Esileht Kodunurk Külaliste võõrustamine kodus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Külaliste võõrustamine kodus

Postitas:

Kas Sinu kodus on hea suurema seltskonnaga koos olla?
Pikem laud, piisavalt istekohti, avatud köögi-elutoa lahendus, et külalistega juttu ajada, samal ajal kui toite – jooke serveerid jne? Piisavalt nõusid? Hea kohvi tegemise võimalus?

Minul kahjuks pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ja pole ka tarvis, sest üle ühe inimese korraga mul õnneks külas ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sinu kodus on hea suurema seltskonnaga koos olla?

suur seltskond väga hästi ei mahu. 10 inimest mahub. Lauanõusid on erinevatest komplektidest kokku rohkemgi.

Pikem laud, piisavalt istekohti

Laua saab erinevatest laudadest kokku panna. Istekohtadeks diivan ja toolid.

avatud köögi-elutoa lahendus, et külalistega juttu ajada, samal ajal kui toite – jooke serveerid jne?

Köök ju elutoa kõrval tavaliselt, sealt kausi-liuga tuppa tulek ei võta nii kaua aega. Külmlaua vaagnad sean enne pidu valmis, et peo ajal sellega ei peaks tegelema.

Hea kohvi tegemise võimalus?

Moodsat tassi kaupa kohvi tegevat aparaati ei ole. Teen tilkujaga ühe portsu termosesse, teise panen kohe tilkuma. Kui sellist võimalust ei oleks, siis keedaksin kohvi vanal moel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnakodus mul eriti külaliste jaoks ruumi pole. No ehk kuni 10 inimest maksimaalselt saaks kutsuda, aga siis oleks vist ka kitsas. Ja söömaaega ei saaks ühe pika laua taga teha.

Maakoju mahub piiramatu hulk inimesi. Tuppa mahuks laua taha ca 15 inimest. Peoruumi kuni 60 inimest. Lisaks on piiramatu õueala, kus meil on olnud suuremate ürituste ajal mitu peotelki. Sinna mahuks nii palju inimesi, kui palju viitsiks organiseerida. Reaalselt on vist olnud suurim pidu ca 100 inimest korraga. Ühesuguseid nõusid nii palju ei ole, aga kuna oleme siis cateringi kasutanud, siis on nõud ka nende poolt olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustades avatud köök-elutoast, siis seda pole. See oli meil majaehituse juures üks esimesi tingimusi. Meile mõlemale mehega ei meeldi niisugune lahendus, aga see selleks.

Meil on hoopis söögituba, kus lahtitõmmatav laud mahutab 14 inimest (2*6 külgedel ja 2 otstes). Tavaajal seisab laud kokkupandult, siis mahutab see 8 lahedalt ära. Varutoolid on seina ääres.

Elame kahekesi, aga aegajalt käib ikka suurem seltskond läbi. Söögitoas me ise tavaliselt ei ole, see ongi rohkem külalisteootel. Mul on seal ka suur rohetaimede kollektsioon, nii et päris kasutuseta see ruum ei ole.

Mul on kiiks, et nõud peavad kõik komplektis olema ja nii olen ostnud serviisid + samasugused üksikesemed, kokku umbes 20-le. Pokaalid, klaasid, pitsid ikka ka. Ema juures meeldib vanadest nõukaaegsetest taldrikutest-tassidest tarbida, ise ma selliseid koju ei taha.

Kui meil on suurem üritus tulemas, siis minu jaoks tähendab see planeeritust. Hakkan ikka väga palju varem ettevalmistusi tegema ja sinna alla kuulub ka õige ajastus toitudega: mul on külaliste tulekuks enamjaolt kõik laual või vähemalt serveeritud ja valmis köögist toomiseks. Joogid kn eraldi serveerimuslaual, mis ei ole suurele lauale pandud. Max paar korda õhtu jooksul käime mehega lauast ära jääd või midagi juurde toomas. Niisugust pidevat lauast ärahüppamist, nagu minu ema ja vanaema harrastasid, ei korralda kunagi. Nagunii on söömisaega ehk paar-kolm tundi, siis sirutame selgasid, lähms suurds tuppa telekat vaatama, “nina puuderdama” vm.

