Esileht Pereelu ja suhted kuldse kesktee otsingul?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: kuldse kesktee otsingul?

Postitas:

Tere kallid perekooli inimesed!
Minu mure on pigem ebatavaline, sest enamasti on probleem vastupidine. Minu mees nimelt on täielik sussialune. Minu ütlemine ja käitumine on alati otsustav. Igalepoole minek on minu öelda. Igaühega suhtlemine on minu teha. Kõik!! Ainult, et ma talle truu oleksin. Ühesõnaga mu mees on väga madala enesehinnanguga ning teeb kõik, et ma teda ei jätaks. Iseloomust jääb ka puudu.
Olin siiani temaga väga rahul, kuid nüüd häirib selline selgrootus. Kust leida kesktee?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 20:08; 19.02 20:33; 19.02 22:22; 19.02 22:24; 20.02 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda oled proovinud, et jätad talle midagi otsustada? Näiteks palud tal pere jaoks midagi järgi uurida, no kasvõi remonti planeerides selle, kust kõige odavamalt hetkel põrandalaudu saab vmt. Midagi, mis on jõukohane ka tema madala enesehinnanguga ja millega ta saaks otsast lõpuni ise hakkama. Kas ta siis ka jätab otsustamise ikkagi sulle ja mingit initsiatiivi ise ei näita? Mingi osa sellistest perekonna ühistest asjadest võiks ikka olla ka teise poole kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea. Mina ei leidnud mingit keskteed. Mu mees oli nii suss, et küsis, mida ma sünnipäevakingituseks tahan, ma siis ütlesin, selle peale ta küsis, kust seda saab, ma ütlesin, selle peale ta ütles, et ta ikka ei oska ja ma võin ju ise ära osta.
Ei olnud tuumateadus see kingitus, olid tavalised labakindad, one size.
Siis ütles, et läheks tema tähtpäeva auks restorani, ma ütlesin, et lähme, siis ta ütles, et mina paneksin laua kinni, ta täpselt ei oska.
Ainult kaks suvalist näidet miljonist. Väga väsitav oli aastaid niimoodi elada.
Läksime lahku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen. Ta teeb selle ära aga enne kui miskit ostab või teeb, siis ikkagi küsib üle ja tuleb näitma. Olen öelnud, et usaldan su valikut, osta ise ära. Aga siiski..ta ootab ikkagi minu käsklust, et midagi teha. Ainus, mis talle okei on otsustada ja vaadata on autoga seonduv. Muu mitte. Laseb mul rahaasju kontrollida (kuigi ma ise tööl ei käi veel), lasi mul tulevikuplaani paika panna, ostab kõike minu ütlemise järgi jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 20:08; 19.02 20:33; 19.02 22:22; 19.02 22:24; 20.02 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki reageerisid alguses (võisite ka lihtsalt tuttavad olla sel ajal) mõnele tema otsusele väga ägedalt? Või ehk on ta ema väga võimukas naine, kelle ütlemiseta kodus midagi ei tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te selliste sussidega suhtesse olete astunud? Kui nad alguses polnud sussid, miks te neist tegite sussid? Miks te kukkusite talle sokke ja aluspesu ostma? Miks te kunagi ei tunnustanud mehe otsuseid vaid neid alati maha laitsite? Miks te suhte alguses juba tahtsite kõike ise otsustada ja oma äranägemise järgi planeerida? Kui teil on domineerivad vajadused, siis miks te sellega ei lepi? Ka uue mehe muudate sussiks või lähete tülitsedes laiali. Probleemid on teis mitte sussis mehes, sest mees tahab teiega olla ja on kõiges alandlik. Te pole ikka rahul?

