Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toimub kohtulik arutelu elatise ja lapse üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kuidas toimub kohtulik arutelu elatise ja lapse üle?

Postitas:

Kui inimesed ei nõustu kirjaliku menetlusega vaid lähevad kohtusse kohale – mida siis teada tahetakse, nt elatisevaidluses? Kui palju ja mis kviitungeid kulude tõendamiseks küsitakse, jne? Kas teisel poolel on õigus nõuda, et ema vähendaks kulutusi lapsele, et tema ei peaks nii palju maksma, nagu et ostaks odavama jope või ütleme, lõhefilee asemel kalapulki, vms? Kas kohtunik võtab seda tõsiselt või peab ajaraiskamiseks?
Kes seal üldse kohal on, ma saan aru, et kohtunik, lapsevanemad, võibolla ühe või teise poole jurist, aga kas veel keegi? Kui palju rahvast?

Hea oleks, kui vastaks need, kellel on reaalne kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seal üldse kohal on, ma saan aru, et kohtunik, lapsevanemad, võibolla ühe või teise poole jurist, aga kas veel keegi? Kui palju rahvast?

Kohtusekretär ka. Aga rohkem mitte kedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 12:00; 16.10 12:24; 08.11 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seal üldse kohal on, ma saan aru, et kohtunik, lapsevanemad, võibolla ühe või teise poole jurist, aga kas veel keegi? Kui palju rahvast?

Kohtusekretär ka. Aga rohkem mitte kedagi.

Aitäh!
Kui kaua asja arutamine aega võib võtta? Kas võib juhtuda, et ühe korraga ei saa asju selgeks ja tuleb uus kohtumine määrata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on võimalik. Kui vastaspool on väga probleemne ja kipub igas tühisemaski asjas vaidlema, siis võib ka mitu istungit veel tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 12:00; 16.10 12:24; 08.11 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib küll olla, et on mitu istungit ja oma argumendid ja tõendid saavad esitada mõlemad pooled ja vajadusel kaasatakse tunnistajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega kohtuistungi ajal keegi neid tšekke ei sori ega lehvita, ikka kumbagi poole advokaadid teevad kokkuvõtted ja pöördumise valmis. Kohtunik mingeid heietusi kellegi kulutuste teemal väga ei kuula.

Kui ühel poolel on küsimusi või nõudmisi, siis ta esitab need kohtule kirjalikult ning siis antakse võimalus järgmiseks istungiks teisel poolel vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleme, et mul pole võimalik advokaati palgata – mis siis saab? Kas mul on õigus see kokkuvõte ise teha ja kuidas seda vormistama peaks?

Ja kas küsimuste kirjalikult esitamine on kohustuslik? Kui teine pool ei tunnista sellist viisi asju selgitada..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas küsimuste kirjalikult esitamine on kohustuslik? Kui teine pool ei tunnista sellist viisi asju selgitada..

No kui kirjalikele küsimustele/väidetele ei reageeri, ju on siis nõus. Tema probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://claudiuslaw.com/et/oigusblogi/30-tasuta-oigusabi-18836298

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) kõik tõendid ja uued asjaolud peavad olema esitatud kohtule vähemalt 7 päeva enne eelistungit. Seega ei mind kohtusse paberid näpu vahel, kuna teisel poolel peab olema aega sellega tutvuda.
2) tõendada tuleb nõuet üle 195.-, kui nõue on selles piiris – siis ei pea midagi tõendama ja teine pool pistu see kalapulk sinna kuhu tahab. Kui aga üle nõuad – siis pead tõenditega tõendama kulusid v.a. kui põhjuseks on see, et teine pool on varakam (siis saad nõuda et kohus nõuaks töötasutõendeid, pangaväljavõtteid jne)
3) kohtuistingid on avalikud – seega võib saalis istuda, kes tahab – aga reeglina ei tule sinna keegi. seega kohtunik, sekretär, pooled ja kui on nende esindajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga üle nõuad – siis pead tõenditega tõendama kulusid v.a. kui põhjuseks on see, et teine pool on varakam (siis saad nõuda et kohus nõuaks töötasutõendeid, pangaväljavõtteid jne)

Elatise suurus sõltub ikka lapse vajadustest. See, et inimesel on palju raha, ei tõenda, et elatis peaks miinimumist suurem olema. Üle miinimumi peab tõendama ja punkt.