Igapäevaselt sööme mehega köögis, kuhu ka 4-6 inimest mahuks. Suurusehullustus vist, aga mulle meeldib ruumikus, avatus õhk, valgus. Lapsepõlvekodus elas kolm põlvkonda 3-toalises korteris – enam ei taha niisugust kitsikust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 09:37; 14.01 06:29; 14.01 08:44; 15.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on mõned korrad aastas suuremad peod – minu sünnipäev ja tütre (mees ja poeg on suvel sündinud, siis peame õues pidu). Kokku tuleb ca 20-22 külalist ja natuke kitsas on. on 2 lahtikäivat lauda + mängu lähevad kõik toolid, esikupink + on ka mõned lahtikäivad toolid.
olen ostud ühesugused taldrikud, 2 suurt komplekti nuge ja kahvleid, ühesugused joogiklaasid, viinapitsid ja veiniklaasid.
Söögid teen nii valmis, et ei pea köögi vahet jooksma, praega on alguses võibolla vaja – aga panen kõik pliidile sooja ja vajadusel tõstan juurde. Kohvilaua katan ka suurde tuppa väiksele lauale valmis (kohvimasin, tassid, suhkur, koor), et kes kohvi tahab – saab ise kerge vaevaga kätte.
Ääremärkusena – et selles protsessis osalevad kõik perekonnaliikmed oma panusega – mehe ja poja töö on lauad-tooli + katta laud, koorida kartulid, teha morss, varuda ja panna jahedasse alkohol (mehe rida küll), tütrega teeme söögid (vahest kasutan ka cateringi, kui on kiire)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime oma majas avatud köögi-elutoa ja oi kuidas ma nüüd seda kahetsen. ( toidulõhnad, kogu aeg peab olema ideaalses korras k.a sünnipäevadel toidu serveerimise ajal jne; söömise ajal pidev tv vaatamine- samal ajal võiks hoopis oma vahel juttu aajada; jne)
Meil on väiksem maja ja hetkel mahutab istuma laua taha maximum 6 inimest. Õnneks meil on kõigil sünnipäevad suvel ehk siis rohkem oleme õues, terassil jne. Seal on rohkem kohti istumiseks+ lapsed söövad nö.jooksvalt Ja teistel aegadel meil nii palju inimesi võõrustada ei ole vaja korraga.
Et saada kokku vaja olev nõudekomplekt kulus ikka mitu-mitu head aastat… ja samas on veel asju mida sooviksin juurde või ümber vahetada.
Kohvimasin on küll vana juba aga jah seda saab õnneks 1 nupu vajutusega.
(Hetkel planeerime suurema maja ostu ja ma loodan,et ei korda enam neid vigu, mis esimese maja planeeringul tehtud sai)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sinu kodus on hea suurema seltskonnaga koos olla?
Pikem laud, piisavalt istekohti, avatud köögi-elutoa lahendus, et külalistega juttu ajada, samal ajal kui toite – jooke serveerid jne? Piisavalt nõusid? Hea kohvi tegemise võimalus?

Minul kahjuks pole.

10 inimest mahuks ära, rohkemaga läheks kitsaks. Pikemat lauda pole, aga laua oleme katnud elutuppa, seal on suurem diivanilaud ja kirjutuslaud, kuhu saab ka sööke-jooke panna. Istekohti on ka alati jätkunud ja saab kombineerida teistest tubadest toodud tumbade jmt. Avatud kööki-elutuba meil ei ole, mulle see ei meeldi, on suur ja avar elutuba ja eraldi suur ja avar köök. Külalisi võõrustades pole ka olnud sellist olukorda, et nemad elutoas ja mina muudkui askeldaks köögis 😀 Kui kõik enne külaliste tulekult valmis panna, läbi mõelda, siis ei pea peoperenaine pidu köögis veetma. Kohviga on nii, et meie pere igapäevavajadusi katab täiest väike padjakestega kohvimasin, kui on külalised, siis teen presskannukohvi. Nõusid nii suurt täiskomplekti pole, et meie pere + 10 külalist kõik ühesugused tassid-taldrikud saaks, aga minule pole see ka kunagi probleem olnud, majas olemasolevatest nõudest saab ikka kõigile midagi leitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on terve alumine korrus lahti, natuke on osaliste seintega liigendatud. Köök-elutuba-söögituba. Piirid, kus üks lõppeb ja teine algab, on küll täitsa arusaadavad. Suur laud on köögist siiski natuke eemal, et peoaegne korratus otse silma all pole. Arvan ka, et külalised vaatavad ikka pigem lauale, mitte köögi poole. Ühe laua taha mahub meil 10 inimest. Kui teise laua otsa paneme, mahub 14 inimest. Võib-olla ka 16, pole proovinud. Talvel me üldjuhul üle kümneseid seltskondi ei võõrusta (me ise kaasaarvatud), sest potid-ahjuvormid ei mahuta suurema seltskonna toidukogust. Suvel grillpeol teine lugu.
Serviis on olemas 14-le inimesele: praetaldrikud, väiksemad taldrikud, kausid.
Meile meeldib aeg-ajal ka niisama sõpru kutsuda ja midagi head teha. Pakume käike, mingeid nikse-näkse, mis kogu aeg laual oleksid, ei tee. Eelroog, põhiroog ja magustoit. Menüü planeerime nii, et võimalikult palju saaks ette valmis teha. Et saaks ise ka lauas olla, mitte et pererahvas on ise kogu aeg ära köögis. Magustoit on alati selline, mille peab eelmisel päeval valmis tegema. Magustoidu teen mina, eelroa teeb alati mees (midagi mereandidest) ja põhiroa teeme siis umbes kahepeale. Kellel parajasti aega on.
Kohvi tegemiseks on meil espressomasin. Kuid leian, et vana filterkohvimasin, millega sai korraga kannutäie valmis teha, oli külaliste seisukohalt isegi parem. Tasshaaval on väga tüütu teha. Siis peab üks pererahvast kogu aeg köögi kohvi tilgutama. See masin teeb päris valju häält ka.
Me oleme juba 45-aastased. Pika laua taga istumise võimalus ja ühesugune serviis on meil olemas vist viis aastat. Enne seda istusime ka kes kus diivanil või köögileti taga, suvalised taldrikud põlve peal. Nii et kes nooremad, ärge heitke meelt ega tundke piinlikkust. Igal asjal oma aeg!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbisin just testi ja saan kinnitada, et meie osaliselt avatud köök-elutuppa mahub 1 lahtitõmmatava laua taha 25 inimest. Nõusid jätkub ka vähemalt sellise suurusega seltskonna jaoks vabalt. Kui oleks suurem seltskond, siis peaks ehk kasutama selliseid, mis ei kuulu komplekti.
Viimastel jõuludel sai suguvõsa meil kokku. Lisaks lauale olime võimelised kogu selle seltkonna oma majas ka majutama, koos tekkide-patjade ja voodipesuga. Madratsitel pidid magama ainult lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Serviis ja klaasid on 12le, u 10 mahutab ja söödab ilusti ära, edasi on juba liiga pingutav ja korraga tavaliselt rohkem ei kutsu. Suuremat seltskonda on lihtsam võõrustada siis juba toitlustuskohta kinni pannes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikem laud, piisavalt istekohti, avatud köögi-elutoa lahendus, et külalistega juttu ajada, samal ajal kui toite – jooke serveerid jne?

