Esileht Hobinurk Kuidas teie leidsite oma hobid?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kuidas teie leidsite oma hobid?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas. Olen praegu poole kohaga tööl, mis tähendab, et mul on vaba aega rohkem kui enne oli. Sooviksin midagi õppida aga mitte nn tuupida, vaid harjutada, teha midagi praktilist aga ma ei suuda välja mõelda, mis see olla võiks. Muusika on kindel ei, selle jaoks mul pole tõesti ühtegi annet. Sooviksin just midagi nokitseda.. Olen nõus isegi kooliajal õpitud tikkimist meelde tuletama, peaaasi, et ma siin kodus hulluks ei läheks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 20:35; 29.09 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte geopeitus 🙂 Pole küll nokitsemine, aga hea ajaviide ja hariv küll….samuti teritab keha ja vaimu 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.tallinn.ee/est/haridus/Huvikoolituse-voimalusi-taiskasvanutele-pakuvad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 21:10; 30.09 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah noh kahjuks unustasin mainida, et ma ei ela Eestiski ja siinsed huvikoolid piirduvad peamiselt lilleseadmisega või torude vahetamisega. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 20:35; 29.09 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga tiki siis, milles küsimus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah noh kahjuks unustasin mainida, et ma ei ela Eestiski ja siinsed huvikoolid piirduvad peamiselt lilleseadmisega või torude vahetamisega. ????

No aga ole siis ettevõtlik ja ava enesele meeldiv nokkimise huvikool. Kindlasti leidub lähikonnast ka teisi inimesi, kes selle nokkimisega tahaksid tegeleda. Nii saad enda poolele kohale ühtlasi teise poole koha juurde ja ühtlasi ka oma hobiga tegeleda ning teistelt veel raha ka selle eest. Täielik Jackpot !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

robootika? programmeerimine? mõlemad võimaldavad nokitseda 🙂
lisaks on need hobid, mis toovad ka kena kopika sisse: robootikaringide juhendajaid ja programmeerijaid otsitakse pidevalt.
alustada võiksid kasvõi nt sellega:
http://www.cs.ut.ee/et/uudised/avatud-registreerumine-tasuta-e-kursusele-programmeerimisest-maalahedaselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa elad? Ehk on sinu piirkonnas ka teisi eestlasi, kellel aegajalt vaba aega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka koerahobi. Otsisin endale hobi üsna teadlikult. Oli selline aeg, et pereelu oli paigas ja tööelu oli ka paigas. Tahtsin ellu midagi uut. Kuna just kolisime perega ka korterist majja, siis tekkis mõte võtta koer. Ühendasingi siis kaks asja. Võtsin tõukoera, hakkasin käima näitustel ja agilityga tegelema. Nüüd juba kümme aastat selle hobi sees ja mitmes koer juba. Tohutult palju uusi tuttavaid, kellega muidu kunagi poleks kohtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 10:48; 30.09 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd juba kümme aastat selle hobi sees ja mitmes koer juba.

Mis neist eelmistest koertest sai?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:03; 02.10 10:15; 02.10 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd juba kümme aastat selle hobi sees ja mitmes koer juba.

Mis neist eelmistest koertest sai?

Peavad pensionäripõlve. Kui agilityt harrastad, siis ikka nooremate koertega. Ja esimest koera ma ei osanud veel valida selle järgi, et ta selleks harrastuseks kõige sobivam oleks. Mitmes koer on siis hobikaaslane. Teised on ka alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 10:48; 30.09 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin aastaid tagasi laguneva maamaja looduskaunis kohas. Sujuvalt on kujunenud selle maja korrastamine ja kõik seonduv suureks ja põnevaks hobiks. Mind on hakanud huvitama ehitamine, aiandus, korilus, ravimtaimede kogumine, eksperimenteerimine köögis, vanamööbli renoveerimine, taaskasutuse kasutamine sisustuses, käsitöö ehk kudumine, heegeldamine, aga ka puutöö. Lõppematut inspiratsiooni annavad ajakirjad ja muidugi http://www.pinterest.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah noh kahjuks unustasin mainida, et ma ei ela Eestiski ja siinsed huvikoolid piirduvad peamiselt lilleseadmisega või torude vahetamisega. ????

