Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas õnnestuks rasestuda?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas õnnestuks rasestuda?

Postitas:

Tere.
Toidan last rinnaga, päevi ei ole seni hakanud, lähiajal oleks soov uut beebit tegema hakata.
Kuidas see õnnestuks?
Kas peaks rinnaga toitmise lõpetama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:31; 07.06 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestumist see ei sega üldjuhul, aga kui juba rase oled, siis on soovitav lõpetada, kuna see kurnab sinu organismi ja ei lase piimanäärmetel järgmiseks ringiks piisavalt ette valmistuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 10:35; 07.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuue kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:31; 07.06 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuue kuune.

Mina ise andsin nt. kaks kuud veel rasedana rinda,siis soovitati lõpetada, aga mul oli juba laps aasta ja pealegi mõned kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 10:35; 07.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks veidi ikka praeguse beebi peale ka mõelda ja lasta asjal kulgeda omasoodu. Kui ise oleksin sellises olukorras ja uue lapse soov tõesti niisuur oleks, siis imetaksin rahus edasi ja ootaks kannatlikult, tuleb uus rasedus niikuinii siis kui ta tuleb. Imetamise lõpetamine ei anna sulle mittemingisugust garantiid, et kohe rasedaks jääd. Esimene rasedus võis tulla kergelt (täielik eeldus praegu), kuid paraku alati nii ei lähe ja mõnikord võtab rasedaks jäämine pikemalt aega.

Seega palun mõtle praegusele beebile ka veidi ja kui tuleb uus rasedus, eks siis lõpeta imetamine. Mina ise vähemalt toimiks nii sellises olukorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun viimase postitajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka väikese vahega lapsi, aga vanemal lapsel olid lisasöögi söömisega suured probleemid. Hoolimata igasugustest katsetustest ta arvestatavas koguses lisatoitu enne ca 11. kuu täitumist ei söönud. Käisime isegi hemoglobiinitaset mõõtmas, aga see oli õnneks korras. Toiduallergia oli tal samuti, mistõttu mõned toidud, mida ta oleks hea meelega tahtnud, olid lihtsalt keelatud…
Aga pisut enne aastaseks saamist jõudsime siiski niikaugele, et ta sõi vähemalt ühe toidukorra lisatoidust kõhu täis. See tähendas, et rinnapiima kogus vähenes ja saingi uuesti rasestuda. Ei võõrutanud vanemat last ära ja ta ise ka ei loobunud. Minul oli tervis ideaalses korras, isegi Hgb püsis normis, kuigi esimese raseduse ajal kippus see madalaks minema. Toitusin väga tervislikult (kui õigesti mäletan, siis foolhapet võtsin algul lisaks, aga oli suvi ja sõin niigi palju puuvilju ja marju) ja ei perearst ega naistearst arvanud, et peaksin imetamise lõpetama. Rasedaks jäämisel sõi laps siiski juba päris palju lisatoitu.
Aga minu esimene laps ei olnud 6k kui uuesti rasedaks jäin, ehk mu kehal oli umbes poole kauem aega taastuda kui teemaalgatajal seni on olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 07.06 19:49; 07.06 22:12; 09.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

WHO soovitab kahe raseduse vaheks 2 aastat. Liiga palju riske. Ameerikas see on nt 1,5 aastat. Mina olen seda meelt, et oota ikka pool aastat veel, et keha suudaks taastuda. Riskid on nt. enneaegne sünnitus, laste psüühilised häired, abielulahutus, vanemate eluea lühenemine (stress) jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:28; 07.06 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

WHO soovitab kahe raseduse vaheks 2 aastat. Liiga palju riske. Ameerikas see on nt 1,5 aastat. Mina olen seda meelt, et oota ikka pool aastat veel, et keha suudaks taastuda. Riskid on nt. enneaegne sünnitus, laste psüühilised häired, abielulahutus, vanemate eluea lühenemine (stress) jne.

