Esileht Ilu ja tervis Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

Olen alati olnud tundliku närvisüsteemiga, aga viimased kümme aastat kannatan generaliseerunud ärevuse all. Ärevus väljendub mul ka erinevate kehaliste sümptomitena: sage iiveldus, tükitunne kurgus ja raskustunne maos, ootamatult tekkiv värin ja nõrkus, pearinglus, uimasus, kuumatunne peas … Kõik need kümme aastat olen väikeste pausidega võtnud antidepressante. Ometi on nii, et ärevusest lahti pole saanud, seega on näha, et ADd suruvad vaid sümptomeod alla, aga ei ravi.

Nüüd lõpetasin viimase AD-kuuri augustis, kuni novembrini oli enesetunne hea, aga detsembis tekkis selline ärevus nagu ei kunagi varem. Siiani on enesetunne kehv, lisaks ärevusele ka ülalmainitud kehalised vaevused.

Kas tõesti ei olegi võimalik ärevushäirest päriselt vabaks saada? Olen käinud paaril korral ka psühholoogi juures, mõistusega saan ta soovitustest aru, aga reaalselt neid ikka oma elus rakendada ei suuda. Kas keegi siinsetest ärevikest on suutnud päriselt sellest häirest vabaneda? Jagage palun nippe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiaga. Kui jõuad terapeudiga ärevuse põhjusteni, siis on lootust sellest ka vabaneda. Ma ei räägi paarist korrast psühholoogi juures, kes annab nõu, vaid mitmeid aastaid regulaarselt sagedusega vähemalt 1 kord nädalas teraapias käimist inimese juures, kes mitte ei anna sulle nõu, vaid aitab sul enda sisse vaadata ja endast sotti saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.

Sobiva terapeudi leidmine on nii keeruline 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt on sul hetkel võõrutussündroom https://ravimid.wordpress.com/voorutus/voorutussundroom/

vabaneda häirest saab kui oma keha ja aju tervendada. uurida välja põhjused, miks sul psüühikahäire on: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/psuuhikahairete-kehalised-pohjused/

ja toetades aju tervenemist looduslike vahenditega: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 19:43; 13.01 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joogat oled proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ilmselt on sul hetkel võõrutussündroom https://ravimid.wordpress.com/voorutus/voorutussundroom/

vabaneda häirest saab kui oma keha ja aju tervendada. uurida välja põhjused, miks sul psüühikahäire on: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/psuuhikahairete-kehalised-pohjused/

ja toetades aju tervenemist looduslike vahenditega: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/

Võõrutussündroom oleks ehk ikka varem tulnud kui nelja kuu pärast. Vähemasti mu psühhiaater ütles, et nii mitu kuud hiljem ei saa võõrutussündroom tulla.

Jah, turgutangi end looduslike ravimitega ja rahustavate teedega, püüan läbi häda pikki jalutuskäike teha. Ausalt öeldes pole mul õrna aimugi, miks mul see psüühikahäire on, sest mingit otsest põhjust selleks nagu polegi. Jah, olin juba lapsena tundlik ja kodune õhkkond oli ka alati närviline, aga tegelikult pole ma mingite eluraskustega maadlema pidanud, mis annaks põhjust nii tõsiseks ärevushäireks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, turgutangi end looduslike ravimitega ja rahustavate teedega, püüan läbi häda pikki jalutuskäike teha. Ausalt öeldes pole mul õrna aimugi, miks mul see psüühikahäire on, sest mingit otsest põhjust selleks nagu polegi. Jah, olin juba lapsena tundlik ja kodune õhkkond oli ka alati närviline, aga tegelikult pole ma mingite eluraskustega maadlema pidanud, mis annaks põhjust nii tõsiseks ärevushäireks.

Sellisest “väikesest” asjast nagu pidev närviline õhkkond lapsepõlves võib välja kooruda isegi väga tõsine trauma ning sümptomina ärevushäire täiskasvanueas ei ole küll midagi väga üllatavat.