Kohtunik ei avalda oma isiklikku suhtumist (ajaraiskamine või mitte).

Kohtupraktika järgi on standard 100€ söögi eest kuus. Ja kui keegi soovib veel kaaviari üle naljatada, siis kui laps on tõepoolest harjunud kaaviari sööma, siis ei ole mingit põhjust, miks ei peaks ta seda ka edaspidi sööma (eeldusel, et vanemate varaline seis on sama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea, et seda teemat lugesin. Sain viimase aasta parima idee. Nüüd tean, mida teha ühes oma situatsioonis.

Lähen sõbrannale toeks tema istungile. Tema eks on meie ühine sõber. Ta laseks konkreetselt püksi, kui mind seal näeb, kokutaks ja saaks vererõhule rekordi. Ülim häbistamine oleks see, tal oleks nii piinlik. Ilmselgelt ta ei saaks sõna võtta teemadel ja viisil, mida ta plaanis. Teades, kuidas ta on sõpruskonnas ja minu ees on eputanud oma tulude ja ettevõtlusega. Ta oleks ikka väga häiritud.

Ja siis ta läheb kohtusse väitma, et tal ei ole sissetulekut. Oi kui ebamugav tal oleks seal olla ja rääkida.

Mind üldse ei huvita, et üks näru sõber selle peale seltskonnast ära kaob. Pole mingi probleem.

Niiet idee kõigile- veenge kaasa tulema keegi teise poole lähedalt – keegi, kelle ees ta ei saa teha seda näitemängu, mis ta teie ees saab teha. Mida lähemalt seda parem- õde, vend, naaber, sõber, sõbra naine. Ja seda viisil et ta istungisaalis alles leiab selle teise inimese kuulamas, ette ei teaks sekunditki. Ülim kaartide segamine, täielik shokk 🙂 strateegiliselt nii õige samm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui küsid kehtiva miinimumi, siis ei pea midagi tõestama. Lapse isa peab ära tõestama, miks ta ei suuda/soovi sellist summat oma lapsele maksta.
Kui küsid üle kehtiva miinimumi/praegu 195€/, siis pead tõestama kulutused lapsele.
Ei ole palju rahvast, kui sul endal on soov, siis võid kaasa kutsuda kas oma vanema/d/, sõbranna.
Advokaati palkama ei pea, esindad ennast ise. Need küsimused mis seal esitatakse on täielikult jõukohased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:31; 19.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga üle nõuad – siis pead tõenditega tõendama kulusid v.a. kui põhjuseks on see, et teine pool on varakam (siis saad nõuda et kohus nõuaks töötasutõendeid, pangaväljavõtteid jne)

Elatise suurus sõltub ikka lapse vajadustest. See, et inimesel on palju raha, ei tõenda, et elatis peaks miinimumist suurem olema. Üle miinimumi peab tõendama ja punkt.

Kohtunik ei avalda oma isiklikku suhtumist (ajaraiskamine või mitte).

Kohtupraktika järgi on standard 100€ söögi eest kuus. Ja kui keegi soovib veel kaaviari üle naljatada, siis kui laps on tõepoolest harjunud kaaviari sööma, siis ei ole mingit põhjust, miks ei peaks ta seda ka edaspidi sööma (eeldusel, et vanemate varaline seis on sama).

Ja kuidas lapse ema tõestab, et laps on harjunud sööma kaaviari, kandma gutsimutsi riideid jne? Kooselu ajal kogus tšekke?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, selle kaaviari ja kutsimutsi teema tõi siia sisse mingi tülinoriv troll. Mitte mina.

Mina rääkisin lõhefileest, mida sain selveri sooduka käigus 7 euri kilo. Eksmees sai sellest teada (kuidas, sellest pole mul aimugi) ja sai pahaseks – et mina raiskan tema makstavat elatist ebaotstarbekalt, liiga kalli toidu peale, et ostku ma lapsele kalapulki. Päriselt. See on teie arust normaalne suhtumine või?

