Esileht Väikelaps Kuidas saada lutist lahti?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas saada lutist lahti?

Postitas:

Minu laps on 2 aastat ja paar kuud vana, kuid endiselt suur lutisõber. Päevasel ajal ei ole ma juba ammu lasknud tal lutiga olla (kuigi kui leiab luti, siis ta ise tahaks küll lutsutada). Aga öisest luti lutsutamisest ei saa me kuidagi lahti. Magamajäädes peab tal lutt suus olema ja ka öösel otsib ikka öö jooksul korduvalt kisaga oma lutti taga. Nii kui luti suhu saab, magab ilusasti edasi. Isegi nohud pole teda lutist loobuma pannud, pigem on veel rohkem lutis kinni, kuigi ise ei saa hingatagi hästi. Magamajäämine on meil üldse hästi pikk protsess, pole saanud isegi voodil võresid ära võtta, kuna muidu ta lihtsalt laseks voodist jalga. Lutt ja kaisukas on ainukesed asjad, mis natukenegi tal energiat maha võtavad õhtuti. (isegi siis kui kell on juba palju ja ta unine on)

Tean, et peaks südame lihtsalt kõvaks tegema ja mitte andma lutti. Aga kuna mul mees peab hommikuti kell 4 ärkama et tööle minna ja tal niikuinii jääb uneaega väga napiks, siis ei ole veel suutnud sellist asja ette võtta. Korter on meil nii väike, et ei saa meest ka teise kohta magama saata selleks ajaks, et tema end ikkagi välja puhata saaks. Tõenäoliselt laps lihtsalt nutaks suure osa ööst.

Nüüd on mehel aga aprilli lõpus tulemas nädalane puhkus ning mõtlesin plaani ellu viia. Kas on mingeid nippe, mida võiks kasutada. Olen lugenud midagi luttide lõikumisest? On sellest abi? Kuidas seda teha? Kui kaua lapsed on oma lutti taga igatsenud, kaua aega nad on rahutult maganud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõikasin enne teist eluaastat luti orsast väikese tüki otsast. Imemisel ei teki niiviisi enam vaakumit. Esimene nädal oli raske, tükike ehk teisestki nädalast ja siis oli unustatud teema. Tee see asi kohe ära, kui võimalus tekib. Ta suur laps juba ja mida aeg edasi seda raskemaks muutub see teema. Tean, et tundub jube…see enesedistsipliin, et ei anna alla jne. Aga pea meeles, et ehk hakkab ta siis ka öösel paremini magama, kui ei pea lutti taga ajama. Ole tugev ja tea, et max 2 nädalat ja asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutt ja kaisukas on ainukesed asjad, mis natukenegi tal energiat maha võtavad õhtuti. (isegi siis kui kell on juba palju ja ta unine on)

Oeh sama teema meilgi, kuigi noorem on. Mõtlen õudusega kui kaua ma teda lutita magama hakkaks panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:55; 14.04 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me tegime ka nii, et lõikasin väikese tüki lutist ära, siis järgmine päev rohkem jne. Siis ei ole see lutt enam see ja ei taha enam. Aga kahjuks pean ütlema, et meil pärast lutist võõrutamist läkski magamine totaalselt halvemaks ja hakkaski vähem magama. Kui laps juba suurem, nüüd mõtlen, et võib-olla poleks selle öise luti pärast pidanud nii palju võitlema, sest kunagi ju loobuvad nagunii. Äkki need unetunnid, mis magamata jäid, oleks tulnud rohkem kasuks kui see lutivaba elu. Öösiti lutt ei seganud mind mitte kuidagi, tal oli padja juures palju lutte. Kui kukkus suust välja, kobas ise läbi une endale uue suhu ja ei ärganud keegi. Pärast lutist võõrutamist oli öösiti mitmeid ärkamisi, magas vähem jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele lapsele lõikasin iga päev 2-3 mm lühemaks kuni aintult see plastamssrõngas alles jäi, mida ta lihtsalt käes hoidis. Nädala pärast “viis hiireke” selle lutijäägi öösel minema ja asemele tõi kaisunuku. Laps oli üliõnnelik.

