Esileht Kodunurk kuidas teha külmutatud kalafileest hea toit?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kuidas teha külmutatud kalafileest hea toit?

Postitas:

Kui siin küsiti kartulite keetmise kohta, siis ma loodan, et võetakse minu küsimust ka tõsiselt:) Kunagi ma olen korra või paar proovinud teha sügavkülmutatud kalafileed, aga ei ole hästi välja tulnud. Seepärast pole kaua aega proovinud. Nüüd aga käisime restoranis söömas ja saime seal väga head kala. Tekkis tahtmine ise ka uuesti proovida. Palun rääkige, kuidas teie valmistate külmutatud kalafileed? Ideaalis tahaksin teha ilma paneeringuta, et oleks võimalikult hõrk kala oma maitse. Aga kui ilma paneeringuta pole head toitu võimalik teha, siis võib ka paneeritud kalafilee valmistamise nippe jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 19:43; 22.10 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügavkülmutatud kala tuleks võimalikult tasakesi üles sulatada. Kõigepealt sügavkülmast külmkappi ning alles järgmine päev külmkapist välja ja valmistama.

Kiire sulatamine lõhub kala ära ja läheb pudiks kätte.

Restoranis võis olla ka värske kala, mitte külmutatud variant. Selle maitse on ikka täitsa teine.

Maitsev, kuid mitte kõige tervislikum on frittimine. Kui paksem filee, siis teha kuubikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt, ära osta kunagi pangassiuse fileed, see on kohutava maitsega, võid ise googeldada,kuidas neid kasvatatakse.
Heigi-, mintai, tursa- või mõnes muust paneerimata kalafileest on mul väga hea retsept jagada:
Maitsesta kalafileed( 1 pakk) soola ja sidrunipipraga, soovi korral lisa ka tilli. Lao kalad ahjuvormi, vala kaladele peale väike pakk vahukoort ja puista üle paki riivjuustuga. Pane ahju. 200 kraadi juures küpseb 30 minutit. Mõnus kaste jääb ka rõõsast koorest-juustust. Mina serveerin keedukartulite ja värske salatiga.
Imelihtne teha ja väga maitsev!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 20:36; 22.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõigepealt, ära osta kunagi pangassiuse fileed, see on kohutava maitsega, võid ise googeldada,kuidas neid kasvatatakse.
Heigi-, mintai, tursa- või mõnes muust paneerimata kalafileest on mul väga hea retsept jagada:
Maitsesta kalafileed( 1 pakk) soola ja sidrunipipraga, soovi korral lisa ka tilli. Lao kalad ahjuvormi, vala kaladele peale väike pakk vahukoort ja puista üle paki riivjuustuga. Pane ahju. 200 kraadi juures küpseb 30 minutit. Mõnus kaste jääb ka rõõsast koorest-juustust. Mina serveerin keedukartulite ja värske salatiga.
Imelihtne teha ja väga maitsev![/tsitaat]
kas ahju sulatatud filee või külmunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas ahju sulatatud filee või külmunud?[/tsitaat]

sulatatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 20:36; 22.10 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tegin täna nii, et lihtsalt praadisin, soolaga maitsestasin ja kogu lugu. Väga hea jäi. Tursafilee oli. Sulatasin külmikus, õhtul panin tavalisse külma. Ma teen kõigega nii, hakkliha ja liha ja kanaga, kõigega. Vahel läheb meelest ära ka, aga siiski harva.
Juurde tegin ahjus lillkapsavormi. Sellepärast ahjus ei teinudki, et ahi oli juba hõivatud.
Seega siis positiivne kogemus ja ostan teine kordki külmutatud kalafileed. Muide pangasiust sõime suvel ühe sõbra pool, oli grillitud. Väga hea oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 19:43; 22.10 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina proovisin 2korda külmutatud kalafileet valmistada ja mõlemad kogemused olid halvad. Kord oli kloori maitse juures ja teinekord filee oli liiga vesine ja maitsetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mina pole kordagi elujooksul külm.kalafileest rooga teinud, siis läksin kindla peale välja : hommikul ostsin külm. heigifileed, panin külmkappi sulama.
Järgmisel hommikul oli sulanud ning paneerisin 🙂

Lollikindel ning väga maitsev!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pangasiust ahjus teinud, peale määrisin tilli ja sinepi segu, sinep oli selline magusam mitte eesti kange. Väga hea tuli. Ka olen peale peterselli ja sidruna segu teinud ka hea.
Mina pole küü mingit imelikku maitset kohanud.
Kui kiire on siis olen külmutuskapist väljas sulatanud, tavaliselt tunnikesega on ära sulanud, tean muidugi, et peab teistmoodi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangassiuse fileed võib osta küll, aga tuleb jälgida pakendi märgistust.

