Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas toimida.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kuidas toimida.

Postitas:

Käisin tamme erakas ja tuvastasin raseduse. Sealt küsiti, kas olen juba kuskile arstiaja saanud ja ütlesin jah. Aeg alles 23.08. Mul on raske füüsiline töö ja pean olema valmis ka öötööks, kuigi tööaeg 7.15—15.45 võib ülemusel tekkida lennukas idee, et tuleme öösel ja teeme (füüsiline töö). Mul juba 9+ rasedust ja olen ennem 2 raseduse ajal raskuste tõstmiste tõttu haiglasse sattund. Tahtsingi arstilt paluda kergemale tööle palumiseks lehte. Lootsin, et venitan sinnani välja, kui arstile minek rahulikus tempos, aga ülemus täna juba ladus lennuka idee välja. Ma pole varem öelnud, et ei saa vms. Nüüd mõtlengi, kas küsida TÜ kliinikumist kiirem aeg, aga kas saab nii ruttu või kas oleks tobe tammekasse tagasi minna? Kas tammekas kõik protseduurid ja uh maksavad? Esimene kord läks visiiditasu 5€ + uh pilt 5€

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:42; 07.08 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama haiguslehte ei saa võtta? Kuigi targem oleks vist ikkagi arstiaeg kuidagi varasemaks saada, et tõend saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just puhkuselt ja väga ei tahaks. Lisaks pole nagu põhjust haiguslehele minna otseselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:42; 07.08 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas TÜs, aga Tammesse kui väikesesse erakliinukusse saad kindlasti helistada, paluda arsti telefoni otsa (mõnikord peab mitu korda helistama või pikemalt ootama) ja oma loo ära rääkida. Tulevad vastu ja aitavad alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksid võinud küsida raseduse tuvastamise kohta tõendi, oleks mida tööandjale esitada.
Helista ja küsi kui tööandja lihtsalt sinu info põhjal töötingimusi ei kergenda.

Ja soovitan julgesti haiguslehte “üleviimine kergemale tööle2 kui arstile saad-see leht lubab ka töötada kui tööandjal kergemat tööd leidub-ei raskuste tõstmisele jm ohtlikule lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 07:10; 15.08 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis hoopis küsimus, et miks perearstile ei pöördu? Kas tema ei saa seda lehte anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst saab anda haiguslehe(kood haigestumine või vigastus raseduse ajal) kui tal on näha andmed, et oled rase(kas erakliinik teeb märkusi digikaardile?) mitte lehte üleviimine kergemale tööle koos nõuetega tööandjale-see on naistearstide pädevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 07:10; 15.08 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülemus tuleb välja lennuka ideega öösel rasket füüsilist tööd teha, siis mina lihtsalt keelduksin. Kui niisama keeldumine on mingitel põhjustel välistatud, siis annaksin oma rasedusest teada ja keelduksin ikkagi.
Kui tööaeg on lepinguga paika pandud, siis poleks olemas inimest, kelle idee peale ma öösel raskuseid tõstma tormaksin, tõstku ise kui tahtmist on. Ja alati on võimalus perearstilt küsida haigusleht, kuni selle ajani, mil naistearst või ämmaemand on vormistanud dokumendid kergemale tööle üleviimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas toimida.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.