja, maksan endale palka ja jääb üle ka dividendideks. Kasvuplaane ei ole eriti, vaid ongi selline elustiili-ettevõte. Vahepeal katsetasin ka ise töövõtjatelt töid sisse osta, kuid see on mõttetu – sebimist on liiga palju, vastutust samuti ning lõppkokkuvõttes on tulusam ise asjad ära tehes.
Teadmisi ettevõtlusest oli alguses niipalju, et olen lõpetanud MBA programmi ja aastaid majandusteemadega tegelenud. Tean, kuidas peab toimima ettevõttes raharinglus, et asi toimiks. Natuke teadsin ka raamatupidamisest, kuid selle teenuse ostan siiski osaliselt sisse, sest ei jõua ennast seadusemuudatustega kursis olla.

Ma ei kavatse enam iialgi kellegi teise juurde palgatööle minna, sest praegune elu rahuldab täielikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin viis aastat tagasi, kui olin vanast töökohast ära tulnud ja päev enne uues kohas alustamist nad helistasid, et sorry, aga me ikka seda töökohta hetkel ei loo… Väikelinnas pole erialaseks tööks ka väga võimalusi, mistõttu jäin sunnitult koju ja kuna mulle ei meeldi sõltuda, oli vaja kiiresti midagi välja mõelda.
Muutsin kaudselt oma hobi tööks, kui hakkasin hobiks vajalikke tarvikuid tellima ka teistele. Eestis oli sel hetkel valik kehv ja endalegi üllatuseks oli nõudlus suur.
Viie aasta jooksul oleme sealt edasi liikunud nii internetikaubanduse kui hulgimüügini, sellel aastal on eesmärk ka oma tootmine käivitada.

Töötajaid palju pole, minuga kokku neli, tänavu tuleb ilmselt 2-3 juurde võtta.

Kui ma aus olen, siis on ikka väga raskeid aegu olnud. Ega praegu ka kerge pole, aga tunneli lõpus paistab juba valgus 🙂
Kõige suuremaks veaks pean seda, et kasvasime liiga kiiresti ja kui rahaliste vahenditega jõudsin selle kasvuga enam-vähem kaasas käia, siis minu kogemused ja võimekus juhina mitte, mistõttu tegin tagant järele vaadates mitmeid lolle otsuseid. Aga kuidas sa muudmoodi ikka õpid, kui mitte läbi oma kogemuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas olete jõudnud oma ettevõtteni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.