Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus büroojuhtidele

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus büroojuhtidele

Postitas:

Olen 40-ndates aastates väikefirma büroojuht (teisisõnu olin algselt sekretäri ametinimetusega).
Tööga saan väga hästi hakkama, kiidetakse siit ja sealt.
Mul ei ole vaid klassikalised sekretäri ülesanded, vaid on ka palju lisaülesandeid, mis on ajaga lisandunud.
Kuid tekkis uitmõte, et mis siis edasi..
On teatud ametid, mida saab tea pensionini, samas on ameteid, mis tuleks ajas justkui loovutada, et midagi muud teha.
Mind kurvastab see mõte just seetõttu, et mulle meeldib mu töö, olen kollektiiviga nii kokku kasvanud ja ei tahaks sealt lahkuda. Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.
Sellises väikefirmas ei leia ma, et tahaksin midagi muud teha, õigemini ma ei ole müügiinimene, et hakata siin müügiga tegelevas firmas ametit vahetama. Tunnen, et see ei sobi mulle. Kas tõesti peaksin hakkama vägisi midagi muud õppima ;(

Mis teie, praegused sekretärid, assistendid, büroojuhid oma tulevikust mõtlete 10 jne aasta pärast, mis plaane teete ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 07:19; 20.03 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.

???

Kas sa praegu, 10- aastat nooremana “kepsutad” kuskil külaliste ees ringi? 😮 Ja miks kümne aasta pärast kohviviimine kuidagi erineb praegusest? Pead sa ennast firma logoks või kangesti kauniks, et oma olekut nii üle tähtsustad? Mina kliendina tahan kohvi. See, kes ja milliste tantsusammudega seda mulle toob, on absoluutselt teisejärguline. Ütleks, nagu siin ühele muule proualegi, kel “mina nii küll ei tee, issand kui imelik, et keegi teine teeb!” -suhtumine, et “nii vana ja nii loll!”

Muide mujal maailmas (jajaa, seal kaugel helesinise taeva all “mujal maailmas!”) on eakad sekretärid, baarmanid-kelnerid, doktorid, pedagoogid, hoidjatädid vägagi austatud ja hinnas. Ainult pidevas “aga mis teised minust arvavad?!” paniköörid siinpool sood ei suuda laiemalt mõelda-näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.

Kui on soliidne inimene, siis on see minu arust vägagi ilus, kui sellsel töökohal on vanem naine (või miks mitte ka mees). Pigem äratab see firma vastu usaldust. See on vaid meie Eesti “mood”, et kõik peavad jube noored olema – nii sekretärid kui juhid. Mujal maailmas ei tähtsustata niivõrd noorust, kuivõrd inimese oskusi ja kogemusi.
Kui sulle endale su töö meeldib, siis saa selles vaid paremaks ja tööta rahumeeli edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.

Kui on soliidne inimene, siis on see minu arust vägagi ilus, kui sellsel töökohal on vanem naine (või miks mitte ka mees). Pigem äratab see firma vastu usaldust. See on vaid meie Eesti “mood”, et kõik peavad jube noored olema – nii sekretärid kui juhid. Mujal maailmas ei tähtsustata niivõrd noorust, kuivõrd inimese oskusi ja kogemusi.
Kui sulle endale su töö meeldib, siis saa selles vaid paremaks ja tööta rahumeeli edasi.

Aitäh sulle, see oli innustav vastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 07:19; 20.03 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töökohas on 55 aastane sekretär. Ei kujuta küll ette, miks selles probleemi näha. Ettevõttel on soliidne esindusisik, ei pea hakkama uusi/noori välja õpetama ja karjatama. Töötajal on iga-aastane palgatõus ja kindel koht vajaliku inimesena, selle asemel, et uues kohas hakata end tõestama madala palga pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole vaid klassikalised sekretäri ülesanded, vaid on ka palju lisaülesandeid, mis on ajaga lisandunud.

ja need “lisaülesanded” ongi sellised, mida 50+ enam teha ei saa? põnev-põnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti Eesti ettevõttes, kus oli büroojuht (või sekretär) nii 45-50 aastane naine. Väga meeldiv vastuvõtt, tõeline kontori haldjas.
Mõjub kuidagi usaldusväärselt.
Meie ettevõtte Rootsi kontoris on sekretär u 60-aastane daam. Eluaegne sekretär ja suurepärane oma oskuste poolest.
Minule igatahes meeldivad just vanemad daamid sellel ametikohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.