Ja ütles, et läheb kohtusse elatise summat vähendama ja kirjaliku menetlusega ei lepi. Kusjuures elatis ongi praegu miinimum. Viiekümneeurose jope ostis lapsele vanaema, mina poleks nii kallist lubada saanud. Muide, kas asjaaolu, et vanaema last päris palju toetab, on piisav põhjus elatise summat vähendada?
Ühtlasi tahab ta, et ma esitaksin talle oma pangakonto üksikasjaliku väljavõtte, et olla kindel, et ma ei kuluta seda raha endale kutsimutsi ostmiseks – noh seda ma ei tee ilma kohtu korralduseta, see on selge. Aga kui teeksin, siis ma ei saa aru, mida see tõendaks. Seal pole ju kaubaartikleid, ainult poed ja summad?

Hetkel on mul küll tunne, et mu eks käib ise siin trollimas, näiteks on keegi massiliselt miinustanud minu täiesti neutraalset teemaalgatust. Kelle huvi peaks olema midagi sellist teha? Mida ma seal VALESTI ütlesin? Kus ma seal kedagi halvustasin? Mida?

http://claudiuslaw.com/et/oigu…..i-18836298

Tänud suured, uurin asja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on mul üks küsimus veel. Eks ütleb, et tema peab saama lapsega koos oldud aja elatisest maha arvata. Söögiraha osas olen ma temaga isegi nõus, eluasemekulude ja kooli ja huviringide osas ei ole, eks selle väljaarvestamine läheb keeruliseks. Aga – tema ütleb, et laps on ligi kolmandiku ajast tema juures olnud, mis ei ole tõsi. On olnud peamiselt nädalavahetustel pluss mõnikord esmaspäev, ja ka mitte igal nädalavahetusel, teine asi on see, et mõnikord (mitte iga kord) laps ei taha seal üldse olla ja helistab mulle, et tahab koju tulla.
Nüüd kuidas ma tagantjärgi ära tõendan, kui palju laps on olnud minu ja kui palju isa juures? Tõepoolest ei olegi ju neid tõendeid. Kooli läheb-tagasi tuleb laps iseseivalt, mina käin ainult lapsevanemate koosolekutel, jne. Ja kas kohus saab sama protsessi käigus sundida, et laps oleks rohkem aega isaga, või eeldada, et ta on edaspidi rohkem isaga? Kui laps tegelikult ei taha? Ja kuidas ma edaspidi ära tõendan, et laps tõesti ise ei tahtnud isa juures olla? Segane lugu. Kas sellest tuleb omaette protsess? Ma tean, et elatise arutelu on ilma kohtukuludeta, kas lapse elukoha arutelu läheb midagi maksma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on mul üks küsimus veel. Eks ütleb, et tema peab saama lapsega koos oldud aja elatisest maha arvata. Söögiraha osas olen ma temaga isegi nõus, eluasemekulude ja kooli ja huviringide osas ei ole, eks selle väljaarvestamine läheb keeruliseks. Aga – tema ütleb, et laps on ligi kolmandiku ajast tema juures olnud, mis ei ole tõsi. On olnud peamiselt nädalavahetustel pluss mõnikord esmaspäev, ja ka mitte igal nädalavahetusel, teine asi on see, et mõnikord (mitte iga kord) laps ei taha seal üldse olla ja helistab mulle, et tahab koju tulla.
Nüüd kuidas ma tagantjärgi ära tõendan, kui palju laps on olnud minu ja kui palju isa juures? Tõepoolest ei olegi ju neid tõendeid. Kooli läheb-tagasi tuleb laps iseseivalt, mina käin ainult lapsevanemate koosolekutel, jne. Ja kas kohus saab sama protsessi käigus sundida, et laps oleks rohkem aega isaga, või eeldada, et ta on edaspidi rohkem isaga? Kui laps tegelikult ei taha? Ja kuidas ma edaspidi ära tõendan, et laps tõesti ise ei tahtnud isa juures olla? Segane lugu. Kas sellest tuleb omaette protsess? Ma tean, et elatise arutelu on ilma kohtukuludeta, kas lapse elukoha arutelu läheb midagi maksma?