Ma arvan, et see avatud köögi headus pidude ajal sõltub perenaise/teenindaja toimetusstiilist – kui harjumuspärane on, et perenaine veedab peo köögis, on tal muidugi tore, kui tal on avatud köök, et saab natukegi seltskonnas olla; kui aga perenaine veedab tavaliselt peo külalistega koos ja lippab kööki vaid varusid täiendama, siis on mugav, kui võib ilma silma riivamata jätta poolavatud pakendid kööki just nii, et neist täienduse kõige kiiremini-mugavamalt kätte saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja alumisel korrusel on ca 100 ruutu avatud lahendusega pinda (köök, söögituba, elutuba, telekatuba). Köök suhtleb üle saare söögitoaga. Ühe nurga taha jääb elutuba ja teise nurga taha elutuba. On nõusid ja istekohti ja mahub palju külalisi. Vanemad, õed-vennad peredega on kokku on juba 25 inimest. Hea on siin midagi korraldada – ei teki gruppe kuhugi eraldi tuppa, kui ka ollakse grupikesi koos, siis grupid on ikka ühes ruumis koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on söögitoas pikk laud, millele saab veel ühe teisest toast toodud laua pikenduseks otsa tõsta, lisaks on meil kõrvalhoones paar pikka pinki. 30 inimest mahuvad häda pärast ära, kui vaja. Kohvi teeme presskannuga. Kui ma kokku elama kolides nõusid ostsin (varem oli mul kaks taldrikut), siis ostsin 20 tükki samast satsist taldrikuid ja koogitaldrikuid ning klaase ja kasutame neid ka igapäevaselt, ülejäänud 10 komplekti toome vajadusel aidast, ämma serviisi nõud. Kui miskit jääb puudu, siis plastik ja pappnõud on abiks.

Meil on mehega kahepeale 8 õde-venda, neil veel lapsed ja abikaasad-elukaaslased ja kui tulevad meie emad-isad, õed-vennad oma peredega ja vanavanemad ka veel, siis on kõiki neid nõusid ja lauapindu vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 11:31; 14.01 09:37; 18.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on. Meil on avar köök-elutuba ja pikendatav laud, kuhu taha mahub kuni 12 inimest. Garaažis on meil isatoolideks mõned klapptoolid ostetud, et rohkem istekohti oleks laua ümber. Diivanile mahub istuma 7-8 inimest nii, et on mugav. Samas minu ja mehe perekonnad ikka korraga külla ei mahu 😀