Kas sellistele riskidele mingeid uuringuid toeks ka on või lihtsalt kellegi subjektiivne arvamus? Ma pole näiteks kuulnudki, et enneaegne sünnitus võiks olla seotud sellega, et kahe raseduse vahel väike vahe. Ma ise lähtusin lihtsalt sellest, et noore ja terve inimesena jään rasedaks uuesti siis, kui keha on valmis. Esimesel võimalusel rasestusingi. Meil oligi plaanis 2 last järjest ja siis pikk paus (mis kestab senimaani, pea 10 a täis juba), kui üldse veel lapsi lisaks tahame.
Peale keisrilõikega sünnitust on küll soovitatud pikemat vahet uue rasedusega, sest emakas vajab taastumiseks rohkem aega, aga keisrilõige on ju midagi hoopis muud kui normaalne vaginaalne sünnitus. Tüsistusteta vaginaalse sünnituse korral mu teada ei anta mingeid soovitusi, et kui pikk vahe peaks järgmise rasedusega olema. Kui vastupidiseid andmeid on, siis pane link, loeksin hea meelega, kuigi mind see teema isiklikult enam ei puuduta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 07.06 19:49; 07.06 22:12; 09.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin lapseootele imelihtalt esimesel proovimiskuul. Menstruatsioon taastus pool aastat peale sünnitust. Täna on laps 1a6k. Imetan endiselt, tsükkel on regulaarne, kaitsevahendeid ei kasuta aga rasestuda pole õnnestunud. Aga lihtsalt uue raseduse pärast ei hakka imetamist lõpetama. Lõpetan ikkagi siis kui laps selleks valmis on. Kui uus rasedus tuleb imetamise ajal – väga hea! Kui ei tule… no siis tuleb peale imetamise lõpetamist.
Sea oma lapse huvid ikkagi esikohale, pooleaastast titat ära küll veel võõrutama hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

WHO soovitab kahe raseduse vaheks 2 aastat. Liiga palju riske. Ameerikas see on nt 1,5 aastat. Mina olen seda meelt, et oota ikka pool aastat veel, et keha suudaks taastuda. Riskid on nt. enneaegne sünnitus, laste psüühilised häired, abielulahutus, vanemate eluea lühenemine (stress) jne.

Kas sellistele riskidele mingeid uuringuid toeks ka on või lihtsalt kellegi subjektiivne arvamus? Ma pole näiteks kuulnudki, et enneaegne sünnitus võiks olla seotud sellega, et kahe raseduse vahel väike vahe. Ma ise lähtusin lihtsalt sellest, et noore ja terve inimesena jään rasedaks uuesti siis, kui keha on valmis. Esimesel võimalusel rasestusingi. Meil oligi plaanis 2 last järjest ja siis pikk paus (mis kestab senimaani, pea 10 a täis juba), kui üldse veel lapsi lisaks tahame.
Peale keisrilõikega sünnitust on küll soovitatud pikemat vahet uue rasedusega, sest emakas vajab taastumiseks rohkem aega, aga keisrilõige on ju midagi hoopis muud kui normaalne vaginaalne sünnitus. Tüsistusteta vaginaalse sünnituse korral mu teada ei anta mingeid soovitusi, et kui pikk vahe peaks järgmise rasedusega olema. Kui vastupidiseid andmeid on, siis pane link, loeksin hea meelega, kuigi mind see teema isiklikult enam ei puuduta.

http://www.who.int/topics/pregnancy/en/

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3056971/The-second-baby-window-new-study-analyses-mental-physical-effect-interpregnancy-interval-mothers-right-time-wait-conceiving-again.html

Professor Mika Gissler ja teadlane Venla Berg teavad asjast palju ning toetuvad teaduslikele uuringutele (ei ole kindel, kas inglise keeles artikleid leidub).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:28; 07.06 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

WHO soovitab kahe raseduse vaheks 2 aastat. Liiga palju riske. Ameerikas see on nt 1,5 aastat. Mina olen seda meelt, et oota ikka pool aastat veel, et keha suudaks taastuda. Riskid on nt. enneaegne sünnitus, laste psüühilised häired, abielulahutus, vanemate eluea lühenemine (stress) jne.