Jah, hea terapeudi leidmine on keeruline, aga ega paremaid lahendusi ilmselt olemas ei ole ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AD peaks just ravima, rahusti on see, mis võtab küll ärevust maha aga ei ravi. Korralik AD kuur peab muidugi kestma vähemalt 6 kuud, veel parem kui aasta. Paljud teevad selle vea, et kui juba paar nädalat või kuu aega on parem, siis lõpetavad kohe ravi ära ja sel juhul võivad haigunähud väga ruttu tagasi tulla. Mina oma esimese kuuri tegin üheksa kuud, selle tulemusena sain viis aastat olla ravimivabalt ja ärevust ei esinenud või kui esines, siis hästi vähesel määral. Kahjuks päriselt vabaneda ei ole suutnud, mingi aja pärast lööb ikka uuesti välja. Mul esinevad samuti kõik sinupoolt mainitud sümptomid ja lisaks veel paanikahood.
Kuidas sa nende jalutuskäikudega hakkama saad? Olen ka proovinud aga ei õnnestu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:27; 13.01 10:28; 13.01 10:28;
To report this post you need to login first.

AD peaks just ravima, rahusti on see, mis võtab küll ärevust maha aga ei ravi. Korralik AD kuur peab muidugi kestma vähemalt 6 kuud, veel parem kui aasta. Paljud teevad selle vea, et kui juba paar nädalat või kuu aega on parem, siis lõpetavad kohe ravi ära ja sel juhul võivad haigunähud väga ruttu tagasi tulla. Mina oma esimese kuuri tegin üheksa kuud, selle tulemusena sain viis aastat olla ravimivabalt ja ärevust ei esinenud või kui esines, siis hästi vähesel määral. Kahjuks päriselt vabaneda ei ole suutnud, mingi aja pärast lööb ikka uuesti välja. Mul esinevad samuti kõik sinupoolt mainitud sümptomid ja lisaks veel paanikahood.
Kuidas sa nende jalutuskäikudega hakkama saad? Olen ka proovinud aga ei õnnestu.

No mina ei saa öelda, et mu AD-kuurid oleksid lühikesed olnud. Olen alati ikka kauem kui aasta võtnud, pikemaltki. Aga mõni kuu pärast kuuri lõpetamist on kõik hädad taas platsis. Seega minul ADdesse enam usku ei ole.

Jalutama lihtsalt sunningi ennast. Ja tegelikult on mul jalutades või midagi tehes tihti parem olla kui niisama kodus istudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on aidanud korralik uni, EFT, yumeiho massaaž ja oma mõtetega tegelemine. suhtekriis tekitas tohutu ärevuse ja võttis pinna alt, kui mõtlesin, et suhtest vabaks ja sõltumatuks, st mulle ei saanud halb suhe enam haiget teha, siis kadus ka ärevus ja hakkasin normaalselt magama.
lisaks kui tunnen ärevust, nt kinos jm rahvarohkemates suletud kohtades, siis püüan võimalikult rahulikult hingata, vett juua, mõtlen, et see on kõigest tunne, see ei tapa mind, ja püüan mõttes muule keskenduda ja lähebki üle.
AD-sid olen püüdnud vältida nagu tuld, olen võtnud muid looduslikke preparaate (magneesium, b-kompleks, boulardii, c-vitamiin ja suures koguses D-vitamiin), ka yht ashwagandat sisaldavat toidulisandit ja ka palderjani, igaks juhuks on kapis ka diazepam, juhuks kui nt enne uinumist hakkab süda lambist kloppima..õnneks pole kaua vaja läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minul on aidanud korralik uni, EFT, yumeiho massaaž ja oma mõtetega tegelemine. suhtekriis tekitas tohutu ärevuse ja võttis pinna alt, kui mõtlesin, et suhtest vabaks ja sõltumatuks, st mulle ei saanud halb suhe enam haiget teha, siis kadus ka ärevus ja hakkasin normaalselt magama.
lisaks kui tunnen ärevust, nt kinos jm rahvarohkemates suletud kohtades, siis püüan võimalikult rahulikult hingata, vett juua, mõtlen, et see on kõigest tunne, see ei tapa mind, ja püüan mõttes muule keskenduda ja lähebki üle.
AD-sid olen püüdnud vältida nagu tuld, olen võtnud muid looduslikke preparaate (magneesium, b-kompleks, boulardii, c-vitamiin ja suures koguses D-vitamiin), ka yht ashwagandat sisaldavat toidulisandit ja ka palderjani, igaks juhuks on kapis ka diazepam, juhuks kui nt enne uinumist hakkab süda lambist kloppima..õnneks pole kaua vaja läinud.