Suuri praetaldrikuid ja magustoidutaldrikuid on mul 12-le. Magustoidukahvleid küll 6-le, ülejäänud peavad praekahvlitega kooki sööma või lusikaga. Kohviserviis on 10-le. Kohvi teeme presskannuga ja kui suurem seltskond tulemas, siis tihti palun kellelgi veel presskann kaasa võtta, et saab 2 kohvi korraga panna. lisaks just sellepärast on kohviservisi, mitte ei paku kohvi kruusidest, et need servisiitasid on väiksemad ja nii jagub ühest kannust rohkematele kohvi – alati sana teise partii kohvi juurde teha, aga sisi ei pea osad ootama, et kook on enne söödud kui kohvi saab. Kahjuks leidub alati inimesi, kes ei saa sellest aru ja ikka nurisevad ja tahavad suurt kruusi nagu kodus harjunud – ja kui siis ütlen, et siis ei jagu teistele kohvi kohe, et sa saa dju hiljem juurde valada, siis nagu avanevad silmad, et oi jaa, teised inimesed on ju ka 😀 Kusjuures ei ole megapisikesed espressotassid, tavalise suurusega serviis, aga no mitte 200 ml nagu kruusid.

Samas köök-elutuba ei pea ma oluliseks, et oleks mugav. tegelikutl just külalistega mulle see avatud köök ei meeldi – ikka tekib ju träni ja prahti, kui on toitude serveerimine jne, ja sisi need kõik seal kapipeal, kui just samaaegselt koristad ei viitsi. No kasvõi koogivormid vmt. Seega meeldis rohkem, kui korteris oli eraldi köök. Suurem osa toidu ettevalmistustöid oli nagunii varem tehtud ja millegi juurdetoomine võttis vähe aega. Korter oli küll väike, aga polnud probleem 10 külalist kostitada, pooled istusid lihtsalt põrandal. Siis polnud mul veel ka väikseid lapsi, kelle eest on vaja kõike kõrgemal hoida

Ka lastega perede jaoks on meil head tingimused, kuna maja on meil 1-kordne ja lapsed ei saa kuskile 2. korrusele kaduda, kuhu keegi neid vaatama ei viitsi minna. Samal korrusel viibides on lihtne, et keegi astub aegajalt lastetuppa ilma, et olulisest osast vestlusest ilma jääks.

Samas mulle tegelikutl ei meeldi, kui üle 4 külalise on korraga. liiga suur lärm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Garaažis on meil isatoolideks mõned klapptoolid ostetud, et rohkem istekohti oleks laua ümber.

Isatool 😀

Ei mõtle midagi halvaga, tõesti lõbustas lihtsalt 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:41; 17.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustades avatud köök-elutoast, siis seda pole. See oli meil majaehituse juures üks esimesi tingimusi. Meile mõlemale mehega ei meeldi niisugune lahendus, aga see selleks.

Igapäevaselt sööme mehega köögis, kuhu ka 4-6 inimest mahuks. Suurusehullustus vist, aga mulle meeldib ruumikus, avatus õhk, valgus.

Mis sulle siis meeldib, avatus või omaette köögis varjul olla?

Meil on hoopis söögituba, kus lahtitõmmatav laud mahutab 14 inimest (2*6 külgedel ja 2 otstes). Tavaajal seisab laud kokkupandult, siis mahutab see 8 lahedalt ära. Varutoolid on seina ääres.

Elame kahekesi, aga aegajalt käib ikka suurem seltskond läbi. Söögitoas me ise tavaliselt ei ole, see ongi rohkem külalisteootel. Mul on seal ka suur rohetaimede kollektsioon, nii et päris kasutuseta see ruum ei ole.

