Esileht Koolilaps Kuidas tänada head õpetajat?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas tänada head õpetajat?

Postitas:

Minu esimese klassi lapsel on väga tore klassijuhataja, kes on esimesel kooliaastal teinud küll palju rohkem kui oodata oskaks. Lapsel läks kooli sisseelamine raskelt ja õpetaja on olnud nii toetav ja mõistev. Kirjutan talle muidugi aasta lõpus kirja, et oma tänu väljendada, aga huvitav, kui ma teeksin talle mingi kingituse, kas see oleks imelik ja paneks õpetaja ebamugavasse olukorda?

Kui viia viimasel koolipäeval näiteks lisaks lilledele The Body Shopi mingeid kreeme või asju, mis noorel õpetajal ikka ära võiks kuluda? Või piisab tänulikust kirjast, et mitte tekitada ebamugavat olukorda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mõtle ise – kas saab kinkida nahahooldustooteid inimesele, kelle nahka sa ei tunne – võimalikud allergiad jne.?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% piisab kirjast ka. See on väga armas mõte ja õpetaja on kindlasti väga rõõmus sellist kirja saades.

Ma olen alles hoidnud kõik sellised kirjad ja kaardid. Õpetan küll hoopis vanemaid lapsi ja kirjad on pärit õpilastelt endalt. Kui väga raske tööpäev on olnud ja närv must, siis võtan need välja, et enda tuju parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja lapsevanem.
Lapsevanemana tahaksin ma vahel tõesti õpetajale midagi kinkida (siiralt ja südamest) ja niimoodi oma suurt tänu väljendada, aga õpetajana ma ei tahaks saada selliseid kinke, mis materiaalsed on. Pigem siis midagi sellist, mis on ise tehtud ja emotsioone tekitav.
Armas kiri koos kimbu piibelehtedega oleks ka absoluutselt superluks.

Meie lapse muusikakooli õpetaja on juba pensionär ja kui ta oli teinud suurepärast tööd lapsega, tänasid teda kirja teel. Hiljem oli ta öelnud tuttavale, et keegi pole teda kunagi niimoodi tunnustanud…ometigi on kõikidel lapsevanematel tema kohta vaid kiidusõnu öelda. Lihtsalt me oleme teda maa-ja-taevani kiitnud ainult omavahel ja õpetajale pole seda kunagi keegi öelnud. Väikene kiri ja kiitmine on suurepärane kink!

Meie õpetaja läheb pensionile ja temale teema kingituse üheskoos. Kingime tema suure hobiga seonduvat kraami ja ma olen kindel, et see teeb talle päriselt head meelt ja ei tekita kohmetust ja piinlikkust. Igaüks paneb natuke ja kokku on niipalju, et õpetajal ei ole piinlik. Ma loodan:)

PS! Kreeme ma ei oska endale isegi osta, sest mulle vähesed meeldivad. Mehe ema ikka kingib ja pigem on sellest tüli kui rõõmu. Kellele ja kuhu ma need ära anda saan. Seega, kreeme parem mitte ja muud lõhnavat kraami ka kindlasti mitte. Kui, siis midagi väikest ja sümboolset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna ikka sõnadega. Kui ma oleks õpetaja, siis ühelt lapsevanemalt saadud materiaalne kink tekitaks tunde, et mulle on ettemaks tehtud ning nüüd oodatakse midagi vastu.
Asju saab igaüks endale ise osta, kiitust ja märkavaid sõnu ei müüda aga kuskil ning ega neil ostetuna ka väärtust oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saatsin internetis üldise e-kinkekaardi ja kirjutasin tänusõnad juurde. Minu laps on erivajadusega ja õpetaja aitas teda väga palju. Kuna õpetaja ei oleks olnud järgmisel aastal enam minu lapse õpetaja, siis ma ei pidanud seda mingiks altkäemaksuks või sooviks midagi saada. Õpetaja oli teinud rohkem, kui tema töö nõudis. Tänasin õpetajat aastate tehtud töö eest ja kirjutasin, kui palju ta minu lapsele eluteele kaasa andis. Mõtlesin ja kirjutasin neid sõnu südamest. E-kinkekaart on hea seetõttu, et ei ole otsest kokkupuudet, saan siiski midagi kinkida ja õpetaja saab ise valida mida soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pooldaks samuti kena kirjakest (kasvõi värvilisele paberile, võibolla paelaga kokkuseotult vm, lase loovusel lennata) ning juurde kevadel koolilõpetamise puhul väike suve alguse lillekimp (lilli viivad ju teisedki, kuigi mitte massiliselt) või kommikarp. Kui lillekimp, kommid jäävad 5 euro kanti, pole õpetajal seda piinlik ka vastu võtta ja ei tunne õpetaja ,,kohustust” järgmisel aastal nahast välja pugeda nn ettemaksu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll meeles pidanud laste lasteaiaõpetajaid, treenereid ja õpetajaid küll kommikarbi, küll lilledega. Olengi kohe viinud tähtpäevadel, aasta lõpus, jõuludeks, treeneritele laagrisse jms. Õpetajad teevad tänuväärset tööd suht madala palga eest ja neid tänada ei ole liiast.
Pole kunagi ükski treener ega õpetaja end ebamugavalt tundnud kommikarbi ja lillede puhul. Küllap saavad aru, et see pole altkäemaks, vaid siiras tänu nende vaeva eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen enda lastele üsa sageli andnud lasteaeda või kooli kaasa šokolaadi, lille, küünla vms. Meeles oleme pidanud õpetajaid 1. sept, õpetajate päeval ja aasta lõpus. Vahel ka isiklikult enne jõule, naistepäeval, sünnipäeval jms.
Olles ise õpetaja, olen saanud vanematelt tänukirju e- maili teel, ka aasta keskel. Need on ALATI olnud südantsoojendavad ja seda pikaks ajaks. Ka otse öeldud head sõnad annavad õpetajale väga palju jõudu ja motivatsiooni. Olen ise ka õppinud rohkem enda laste õpetajaid tunnustama ja tänama, sest tean, milline mõju sel on. Loomulikult saab tänada siis, kui see pole võlts.
Minu oluliste asjade sahtlis on aga ühe mu õpilase ema kirjutatud kiri . Mäletan siiani seda viimast koolipäeva algklassi poisiga, kui ta tuli minu juurde ja andis ema saadetud ümbriku. Kuldses ümbrikus oli käsitsi kirjutatud südamlik kiri ja tänusõnad, lisaks ema enda valmistatud käsitööehe. Mäletan seda emotsiooni siiani: lapsed sõid kooliaasta lõpetamise puhul klassis kooki, mina hakkasin kirja lugema: lugesin kirja, käed hakkasid värisema, läksin vaikselt klassist välja ja pisarad lihtsalt voolasid. Läksin kolleegi juurde, istusin ja nutsin… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:23; 28.04 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikult saab ka tänada, esitades Aasta Õpetaja nominendiks: https://www.hm.ee/et/gala Aga seda siis igaastaselt sellel perioodil kui nimesid kogutakse.

Kui ma õigesti mäletan, siis igale õpetajale antakse tema mainimisest teada, isegi siis kui teda laureaadiks ei valita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei anta õpetajale teada, kui teda kandidaadiks seati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:23; 28.04 09:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Kuidas tänada head õpetajat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.