Esileht Kodunurk Kuidas teha hästi maitsvalt juur- ja aedvilju?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas teha hästi maitsvalt juur- ja aedvilju?

Tahaks suurendada juur- ja aedviljade osakaalu menüüs, aga pean tõdema, et ei oska eriti hästi neid valmistada. Peamiselt sööme juurikaid vokiroas. Värske salatina sööme erinevates kombinatsioonides nt. jääkapsast, kurki, tomatit, maisi, porgandit, paprikat, avokaadot. Vahel teen peedisuppi ja ühepajatoitu, mõnikord praetud suvikõrvitsat. Maiseb ka aurutatud brokoli ja lillkapsas. Aga tahaks ahjus teha kuidagi eriti maitsvalt juurikaid. Jagage, kuidas teie juur- ja aedvilju sööte.

Kas vahel kasutate ka külmutatus juurviljasegusid? Minu meelest jäàvad need kuidagi vesised. Kuidas neid maitsvalt valmistada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi taolist: https://igap2evanekokakunst.wordpress.com/2010/05/07/ahjujuurikad-jamie-moodi/
aurutan kergelt läbi, panen kilekotti õli, soola-pipra-ürtidega (mis meeldib hetkel, nt vahemere ürdisegu, oregao, rosmariin), raputan kilekotiga segamini ja ahjupannile.
Külmutatud köögiviljasegu olen vähese veega pehmeks hautanud, niiet lõpuks enam vett põhjas pole, juurde võid, maitseaineid. Väha hea praelisand on rohelised herned, hautamine võtab mõne minuti, siis soola ja võid peale, ilus, värske, lihtne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 01:09; 23.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib väga Maahärra Mehhiko segu, seda praen lihtsalt võis. Ahjus teen brokkolit (või ka lillkapsast) nii, et lõikan õisikud, peale veidi oliiviõli, sidrunimahla, küüslauku, soola-pipart ja tõstan küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ning asetan ahju keskosast kõrgemale. Hoian ca 15 minutit, kuni õisikud muutuvad veidi pruunikamaks, aga samas brokoli ise on krõmps.
Porgandiga saab samamoodi teha, siis lisan ohtralt ürte ja hoian kauem.
Vahel on mõnus ka lihtsalt kirsstomateid veidikese soola ja õliga ahju panna (kasvõi kobarana).
Rohelisi külmutatud ube olen ka aurutanud, parema maitse saamiseks võib ka võis veel kergelt läbi praadida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lemmikud valmivad nii: lõikan nt. kartulid, porgandid, kaalikad, peedi viiludeks (kartuli laiemateks, porgand peenemateks), viskan need suurde kaussi, peale sorts õli ja siis soovitud maitseained, väga hästi sobib juurde ka sutsuke parmesani ning segan kõik segamini ja viskan ahjuplaadile. Selliselt valmistatud köögivilju söövad alati hea meelega ka lapsed.
Samuti kiidan külmutatud segusid, mis on tegelikult väga suure toiteväärtusega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale peedisupi on ju veel sadat sorti suppe, kus juurikad käivad, nii lihaga kui kalaga, värskest aedviljast saab isegi piimaga hea supi. Üks nõks on peale porgandi supi sisse vähemalt samas koguses juursellerit panna.
Ahjujuurvilja tehes pead ise katsetama, mismoodi maitsestatud ja mis koostises variant sulle meeldib: kas nt küüslauguga või hoopis tšilliga või päris leebe, nt pune ja liivateega maitsestatult, jne. Väga maitsev on ahjus küpsetatult pastinaak. Mõnus on lisada ka kollast või valget peeti, saad peedimaitselise toidu, mis pole üleni punane (ma kahjuks ei tea, kas neid kuskil müüakse ka, kasvatan ise.)
Veel saab aedviljade osakaalu menüüs suurendada neid riivitult kookide sisse pannes. Superhea on peedi-šokolaadikook. Klassika on teha kooki porgandist ja kõrvitsast. Kaalikas sobib pigem soolasesse karaskisse. Samuti võib alati riivitud köögivilja panna kotletisegusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu viimase aja parim sokolaadikook oli kõrvitsapüreega, muidu u selline: http://maitsevseiklus.blogspot.com.ee/2012/07/sokolaadikook-rummirosina-ja.html lihtne ka, ainult 1 köögikombaininõu määrib ära (riivin porgandi kõige peenema riiviga pudiks, osa võtan salatiks ja sinnasamma nõusse teen taigna), mina tavaliselt mingite rummirosinate ja valgete sokolaadidega üldse ei jända, saab niisamagi imehea.
Biskviidile annab kõrvitapüree ilusa kollase värvi jne. Ahjus küpsetatud suurem laar kõrvitsat läheb tavaliselt sügavkülma karpidega, et koogi või supi sisse võtta oleks (nt kevadeks, märtsis ja edasi pole enam kuskilt kõrvitsat suurt saada).