Päris õudne, mingi haljastatud seisev tühi tuba. Mulle meenutab see lapsepõlvest talumatuseid, kus keset tuba ehitati lavats, kus kadunuke siis lillede keskel lebas. Ma kardaks sellises majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hästi väike maja. Elutuba on 17m2. Köök on pisike ja mingil määral elutoast eraldatud. Söögilaud meil üldse puudub. Seda polegi eriti kuskile panna. Sööme madala diivanilaua pealt. Meid on 5 kokku. Külalised siia ei mahu. Paar külalist saame kutsuda korraga. Nemad istuvad diivanil, meie mehega tumbadel. Lapsed siis laua ääres pole. Tegelikult külalisi meil ei käi. Sünnipäevasid me külalistega ei pea. Ainult oma perega istume lauas.
Hetkel kurb ei ole. Mulle ei meeldi külalised, ma ei taha kuskil köögis vaaritada jne. Juba kaks inimest on minu jaoks palju. Küll aga mõtlen tuleviku peale, kui meie kolm last on suured ja näiteks oma lastega meile külla tulevad. Oleme mõelnud uue maja ehituse peale. Mees on sellega nõus ainult siis, kui ehitame selle siis, kui lapsed on pesast lahkunud. No et siis saab jälle pisikese maja ehitada ja pole laste tubasid vaja. Et siis saab odavalt uue maja. Küll aga on minu nõue see, et elutuba peab suur ja avar olema, köök samas seal lähedal, aga natuke siiski eraldatud. Elutuba võiks olla vähemalt 30m2. Väga suurel elutoal ka ei näe mõtet kui majas elab vaid kaks vanainimest.
Mingeid külaliste serviise meil pole. Me ise tegelikult sööme igapäevaselt päris kallitelt nõudelt, mida teised siis peavad külaliste serviisiks. Mul pole isegi kohviserviisi. Kaks ühesugust kohvitassi suudan külalistele anda. Kohviaparaati ka pole. On üks presskann, millega saab korraga 3 inimesele kohvi teha. Unistan espressomasinast. Eks kunagi saab ka see unistus teoks tehtud. Samas olen presskannukohviga nii ära harjunud, et masinakohv tundub jube vastik selle kõrval.
Aga tulevikus toimuvad kindlasti muudatused. Mulle väga meeldiks, kui omad lapsed peredega meil külas käiksid ja näiteks jõulude ajal kõik kokku saaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 09:50; 19.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sinu kodus on hea suurema seltskonnaga koos olla?
Pikem laud, piisavalt istekohti, avatud köögi-elutoa lahendus, et külalistega juttu ajada, samal ajal kui toite – jooke serveerid jne? Piisavalt nõusid? Hea kohvi tegemise võimalus?

sõltub, vist ka sellest, mida selle “suurema seltskonna” all mõelda.
on vanem 60ndatel ehitatud maja, toad väikesed, kuid kõik allkorruse toad omavahel ühendatud, elutoa ja söögitoa vahel suured klaasidega uksed, mille avades saab oluliselt suurema ruumi.
kui lihtsalt mõned sõbrad külas, siis istme kas söögitoas või elutoa diivanilaua taga, kui rohkem külalisi (nt suguvõsa jõululõuna või suurem sünnipäev vanavanemate ja tädide-onudega), siis paneme elutuppa 2 lauda kõrvuti ja “tasandanud” need ühekõrguseks.
kõige suurema osalejate arvuga pidu on meil olnud… lapse 7a sünnipäev, kui oli ca 10kond last koos vanematega + oma pere + vanavanemad. siis oli lastele eraldi ja suurtele eraldi tubades lauad, lisaks kruvisime mänguruumi juurdesaamiseks lahti oma magamistoa voodi.
osa pere liikmeid on üldse suvel sündinud, nende sünnipäevad peame hoopis õues ja vaid vihma korral kolime tuppa ümber.
toolide “kriis” ongi meil pigem õuepidude korral, siis vahel laename vanematelt aiatoole juurde (peo päeva hommikul sõidab abikaasa mu vanematekodust läbi või toob isa neid ise 4-5 tk kaasa õhtul), endal on kokku vist vaid 10kond aiatooli

nõusid on piisavalt, aga paraku täpselt samasuguseid vaid 6-, 8- või 12-inimese komplektidena. Seega suurema sünnipäeva puhul kasutan nt 2 eri stiilis kuid ühesuguseid taldrikuid ja nt suured saavad üht ja lapsed teistmoodi morsiklaasid.
kohviserviisiga hea see, et aegajalt liigub uuskasutuskeskustes täpselt samasuguste lilledega tasse-taldrikuid nagu mu 1980-te keskelt pärit 12-inimese serviis, olen ostnud juurde üksikuid osasid, vahepeal oli koos juba 17-inimesele vajalik, nüüd on mõned tassid vist taas vähemaks jäänud.

on 2 kohvimasinat filterkohvi jaoks ja mõned presskohvikannud. lisaks 2 suurt pumbaga kohvitermost.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses kodus on 17-ruutmeetrine elutuba, kuhu mahutame 1-2x aastas 12-15 inimest (osa neist siis lapsed). Toome tuppa klapplaua, pingid, naabri juurest mõned toolid lisaks. Nõusid on 2 erinevat komplekti taldrikuid ja 2 korralikku klaasikomplekti 12tk karbis (pulmakink).
Kitsas on küll, aga tore ka. Uues kodus saab olema veidi suurem elutuba (ca 25 ruutu). 10 inimese võõrustamine ei tohiks seal mingi probleem olla.
Mulle meeldivad planeeritud istumised. Igapäevaselt möödahüppavaid külalisi ma ei armasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustades avatud köök-elutoast, siis seda pole. See oli meil majaehituse juures üks esimesi tingimusi. Meile mõlemale mehega ei meeldi niisugune lahendus, aga see selleks.

