Esileht Hobinurk Kus õppida kudumist?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kus õppida kudumist?

Postitas:

Tahaksin nii väga sokke kududa. Aga ei oska. Ei oska ma mustreid lugeda ega välismaa keelseid õpetusi.
Tahaksin lihtsalt õpida sokki kuduma.
No kuhu minna või mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 01:41; 01.11 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see võimalik on? Eestis on ju kogu aeg olnud kohustuslikuks kooliprogrammi osaks kudumise, sh. soki kudumise õppimine. 5. klassis vist said sokid valmis kootud, tänapäval 6. Aga ju siis pead mingeid käsitöökursusi vmt. otsima. Või viimases hädas kohaliku kooli käasitööõpetaja poole pöörduma. Äkki saad 6. klassiga koos paar tundi istuda kui nad sokikudumist läbi võtavad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isetegija.net ja lisaks ka õppitoad. Kutsekoolide juures, eakate keskuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://arhiiv.err.ee/vaata/nipet-napet-sokkide-kudumine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin õpetada, kui Sa Tallinnas elad! Tõsiselt kohe!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks asun Tartus aga nii tore, et niimoodi pakud! Oleksin kindlasti sinu juurde õppima tulnud!

Ja koolis õpetati kudumist mingilmääral küll kuid see oli 20 aastat tagasi ja no ei mäleta.

Vaatan need lingid läbi, äkki saan targemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 01:41; 01.11 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mine mõnda kohalikku lõngapoodi päevasel ajal kui kliente vähem ja küsi poemüüjatelt. Mind õpetas Tallinnas kino Kosmose vastas lõngapoe proua lapilist kudet tegema. Mitu tundi raiskasin ta aega ja lõpuks ta andis mulle paberil enda kirjutatud õpetuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta Dropsi lehelt ilma koemustrita sokid ette ja hakka õpetuse järgi otsast pihta. Seal on kõik nii puust ja punaseks tehtud, et eksimine lihtsalt ei ole võimalik. Õppevideod ka olemas.
Ja lõngaks vali mõni triibuline lõng, endal natuke huvitavam pusida. Ühevärvilisega on tuim toksimine, värvide vaheldus annab hoogu juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

you.tubes on palju silm silmalt ettenäidatud videosid. Alusta lihtsamatest sussidest ja sealt leiab ka sokkide õpetusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust saab laenutada sokikudumise raamatuid. Neid on eestikeeles päris mitmeid.
Väga meeldib mulle Maimu Põldoja “Kudumine”. Seal on selgelt ja lihtsalt koos joonistega kuidas teha. Õppisin ise ka just selle raamatu abil sokke kuduma.
https://www.antikvariaat.eu/tr%C3%BCkis/kudumine/9849

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kätte nõukaaegne tüdrukute kudumise õpik. Kui endal kodus pole, siis vaata raamatukogust või antikvariaadist. Tõsiselt. Mina ka sokki (kanda ) kududa ei osanud, kui lapsed sündisid siis soovisin neile sokid kududa, võtsin nimetatud raamatu kätte ja kudusin. Koolis kudus vanaema mulle sokid ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka drops lehe õpetusi. Ise kudusin sealsete õpetuste järgi mehele jumala vinge kampsuni, ämm on seejärel seisukohal, et ma olen mingi kudumistalent :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õppisin ise raamatu “heegeldamine ja silmuskudumine III-IV Klassile” järgi, raamatukogust ja antikvariaatidest saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Kus õppida kudumist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.