Esileht Väikelaps Kuidas valmistada last ette uue beebi tulekuks?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kuidas valmistada last ette uue beebi tulekuks?

Postitas:

Tere!
Hetkel laps 1a6k vana. Suve algul sünnib uus beebi. Mida ja kuidas valmistuda, et vanema lapse jaoks uus olukord võimalikult rahulikult kulgeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste vanusevahe täpselt 2a. Ega nii väikest ei saagi psühholoogiliselt ette valmistada – ta lihtsalt ei saa aru, mida see “emme kõhus on beebi” tema jaoks tähendab.

Ise rääkisingi, et emme kõhus on beebi. TA lähenedes, et beebi tuleb varsti välja jne. Tavaliselt vastas ta selle peale “ei taha”.

Mõtle läbi, mis oskused sa tahad suuremale enne beebi sündi ära õpetada, kui iseseisvaks. Nt minu jaoks oli oluline, et ta potile minnes lükkaks ise püksid alla, et kui beebi samal ajal rinnal. Samuti, et söögilaua tagant saab ise ära, kui samal ajal tegelen beebiga – ehk et ta ei peaks pidevalt ootama, et teda teenindataks. Nüüd vanem laps 2a4k ja käib juba ise kraanist vett võtmas, kui juua tahab ???? Tal praegu suur “ise” periood.

Peale sündi tuli laps ka beebit kohe vaatama, algul kartis teda, et mingi imeasi ???? 3. päeval alles julges pai teha.

Nüüd aga käib üks pidev musitamine ja vaidleme, kas minu beebi või tema beebi ???? väga nunnutab, kuigi temavanuse ülihoolitsemine võib ka ohtlik olla, sest ei tunne piire.

Võiksid soetada vanemale lapsele beebinuku, millega ta saaks sind jäljendada algul. Meie laps imetas ja krooksuras oma nukku esimestel nädalatel ????

Kui valutu see kõik lapsele on, sõltub lapsest. Kindlasti mängib rolli lapse iseseisvus, et kas ta peab ootama, et nt pissile saada või saab ise minna jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 07:25; 20.02 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ka seda, er kui mõtled, et võid ju toitmise vahepeal katkestada või suurem laps võib ju natuke vinguda – siis nt meil beebi nö seltskonnas ei söö! Liiga põnev on. Toidan teda magamistoas vaikuses ja loodan, et tütar ei tule plärisema sinna. Nii et minu poolt õige tegu vanemale lapsele võimalikult palju oskusi õpetada, sesr ma ei saa toutmist katkestada, muidu ei söö edasi.

Teine asi, et alates hetkest kui beebi pöörama hakkas, ei ole mõeldav, et kui tema on mähkimisalusel vannitoas, et siis nt korraks pööran selja, et suuremat potile aidata. Ta lihtsalt ei püsi selili ja kohe kui käed eemaldan, keerab end kõhuli….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 07:25; 20.02 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et nii väikest last ei anna väga ette valmistada. Kui siis see, et proovid võimalikult palju harjutada teda iseseisvaks, aga kui potil paar kuud enne TA ei käi, siis sealt maalt ma enam edasi ei harjutaks, sest lapsele võib olla raske kui stressi tõttu see poti värk enam väga hästi ei lähe ja peab mähkmed tagasi panema.

Ma usun, et kõige olulisem on leida omale abilisi. Et keegi käiks ja aitaks nt koristada korra nädalas ja mõni päev käiks jalutaks ise lastega, et saaksid päeval tunnikesegi magada. Mõtle ette, kuidas söögiajad korraldada jms. Eks see esimene aasta suht ellujäämisrežiimil käi. Kangelast pole mõtet mängida. Raske on, aga kõik on võimalik. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm väikese vahega last. Valmistasin kaks vanemat samas vanuses ette nii, et hakkasime koos kuude viisi sirvima rasedate raamatut ja ma näitasin, et praegu on emme kõhus selline pisike tita, nüüd on selline, lubasin enda kõhu suurust pildil oleva kõhuga võrrelda. Lasin beebi liigutusi katsuda. Vaatasime teisi titasid ja rääkisime sellest, et varsti on temal ka taoline väike õde/vend, kelle eest hoolitseda. Küsisin, et kas ta tuleb mulle appi. (No ega palju laps veel vastu ei rääkinud, pidasin peamiselt monoloogi). Käisime koos poes beebile asju ostmas. Rääkisime sellest mis tuleb. Kui beebi sündis, siis kaasasin vanema lapse hoolitsemisse, tegime justkui vandeseltslaste liidu, ja vatasime kahekesi mõistvalt üksteisele otsa, kui beebi hakkas nutma, uurisin vanemalt lapselt, et mis ta arvab, kas peaks tema pisikese hädaldava õekese ära päästma ja talle piima andma või ta seltskonda tooma. Vahel noomisn silmakirjaks ka beebit, et oota, ma pean enne sinu õel pepu ära pühkima, siis saan alles tulla, korda mööda, veidi kannatust. Nii tekitasin vanemas lapses tunde, et tema tahtmised ja vajadused ei tule alati viimasena. Kandelina aitas ka hädast välja. Kunagi ei öelnud suuremale lapsele, et seda või toda ei saa beebi pärast teha. Vaid ütlesin, et olgu, teeme, ma panen beebi magama, siis on rahulikum vms. Ma ei tea kas just seetõttu, aga meil pole mingeid probleeme seoses laste lisadumisega perre tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Kuidas valmistada last ette uue beebi tulekuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.