Igapäevaselt sööme mehega köögis, kuhu ka 4-6 inimest mahuks. Suurusehullustus vist, aga mulle meeldib ruumikus, avatus õhk, valgus.

Mis sulle siis meeldib, avatus või omaette köögis varjul olla?

Meil on hoopis söögituba, kus lahtitõmmatav laud mahutab 14 inimest (2*6 külgedel ja 2 otstes). Tavaajal seisab laud kokkupandult, siis mahutab see 8 lahedalt ära. Varutoolid on seina ääres.

Elame kahekesi, aga aegajalt käib ikka suurem seltskond läbi. Söögitoas me ise tavaliselt ei ole, see ongi rohkem külalisteootel. Mul on seal ka suur rohetaimede kollektsioon, nii et päris kasutuseta see ruum ei ole.

Päris õudne, mingi haljastatud seisev tühi tuba. Mulle meenutab see lapsepõlvest talumatuseid, kus keset tuba ehitati lavats, kus kadunuke siis lillede keskel lebas. Ma kardaks sellises majas.

Ära pabista – ma ei kutsugi sind. “Talveaiaks” ma seda tuba just ristinud ei ole, aga sa kujuta ette, et on: saad selgema pildi. Kuskil ju võiks/ peaks taimed olema, kui neid on palju.
Minu jaoks õudne, et inimene on oma lapsepõlve talumajades surnutega koos veetnud. See on tõesti hirmutav.

Avatuse all pidasin silmas ruumirohkust, kuns minu lapsepõlves ning esimeses oma korteris seda polnud. Eriti häiris just lapsena, et pidin kahe eri vanuses vennaga tuba jagama. Nüüd, kui olen iseseisvuse ja teatud võimalused saavutanud, soovin paremaid tingimusi. Abikaasa lapsepõlvesaatus oli samuti kitsikus ja mitte ülemäära suur rikkus. Eks me nüüd siis kompenseeri seda puudujääki.
Suur maja ja palju ruumi aga ei tähenda, et igapäevaselt ei võiks kompaktsus kõne alla tulla. Rohkem mõtlesin seda, et ka köögilaud on kahele suur, aga las siis olla.

Kui sul on veel millegi kallal toriseda, siis palun väga – olen nõus selgitama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 09:37; 14.01 06:29; 14.01 08:44; 15.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks see presskannu-teema: saan aru, et neid kanne on erinevas suuruses, kuid siiski vist mitte (mitme)liitriseid? Või on?
Minul endal väike kannuke, kuhu max 2 suuremat kruusitäit saab sisse teha.
Kui arvestada näit. kümne inimesega, siis 10 * 2,5-3dl kohvi teeks juba mitu liitrit, ehk siis kohvitegemiseks peaks muudkui vett keetma ja kannuga “pressima”. Ühisest kohvijoomisest pole nagu juttugi?

Kas ma saan valesti aru või kuidas teie pressikaga suuremale seltskonnale kohvi teete?

Mina ise kasutan tavalist filtermasinat. Ühelt poolt mugav suurem kogus valmis teha, teisalt säästan ka veidike loodust, st. ei reosta plastkapslitega maailma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 09:37; 14.01 06:29; 14.01 08:44; 15.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks see presskannu-teema: saan aru, et neid kanne on erinevas suuruses, kuid siiski vist mitte (mitme)liitriseid? Või on?
Minul endal väike kannuke, kuhu max 2 suuremat kruusitäit saab sisse teha.
Kui arvestada näit. kümne inimesega, siis 10 * 2,5-3dl kohvi teeks juba mitu liitrit, ehk siis kohvitegemiseks peaks muudkui vett keetma ja kannuga “pressima”. Ühisest kohvijoomisest pole nagu juttugi?

Kas ma saan valesti aru või kuidas teie pressikaga suuremale seltskonnale kohvi teete?

Mina ise kasutan tavalist filtermasinat. Ühelt poolt mugav suurem kogus valmis teha, teisalt säästan ka veidike loodust, st. ei reosta plastkapslitega maailma.

Meil ei ole seda filtermasinat mõtet osta, ise ma seda kohvi ei naudi ja see võtab köögis väga palju pinda ära. Minu presskannuga saab 7 suurt kruusitäit kohvi. Kui on kümme või rohkem kohvijoojaid, siis teen kaks korda järjest või panen vahepeal termosesse. Enamasti aga sujuvalt ja paar korda teen teen juurde ja ei midagi hullu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 11:31; 14.01 09:37; 18.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks see presskannu-teema: saan aru, et neid kanne on erinevas suuruses, kuid siiski vist mitte (mitme)liitriseid? Või on?
Minul endal väike kannuke, kuhu max 2 suuremat kruusitäit saab sisse teha.
Kui arvestada näit. kümne inimesega, siis 10 * 2,5-3dl kohvi teeks juba mitu liitrit, ehk siis kohvitegemiseks peaks muudkui vett keetma ja kannuga “pressima”. Ühisest kohvijoomisest pole nagu juttugi?