Soolastes toitudes nt stroganovi laadsetes lihahautistes jm toitudes hautan koos lihaga palju juurvilja (porgand, sibul, pastinaak jne), tõstan lõpuks liha välja, lasen leeme koos köögiviljadega püreeks ja maitsestan tomatikastme-hapukoorega guljasilaadseks. Pole paksendamiseks vaja jahu ega midagi ja keegi ei aimagi, et juurvilja on seal rohkemgi kui liha lõpuks 😛
Kotlettidega ma pole suur sõber, aga need uued Rakvere poelihapallid, kus 50% on köögivilja, on päris innustav, et saab küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 01:09; 23.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahjus: peet, porgand, kartul, poole pealt sisse visata paprika.

trikk on eelnevalt veidi aurutada, siis korralikult õlis-maitseainetes veeretada ning ahju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan sellised kõvemat sorti juurviljad nagu porgand, peet, kaalikas, seller, kartul jne., viilutan ära, segan õli ja soolaga ning panen ahjuplaadile küpsema. Umbes 30 minutit enne küpsetamise lõppu niristan viiludele peale mee ja palsamveiniäädika segu. See tekitab juurviljade peale sellise hea magushapu glasuuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga head on praetud porgandid. VÕib lisada sibularattaid, hiljem lõpupoole natuke küüslauku ja tüümiani. Porknaid peaks praadima vähese õliga kõrgel kuumusel, et tekiks hästi tumepruunid küljed(lõika pilpad või rattad). Üsna varakult tasub tuli kinni keerata, kui sekundi pealt kohe sööma ei asu. Nad küpsevad ise edasi kuumal pannil, pehmed pole hääd.
Lillkapsas ahjus. Lillkapsas lõika mõnusateks lilledeks. Kausis sega (oliiv)õli, pressitud küüslauku mitme küüne jagu kohe, sool, pipar ja õige veidi sidruni või laimi mahla(sobib ka lihtsalt vees lahustatud sidrunhape, kui muud pole), tüümian(kuivatatud on ka ok) kaste. Nüüd sega lillkapsad õliseguga ja pane ahjuplaadile üsna kõrge temperatuuriga ahju(mina panen max kuumusega ahju ja keeran õige vähe maha). Lillkapsad peaks pruunistama pealt tugevalt. Kui tundub, et on juba pruunid küll, siis keera ahi kinni; maitse, kas on söödav või liiga kõva. Kui liiga toores seest, siis hoia veel 7 minutit selles kinni keeratud ahjus. TÕenäolsielt saavad küpseks selle aja jooksul.

Lihtsalt köögiviljad ahjuplaadil. Kartulipilpad, porgandipilpad, poolikud paprikad nahk üles poole, lillkapsas, bataadi suuremad tükid, fenkoli veerandid, brüsselikapsa poolikud, õli, sidrunimahal sutsuke, soola nac rohkem, sest vähesega nagu juurikaid ei saa häid(aga kui oled soolavastaste klubis, siis pane ikka vähem), kui on siis hakitud peterselli tüümianit võ/ja tilli, küüslauku. Jällegi kuuma ahju kuni tekib tugev pruunistus, seejärel võib tule kinni keerata lihtsalt ja lasta seest järelküpseda või googeldada mingi mõistlik küpsemise aeg.

Riivi lihtsalt midagi ja söö lihtsalt. Kui ei meeldi, siis tambi soolaga neid 5-10 min enne söümist

Hakkliha ja peekoniga täidetud suvikõrvits.

Grillitued(ülikõrge temp.) suvikõrvitsa viilud.

praetud kaalikas. Kaalikaviilud tuleb praadida tugevalt mõlemalt poolt. Kaalikas võiks olla väiksem, siis pole puine.

Peet ahjus. Lisandiks peale tilluke tükike sinihallitusjuustu või/ja küüslauku jatüümiani ja soola. Ahjuplaadile tuleb asetada siiski õhukesed peediviilud. Väldi õli, sest õhuke viil ja tilk õli on suhteliselt pekimootor(kui oled sale, siis on teine lugu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen laisk kokk, ka peavad toidud maitsema lastele (kaks alla 6a). Nii on meie lemmikuks ahjupraeks küpsetuskotis juurikad kanaga. Kartul-porgand-kaalikas sektoriteks, koos kanakoibadega maitsestan kas otse kotis või eelnevalt kausis. Kasutan õli-sool-till-pune segu. Õli ei tohiks palju panna, jäävad ebameeldivad. Juurikad jäävad mõnusalt magusad, seetõttu läheb see toit lastele hästi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vokin pannil sibula, paprika (peenikesed koorijaga tehtud rattad või siis pikkupidi lõigatud) ja brokoli (õisik pikkupidi viiludeks lõigatud), kuid mitte pehmeks. Kui on, lisan ka külmutatud spinatit. Kui brokoli krõmpsub veel, siis mõnus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kuidas teha hästi maitsvalt juur- ja aedvilju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.