Madalat enesehinnangut tekitavad võimukad inimesed kes kõik iseteadvusalged mutta tambivad. algab ju lastetoast kui vanemad kõike laste eest ostustavad. Lapse arvamust ei küsita, lõpuks suurena laps ei oskagi midagi tahta ega arvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:44; 20.02 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka suss. mulle ei meeldi otsustada, ma pole endas kindel. otsustan vaid nendes asjades, mis on mulle tähtsad ja mille eest teised minu eest otsustada ei saa.
need asjad, mis puudutavaid ka teisi, neis ma ei taha otsustamist enda peale võtta. kogemus on näidanud, et sellega ei olda rahul.
nt mida kinkida lapsele. mida mehele. lapse puhul olen näinud, et kingiga olen mööda pannud. laps kurb. mees aga lihtsalt ei kasuta seda asja, mille kinkisin. seega ma saan küll aru, et labakud võivad olla midagi enamat, kui labakud. neid on erinevat värvi.
igalepoole minek…. ma pigem ei läheks üldse kuhugi. kodus on ka mõnus olla. aga kodurahu huvides ma ikka lähen, kui teised on otsustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen domineeriv, jah, kuid mitte nii domineeriv, et mees tõepoolest murust madalam peaks olema. Pole kunagi tema soove või ideid mutta trampinud. Ta on vahepeal pakkunud või uurinud midagi, kui vähegi võimalik, siis toetan, rõõmustan temaga ning julgustan teda edasi pürgima või enda eest seisma. Ema pole tal olnud. Asi ka selles, t sõpruskonnas on ta samamoodi lükata-tõmmata jalgealune, kellest suurt midagi keegi ei pea. Mina pean tema eest seisma vajadusel, kuid nüüd palun ma tal end ise kaitsta või ise enda eest väljas olla. Tegu ongi häbeliku ja tagasihoidliku inimesega. Palun mitte siin oma viha välja valada. Kui kellelgi reaalset nõu anda pole, siis miks üldse pikemalt peatuda? Loodan leida mingi kesktee, kuidas mina tema pinged endalt maha saan (teatud vastutustunne, pettumus tema selgrootusse pärast, hirm tuleviku ees) ning kuidas ta julgeks/oskaks/tahaks mehe eest väljas olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 20:08; 19.02 20:33; 19.02 22:22; 19.02 22:24; 20.02 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ma midagi maha trampinud. Olen asjade käigus sunnitud paljusid asju ise otsustama või tegema, sest mees lihtsalt ütleb, et “tee sina, mina ei oska/saa/taha” ja muud üle ei jäägi, kui minemata või tegemata ei taha jätta. Ja on olnud kordi, kui olen asjad tema teha ja vastutada jätnud. Tulemus 0.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 20:08; 19.02 20:33; 19.02 22:22; 19.02 22:24; 20.02 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti suhte algul nn suss-mees, kuid otsustasin mõttes juba siis, et täit vastutust ma suhte toimimise eest endale ei võta.

Päris hädavajalikud asjad ajasin algul ise korda, samas tulevikule mõeldes siiski tasa ja targu meest välja koolitades. Nt-ks ei julgenud ta võõras linnas ekseldes isegi kelleltki juhatust küsida. Mul oli valida kas see “raske töö” ise ära teha või kaasistmel pealt vaadata pool päeva ringiratast tiirutamist… Neid pisiasju oli päris-päris palju, mis ärritasid. Frustratsiooni kogumise asemel hakkasin mõtlema käigu pealt, kuidas ühe või teise tegevuse mingitki osa talle delegeerida. Ikka nii, et: “Kallis, oleksid ehk nii kena ja… (siiaotsa minupoolne süütu põhjendus, mis hetkel mind tegutsemast takistab)? Aega ja kannatust võttis, kuid tänane tulemus on päris uhke mu meelest. Dominant olen siiani, kuid mitte selline, kes üksi suhte koormat kannab. Saan siiski olla naine selle sõna väga heas tähenduses. Nii et kõik on võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:12; 20.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ma midagi maha trampinud. Olen asjade käigus sunnitud paljusid asju ise otsustama või tegema, sest mees lihtsalt ütleb, et “tee sina, mina ei oska/saa/taha” ja muud üle ei jäägi, kui minemata või tegemata ei taha jätta. Ja on olnud kordi, kui olen asjad tema teha ja vastutada jätnud. Tulemus 0.