Ma ei ela ka Eestis, aga link oli lihtsalt selleks antud, et sealt ideid leiaksid. Ma elan Iirimaal ja käin siin vocational schoolis mööbli restaureerimise kursusel praegu. Sealsamas pakutakse ka muid kursusi. Community Centred on UK-s näiteks need kohad, kust hobitegevuste jaoks tuge ja nõu võib saada, seal erinevad grupid tegutsemas. Ma ei tea, kus sa elad, aga igal pool on võimalusi midagi uut teha, õppida või vabatahtlikutööd teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 21:10; 30.09 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi! Neid asju, millega tahaks tegeleda on koorem rohkem, kui jõuan ajaliselt ja rahaliselt. Kuidas peab üldse midagi otsima? Ok- muusika ei sobi. Sport? Tantsimine? Käsitöö? Keeleõpe? Teised kultuurid? Kokkamine? Jne Jne. Ning neis eelnevais märksõnades on endis veel miljon võimalust. Tantsida saab hiphopi, kõhutantsu, moderni, vanainimestele õpetatakse ka klassikat, flamenkot, bailatinot, jne jne. Spordi juures on ujumine, jooksmine, jõusaal, aeroobika, fitness, rattasõit, suusatamine, võitlusjunstid, jooga, jne jne. Kas tõesti pole midagi elus olnud, mis huvitaks ja millega on saanud vähe tegeleda? Kasvõi lugemine või filmid või teater? Sugupuu uurimine? Kalastamine? Jahil käimine? Matkamine? Käsitöö kaaartide tegemine? Käsitöö ehted? Ükskõik mida!
Sorry – täiesti arusaamatu on sellise küsimuse püstitus. Kui ikka ühtegi mõtet ei tule ega ole, anna teada, ma võin siia paar A4 täit mõtteid tulistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub sellest mis huvitab. Kui nokitsemine siis käsitöö. Ise käisin portselanmaali koolitusel, sest nägin kui tõeliselt lahedaid ja originaalseid nõusid on võimalik teha. Tõeline nokitsemine, ainuke jama on see sage kuivatamine keraamilises ahjus,samas on lihtsamaid alternatiive ka seal välja pakkuda.
Paberist punumine, samanimeline grupp fb-s. Ilusaid praktilisi asju tehakse ja õmblemine muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:40; 01.10 11:42; 01.10 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui agilityt harrastad, siis ikka nooremate koertega.

Mis on agilitY?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:40; 01.10 11:42; 01.10 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, kullake 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 11:40; 01.10 11:42; 01.10 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus siis pealkirjas. Olen praegu poole kohaga tööl, mis tähendab, et mul on vaba aega rohkem kui enne oli. Sooviksin midagi õppida aga mitte nn tuupida, vaid harjutada, teha midagi praktilist aga ma ei suuda välja mõelda, mis see olla võiks. Muusika on kindel ei, selle jaoks mul pole tõesti ühtegi annet. Sooviksin just midagi nokitseda.. Olen nõus isegi kooliajal õpitud tikkimist meelde tuletama, peaaasi, et ma siin kodus hulluks ei läheks. ????

Kudumine ja heegeldamine on ülimõnus ajaviide. Aga materjal kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin jumestamise kursusele. Nüüd nii tore aegajalt endale ilusat jumestust teha, või emale ja sõbrannadele meikarit mängida.

Koera võtsin ja mõnda aega harrastasime agilityt. Ka väga tore hobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavad pensionäripõlve. Kui agilityt harrastad, siis ikka nooremate koertega. Ja esimest koera ma ei osanud veel valida selle järgi, et ta selleks harrastuseks kõige sobivam oleks. Mitmes koer on siis hobikaaslane. Teised on ka alles.