Kas sa seda EFT-d teed korrapäraselt? Toimib tõesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joogat oled proovinud?

Jooga on niiiiiiiiii igav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ärevushäire, mis väljendub kehalistes sümptomites. Juba üle aasta vaevlen selle käes, selle ajaga proovinud erinavid antidepressante ja alati loobunud, kuna tekivad veel suuremad kehalised sümptomid. Lisaks selle ärevushäirega sain veel omale reflukshaiguse ka. Kuna sain selle diagnoosi, siis ärevus suurenes veelgi, ma kardan haigusi. Käin uuringutel erinevatel eriarstidel veendumaks, et kõik on korras. Hetkel on taas selline seis, et loobusin ad ravist, ei suuda neid võtta. Lisakas käin psühhoteraapias. Treapeut viis mu mediteermisteel hirmule vastu, pidin ette kujutama et saan vähi diagnoosi jne see oli päris jube kogemus aga peale teraapiat tundsin ennast hästi ja haiguste hirm kadusa aga see oli aind korraks.. loen ja googledan endiselt, kui tunnen endal sümptomeid. Ikka mõtlen ja elan hirmu all. Kuu tagasi hakkasin uut ad katsetama loobusin 2 nädalat hiljem,kuigi andsin lubaduse et teen ravi läbi aga ei suuda. Nüüd olengi, kui päris hulluks läheb, et hakkan värisema jne võtan xanaxi. Ei teagi mida teha, käin küll psühhoteraapias aga neid mediteerimisi ma enam teha ei soovi. üks variant veel on minna hullumaija sisse..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 09:01; 13.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa seda EFT-d teed korrapäraselt? Toimib tõesti?

Mul sama küsimus, et kas toimib.

Lisaks see, et kas sa oled seda kuskil õppinud või käid terapeudi juures. Sooviks sellest tehnikast rohkem teada, et saaks ise teha aga kuna elan maapiirkonnas, siis siin selliseid spetsialiste ei ole ja ise ei suudaks kuhugi kaugele kursustele minna.
Seega kui oled nõud mõningaid võtteid jagama siis kuulaks meeleldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:27; 13.01 10:28; 13.01 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa seda EFT-d teed korrapäraselt? Toimib tõesti?

Mul sama küsimus, et kas toimib.

Lisaks see, et kas sa oled seda kuskil õppinud või käid terapeudi juures. Sooviks sellest tehnikast rohkem teada, et saaks ise teha aga kuna elan maapiirkonnas, siis siin selliseid spetsialiste ei ole ja ise ei suudaks kuhugi kaugele kursustele minna.
Seega kui oled nõud mõningaid võtteid jagama siis kuulaks meeleldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:27; 13.01 10:28; 13.01 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiaga. Kui jõuad terapeudiga ärevuse põhjusteni, siis on lootust sellest ka vabaneda. Ma ei räägi paarist korrast psühholoogi juures, kes annab nõu, vaid mitmeid aastaid regulaarselt sagedusega vähemalt 1 kord nädalas teraapias käimist inimese juures, kes mitte ei anna sulle nõu, vaid aitab sul enda sisse vaadata ja endast sotti saada.

