Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Küsimus

Postitas:

Tere! Minu sünnitustähtaeg on 1.detsember. 2016 töötasin töökohas, kus kuupalk oli 800 ja praegu töötan miinimumpalgaga. Seega hakkaksin vanemahüvutist saama ka miinimumi. Mõtlen, et kui anda lahkumisavaldus siia töökohale u. 6ndal raseduskuul, kaotaksin dekreedirahad aga võidaksin emapalgaga . mida Teie teeksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimumpalgaga töökohast ma küll kinni ei hoiaks, kui sellepärast veel rahaliselt ka kaotaks. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks mitte sealt töölt ära tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahaliselt mõistlik on tõesti valida VH sünnist aga selleks ei pea töölt 6.raseduskuul lahkuma, piisab kui viimane tööpäev on 31p enne sünnituse tähtaega st oktoobri lõpp.

Lisaks soovitan puhkust mitte välja võtta vaid lahkudes saada kasutamata puhkuse komp., viimane palk + komp. võimaldab kuni 1. VH laekumiseni hakkama saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 17:32; 26.04 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna tekkis ämmaemanda juures küsimus, et kas ma saan ikka emapalka eelmise aasta järgi kui ma praegu töölt ära tuleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elsa 31-
kui sa lahkud töölt st sul hiljemalt 31p enne sünnituse tähtaega ei ole töölepingut(oled töölt lahkunud), siis sa ei pea ja ei saa rsp-le(dekreeti) minna
ja
neil inimestel, kes ei ole dekreedis, neil algab VH lapse sünnist ja määratakse, nagu ikka, eelmise aasta alusel
st
kui laps sünnib 2017.a ning sa ei ole dekreedis(töökohta pole), algabki VH 2017 ja määratakse eelmise st 2016.a keskmise alusel.

Samas, kui sa ei tule töölt ära, siis on sul õigus minna rsp-le(dekreeti) kõige varem 70p ja kõige hiljem 30p enne sünnituse tähtaega, dekreet on 140p, selle lõppedes algab VH
ja
siis määratakse VH dekreedi lõpust vaadatuna eelmise aasta alusel
st
kui dekreedi lõpp on 2017.a ja VH algab ka 2017.a(kas või 31.12), siis on VH 2016.a alusel. Kui dekreedi lõppedes aga VH algab 2018.a siis määratakse 2017.a alusel(saadud palk kokku jagatakse 12 kuud miinus dekreedikuud jm töövõimetuskuud 2017).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 17:32; 26.04 18:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.