Ütle siis teinekord, et MITU koera, mitte et MITMES koer juba – on üheseltmõistetavam. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:03; 02.10 10:15; 02.10 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läks nende ajust täiega mööda, et mitmes kutsikas ei tähenda, et esimesed on koolnud või kusagile ära antud. Et koeri saab pidada ka kolme- ja neljakaupa Imekspandav.

Eks ta veidi veider on see karjakaupa loomapidamine, jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele inimesele pole mõni asi kunagi piisavalt lihtne, et olla üheseltmõistetav. Kirjutasin ise ka kunagi ühes väljaandes, et “Esimese koera võtsime 10 aastat tagasi ning täna ostetud kutsikas on juba neljas seda tõugu koer meie peres”. Täiesti arusaamatul kombel ilmus suur hulk imestajaid, et kas need koerad elavad siis nii vähe või kuhu ma need vanad siis ära andsin. Läks nende ajust täiega mööda, et mitmes kutsikas ei tähenda, et esimesed on koolnud või kusagile ära antud. Et koeri saab pidada ka kolme- ja neljakaupa ???? Imekspandav. Keegi ju ei arva, et kui on jutuks neljas laps, siis esimesed kolm on juba kutud või lastekodudesse laiali paigutatud.

No kui ma ütleksin, et “sain kümme aasta tagasi emaks ja nüüd kasvatan juba neljandat last”, siis kõlaks see tõesti sedamoodi, et eelmisi lapsi ma enam ei kasvata – on nad siis kutud või lastekodudesse paigutatud või täiskasvanuks saanud või lihtsalt ignoreerin neid (viimane sobib selle agility’ga tegeleja variandiks küll, tegelikult). Samas, see sinu enda näitelause on rohkem sedamoodi, et “täna sündinud laps on juba neljas poeg meie peres”, millisel juhul on imestamine tõesti nende rida, kes arvavad, et rohkem kui üht poega/koera peres olla ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 11:03; 02.10 10:15; 02.10 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd juba kümme aastat selle hobi sees ja mitmes koer juba.

Mis neist eelmistest koertest sai?

Peavad pensionäripõlve. Kui agilityt harrastad, siis ikka nooremate koertega. Ja esimest koera ma ei osanud veel valida selle järgi, et ta selleks harrastuseks kõige sobivam oleks. Mitmes koer on siis hobikaaslane. Teised on ka alles.

Aga kas koerale ka mõnda hobi võimaldad?
Mina pole teadlikult ühtegi koera võtnud, kõik nad on sattunud meile enne kui ma midagi tahtagi jõudsin. Kes oli visatud minema, kes oli tuttava koera kustikas, kelle eelmine peremees lihtsalt meie ukse taha tõi, et pissivat teine liiga palju. Kui maailmas poleks ühtegi kodutut koera, siis ka mul oleks oma tõud, mis meeldivad: kolli, belgia lambakoer, vene hurt, samojeed. Kõik need koerad nõuavad ise nii spetsiifilisi liigiomaseid tegevusi, et nende õnnelikuks tegemine olekski siis hobi. Aga no selle asemel teen krantse õnnelikuks. Ja iga krants on mulle andnud täiesti uue maailma. Viimasega käisime jalutamas öösiti, sest ta oli nii traumeeritud oma varasest elukogemusest, et ta reageeris kõigele üle ja päeval oli natuke rakse temaga nii käia, et talle ka vaba liikumist võimaldada. Siis käisime öösiti metsas, rannas jne. Nii ilus oli see kõik ja see õpetas mulle nii palju. Enne seda ma ei julgenud pimedas toas isegi olla.
Lisaks õppisin tõeliselt nautima aastaaegu, eriti sügist.
Se vist ei ole hobi, see on eluviis: ilma koerteta ma ei suudaks. Kui kunagi elan nii hästi, et suudan võimaldada korraga mitut koera (koerale hea elu pakkumine pole odav, ja lõpuks ka hea surma), siis ehk võtan ka mina esimest korda elus mõne tõukoera.
Praegu mõtlen sellest, et järgmisest koerast koolitada lugemisteraapia koer.
Lapsena meil oli ka kaks krantsi. Elame linnas ja maal vaheldumisi, kuidas võimalik on. Ei ütleks, et linas poel koerale võimalik head elu pakkuda. Kui on vahendeid, aega ja endal jaksu ja tervist.
Koer on muidugi suur vastutus, elusolend, kes sõltub TÄIELIKULT sinust. Se poel mingi omaette nokitsemine, vaid ikka 10 pluss aastat väga intensiivset kostööd ja vastutust.