Seega soovitad- hakata käima terapeudi juures, kelle tunnihind on vahemikus 35-70 EURi. Käia tuleb mitmeid aastaid 1x nädalas, seega aastas kulutad sellele mõned tuhanded. Positiivne tulemus parema elukvaliteedi näol Sinu jaoks pole garanteeritud, samuti pole kindel, kas peale aastatepikkuse teraapias käimise lõpetamist ei teki valusat tagasikukkumist.
Tundub, et ainus kindel võitja on terapeut, kellel on mõneks ajaks garanteeritud regulaarne sissetulek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:06; 16.01 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega soovitad- hakata käima terapeudi juures, kelle tunnihind on vahemikus 35-70 EURi. Käia tuleb mitmeid aastaid 1x nädalas, seega aastas kulutad sellele mõned tuhanded. Positiivne tulemus parema elukvaliteedi näol Sinu jaoks pole garanteeritud, samuti pole kindel, kas peale aastatepikkuse teraapias käimise lõpetamist ei teki valusat tagasikukkumist.
Tundub, et ainus kindel võitja on terapeut, kellel on mõneks ajaks garanteeritud regulaarne sissetulek.

Soovitan jah, sest esiteks on mul endal kogemus ja teiseks mingit muud imelahendust olemas ei ole. Aga see otsus on igaühe enda teha. Kui pole valmis aega, raha ja oma energiat märkimisväärselt kulutama, siis ju probleem ei ole veel nii hull ning sellega kannatab elada. Tüüpiliselt hakkavad inimesed reaalselt abi otsima ikkagi siis, kui kuidagi muudmoodi enam ei saa.

Aga pikaajalise ja sügava teraapia eripära on see, et kui probleemid saavad juurteni lahti võetud, siis seda ohtu, et sa kukud tagasi sinna, kus algselt olid, põhimõtteliselt ei ole. Sest need põhjused on kadunud. Kui ärevuse põhjust enam ei ole, st see on teadvustud ja protsessitud, siis pole võimalik sinna ka tagasi kukkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks sain perearstilt saatekirja Psühhoterapeudile, andis esialgi 10 korda ja mul veel käia 4 korda, siis teeb terapeut perearstile kokkuvõtte, kuidas mul läinud on ja kui tarvis annab perearst veel saatekirja. Minu perearst on minu ärevusega kursis, näeb kui palju olen ma läibi käinud igasuguseid eriarste ja läbinud igasuguseid uuringuid ja me oleme temaga sellest rääkinud, et mind ei aita ad ravi, ei suuda neid kõrvaltoimeid taluda ja perearst pakkus mulle ise välja seda võimalust. Seega mina maksan iga kord kui teraapias käind 5 eur, muidu peaksin maksma 35 eur kord. Räägi oma perearstiga. Muidu teraapia seisneb selles, et abi saadki nii, kui hakkad oma hirmule vastu. Minu seanssid enamus mediteerimisega, kuid see on kui aus olla mu jaoks jube. Lohutan end sellega, et olen oma keha nii palju uurinud ja puurinud, et surmahaigust ei ole ja pean sellest haiguste hirmust jagu saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 09:01; 13.01 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt on sul hetkel võõrutussündroom https://ravimid.wordpress.com/voorutus/voorutussundroom/

vabaneda häirest saab kui oma keha ja aju tervendada. uurida välja põhjused, miks sul psüühikahäire on: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/psuuhikahairete-kehalised-pohjused/

ja toetades aju tervenemist looduslike vahenditega: https://ravimid.wordpress.com/alternatiivid/looduslikud-toidulisandid/

Võõrutussündroom oleks ehk ikka varem tulnud kui nelja kuu pärast. Vähemasti mu psühhiaater ütles, et nii mitu kuud hiljem ei saa võõrutussündroom tulla.