Elatisest ei arvestata midagi maha, kui justlaps ei ele pool ajast isa juures, siis ei pea keegi midagi maksma. Kõik muud kulutused on isa enda vabatahtlik otsus, kui soovid, võid talle söögiraha tagasi maksta, aga ei pea. Lapsega kohtumise kord pange kõigepealt lastekaitsetöötaja juures kirja, sellega pole vaja kohe kohtusse minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 14:28; 20.10 13:22; 21.10 11:54; 27.10 15:22; 29.10 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega kohtumise kord pange kõigepealt lastekaitsetöötaja juures kirja, sellega pole vaja kohe kohtusse minna.

Noh, ta lubas kohtus arutusele võtta nii elatise kui ka lapsega kohtumise korra, samaaegselt. Kas on tõsi, et neid asju ei arutata koos?
Lastekaitseametniku juurde ta keeldub tulemast, argumendiga, et järjekordne kuri tädi tahab talle keerata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on mul üks küsimus veel. Eks ütleb, et tema peab saama lapsega koos oldud aja elatisest maha arvata. Söögiraha osas olen ma temaga isegi nõus, eluasemekulude ja kooli ja huviringide osas ei ole, eks selle väljaarvestamine läheb keeruliseks. Aga – tema ütleb, et laps on ligi kolmandiku ajast tema juures olnud, mis ei ole tõsi. On olnud peamiselt nädalavahetustel pluss mõnikord esmaspäev, ja ka mitte igal nädalavahetusel, teine asi on see, et mõnikord (mitte iga kord) laps ei taha seal üldse olla ja helistab mulle, et tahab koju tulla.
Nüüd kuidas ma tagantjärgi ära tõendan, kui palju laps on olnud minu ja kui palju isa juures? Tõepoolest ei olegi ju neid tõendeid. Kooli läheb-tagasi tuleb laps iseseivalt, mina käin ainult lapsevanemate koosolekutel, jne. Ja kas kohus saab sama protsessi käigus sundida, et laps oleks rohkem aega isaga, või eeldada, et ta on edaspidi rohkem isaga? Kui laps tegelikult ei taha? Ja kuidas ma edaspidi ära tõendan, et laps tõesti ise ei tahtnud isa juures olla? Segane lugu. Kas sellest tuleb omaette protsess? Ma tean, et elatise arutelu on ilma kohtukuludeta, kas lapse elukoha arutelu läheb midagi maksma?

Elatise määramisel on sellega juba arvestatud, et loomulikult viibib laps regulaarselt isa juures. See on enesestmõistetav, mingit tasaarveldust ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Su versioon tõele vastab, siis ikka päris kole lugu. Ma saaks veel aru, kui eksmees vaatab, et sa liiga palju ilusalongis käid ja selle üle viriseks, aga OMA lapsele peab paljuks vahest soolalõhet osta, johhaidiii.
Esiteks, natuke kahtlustan, et ta niisama terroriseerib sind. Mina välja ei teeks. Las annab kohtusse ja küll siis näis, mis saab. Nagu siin juba korduvalt öeldud, siis miinimumi nõudmisel midagi eraldi tšekkidega tõestama ei pea. Nii et võta samm korraga. Mina hästi ei usu, et ta üldse annab midagi kohtusse. No ja kui tal on tõesti mõjuvaid põhjuseid miinimumist vähem maksta, eks siis kohus teeb ka sellekohase otsuse, aga lihtsalt eksmehe TUNDE peale seda keegi ei tee.
Mina nõudsin veel aasta järgi elatist. Arvasin ka, et läheme mõlemad kohtusse ja hakkame seal kemplema. Tegelikult käis asi kiirelt, mees ei reageerinud üldse, järgmine hetk tuli mulle tagaseljaotsus ja määratigi aasta tagant järgi + iga kuu miinimum. Midagi tõestama ei pidanud.
Kui hakkaks plõksima, siis mingi tabel oleks mul talle näidata küll, kuhu umbkaudu iga kuu raha läheb. Konto väljavõte ei tõestaks tõesti midagi (kui siis ainult seda, et elamegi palgapäevast palgapäevani).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mees mingu aga kohtusse, mis ta niisama praalib. Sul on väga ebameeldiv eks sattunud, ma usun, et ta on sedasorti mees, et lihtsalt sõimab ja ähvardab, püüab su elu võimalikult ebameeldivaks teha ja sind panna süümepiinu ning hirmu tundma. Näib, et see tal ka õnnestub.