Mingi aeg tegelesin ratsutamisega. Igas mõttes ideaalne: suhtled loomaga, sport, viibid looduses, hindad ümber selle tunde, et inimene on maailma boss (hobuse seljas nii ei tundu). Aga tahan leida ratsutamiseks sellise koha, kus ma näen, et hobused elavad hästi. Et nad saavad liikuda väljas, elada liigiomast elu, suhelda liigikaaslastega. Mõned sellised kohad on, mis ma tean, aga need jälle Tallinnast liiga kaugel, et käia regulaarselt. Ratsutamine oli mu lapsepõlve unistus, aga ma kartsin. Kord võtsime sõbranaga ette ja nii ta läks.

Mis mõttes sa ei taha “tuupida”? Kui nüüd rääkida õppimisest, siis see on üks mu hobidest. Võtan ette mingi teema (tavaliselt ajalooga seotud: mesopotaamia, muinasegiptus, keskaeg) ja loen, vaatan youtubest loenguid (väga palju on üleval tippülikoolide loengusarju, täiesti jumala tasuta) Meeldib ka Tallinna ajalooga ja arhitektuuriga end kursis hoida, käia igasugustel loengusarjadel ja ekskursioonidel, mida teevad vanalinna muuseumid.

Hakka lihtsalt minema mingit rada, mis sind päriselt huvitab, ja vaata, kuhu see sind viib.
Mulle meeldiks raamatuklubid, need pole kahjuks meil in. Mulle meeldiks lugeda teiste teatud arvu inimestega lugeda mõningaid samu raamatuid ja siis arutleda. Meeldib arutleda, elu aeg on meeldinud.
Ma täiesti kadestan sind, et sul on vaba aega. Vaba ajaga oleks mul nii palju peale hakata. Tahad just kodus nokitseda, siis netis on nii palju videosid, kus iga jumala maailma asja õpetatakse. Võta youtube ette, toksi sisse ja vali. Inglise keelt oskad? Ilmselt oskad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul perekoolis istumise kõrvalt rohkem aega oleks, siis ma kooks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah noh kahjuks unustasin mainida, et ma ei ela Eestiski ja siinsed huvikoolid piirduvad peamiselt lilleseadmisega või torude vahetamisega.

Ma ei ela ka Eestis, aga link oli lihtsalt selleks antud, et sealt ideid leiaksid. Ma elan Iirimaal ja käin siin vocational schoolis mööbli restaureerimise kursusel praegu. Sealsamas pakutakse ka muid kursusi. Community Centred on UK-s näiteks need kohad, kust hobitegevuste jaoks tuge ja nõu võib saada, seal erinevad grupid tegutsemas. Ma ei tea, kus sa elad, aga igal pool on võimalusi midagi uut teha, õppida või vabatahtlikutööd teha.

Punases Ristis saab teha erinevat sorti vabatahtliku tööd, kui see huvi peaks pakkuma. Ei ole kontimurdev ja leiab ka uusi huvitavaid sõpru.

Hobidest aga- ka mina otsin uut ja huvitavat hobi. Olen alati tahtnud tantsida ja kui ma nüüd oma mehe nõusse saan, siis uuest aastast läheme salsa kursusele.

Teemaalgataja, kui oled nokitseja-tüüpi, siis sulle ehk sobiks siin juba pakutud mööblirestauratsioon. Või keraamika, seda ma tahaks isegi proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜ pakub nt tasuta kursusi veebi teel. http://www.ut.ee/et/oppimine/moocid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Hobinurk Kuidas teie leidsite oma hobid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.