Jah, turgutangi end looduslike ravimitega ja rahustavate teedega, püüan läbi häda pikki jalutuskäike teha. Ausalt öeldes pole mul õrna aimugi, miks mul see psüühikahäire on, sest mingit otsest põhjust selleks nagu polegi. Jah, olin juba lapsena tundlik ja kodune õhkkond oli ka alati närviline, aga tegelikult pole ma mingite eluraskustega maadlema pidanud, mis annaks põhjust nii tõsiseks ärevushäireks.

võõrutussündroom (googelda “protracted withdrawal synrdome”, “post-acute withdrawal syndrome” “delayed withdrawal syndrome”) tuleb just väga sageli ca 4-5 kuu pärast. psühhiaatrid seda üldiselt ei tunnista jah, nemad kipuvad seepeale ütlema inimesele, et ta on ikka haige ja see on uus haigushoog.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 19:43; 13.01 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoteraapiaga. Kui jõuad terapeudiga ärevuse põhjusteni, siis on lootust sellest ka vabaneda. Ma ei räägi paarist korrast psühholoogi juures, kes annab nõu, vaid mitmeid aastaid regulaarselt sagedusega vähemalt 1 kord nädalas teraapias käimist inimese juures, kes mitte ei anna sulle nõu, vaid aitab sul enda sisse vaadata ja endast sotti saada.

Seega soovitad- hakata käima terapeudi juures, kelle tunnihind on vahemikus 35-70 EURi. Käia tuleb mitmeid aastaid 1x nädalas, seega aastas kulutad sellele mõned tuhanded. Positiivne tulemus parema elukvaliteedi näol Sinu jaoks pole garanteeritud, samuti pole kindel, kas peale aastatepikkuse teraapias käimise lõpetamist ei teki valusat tagasikukkumist.
Tundub, et ainus kindel võitja on terapeut, kellel on mõneks ajaks garanteeritud regulaarne sissetulek.

Hinnad ei ole nii kõrged ning milleks nii tihti käia. Kui minul olid rasked ajad, siis mina käisin nii iga kuu korra või kaks ning maksis siis nii 25 euro korra eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sporti tuleb teha ja väga järjekindlalt.
Mina käisin kunagi psühhiaatri vastuvõtul ja ta ütles, et kõige tähtsam on sport, jookse,kõnni,mine trenni,sõida rattaga vms. Ja see aitab, aga seda peab järjekindlalt tegama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnad ei ole nii kõrged ning milleks nii tihti käia. Kui minul olid rasked ajad, siis mina käisin nii iga kuu korra või kaks ning maksis siis nii 25 euro korra eest.

Hea terapeudi hinnad on küll üsna kõrged, kuigi osad on nõus hinda ka konkreetse kliendiga läbi rääkima. Ning mina tegelikult rääkisin psühhoteraapiast, mitte lihtsalt mingist suvalisest nõustamisest, mida tõesti saab korra või paar korda kuus teha. Psühhoteraapia, millega midagi reaalselt muuta saab, algab siiski regulaarsest vähemalt ühest korrast nädalas, aga kaks korda nädalas oleks tegelikult isegi veel parem, sest see annab võimaluse kiiremini probleemide tuumani jõuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea terapeudi hinnad on küll üsna kõrged, kuigi osad on nõus hinda ka konkreetse kliendiga läbi rääkima. Ning mina tegelikult rääkisin psühhoteraapiast, mitte lihtsalt mingist suvalisest nõustamisest, mida tõesti saab korra või paar korda kuus teha. Psühhoteraapia, millega midagi reaalselt muuta saab, algab siiski regulaarsest vähemalt ühest korrast nädalas, aga kaks korda nädalas oleks tegelikult isegi veel parem, sest see annab võimaluse kiiremini probleemide tuumani jõuda.

Mismoodi see hinna läbi rääkimine käib?
Klient anub, et tema probleemid on palju suuremad kui teistel klientidel, aga raha jälle vähem, samas hirmsasti tahaks käia?
Või teatab, et väiksem tasu annab võimaluse kiiremini probleemida tuumani jõuda?
Või hea terapeut hindab klienti oma kriteeriumite järgi (sugu, vanus, välimus, rahvus) ja teeb “Teile soodsama hinnaga” pakkumise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:06; 16.01 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi see hinna läbi rääkimine käib?
Klient anub, et tema probleemid on palju suuremad kui teistel klientidel, aga raha jälle vähem, samas hirmsasti tahaks käia?
Või teatab, et väiksem tasu annab võimaluse kiiremini probleemida tuumani jõuda?
Või hea terapeut hindab klienti oma kriteeriumite järgi (sugu, vanus, välimus, rahvus) ja teeb “Teile soodsama hinnaga” pakkumise?