Kas ma saan valesti aru või kuidas teie pressikaga suuremale seltskonnale kohvi teete?

Mina ise kasutan tavalist filtermasinat. Ühelt poolt mugav suurem kogus valmis teha, teisalt säästan ka veidike loodust, st. ei reosta plastkapslitega maailma.

Meil ei ole seda filtermasinat mõtet osta, ise ma seda kohvi ei naudi ja see võtab köögis väga palju pinda ära. Minu presskannuga saab 7 suurt kruusitäit kohvi. Kui on kümme või rohkem kohvijoojaid, siis teen kaks korda järjest või panen vahepeal termosesse. Enamasti aga sujuvalt ja paar korda teen teen juurde ja ei midagi hullu.

Et siis ongi olemas 1,5+ liitrised presskannud? Ahah, ma tõesti ei teadnud. Aga see kohv peab ju teatud aja tõmbama ka? Kui mitu satsi teha, siis ikka nagu ei saa ühiselt jooma hakata, kui just vahepeal termosesse ei pane?

Minule endale ei meeldi pressika “mustus”. No tassid jäävad sodiseks, kohv pole selge. Ka eraldi vee keetmine ja pärast kannu puhastamine tundub tüütu. Maitse kohta ei oska vaielda, sest tööl joon nagunii “pätikat”.
Aga muidugi on kõik igaühe oma asi ja ei kuulu vaidlemisele????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 09:37; 14.01 06:29; 14.01 08:44; 15.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil mahub 10 seltskond kenasti ära laua taha. Vajadusel ei ole ka rohkemaid inimesi ukse taha jätnud. Nõusid jätkub ühtmoodi 12-le, aga ka ülejäänud nõud kenad ja vajadusel saab liita neid komplekte omavahel.
Suuri lattetasse natuke vähem ja teeme kohvi käpaga masinaga, kuid õnneks meil kõik seltskonnad sellised, kus pooled kohvi ei joogi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks see presskannu-teema: saan aru, et neid kanne on erinevas suuruses, kuid siiski vist mitte (mitme)liitriseid? Või on?
Minul endal väike kannuke, kuhu max 2 suuremat kruusitäit saab sisse teha.
Kui arvestada näit. kümne inimesega, siis 10 * 2,5-3dl kohvi teeks juba mitu liitrit, ehk siis kohvitegemiseks peaks muudkui vett keetma ja kannuga “pressima”. Ühisest kohvijoomisest pole nagu juttugi?

Kas ma saan valesti aru või kuidas teie pressikaga suuremale seltskonnale kohvi teete?

Mina ise kasutan tavalist filtermasinat. Ühelt poolt mugav suurem kogus valmis teha, teisalt säästan ka veidike loodust, st. ei reosta plastkapslitega maailma.

Meil ei ole seda filtermasinat mõtet osta, ise ma seda kohvi ei naudi ja see võtab köögis väga palju pinda ära. Minu presskannuga saab 7 suurt kruusitäit kohvi. Kui on kümme või rohkem kohvijoojaid, siis teen kaks korda järjest või panen vahepeal termosesse. Enamasti aga sujuvalt ja paar korda teen teen juurde ja ei midagi hullu.

Et siis ongi olemas 1,5+ liitrised presskannud? Ahah, ma tõesti ei teadnud. Aga see kohv peab ju teatud aja tõmbama ka? Kui mitu satsi teha, siis ikka nagu ei saa ühiselt jooma hakata, kui just vahepeal termosesse ei pane?

Minule endale ei meeldi pressika “mustus”. No tassid jäävad sodiseks, kohv pole selge. Ka eraldi vee keetmine ja pärast kannu puhastamine tundub tüütu. Maitse kohta ei oska vaielda, sest tööl joon nagunii “pätikat”.
Aga muidugi on kõik igaühe oma asi ja ei kuulu vaidlemisele????

Minu presskann on 1.7liitrine, külalistele ma ei pane suuri kruuse lauale, vaid kohvitassid. Ei ole nagu seda häda tekkinud veel, et keegi seisaks kohvisabas, kunagi pole külalistest kõik sajaprotsendiliselt ka kohvijoojad olnud. Pigem on neid vähe, kes õhtustel istumistel kohvi tahavad.