Kas sellistele riskidele mingeid uuringuid toeks ka on või lihtsalt kellegi subjektiivne arvamus? Ma pole näiteks kuulnudki, et enneaegne sünnitus võiks olla seotud sellega, et kahe raseduse vahel väike vahe. Ma ise lähtusin lihtsalt sellest, et noore ja terve inimesena jään rasedaks uuesti siis, kui keha on valmis. Esimesel võimalusel rasestusingi. Meil oligi plaanis 2 last järjest ja siis pikk paus (mis kestab senimaani, pea 10 a täis juba), kui üldse veel lapsi lisaks tahame.
Peale keisrilõikega sünnitust on küll soovitatud pikemat vahet uue rasedusega, sest emakas vajab taastumiseks rohkem aega, aga keisrilõige on ju midagi hoopis muud kui normaalne vaginaalne sünnitus. Tüsistusteta vaginaalse sünnituse korral mu teada ei anta mingeid soovitusi, et kui pikk vahe peaks järgmise rasedusega olema. Kui vastupidiseid andmeid on, siis pane link, loeksin hea meelega, kuigi mind see teema isiklikult enam ei puuduta.

http://www.who.int/topics/pregnancy/en/

http://www.dailymail.co.uk/fem…..again.html

Professor Mika Gissler ja teadlane Venla Berg teavad asjast palju ning toetuvad teaduslikele uuringutele (ei ole kindel, kas inglise keeles artikleid leidub).

Päris huvitav. Loodusrahvastel on kusjuures üsna sageli keskmine vanusevahe lastel 2-4 aastat, alla 2 on harva ja üle 4 samuti. 4 aastat vanusevahe on tüüpiliselt neil, kes elavad väga karmis kliimas/oludes ja pikalt imetavad.
Aga ma ei tea kas ma oleksin omal ajal selliste soovituste valgel teise lapsega oodanud.
Praegu on mu lapsed nagu kaksikud, mis sest et pea 2 aastat on vanusevahe, aga noorem on kuidagi suurem ja mitte nii tuulepea. Ses mõttes on hea, et alati on semu võtta, aga esimesed paar kuud oli vanem üsna armukade. Aga mis oleks siis saanud, kui teine laps poleks nii terve, hea unega, rõõmsameelne ja rahulolev tulnud? Selle peale tasub hoolega mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 07.06 19:49; 07.06 22:12; 09.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka väikese vahega lapsi, aga vanemal lapsel olid lisasöögi söömisega suured probleemid. Hoolimata igasugustest katsetustest ta arvestatavas koguses lisatoitu enne ca 11. kuu täitumist ei söönud. Käisime isegi hemoglobiinitaset mõõtmas, aga see oli õnneks korras. Toiduallergia oli tal samuti, mistõttu mõned toidud, mida ta oleks hea meelega tahtnud, olid lihtsalt keelatud…
Aga pisut enne aastaseks saamist jõudsime siiski niikaugele, et ta sõi vähemalt ühe toidukorra lisatoidust kõhu täis. See tähendas, et rinnapiima kogus vähenes ja saingi uuesti rasestuda. Ei võõrutanud vanemat last ära ja ta ise ka ei loobunud. Minul oli tervis ideaalses korras, isegi Hgb püsis normis, kuigi esimese raseduse ajal kippus see madalaks minema. Toitusin väga tervislikult (kui õigesti mäletan, siis foolhapet võtsin algul lisaks, aga oli suvi ja sõin niigi palju puuvilju ja marju) ja ei perearst ega naistearst arvanud, et peaksin imetamise lõpetama. Rasedaks jäämisel sõi laps siiski juba päris palju lisatoitu.
Aga minu esimene laps ei olnud 6k kui uuesti rasedaks jäin, ehk mu kehal oli umbes poole kauem aega taastuda kui teemaalgatajal seni on olnud.