Mingu kohtusse kui tahab. Miinimumist vähemaks seda elatist ei võeta, kui ta just ise väga palju ei roti. Kohus kindlasti ei kohusta sind mehele midagi sellest miinimumelatisest tagasi maksma.

See mees sul lihtsalt haugub, ära praegu asjata muretse. Kui kohtusse kaebabki reaalselt, siis on sul piisavalt aega, et nõu küsida ja vaim valmis panna. Aga ma siiski arvan, et ta on seda sorti mees, et tahab sind ainult manipuleerida, panna sind halvasti tundma, ähvardada…

Püüa sellest üle olla. Ära karda neid ähvardusi. Kui reaalselt kohtuskäik ees seisabki, siis miinimumelatise osas ei pea sa mitte mingeid arveid esitama hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kas asjaaolu, et vanaema last päris palju toetab, on piisav põhjus elatise summat vähendada?

See ei puutu kuidagi asjasse, kui palju vanaema (onud-tädid või kasvõi ema sõbranna) lapsele asju ostab.
Samuti ei oma tähtust see, kas lapsele on ostetud vanaema poole 50€ jope, ostad talle ise 20€ maksva jope või saad üleüldse sõbranna käest tasuta jope. Oluline on, et lapsel on ea ja ilmastikukohased riided seljas. See, kuidas lapse ema majandab on ikka tema otsustada, mõni nt. paneb raha kõrvale, et osta lapsele uus voodi, uus jalgratas vms. aga riideid ostab odavamast hinnaklassist.
Jutt käib lapse isa kohustustest. Kui tema ei suuda oma kohustusi täita, siis tuleb temal tõendada, miks ta seda ei suuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:31; 19.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega kohtumise kord pange kõigepealt lastekaitsetöötaja juures kirja, sellega pole vaja kohe kohtusse minna.

Noh, ta lubas kohtus arutusele võtta nii elatise kui ka lapsega kohtumise korra, samaaegselt. Kas on tõsi, et neid asju ei arutata koos?
Lastekaitseametniku juurde ta keeldub tulemast, argumendiga, et järjekordne kuri tädi tahab talle keerata.

Neid asju tõepoolest ei arutata koos. Kui tema pole nõus lastekaitsetöötaja juurde tulema, siis on selge ju, et ta polegi väge huvitatud. Jäb tema halba valgusesse. Elatist alla miinimumi naljalt ei määrata, mõned aastad tagasi tegin selle jama ise läbi. Mõttetu ajaraiskamine. Pole aja mingeid tõendeid ega advokaati ega midagi, mine lihtsalt kohale. Oma sissetulekute tõestus esita kohtule varem. Kahjuks oled samasuguse eksemplari otsa sattunud nagu mina, aga tal pole lootustki. Käib samamoodi siin trollimas muide, ma aeg-ajalt viskan talle midai põnevat hambusse ja pärast itsitan pihku. Sul pole vaja muretseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 14:28; 20.10 13:22; 21.10 11:54; 27.10 15:22; 29.10 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile, kes sisuliselt vastasid!
Selgituseks – elatis on miinimumsummas välja mõistetud juba ammu, mees lubas uue protsessi algatada selle vähendamiseks ja lapsega kohtumise korra kehtestamiseks. On rääkinud 50/50 hooldusest ja muust.
Seni pole mulle ühtegi kohtuteadet tulnud, ainult mehe ähvardused.

Eksmees oli varem päris tasakaalukas, nüüdne käitumine on ootamatu. Kui laps tema juurest varem koju tahab, siis süüdistab mind, et ma olevat lapsele ajupesu teinud – mis pole tõsi. Viimati laps tahtis sellepärast varem tagasi, et ütles, isa on liiga kuri, ilmaasjata kuri. Ma ei ole põhimõtteliselt 50/50 hoolduse vastu, aga kuidas ma lasen seda teha inimesel, kes on liiga kuri?