See käib niiviisi. Kõigepealt klient läheb konsultatsiooni(de)le. Räägib ära, mis teda vaevab ja mis värk on, oma eluloo ja muu tausta. Selle käigus vaatab, kuidas ta terapeudiga klapib. Terapeut omakorda kuulab ja mõtleb selle kõige üle, vaatab, kuidas tema kliendiga klapib. Esialgsetel konsultatsioonidel on mingi oma hind kokku lepitud. Konsultatsioonide lõpuks peaks kliendil selge olema, kas ta tahaks selle terapeudiga tööle hakata ning terapeudil peaks olema selge, kas ta arvab, et ta saab seda klienti aidata. Kui vastastikune sobivus on olemas ja soovitakse koos tööle hakata, siis räägitakse läbi praktiline pool – millal ja kui tihti teraapia hakkab toimuma, mis hinna piirides terapeut on nõus opereerima ja kui palju klient saab maksta. Kui jõutakse kokkuleppele, siis saabki töö alata. Kui kokkuleppele ei jõuta, siis võib terapeut anda soovitusi oma kolleegide osas, kelle poole klient võiks pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja olen. Olen nüüd palju jalutanud, teinud jooga rahustavaid hingamisharjutusi ja koputamist, söön närvisüsteemi turgutavaid vitamiine ja toidulisandeid, joon rahustavaid teesid. Ärevus on pisut järele andnud, ei ole enam päevad läbi sellist mõistusele hakkavat närvisolekut. Aga väga ebameeldivad kehalised sümptomod häirivad endislelt väga: pea on seest justkui kuu, kõhus on ebamugavustunne ja pidevalt on pea justkui uimane. Suurim hirm on praegu see, et mis siis, kui need kehalised vaevused ei möödugi 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Olen nüüd palju jalutanud, teinud jooga rahustavaid hingamisharjutusi ja koputamist, söön närvisüsteemi turgutavaid vitamiine ja toidulisandeid, joon rahustavaid teesid. Ärevus on pisut järele andnud, ei ole enam päevad läbi sellist mõistusele hakkavat närvisolekut. Aga väga ebameeldivad kehalised sümptomod häirivad endislelt väga: pea on seest justkui kuu, kõhus on ebamugavustunne ja pidevalt on pea justkui uimane. Suurim hirm on praegu see, et mis siis, kui need kehalised vaevused ei möödugi ????

hakka sisendama endale pohhuismi – sul on ükskõik kõigest ja püüa keskenduda hetkele kus on sul hea olla. sa pead andma oma ajule uue idee mis muudab kõik hädad tühiseks. mõtle mingi fantaasia maailm endale välja. õhtul magama minnes mõtle sellele, unista ja unusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kirjutan natuke enda kogemusest. Mind tabas ärevushäire nii, et sattusin tervise hädadega haiglasse ning ootasin surmavat diagnoosi. Mida ma aga ei saanudki oli diagnoos ning haiglast koju läksin sama targalt kui sinna minnes (õnneks veidi parema enesetundega). Diagnoosi “ärevushäire” panin endale tuttava meditsiinitöötaja abiga. Olukorda seedides tegin kohe 2 otsust – ei mingit AD ja abi otsin psühholoogilt. Kuna olin aastaid tagasi stressi ja elumurede tõttu psühholoogi varem külastanud, siis teadsin kohe ka kelle poole sel korral pöörduda.
Esimesed paar-kolm korda psühholoogi juures tundusid mulle mõtetud – mul oli ju suur probleem ja ainuke soov oli sellele kohe ja kiiresti lahendus saada. Kuid samm haaval harutasime mind lahti ja õppisin tehnikaid, kuidas endaga keerulistel hetkedel toime tulla ning tekkinud ärevust leevendada (aju teisiti tööle panna). Kõigel lihtsam tehnika, mida saad kõikjal märkamatult rakendada on värvide ja kujundite otsimine ruumis. Näiteks autoga sõites ja tunned, et nüüd – süda hakkab peksma ja ärevus hiilib kallale – valid mingi värvi ja otsid sellise värviga asju 5 tükki ja teed nii mitme värviga (kergemat keerulisemaks) ning toimid sama moodi kujundeid otsides (kolmnurk, ring, nelinurk).
Lisaks enese lahti harutamisele ja tehnikatele, keskendusime minu menüüle (toidul, mida me sööme on tohutult suur mõju meie stressi või ärevuse võimendamisel ja leevendamisel) ja igapäevastele tegevustele. Üks asi on see, mida sa plaanid päeva jooksul teha ja teine asi kui palju ja mida tegelikult teed. Tihtipeale kipume endalt liiga palju ootama.
Lisaks psühholoogi külastusele plaanisin ka joogas ja pilateses käima hakata. Pilates on tohutult hea valik. See ei eelda eelnevaid teadmisi, ega kaasategemist kursuse algusest alates. Trennis keskendud hingamisele ja lihaste tööle. Joogas käisin ka korra. Joogaga on aga nii, et üldjuhul on teised juba mingi taseme saavutanud ja tunned end seal pigem eksinud ja käpardina ning trenni tulemus võib lõpuks emotsionaalselt negatiivne olla.