ASC märk on kalatootel peal, siis on teada, et kalad on kasvatatud loodussäästlikult ja nende sööt ei sisalda igasuguseid kemikaale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan veel tilapia fileed, hea luudeta mõnusa maitsega filee. Ja kuhugi on kadunud külmutatud merilestafilee, see oli hea õhuke, sulas kiirelt ja niisama võiga pannil praetult soola-pipraga oli imehea.
Valge kala retsepte on küll. Pangassiust olen teinud nt apelsinikastmes: http://www.nami-nami.ee/retsept/6687/tursk_kreemjas_apelsini_sidrunikastmes olen ma siis juhtumisi ok panga saanud või pole ma nii tundlik, aga mõnikord päris sobib, pehme ja luudeta filee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalafilee sulatamisel tuleb jäätükid kala pealt kohe ära korjata, kui nad lahti sulavad. Muidu imbub see vesi kala sisse ja seepärast ongi tulemus vesine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mainin, et olge nende külmutatud fileedega ettevaatlikud (pangassiused jms), kuna enamus sellest kalast tuleb Mekongi jões asuvatest kasvandustest, mis on üks maailma saastunumaid (tehaste reovesi lastakse otse jõkke jms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt, ära osta kunagi pangassiuse fileed, see on kohutava maitsega, võid ise googeldada,kuidas neid kasvatatakse.
Heigi-, mintai, tursa- või mõnes muust paneerimata kalafileest on mul väga hea retsept jagada:
Maitsesta kalafileed( 1 pakk) soola ja sidrunipipraga, soovi korral lisa ka tilli. Lao kalad ahjuvormi, vala kaladele peale väike pakk vahukoort ja puista üle paki riivjuustuga. Pane ahju. 200 kraadi juures küpseb 30 minutit. Mõnus kaste jääb ka rõõsast koorest-juustust. Mina serveerin keedukartulite ja värske salatiga.
Imelihtne teha ja väga maitsev!

Teemaalgataja ju tahtis, et kala maitse ka jääks? Selle oore-juutu kuhja all ju nagu ei jää?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 17:55; 27.01 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Keenia kalakarrit tilapiast. Mehele läks see väga peale ja palus seda paari päeva pärast uuesti teha.

Kuumale pannile õli sisse u kolm hakitud küüslauguküünt ja supilusikatäis riivitud inverit. Kuumuta läbi, lisa sinna peale üks hakitud tomat. Siis 1 spl koriandrit, 1 spl vürtsköömen, must pipar. Viilutatud tšillipiprakaun või pulber. Kuumuta neid paar minutit. Seejärel läheb sisse üks konservipurk kookospiima, u 3 spl jagu hakitud värsket koriandrit ja ühe laimi mahl. Sega läbi, lase natuke keeda ja siis lisa külmutatud tilapiafileed. Keeda neid mõned minutit ühelt poolt, siis pööra ringi ja keeda teiselt poolt. Serveeri riisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Keenia kalakarrit tilapiast. Mehele läks see väga peale ja palus seda paari päeva pärast uuesti teha.

Kuumale pannile õli sisse u kolm hakitud küüslauguküünt ja supilusikatäis riivitud inverit. Kuumuta läbi, lisa sinna peale üks hakitud tomat. Siis 1 spl koriandrit, 1 spl vürtsköömen, must pipar. Viilutatud tšillipiprakaun või pulber. Kuumuta neid paar minutit. Seejärel läheb sisse üks konservipurk kookospiima, u 3 spl jagu hakitud värsket koriandrit ja ühe laimi mahl. Sega läbi, lase natuke keeda ja siis lisa külmutatud tilapiafileed. Keeda neid mõned minutit ühelt poolt, siis pööra ringi ja keeda teiselt poolt. Serveeri riisiga.

Mina uhan enam-vähem analoogselt maitsestatud toitudele hunniku lisandeid (sibul, paprika, suvikõrvits, oad, kikkerherned, baklažaan, bambusevõrsed, rohelised herned, tomat, pähklid vm), ja mingit riisilisandit küll enam ei vaja. Äärmisel juhul klaas- või munanuudleid.
Ka varieerin toitu nt. punase v. rohelise karriga, lisan sidrunheina, kefirlaimilehti, kala- või hoopis austrikastet vm. Aga nüüd jõudsin Keeniast hoopis Taimaale????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 17:55; 27.01 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te külmutatud kalast teete? Värsket kala on ju üsna palju saadaval, ma väikelinnu ei tea, aga suuremates kohtades saab üsna kerge vaevaga ka värsket kala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguse, ka kala, külmutatud toidu(just liha. Olgu see siis loomaliha või hakkliha jne) valmistamisel ongi minu arvates kõige tähtsam see, et see vaikselt ilusti ülrs sulada saaks. Ma võtan eelmine õhti või sama päeva varahommik liha sulama(külmkappi, kõige alumisele riiulile) ja õhtul valmistan.

Kui sulamisprotsessi kiirendada, on minu jaoks toidul hiljem vastik maitse juures ja kunagi ei tule hea roog. Isegi hakkliha puhul.

Sellepärast tasubki külmutatud kala ja liha vältida. Kui võimalik, siis alati süüa nö. värsket, jahutatud liha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi osta ainult värsket.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk kuidas teha külmutatud kalafileest hea toit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.