Naerda pole siin eriti midagi, pigem on kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile, kes sisuliselt vastasid!
Selgituseks – elatis on miinimumsummas välja mõistetud juba ammu, mees lubas uue protsessi algatada selle vähendamiseks ja lapsega kohtumise korra kehtestamiseks. On rääkinud 50/50 hooldusest ja muust.
Seni pole mulle ühtegi kohtuteadet tulnud, ainult mehe ähvardused.

Eksmees oli varem päris tasakaalukas, nüüdne käitumine on ootamatu. Kui laps tema juurest varem koju tahab, siis süüdistab mind, et ma olevat lapsele ajupesu teinud – mis pole tõsi. Viimati laps tahtis sellepärast varem tagasi, et ütles, isa on liiga kuri, ilmaasjata kuri. Ma ei ole põhimõtteliselt 50/50 hoolduse vastu, aga kuidas ma lasen seda teha inimesel, kes on liiga kuri?

Naerda pole siin eriti midagi, pigem on kurb.

Tõenäoliselt teil ongi 50-50 hooldusõigus. See tähendab ühist hooldusõigust, kus mõlemal on võrdsed õigused ja kohustused. Kui mees peab seilmas lapse elukohta pool ajast ühe juures ja pool teise juures ja elatist ei maksta kummalegi, siis vaevalt see läbi läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 14:28; 20.10 13:22; 21.10 11:54; 27.10 15:22; 29.10 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljugi, mida lapse isa tahab või ei taha.
Eesti kohtu süsteem on suht ühemõtteliselt sellel poolel, kellel on alaealine laps, kelle huve ta kaitseb. Antud teemas siis ema poolel.
Mehed, kellel pole kogemusi või on liiga lollid, et neist õppida kujutavad endale ei tea mida ette. Täiesti põhjendamatult.
Imelik oleks ka, kui kohust peaks täiskasvanud inimese jonni olulisemaks, kui täiskasvanutest sõltuva alaealise ülalpeetava vajadused.

Klounaad ei muud on see su eksituse kujutlemad.

Tubli, kui ostsid lapsele lohet, kas see nüüd pidi olema just filee, või oleks see võinud olla veidi odavam, mitte fileeritud lohe on juba 100% sinu otsus. Millist kutsi-mutsit keegi oma lastele ostab on pole ka asi, mida kohtus arutada. Kohtumis kord on üks asi aga lapse kindel elukoht teine teema. Üks vanem katab kõik olulised, vähem olulised kulud. Teine lihtsalt veedab kvaliteet aega vastavalt oma võimalustele. Ei ole võrreldav.

Käid kohtus ära ja siis jaga meile ka seda huumorit, mida ta seal välja ladus 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 16:20; 28.10 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli, kui ostsid lapsele lohet, kas see nüüd pidi olema just filee, või oleks see võinud olla veidi odavam,

Oled mu eksmees või?
Ma mõtlesin, et 7-eurose kilohinnaga jahutatud lõhefilee on päris kasulik ost, tegin nii soolakala (purki) kui ka ahjus, mitu päeva saime süüa. Mis see odavam ja soodsam oleks olnud? Ei e-aineid ega nisujahu ega muud kräppi, puhas omega 3. Püha müristus küll, millest jälle inimesed kinni haaravad.
Tavaliselt sööme heeringat, vms, teeme odavaid ja lihtsaid kodutoite, aga tooraine kvaliteet on mulle küll tähtis.

Eks ei ole ikka veel asja kohtusse andnud ja tundub, et ei annagi, arvatavasti rääkis mõne juriidikas targema inimesega ja loobus. Sinu moodi “oleks võinud olla veidi odavam” jutte ajab ta endiselt aga üsna talutavaks alanenud tiheduse ja tooniga. Siiski hakkab see pidev peedistamine lõpuks tuju rikkuma.
Mul on vahel tunne, et ta jälitab mind või sorib mu kotis või mida ma peaks tegema – viimati seisis ta mul esikus, minu poetšekk näpus ja torises, et miks ma neid kõige kallimaid (Intsu talu) tomateid ostsin, et odavamaid on ka.
Ausalt selline tunne, et varsti ma röögatan lihtsalt ta peale.