Kokkuvõttes aitas psühholoog, mul ennast mõista, tehnikaid omandada, menüüle tähelepanu pöörata ja enda elu ikkagi minust endast lähtuvalt vaadata. Lisaks soovitas ta raamatut “Toimetulek iseendaga” Aleksander Pulver. Pilatesest sain samuti abi ja käin seal praegugi nädalas korra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 11:59; 18.02 12:41; 18.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kirjutan natuke enda kogemusest. Mind tabas ärevushäire nii, et sattusin tervise hädadega haiglasse ning ootasin surmavat diagnoosi. Mida ma aga ei saanudki oli diagnoos ning haiglast koju läksin sama targalt kui sinna minnes (õnneks veidi parema enesetundega). Diagnoosi “ärevushäire” panin endale tuttava meditsiinitöötaja abiga. Olukorda seedides tegin kohe 2 otsust – ei mingit AD ja abi otsin psühholoogilt. Kuna olin aastaid tagasi stressi ja elumurede tõttu psühholoogi varem külastanud, siis teadsin kohe ka kelle poole sel korral pöörduda.
Esimesed paar-kolm korda psühholoogi juures tundusid mulle mõtetud – mul oli ju suur probleem ja ainuke soov oli sellele kohe ja kiiresti lahendus saada. Kuid samm haaval harutasime mind lahti ja õppisin tehnikaid, kuidas endaga keerulistel hetkedel toime tulla ning tekkinud ärevust leevendada (aju teisiti tööle panna). Kõigel lihtsam tehnika, mida saad kõikjal märkamatult rakendada on värvide ja kujundite otsimine ruumis. Näiteks autoga sõites ja tunned, et nüüd – süda hakkab peksma ja ärevus hiilib kallale – valid mingi värvi ja otsid sellise värviga asju 5 tükki ja teed nii mitme värviga (kergemat keerulisemaks) ning toimid sama moodi kujundeid otsides (kolmnurk, ring, nelinurk).
Lisaks enese lahti harutamisele ja tehnikatele, keskendusime minu menüüle (toidul, mida me sööme on tohutult suur mõju meie stressi või ärevuse võimendamisel ja leevendamisel) ja igapäevastele tegevustele. Üks asi on see, mida sa plaanid päeva jooksul teha ja teine asi kui palju ja mida tegelikult teed. Tihtipeale kipume endalt liiga palju ootama.
Lisaks psühholoogi külastusele plaanisin ka joogas ja pilateses käima hakata. Pilates on tohutult hea valik. See ei eelda eelnevaid teadmisi, ega kaasategemist kursuse algusest alates. Trennis keskendud hingamisele ja lihaste tööle. Joogas käisin ka korra. Joogaga on aga nii, et üldjuhul on teised juba mingi taseme saavutanud ja tunned end seal pigem eksinud ja käpardina ning trenni tulemus võib lõpuks emotsionaalselt negatiivne olla.