Ma ei tea, mis presskannud sul siis on, et tassid sodiseks jäävad ja kohv selge pole. Sellisel peab ikka midagi viga olema. Minu suure presskannuga sellist asja pole ja selle puhastamine pole samuti mingi aeganõudev ettevõtmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:41; 17.01 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis ongi olemas 1,5+ liitrised presskannud? Ahah, ma tõesti ei teadnud. Aga see kohv peab ju teatud aja tõmbama ka? Kui mitu satsi teha, siis ikka nagu ei saa ühiselt jooma hakata, kui just vahepeal termosesse ei pane?

Minule endale ei meeldi pressika “mustus”. No tassid jäävad sodiseks, kohv pole selge. Ka eraldi vee keetmine ja pärast kannu puhastamine tundub tüütu. Maitse kohta ei oska vaielda, sest tööl joon nagunii “pätikat”.
Aga muidugi on kõik igaühe oma asi ja ei kuulu vaidlemisele????

No ausalt öeldes selle kaks korda aastas, mil mul 30 külalist satub olema, kannatab ära. Kui hakata korraliku masinaga tasshaaval tegema, läheb kokkuvõttes sama kaua aega ja ikka ei saa kõik samaaegselt kohvi kätte. Filterkohvi ma ise ei armasta ja seda masinat puhtalt külaliste pärast koju ei osta. Minu kodu pole siiski restoran, hulluks ka ei maksa minna. 30-ne seltskond jaguneb niikuinii mitme erineva vestlusteema vahel. Tavaliselt võtan ise kohvi hiljem, annan kõigepealt külalistele. Samuti ei pea ma suuri kruuse tingimata täis panema, kui korraga paljud kohvi tahavad. Kas kannu pesemine on tüütu? Ma ei pea sellist seltskonda ometi igapäevaselt teenindama, tüütu või mitte, saab hakkama selle ühe korra. Lisaks aitavad külalised tavaliselt kohvitegemise puhul igati kaasa. Ei pea mina ainukesena rabama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 11:31; 14.01 09:37; 18.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi arusaamatuks see presskannu-teema: saan aru, et neid kanne on erinevas suuruses, kuid siiski vist mitte (mitme)liitriseid? Või on?
Minul endal väike kannuke, kuhu max 2 suuremat kruusitäit saab sisse teha.
Kui arvestada näit. kümne inimesega, siis 10 * 2,5-3dl kohvi teeks juba mitu liitrit, ehk siis kohvitegemiseks peaks muudkui vett keetma ja kannuga “pressima”. Ühisest kohvijoomisest pole nagu juttugi?

Kas ma saan valesti aru või kuidas teie pressikaga suuremale seltskonnale kohvi teete?

Mina ise kasutan tavalist filtermasinat. Ühelt poolt mugav suurem kogus valmis teha, teisalt säästan ka veidike loodust, st. ei reosta plastkapslitega maailma.

Meil ei ole seda filtermasinat mõtet osta, ise ma seda kohvi ei naudi ja see võtab köögis väga palju pinda ära. Minu presskannuga saab 7 suurt kruusitäit kohvi. Kui on kümme või rohkem kohvijoojaid, siis teen kaks korda järjest või panen vahepeal termosesse. Enamasti aga sujuvalt ja paar korda teen teen juurde ja ei midagi hullu.

Et siis ongi olemas 1,5+ liitrised presskannud? Ahah, ma tõesti ei teadnud. Aga see kohv peab ju teatud aja tõmbama ka? Kui mitu satsi teha, siis ikka nagu ei saa ühiselt jooma hakata, kui just vahepeal termosesse ei pane?

Minule endale ei meeldi pressika “mustus”. No tassid jäävad sodiseks, kohv pole selge. Ka eraldi vee keetmine ja pärast kannu puhastamine tundub tüütu. Maitse kohta ei oska vaielda, sest tööl joon nagunii “pätikat”.
Aga muidugi on kõik igaühe oma asi ja ei kuulu vaidlemisele????

Meil on selline Bodumi kann: https://www.google.ee/search?q=bodum+presskann&biw=1366&bih=635&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj41te8ts7RAhXHKiwKHYXlBO0Q_AUICCgB#imgrc=u6NeEX4rRanfMM%3A
Meil on liitrine, aga tulevikus on plaanis osta samasugune 1,5liitrine. No ja kui on külalisi rohkem, siis saabki kahe kannuga kohvi teha.
Mingit mustust pole kunagi tassi jäänud. Lihtne pesta. Ainus jama on see, et puhastamisel peab kannu tühjaks nõrutama ja paksu prügikasti viskama. Ma enne lasin kõik köögi kraanikausist alla ja tulemuseks oli see, et 7 aastaga ummistusid torud täielikult. Alt toru tuli lahti võtta ja seest oli nagu kivistunud kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 09:50; 19.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Külaliste võõrustamine kodus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.