Kutsimutsit ei osta, kordan, ei osta kalleid bränditooteid. Ostan lapsele kindaid mitme paari kaupa pakis H&M kauplusesest, näiteks, iga asjaga vaatan ja kombineerin, kust odavamalt saan. Selle kohta korjan juba teadlikult tšekke ja teen iga kuu kaustikusse kokkuvõtte. Ise kannan enamuses teise ringi kaupa. Kas ma peaksin enda kulutuste kohta ka eksile tsekke esitama? Aga kuidas ma ära tõestan, et ma enda peale tõesti minimaalselt kulutan?

Sa sööksid neid plastmassimaitsega tomatilaadseid tooteid või? Äkki ma ikkagi tohiks lapsele kodumaiseid tomateid osta natuke?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu ravile, koonrijunn. Kusjuures pole midagi hullemat, kui kooner mees. Naine ostab oma raha eest, mida tahab. Kui tahab, siis ostab kaaviari ka ja sööb supilusikaga sisse.

Ära saboteeri. Ütlesin juba, et kaaviari ja kutsimutsit ma ei osta, kulud on igati mõistlikud. Kas sa tõesti arvad, et kui sa tankiga teise äärmusesse sõidad, siis see kuidagi parandab üldist pilti? Sinu kommentaar on veel solvavam kui selle oma, keda sa tsiteerid.
Ma olen alati ja igas asjas kuldset keskteed püüdnud leida ja võrdset kohtlemist hoida, mind tõesti haavab, et mulle mingeid selliseid seisukohti omistatakse. Ka sina kõlad nagu minu eks – siis, kui ta suvatseb sarkastiliselt väljenduma hakata. Just sinusugused annavadki relvad kätte ja õigustuse näppu nendele meestele, kes eksnaisi raiskamises süüdistavad.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 16.10 11:13; 16.10 12:18; 16.10 16:17; 17.10 13:50; 17.10 14:07; 17.10 15:39; 20.10 14:30; 27.10 13:18; 27.10 14:27; 27.10 16:13; 29.10 09:22; 29.10 09:29; 08.11 12:52; 08.11 14:15; 08.11 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vahel tunne, et ta jälitab mind või sorib mu kotis või mida ma peaks tegema – viimati seisis ta mul esikus, minu poetšekk näpus ja torises, et miks ma neid kõige kallimaid (Intsu talu) tomateid ostsin, et odavamaid on ka.

Teemaalgataja – sa ei ole kohustatud eksmeest oma koju sisse laskma. Ta ei pea teadma, mida sa ostad. Kui sa teda koju ei lase, pole tal ka värsket infot ega teemasid, millest kinni hakata, et sind kritiseerida. Isa võib last oodata näiteks maja ees või õuekoridoris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vahel tunne, et ta jälitab mind või sorib mu kotis või mida ma peaks tegema – viimati seisis ta mul esikus, minu poetšekk näpus ja torises, et miks ma neid kõige kallimaid (Intsu talu) tomateid ostsin, et odavamaid on ka.

Teemaalgataja – sa ei ole kohustatud eksmeest oma koju sisse laskma. Ta ei pea teadma, mida sa ostad. Kui sa teda koju ei lase, pole tal ka värsket infot ega teemasid, millest kinni hakata, et sind kritiseerida. Isa võib last oodata näiteks maja ees või õuekoridoris.

Ma ka aru ei saa, miks ta üldse sul toas oli? Minu eks trügis ka vanasti mu elamisse sisse, sest arvas, et kuna tema “maksab siin kõik kinni”, siis temal on õigus sisse ronida. Mees viskas välja ta ja hiljem ütles ka lastekaitsetöötaja, et tal seliseid õigusi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 14:28; 20.10 13:22; 21.10 11:54; 27.10 15:22; 29.10 18:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas toimub kohtulik arutelu elatise ja lapse üle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.