Esileht Kodunurk Kuidas vabaneda üleliigsest tränist?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas vabaneda üleliigsest tränist?

Postitas:

Ei suuda kuidagi eelmise põlvkonna poolt kogutud kraamist vabaneda. See ummistab juba pikemat aega elamist. Peaksin vist alustama konteineri tellimisest maja ette. See käib ka pisut üle mõistuse. Kas ehituse ülejäägid, vana mööbel ja muu taoline kogunenud rämps peaks liigituma “segaehituspraht”, “suurjäätmed” või “prügi” alla?
Kuhu viia vana tehnika nagu eelmisest sajandist pärinev gaasipliit?
Mida teha riietega, mis ei kõlba enam uuesti kanda, küll aga võiksid minna ümbertöötlemisse, kas neid ka kogutakse kusagil või peaks need ka sellesse konteinerisse viskama või mida nendega teha?
Saan aru, et kasutamata ravimid tuleks viia eraldi vastavasse kogumispunkti?
Mida teha vanade vatitekkidega?
Kas nõukaaegsele poleermööblile on ka järelturgu? Nt magamistoa mööbel Riina?

Kes on sellise suurpuhastuse ette võtnud, palun jagage tarkust, kuidas kõigest sellest jamast kõige valutumalt pääseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praktiliselt kõigel aga kindlasti mööblil, kasutatud kodumasinatel ja ehitusmaterjali jääkidel on soovijaid.

Alusta sellest, et paned üles pakutava nimekirja ja võimalusel pildid.
Erinevad grupid, n kraamiringlus…(koha nimi) on olemas
samuti
Soov
Kuldne Börs
spunk.ee

pakkuda võib ka Uuskasutuskeskusele
jne

Kasutatud saunalinad, käterätid, tekid jne võtab kindlasti tänuga vastu loomade varjupaik või mõni vabatahtlik kasside/koertega tegelev MTÜ, n Pesaleidja

Ümbertöötlemiseks tekstiili ja kasutatud riideid kogutakse n Tallinnas kindlasti
https://www.prugi.ee/portal/riidekonteinerid/
aga valikuliselt võtab ka Uuskasutuskeskus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehituse ülejäägid on segaehituspraht. Vana mööbel seda ei ole, see võiks liigituda suurjäätmete alla siis.
Vana tehnika saab kenasti viia kogumispunkti, vahet ei ole, kui vana see on, see võetakse tasuta vastu. Oma kodukoha valitsusest saad jäätmete sorteerimise ja vastuvõtmise kohta kindlasti täpsemat infot, kõik see peaks internetist ka kätte saadav olema.

Riidekonteinereid on vist Tallinnas, aga vanu riideid võtab vastu ka H&M, seda küll piiratud koguses. Kui ei ole võimalust viia, siis liigitub olmeprügi alla.

Ravimid vii apteeki, seal võetakse kõik vastu.

Vatitekke võid pakkuda koerte varjupaikadele, ma ei tea, kuidas vastu suve, aga enne talve nad tihti kuulutavad, et vaja.

Kõige kiiremini saad prahist lahti, kui tellid konteineri või prügiauto spetsiaalselt järele ja lased kõik korraga prügimäele vedada. Kui roheliselt mõtled, siis sorteeri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spunk ja FB, saab suht kähku lahti. Tullakse kruvitakse lahti ja viiakse ära, mõni toob šokolaadi ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konteiner võib kalliks minna – eelmisel aastal tellisin: 465 eurot (oli muidugi see 15-kuupmeetrine ja väljaspool Tallinna). Iga aasta ei tahaks nii suurt prügiveoarvet ka (ja salaja metsa alla viimine on selge EI).
Vana tehnikat võetakse ohtlike jäätmete jaamades vastu, sinna saab ka rehve viia (kohalikus võetakse nt 4 tk korraga vastu, aga siis võib mitu korda käia. Mina sain korraga ka 5tk ära antud). Ka ravimeid võetakse seal vastu
Riided viskan samuti riiete kogumiskonteinerisse (kaubanduskeskuste juures on jäätmejaama omad). Neid konteinereid on ka väljaspool Tallinna, st Harjumaal
Vatitekke võib tõesti pakkuda loomade varjupaigale
Mööblist saab lahti ka FB gruppides, nt tasuta jagamise ja äraandmise kohad. Võid ka nt osta.ee-sse 10s alghinnaga müüki panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konteiner on kallis ja kasutuskõlblike asjade äraviskamine on raiskamine.

Kohad, kus kuulutada või kuhu ära anda, on juba üles loetletud, osta.ee vist veel mainimata. Mina näiteks olen vanu nõusid sealt osta-st ostnud sümboolse hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka esmalt kuskil facebooki tausta asjade grupis kuulutada. Ka vatitekid võivad seal asjaks minna. Saad asjadest tasuta lahti.

Kasutatud tekstiili (sh kardinad jmt) võid viia HM naisteosakonda kogumiskasti, vastu antakse sulle 10% sooduskupong. Kuid nad üle 2 kilekotitie korraga vastu ei võta vmt, ehk et epad siis vajadusel mitu ringi tegema. Sinan võib just viia sellist kõlbmatut tekstiili, mis läheb ümbertöötlemiseks mitte kohe uuesti kandmiseks.

Kindlasti võivad tekstiili vastu huvi tund aka igasugused käsitööhuvilised, kaltsuvaibameistrid jne

Facebookis olen näinud, et igast üksikust asjast ei tehtagi pilti vaid kui suurem prügikoristus tehtud, siis lihtsalt üritatakse asjade rivi korrastada nii, et pildilt oleks korraga võimalikult palju asju näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult tuleks leida see aeg, pildistada ja panna suurem osa asju osta.ee-sse müüki.
isiklik kogemus: praktiliselt iga sodi leiab lõpuks omale ostja.
ise alustasin koduse kola hulgas harvenduse tegemist eelmisel kevadel. keskmiselt olen saanud kuus selle müügist 80-100€, müünud põhiliselt seni vanu raamatuid, ajakirju, kangaid, üleliigset pudi-padi.
sel suvel plaanin müüki panna aastakümneid pööningul seisnud kola (eelmise omaniku pool ladustatud mööbliplaadid jne).
hirmuga mõtlen sellele, et lubasin ka ämmale-äiale kuuri koristamisele appi minna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu jäätmejaamas on näiteks kategooria “pehme mööbel” – diivanid, voodid, tugitoolid, vedrumadratsid. Kui ise kohale tood, võetakse tasuta vastu.
Aga kui vatitekid on terved ja puhtad, siis neile võid kindlasti lausa ostjaid leida. Tänapäeval puuvillavatist tekke enam ei tehta ja mõned hindavad neid väga just nende raskuse pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin kolimisfirma, mis tegeleb utiliseerimisega ja viidi ära hunnik kappe, vana pliit ja igasugu väiksemat kola ja kasutamiskõlbmatuid riideesemeid, mis oli pakitud prügikottidesse. Maksma läks vist 170.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vanu nääriehteid on? Kui on, siis mina tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kus teemaalgataja paikneb, aga nädalavahetusel toimuvad Tallinnas ohtlike jäätmete kogumisreidid:
http://www.tallinn.ee/est/Uudis-Nadalavahetusel-toimuvad-ohtlike-jaatmete-kogumisreidid-4?&filter_otsing_uudis_rubriik_id=35

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Kuidas vabaneda üleliigsest tränist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.