Aga kujuta nüüd vastupidist olukorda. Mees on domineeriv, otsustab kõike. Ühel päeval ilmub lagedale arvamusega kus talle enam otsustada ei sobi ja hakka sina otsustama. Mis sa siis teeks? Kui peres on rollid jaotunud, siis ei ole mõtet neid lõhkuda, sest teine inimene ei suuda rolli üle võtta. Te ka ei suudaks hakata ühel hetkel kõike seda tegema mida mees tegi. Kas olete siis rahul kui suss hakkaks ise lõpuks midagi otsustama, ega ei oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:44; 20.02 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga sunni teda otsustama. alustades sellest mida te sööte.

Mul kodus just sussilaune mees ei ole aga on hoopis mugav. Mina pean otsustama, korraldama jne. Ja kui siis tekkis kriis, siis ta väitis, et ma ei anna talleotustusvõimalust- No andsin siis otsustsuvõimalused ja tulemus oli see, et ise ikka ytles, et mina korraldagu kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HAH! Mul on kaks venda ja ilmselt kuuluvad nad mõlemad “susside” kategooriasse. Üks vend loomu poolest ongi selline, aga teine on täiesti sussiks “kasvatatud”. Ükskõik mis ta teeb/tegi, ikka oli valesti. Lapsel valed riided, söök halb, vale otsus puhkepäeva veetmisest jnejne. Kusjuures naine ise ei pane tähelegi, et pidevalt hoolega meest maha teeb. Kui juhin tähelepanu (me saame hästi läbi), siis imestab, et jah, tõesti.
Ma enam ammu ei imesta meeste üle kes midagi ei otsusta. Siin taga on täitsa kindlalt naised. Niiväga kui ma ka muidu ei salli meeste vigades naiste süüdistamist 🙂 Lihtsalt, meestel on dominantse naise puhul ainult halvad valikud: pidev kaklemine otsuste üle, alistumine, lahkumine. Suur osa meestest valib alisutmise – peres lapsed ja lõpuks harjuvad ära ka siukese mugava eluga, et ise midagi mõtlema ei pea. Seniks kuniks….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, meil on pigem nii, et mees arvab, et mina olen targem, andekam, mõistlikum inimene ja ütleb, et ta usaldab ja austab minu otsuseid ja ideid. Vastasin siis, et mina austan teda samamoodi ja usaldan tema tegusid, kuid siis teatas ta, et ta pole kunagi tahtnud või vajalikuks pidanud ise midagi otsustada või teha, sest ta on rumal.
Ehk siis enesekindluse taga kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 20:08; 19.02 20:33; 19.02 22:22; 19.02 22:24; 20.02 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Domineerivad matroonid ei saa sellestki aru, et “sussist” väga asja ei saa, kui keegi teine otsustab, mida “suss” otsustada võib, nagu siin teemas soovitatakse. (Et valige mingid teemad välja, milles siis “suss” on “otsustuskõlbulik”.)
Hea on mugav olla. Nautigu nüüd matroonid ise oma töö vilju.

Normaalse naisega saab sussmehest veel asjagi. Sellise naisega, kes jätabki mehele otsustusvabaduse ning suudab mehe otsuseid aktsepteerida. See ei välista diskussiooni, et vigaseid otsuseid mitte ellu viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu vat, aga siit saaksite juba tasapisi edasi liikuda – ääri-veeri uurides mispärast ta peab enda arvamusi-otsuseid rumalaks…?

Enesekindluse kasvamine ja kasvatamine on protsess, see vajab kõvasti aega. Tavaliselt tehakse see töö lapse-eas ühe vanema poolt, kes taipab märgata selle arendamise vajalikkust. Õnneks on inimaju sedavõrd plastiline, et uusi oskusi saab ka hilisemas eas arendada, kuigi nüüd juba suurema ajakuluga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:12; 20.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peigmees ka üritab suss olla ja kõiges minu arvamust küsida, ma jään tagasihoidlikuks:
“Ei, seda pead sa ikka ise otsustama”
Ja kuna me koos ei ela, siis mis teha, otsustabki ise. Mina pärast kiidan takka.
Ainult paar asja – kui liiga lapsikut puhvis jopet tahtis osta, siis ma ütlesin, et äkäääää. Kohe loobus.
Lust ja rõõm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted kuldse kesktee otsingul?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.