Kokkuvõttes aitas psühholoog, mul ennast mõista, tehnikaid omandada, menüüle tähelepanu pöörata ja enda elu ikkagi minust endast lähtuvalt vaadata. Lisaks soovitas ta raamatut “Toimetulek iseendaga” Aleksander Pulver. Pilatesest sain samuti abi ja käin seal praegugi nädalas korra.

Palun räägi lähemalt, milliseks muutsid menüü.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 02:59; 18.02 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lopeta lihtsalt tarvitamine, konsulteerides muidugi arstiga. Mina otsustasin loobuda, sest need ravimid tekitasid ikka meeletuid korvaltoimeid. Nyyd pyyan looduslike vahenditega oma tervist turgutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kirjutan natuke enda kogemusest. Mind tabas ärevushäire nii, et sattusin tervise hädadega haiglasse ning ootasin surmavat diagnoosi. Mida ma aga ei saanudki oli diagnoos ning haiglast koju läksin sama targalt kui sinna minnes (õnneks veidi parema enesetundega). Diagnoosi “ärevushäire” panin endale tuttava meditsiinitöötaja abiga. Olukorda seedides tegin kohe 2 otsust – ei mingit AD ja abi otsin psühholoogilt. Kuna olin aastaid tagasi stressi ja elumurede tõttu psühholoogi varem külastanud, siis teadsin kohe ka kelle poole sel korral pöörduda.
Esimesed paar-kolm korda psühholoogi juures tundusid mulle mõtetud – mul oli ju suur probleem ja ainuke soov oli sellele kohe ja kiiresti lahendus saada. Kuid samm haaval harutasime mind lahti ja õppisin tehnikaid, kuidas endaga keerulistel hetkedel toime tulla ning tekkinud ärevust leevendada (aju teisiti tööle panna). Kõigel lihtsam tehnika, mida saad kõikjal märkamatult rakendada on värvide ja kujundite otsimine ruumis. Näiteks autoga sõites ja tunned, et nüüd – süda hakkab peksma ja ärevus hiilib kallale – valid mingi värvi ja otsid sellise värviga asju 5 tükki ja teed nii mitme värviga (kergemat keerulisemaks) ning toimid sama moodi kujundeid otsides (kolmnurk, ring, nelinurk).
Lisaks enese lahti harutamisele ja tehnikatele, keskendusime minu menüüle (toidul, mida me sööme on tohutult suur mõju meie stressi või ärevuse võimendamisel ja leevendamisel) ja igapäevastele tegevustele. Üks asi on see, mida sa plaanid päeva jooksul teha ja teine asi kui palju ja mida tegelikult teed. Tihtipeale kipume endalt liiga palju ootama.
Lisaks psühholoogi külastusele plaanisin ka joogas ja pilateses käima hakata. Pilates on tohutult hea valik. See ei eelda eelnevaid teadmisi, ega kaasategemist kursuse algusest alates. Trennis keskendud hingamisele ja lihaste tööle. Joogas käisin ka korra. Joogaga on aga nii, et üldjuhul on teised juba mingi taseme saavutanud ja tunned end seal pigem eksinud ja käpardina ning trenni tulemus võib lõpuks emotsionaalselt negatiivne olla.

Kokkuvõttes aitas psühholoog, mul ennast mõista, tehnikaid omandada, menüüle tähelepanu pöörata ja enda elu ikkagi minust endast lähtuvalt vaadata. Lisaks soovitas ta raamatut “Toimetulek iseendaga” Aleksander Pulver. Pilatesest sain samuti abi ja käin seal praegugi nädalas korra.

Kas sa võiksid palun soovitada oma psühholoogi? Sooviks ka lòpuks jõuda sellise psühholoogi juurde, kes õpetab tehnikaid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 02:59; 18.02 09:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.