Esileht Ilu ja tervis Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

Postitas:

Tere,
Kirjutan natuke enda kogemusest…

Kokkuvõttes aitas psühholoog, mul ennast mõista, tehnikaid omandada, menüüle tähelepanu pöörata ja enda elu ikkagi minust endast lähtuvalt vaadata. Lisaks soovitas ta raamatut “Toimetulek iseendaga” Aleksander Pulver. Pilatesest sain samuti abi ja käin seal praegugi nädalas korra.

Palun räägi lähemalt, milliseks muutsid menüü.

Milleks muutsin menüüd? Nii nagu hüperaktiivseltele lastele ei soovitata anda teatud erguteid nii on meie kõigi närvisüsteemiga – on teatud ained, mis aitavad meie pingeolekut maandada ja on neid, mis teevad enesetunde keerulisemaks.
Põhiline on ikkagi “rämps” menüüst välja s.o eelkõige igasugune mõtetute e-ainetega jama. Näiteks tegin endaga mitmel korral inimkatset. Iga kord kui õhtusöögiks makra-makaroni salatit sõin, siis oli hommik teistega võrreldes tunduvalt halvem. Konsultatsioonis selgus, et makras kasutatakse sellist ainet nagu karrageen, mis on närvisüsteemile eriti ohtlik. Teisel kohal on muidugi kuulus E621.
Headeks asjadeks on menüüs näiteks järgmised asjad: banaan, hurmaa, ingver, tšilli, munad, täistera tooted, hirss, tatar, kaerahelbed, avokaado, pähkel, astelpaju…
Majonees, ketšup jms ei ole head, pigem asendada jogurti (maitsestamata), naturaalse tomatipüree ja hapukoorega. Magus on samuti halb, olgu need siis kommid, saiakesed või koogid.

Menüü on siiski igal ühel individuaalne, sest üks asi on närvikava toetamine ja teine asi kehakaal. Lisaks sellele mõjub stress ja ärevus ka meie organismidele erinevalt. Minu nõrgaks kohaks on seedesüsteem ja kaalulangus (kui olen rivist väljas). Seega minul on näiteks ok tarbida 20%list hapukoort südamerahuga, kuid need kellel on pigem kaaluga probleeme, et tohiks hapukoorega maiustada jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 11:59; 18.02 12:41; 18.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Kirjutan natuke enda kogemusest….

Kokkuvõttes aitas psühholoog, mul ennast mõista, tehnikaid omandada, menüüle tähelepanu pöörata ja enda elu ikkagi minust endast lähtuvalt vaadata. Lisaks soovitas ta raamatut “Toimetulek iseendaga” Aleksander Pulver. Pilatesest sain samuti abi ja käin seal praegugi nädalas korra.

Kas sa võiksid palun soovitada oma psühholoogi? Sooviks ka lòpuks jõuda sellise psühholoogi juurde, kes õpetab tehnikaid

Ma teeksin seda meeleldi, kuid arvan siiski, et tema nime siin välja hõikamine ei oleks tema suhtes eriti aus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 11:59; 18.02 12:41; 18.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Lugesin siinseid postitusi ning tahaksin loota, et suudan omalt poolt oma kogemuse läbi ka teisi toetada / reaalselt aidata. Mul on ärevuse- ja paanikahäirega isiklik ja vahetu kogemus ning suutsin selle nö seljatada täielikult, tänu omaenese psühholoogiaalastele teadmistele ning põhjuste-tagajärgede TEADVUSTAMISE. Ärevushäire ja paanikahood kimbutasid mind vaat et aasta otsa, seda aastal 2007/2008. Tänaseni pole need aga iialgi kordunud ja võin selgelt väita, et kogu protsess on meie endi mõttemaailma poolt suunatav ja kontrollitav. On selge, et on ka raskemaid juhtumeid, ent mina väidan, et kõik taandub meie oma mõttemaailma analüüsile ja mõtete selgele suunamisele. Kui tunned,et soovid “oma ärevuse-lugu” ja muresid sellega seoses minuga jagada, võta julgesti ühendust! Vaatame koos ärevusele (hirmule, kellel ons suured silmad) otsa ja saadame ta rahulikult “puhkusele”.

Lisan ka alltoodud lingi oma kontaktidega, KOGEMUSNÕUSTAMINE:

http://www.siseminetasakaal.ee/et/p/teetatervendus

Ilusat suve ja rahulikku meelt soovides,

Kairi Oja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan ka alltoodud lingi oma kontaktidega, KOGEMUSNÕUSTAMINE:
Kairi Oja

Minu arust on üsna ebaeetiline tulla siia foorumisse niimoodi endale reklaami tegema. Ma saan aru, et raske on kliente leida jne ja see siin tundub selleks suurepärane võimalus, aga see tegelikult ei ole reklaamikanal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.01 15:37; 12.01 21:17; 13.01 13:41; 15.01 10:49; 16.01 12:27; 01.07 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal oli aastaid tagasi närvidega ikka väga hullud lood. Sõi ka antidepressante.
Aga mu ema ütles, et talle mõjus täiesti hämmastavalt heliteraapia.
Mulle endale on alati hästi lõõgastavalt mõjunud igasugused veega teraapiad ja erinevad massaažid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seksuaalsuhted on korras (ja saad ka vahekorrast piisavalt tihti orgasmi), siis see aitab ärevushäirete vastu suurepäraselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliraske (komisjoni otsus) haigestumise tagajärjel mitu erinevat ka südameriket. Kas ilma tablettideta ka kuidagi saab (lõikused juba lõigatud). Kas näiteks pea mahavõtmine ka aitab või piisab lobotoomiast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Viimane postitus tekitab küsimusi. On see ravimireklaam? Kusjuures ükski psühholoog ei saa kellelegi ravimeid määrata, iseendalegi mitte. Ei läheks ma ka abi saama inimeselt kes isegi oma probleemiga toime ei tule. “Peaaegu 6 kuud kasutatud ja enesetunne fantastiline” – lõpeta ravimi võtmine ja vaata mis fantastilisusega juhtub!

Naljakas on ka lugeda, kuidas ülalpool spetsialist kirjutab ligi aastasest probleemist nagu mingist ülipikast võitlusest – ja seda neile, kes on ärevusega elanud pikki aastaid ja vaat et aastakümneid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 11:17; 12.01 19:25; 12.01 21:14; 12.01 21:40; 12.01 22:34; 22.01 12:21; 03.08 00:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas ometi vabaneda ärevushäirest ilma rohtudeta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.