Teine laps vahetas lutti transformeri vastu. Lasime tal endal poes valida, mida tahab, tingimusega, et viskab lutti minema. Ja oligi tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:46; 15.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele lapsele lõikasin iga päev 2-3 mm lühemaks kuni aintult see plastamssrõngas alles jäi, mida ta lihtsalt käes hoidis. Nädala pärast “viis hiireke” selle lutijäägi öösel minema ja asemele tõi kaisunuku. Laps oli üliõnnelik.

Teine laps vahetas lutti transformeri vastu. Lasime tal endal poes valida, mida tahab, tingimusega, et viskab lutti minema. Ja oligi tehtud.

Mis vanuses lapsed olid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:55; 14.04 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eri põhjustel lükkasin uneaegsest lutist võõrutust kaua edasi. Ja ka põdesin, et kuidas ma lõpuks üldse saan. Otsustasin oodata, kuni noorem laps saab aastaseks (suurem oleks siis olnud 3 a 4 k), sest tundsin, et imiku kõrvalt pole mul selleks võitluseks jõudu. Aga nii pooleldi jutujätkuks küsisin umbes nädal enne 3 a sünnipäeva, et näed, saad juba suureks tüdrukuks, äkki oleks aeg lutid ära visata (tegelikult polnud mul muidugi plaanis ta sünnipäeva selle stressi ja sõjaga ära rikkuda). Aga minu üllatuseks oli laps vaimustusega nõus. Ning jäi endale kindlaks ka järgnevatel päevadel. Sünnipäevahommikul viskas oma käega kõik lutid prügikasti, mina tegin pilti. Ja oligi kogu lutivõõrutus!

Nii et võib ka sedavõrd hästi vedada. Tagantjärele ma olen muidugi jube rahul, et ma ei hakanud varem selle luti pärast temaga võitlema, vaid laps sai loobuda täpselt siis, kui ta selleks ise valmis oli.

Kodust väljas loobusime lutist juba 1 a sünnipäeva paiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli laps ka 2a ja paar kuud peale, magas ainult lutiga. Läksime kevadel suvilasse ja õhtul magama minnes, kui lutti küsis ütlesin, et aga lutt on sul ju kodus voodis (tegelikult oli kaasas küll). Ja rohkem probleemi polnudki, jäi magama ilma lutita. Järeldasin sellest, et saab ilma hakkama küll ja koju jõudes lõikasin ka ta ühel lutil otsa katki. Rääkisime läbi, et lutt vana ja viskame ära. Teine jäi esialgu, aga rääkisime mitu päeva, et see ka juba vana ja varsti läheb katki. Kui selle ka katki lõikasin, siis laps seda avastades hüüdis “läkski katki!!!” Läks viskas ära. Ja siis voodis jäi nõutuks-lutt ??? Midagi hullu ei olnud, isegi nuttu vist väga mitte. Aga magamajäämine venis muidugi kaks korda pikemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele lapsele lõikasin iga päev 2-3 mm lühemaks kuni aintult see plastamssrõngas alles jäi, mida ta lihtsalt käes hoidis. Nädala pärast “viis hiireke” selle lutijäägi öösel minema ja asemele tõi kaisunuku. Laps oli üliõnnelik.

Teine laps vahetas lutti transformeri vastu. Lasime tal endal poes valida, mida tahab, tingimusega, et viskab lutti minema. Ja oligi tehtud.

Mis vanuses lapsed olid?

Esimene oli mingi 2a 3k ja teine 2a 8k. Mõlemal olid kutid ainult magamise ajaks. Päeval kumbki sellega ringi ei kõndinud. Une kvaliteeti ega pikkust pole lutist võõrutamine kuidagi mõjutanud, küll aga leidis esimene laps kiiresti lutile alternatiivi küünte närimise näol, mida tega ka puhtalt magama jäämise ajal:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:46; 15.04 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel võtsime luti ära, kui ta oli 2,5 aastane. See oli talle suur trauma. Tõsiselt. Tagantjärgi enam nii ei teeks.

Teine laps ise lutti ei tahtnud, oli ilma. Ärkas igal ööl kuni kaheseks saamiseni röökimisega, miski teda ei lohutanud, kussutasime kõndides.