Käisite ISEGI hemoglobiini mõõtmas? Tead ikka, et riiklik kava näeb ette, et igal lapsel kontrollitakse 9-10. elukuu paiku hemoglobiini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka väikese vahega lapsi, aga vanemal lapsel olid lisasöögi söömisega suured probleemid. Hoolimata igasugustest katsetustest ta arvestatavas koguses lisatoitu enne ca 11. kuu täitumist ei söönud. Käisime isegi hemoglobiinitaset mõõtmas, aga see oli õnneks korras. Toiduallergia oli tal samuti, mistõttu mõned toidud, mida ta oleks hea meelega tahtnud, olid lihtsalt keelatud…
Aga pisut enne aastaseks saamist jõudsime siiski niikaugele, et ta sõi vähemalt ühe toidukorra lisatoidust kõhu täis. See tähendas, et rinnapiima kogus vähenes ja saingi uuesti rasestuda. Ei võõrutanud vanemat last ära ja ta ise ka ei loobunud. Minul oli tervis ideaalses korras, isegi Hgb püsis normis, kuigi esimese raseduse ajal kippus see madalaks minema. Toitusin väga tervislikult (kui õigesti mäletan, siis foolhapet võtsin algul lisaks, aga oli suvi ja sõin niigi palju puuvilju ja marju) ja ei perearst ega naistearst arvanud, et peaksin imetamise lõpetama. Rasedaks jäämisel sõi laps siiski juba päris palju lisatoitu.
Aga minu esimene laps ei olnud 6k kui uuesti rasedaks jäin, ehk mu kehal oli umbes poole kauem aega taastuda kui teemaalgatajal seni on olnud.

Käisite ISEGI hemoglobiini mõõtmas? Tead ikka, et riiklik kava näeb ette, et igal lapsel kontrollitakse 9-10. elukuu paiku hemoglobiini?

Käisime sellele lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 07.06 19:49; 07.06 22:12; 09.06 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on täpselt sama soov nagu teema algatajal. Ainult et minul hakkab laps kohe aastaseks saama ja päevad pole peale sünnitust veel taastunud. Laps sööb korralikult lisatoitu (hommik, lõuna, õhtu) ning rinda annan varahommikul ja õhtul enne magama minekut. Kaalun imetamise lõpetamist, sest soovin väikese vahega lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamine ei kaitse raseduse eest! Samuti ei ole imetamine enamikul naistel rasestumiseks eriliseks takistuseks. Küll aga paneb bloki ette naise enda keha. Kui ei rasestu veel, siis ju ei ole keha selleks valmis. Väga-väga paljudel pole selleks ajaks veel menstruatsioongi taastunud. Ka minul pole kolme lapsega mitte ühegagi enne esimese aasta lõppu menstruatsiooni tulnud hoolimata imetamisest. 6 kuud on väga väike aeg ning kehale on äärmiselt koormav nii kähku uuesti rasedaks jääda, samuti kaasnevad sellega suured riskid rasedusele.

Imetamist rasestumiseks lõpetada pole kindlasti mõtet. 6-kuuse lapse puhul oleks see lausa lollus. Paned nii justkui tema vajadused tahaplaanile. Hetkel vajab see laps sind ja sinu rinnapiima kõige rohkem ning mitte ühtki näidustust võõrutamiseks ei ole. Üha enam naisi imetab ka terve raseduse aja, see ei tee kasvavale lootele mitte midagi. Kui uus beebi sünnib, imetatakse kahte beebit koos. Olen ise nii teinud ja tean mitmeid teisi naisi, kes samuti nii talitanud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin lapseootele vanuses 40 ,eelmine laps oli veel rinnalaps.Minu laps oli küll palju vanem juba.Polnud küll plaanis , samas pole ka miskit hullu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://esimesedtriibud.blogspot.com.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas õnnestuks rasestuda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.