Kui on soliidne inimene, siis on see minu arust vägagi ilus, kui sellsel töökohal on vanem naine (või miks mitte ka mees). Pigem äratab see firma vastu usaldust. See on vaid meie Eesti “mood”, et kõik peavad jube noored olema – nii sekretärid kui juhid. Mujal maailmas ei tähtsustata niivõrd noorust, kuivõrd inimese oskusi ja kogemusi.
Kui sulle endale su töö meeldib, siis saa selles vaid paremaks ja tööta rahumeeli edasi.

Aga ei piisa ju ainult sellest, et inimesele endale tema töö meeldib! Kui juhtkond koosneb teemaalagatajast oluliselt noorematest inimestest, siis üsna pea peetakse paremaks valida teemaalgataja asemel noorem ja krapsakam inimene, rohkem omaealine Seda enam, kui ühiskond idealiseerib noorust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viiekümneselt oled sa majaemand.
oma kodus sa ju ei muretse, et peaksid perenaise ametist lahkuma, kuna oled äkki liiga vana. ega tööl väga teisiti ole- head ja asjatundlikku sekretäri/büroojuhti ei vahetata niisama heast peast noorema vastu välja. kes siis asjad korras ja toimimas hoiaks?

sekretär ei peagi olema verinoor silmarõõmu pakkuv tütarlaps, küll seda silmarõõmu jätkub soovijatel mujalgi.
sina ju hoolitsed, et kõigil teie majas oleks hea olla, et mõnusaks töötegemiseks oleks kõik vajalik olemas, et oleks külalistele kohvi pakutud ja küsija saaks kasvõi niiti-nõela. rääkimata vastustest sajale miljonile küsimusele või tuhandest korda aetud pisiasjast.
ära muretse, tee seda tööd, kuni silm särab. kui enam naeratada ei jaksa, vot siis vaheta ametit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuuekümnendates sekretär. Ei ole nagu mõelnudki, et kas sobib või ei sobi. Meil muidugi on väga usaldusväärne firma ka, ei kujutagi siin ette verinoort tibi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

???

Kas sa praegu, 10- aastat nooremana “kepsutad” kuskil külaliste ees ringi? Ja miks kümne aasta pärast kohviviimine kuidagi erineb praegusest? Pead sa ennast firma logoks või kangesti kauniks, et oma olekut nii üle tähtsustad? Mina kliendina tahan kohvi. See, kes ja milliste tantsusammudega seda mulle toob, on absoluutselt teisejärguline. Ütleks, nagu siin ühele muule proualegi, kel “mina nii küll ei tee, issand kui imelik, et keegi teine teeb!” -suhtumine, et “nii vana ja nii loll!”

Mis sul viga on? Said ju aru küll, et “kepsutamine” oli mõeldud ülekantud tähenduses.

Mina ei näe teemaalgataja hirmus midagi imelikku. Arvestades tänapäevast noorusekultust eesti ühiskonnas. Perekooliski on valdav suhtumine, et naine 40+ vanuses on maha kantud ja konkurentsist väljas. Mõne mehe arvates ei ole selles vanuses naine isegi täieõiguslik ühiskonnaliige enam, kuna on oma atraktiivsuse kaotanud. 50-aastased tööotsijad on tööturul kõrvale tõrjutud jne. Mõni ime, kui sellised hoiakud tekitavad teatud vanuses inimestele teatud hirme.

Teemaalgatajale. Mul tuttav töötas kuni pensionini sekretärina. Tõsi, suures riiklikus asutuses. Võimalik, et väikefirmades on asjad teistmoodi. Eks palju sõltub sellest, kes on firma juht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ei kujuta ennast ette 50 aastaselt külalistele kohvi viimas, ringi kepsutamas.

mõni töötab lausa 50 aastat sekretärina 🙂
http://tartu.postimees.ee/3810681/sekretaer-vahetub-50-aasta-ja-1-paeeva-jaerel
tee järgi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus büroojuhtidele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.