Kolmandale harjutasin ise luti väevõimuga, et ülejäänud pere magada saaks. Ära ei hakanudki võtma. Päeval kasutas aastani, edasi oli ainult padja all ja öösel. Arvan, et laps oli juba ligi 3 kui lihtsalt ühel päeval enam ei pannud lutti suhu ja kõik. Ei mingit traumat lapsele ega vanematele. Lihtne ja rahulik. Lasteaias magas ju niikuinii ilma, oligi kodus padja all turvaobjekt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lutisõber oli 2a 4k kui otsustasin lutist täielikult vabaneda. Lõikasin samuti otsad ära. Mäletan hästi kui ta pani luti suhu ja siis vaatas mulle murelikult otsa: katki, emme katki. Üllatuslikult leppis ta sellega kohe ja isegi magamajäämisega polnud probleemi. Ühesõnaga mina jätsin talle katkised lutid alles, aga ta kaotas nende vastu päevapealt huvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps oli 1a8k, lutti vajas ainult magamiseks. Hakkasin paar päeva varem rääkima, et lutti ei ole enam vaja. Laps kuulas ja mõtles kaasa. Esimesel päeval kui lõunauneks luti ära võtsin, ei jäänudki laps magama, hädaldas ja tuli muudkui voodist välja. Õhtul oli juba nii üleväsinud ja väga tige, siis andsime ikkagi luti tagasi. Järgmisel päeval oli ka magamise ajal lutt suus ja ülejärgmisest päevast oli lutt läinud. Rääkisime, et viskaks õige ikkagi nüüd luti ära. Laps noogutas ja viskas luti prügikasti. Magama mineku ajal meenutasin talle, et lutt on katki ja ära visatud. Jauras kõige rohkem 5 minutit ja siis jäi magama. Nii ka õhtul. Ja peale seda on paar korda küll luttide kohta küsinud, aga suuremat probleemi pole sellest olnud. Nii ei rikkusin küll reeglit ja andsin ühe korra veel luti tagasi, aga talle selline asjade käik sobis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem nõu on see, et kui sa oled otsustanud selle päeva ette võtta, viska KÕIK lutid kodust minema. Siis ei teki sul kisatust isegi pika nutu järel murduda.
Mina viskasin. Laps oli siis 1a10k kui oli üks väsitav üritus lapsele ja kui ma ta magama panin, ütlesin et emme ei leia seda praegu. Nutt oli hale ja mõva. Kestis vaid 5 min(mis minu kõrvadele tundus 50 minutit) ja laps magas. Esimene öö ta ei ärganud kordagi.
Nädal arga otsis ta mul poest lutti, kui magama jäi nii lõuna kui ööune ajal. Max 30 min jauras ja siis jäi magama. See oli juba teisest päevast selline hädaldav jorin, mitte kriiskav ahastav nutt. Öösel ka paar korda nuttis aga rahunes ruttu. Ja kui nädal täis sai, oli lutt unustatud.
Öösel hakkas palju paremini magama laps peale seda.

arvad, et see oli inimlik ja lapsesõbralik lähenemine ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps oli juba 2a7k, kui magamisel lutist loobus. naabrionul olid breketid ja laps küsis, et miks. ütlesin, et võimalik, et luti imemisest. laps isegi ei proovinud enam lutti suhu panna ja päevapealt oli võõrdunud. mingit nuttu ega tagaigatsemist polnud. alguses mainis magama minnes, et tema küll enam kunagi lutti ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lõikasin ka lutil otsa ära, algul natuke, paari päeva pärast veel natuke ja nii edasi, kuni ainult konts järel oli. Juba esimese lõikamise järel ei tahtnud laps enam lutti suus hoida, hoidis peos. Seda kontsu hoidis ka peos, kuni ühel hetkel lihtsalt unustas. Uneprobleeme ei tekkinud, nuttu ei olnud, ainult suur imestus. Vanaema küll rääkis, et laps oli väga pettunud ja kurva näoga olnud, kui avastas, et vanaema juures olnud lutt ka katki oli (see oli siis veel võõrutusperioodil).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil “kadus” lutt ära. Laps oli 2. Väga suurt draamat polnud, aga magamaminek hakkas kauem kestma. Lobises nüüd, enne panin luti suhu ja magas. Aga ma usun, et meil aitas see ka, et tal oli ka teine turvaelement olemas – kaisukas.

Mind aitas endale kindlaks jääda mõte, et tegelikult teen lapse hambatervisele head. Kui laseksin kauem lutti imeda, teeksin edaspidisele mõeldes karuteene. Ortodontia pole ka just odav lõbu ja on pikk ja tüütu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Kuidas saada lutist lahti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.