Esileht Väikelaps Kuidas saada varvastel kõndimisest lahti?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kuidas saada varvastel kõndimisest lahti?

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Kas see on mööduv nähtus või võib kujuneda harjumuseks? Mingeid nippe, harjutusi? Kas peaks pöörduma kuhugi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 08:57; 22.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kindlasti peaks pöörduma füsioterapeudi poole, kuigi esimese asjana pigem neuroloogile. Varvastel kõndimine viitab liigsetele lihaspingetele ja nende põhjus tuleb üles leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime taastusraviarstil ja tema suunas füsioterapeudi juurde. Selgus, et lapsel olid seljalihased veidi nõrgad. Peale füsioteraapiat sai korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see asi nii hull. Hull ja lihaspinged on siis, kui laps ei saagi jalga täistallaga maha panna ja nii kõndida. Midagi jubedat ei ole selles, kui laps aegajalt varvastel kõnnib. Meie mõlemad tütred on niimoodi käinud, mina väiksena ka pidevalt ja nüüdki, füsiotearpeut hoopis kiitis, et saavad tugevad säärelihased ja tallavõlv tugevneb ka. Aga seda peab jah laskma ikka kontrollida, kas on lihtsalt harjumus või korrigeerimist vajav pinge, harjutused aitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui järjepidevalt ja kui sageli ta seda teeb. Mu laps mingil hetkel avastas kikivarvul kõndimise ja siis mõnikord tippis niimoodi ringi, see periood kestis paar kuud, mil ta iga päev mingil ajal varvastel ringi tippis. Nüüd on ta suurem, iga päev ja regulaarselt ta seda enam ei tee, mõnikord harva tuleb veel ette, mulle näib, et talle see lihtsalt meeldib, enamuse ajast jookseb ja hüppab ringi täitsa tavaliselt. Lastearsti juures ma ka korra mainisin, igaks juhuks, aga sain teada, et polevat midagi häda.

Muidugi see kikivarvukil kõndimine VÕIB viidata erinevatele tervisehädadele, aga eks sa pead ise jälgima, kas seda on ebanormaalselt palju või on tegemist lihtsalt sellise perioodiga, et laps avastas, et niimoodi saab ka. Mu laps vahepeal kõndis palju ka tagurpidi, selg ees 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, ta kõndis selg ees ka vahepeal. 😀
Aga tundub, et see varvastel periood kestaks nagu kaua. Jookseb normaalselt ja kiiresti liigub täistallal. Kõnnib aga ainult varvastel. Kui ütlen, et kõnni ilusti taldade peal, siis kukub ühte jalga ülesse vehkima… nagu marssima.

Olen näinud ka suuri lapsi niimoodi imelikult varvastel vetrumas, isegi noormehi pooleldi hüplevalt varvastel kõndimas ja no tekitas muret, et võibki jääda harjumuseks.

Mis vanuses sul laps kikivarvul palju käis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 08:57; 22.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, ta kõndis selg ees ka vahepeal. ????
Aga tundub, et see varvastel periood kestaks nagu kaua. Jookseb normaalselt ja kiiresti liigub täistallal. Kõnnib aga ainult varvastel. Kui ütlen, et kõnni ilusti taldade peal, siis kukub ühte jalga ülesse vehkima… nagu marssima.

Olen näinud ka suuri lapsi niimoodi imelikult varvastel vetrumas, isegi noormehi pooleldi hüplevalt varvastel kõndimas ja no tekitas muret, et võibki jääda harjumuseks.

Mis vanuses sul laps kikivarvul palju käis?

Minu poiss kõndis 7-8 kikivarvastel. Nüüd enam ammu mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui vana laps on ja kas ta algusest peale kõnnib varvastel? Minu 2a4k laps ka aegajalt kõnnib varvastel, aga kuna ei tee seda koguaeg, siis ei pööra sellele tähelepanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle valmistab muret ainult lapse varvastel kõndimine või on lapse käitumises veel mingeid teistsuguseid jooni?

Juhul kui mitte, siis pole vaja muretseda.

Juhul kui on, siis pöördu neuroloogi poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kuidas saada varvastel kõndimisest lahti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.