Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus Kohalikule

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus Kohalikule

Postitas:

Olen lapseootel ja ametlik dekreet hakkab 01.01.18.
Arutasin tööl oma kergemate tingimuste võimalust ja ülemus ütles, et kui soov kergem töö saada, siis tal pole seda pakkuda ja tuleb koju minna (mul füüsiline töö). Mõtlesin enda jaoks valmis, et september ja oktoober töötan ja siis võtan 10päeva ettenähtud puhkuse välja ja siis arvatavasti koduseks. Saaksin siis veel viimase täis palga novembris. Sain aru, et siis hakkan saama 70% oma palgast. Kui suur see summa olema saab. Bruto 840€ ja neto 683€. Veel huvitab, mis summa dekreet ja emapalk olema saab. 4esimest kuud oli bruto 820€, neto 666€. Palk tõusis ja novembrini siis 840€ bruto ja neto 683€ + see viimane kuu summa 70% palgast. Kas on võimalik arvutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 13:06; 20.08 15:06; 24.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled lehel, siis pead dekreeti minema 70 p enne tähtaega – kas see ongi 01.01.2018?
praegune palk ei puutu asjasse, sest haogekassa maksab eelmise kalendriaasta järgi ja saad 70% eelmise aasta keskmisest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 14:57; 20.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja lähen 70p enne tähtaega ja see ongi 01.01.18
Kuidas seda eelmise aasta keskmist arvestada? Siis oli 820€ bruto ja neto 666€. Aasta tulu 9500€
Ja kuidas dekreedi ja emapalga sellisel juhul arvutan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 13:06; 20.08 15:06; 24.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liidad kõik 2017 laekunud/laekuvad brutopalgad kokku, jagad 365ga
saadud tulemuse korrutad 140ga, saab dekreediraha bruto
saadud tulemuse korrutad 30ga, saad 1 kuu vh bruto
brutost neto saad http://palk.crew.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 14:57; 20.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta keskmist arvutatakse ju eelmise aasta sots.maksustatud tasu järgi(so.töötasu/bruto),mis jagatakse 365-ga ja korrutatakse 0,7(70%),siis ongi ühe päeva keskmine tasu.(bruto)Sõna eelmine peaks vägagi arusaadav olema,millisest aastast jutt käib.
Rasedus-sünnituspuhkuse tasu arvutatakse 2017 järgi,kui nn.dekreet algab 01.01.2018.Samuti emapalk arvutatakse 2017 aasta järgi.
PS.Haigekassa lehel peaks leiduma ka hulk näiteid arvutuste kohta.(so.mida maksab haigekassa)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jääd haiguslehele 2017.a siis haigushüvitis on 2016.a alusel
70% sellest
ja
see 70% eelmise(2016) keskmisest läheb kahjuks ka VH arvestusse st vähendab VH(tavaline haigusleht jääb VH arvestusest välja, “üleviimine…”leht mitte)..
Kui tööandja leiaks sulle mingigi töö n paar päeva kuus või mõni tund päevas(maksaks kas või mõne euro kuus), maksaks Haigekassa juurde nii, et kokku saaksid 100% eelmise aasta keskmisest ja siis väheneks VH vähem.

Puhkus on kasutatud? Kogu 2017.a puhkus? Kui ei, siis enne puhkus kui haigusleht, puhkusetasu on suurem.
Sünnitushüvitis(dekreediraha) on tõesti 2017.a alusel
ja
VH ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui novembri esimene nädal jaksaksin veel olla ja siis arst annaks kergemale tööle üleviimise tõendi, siis saan ikkagi haigekassalt nii palju, et kokku tuleb 100% minu palk novembri eest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 13:06; 20.08 15:06; 24.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst annab üks kõik millal(kas homme või septembris või alles novembris, pole oluline, siis kui tervis nõuab st praegust tööd rasedana teha ei jaksa, ei saa, ei tohi) soovitused sinu tööandja jaoks milline peab olema kergem töö(mis lubatud, mis keelatud, mis nõutav) ja alustab lehe “üleviimine kergemale tööle”
siis on 2 varianti:
1. tööandja leiab kergema töö(võib olla hoopis muu töö, võib olla vaid mõni päev nädalas või mõni tund päevas, võib maksta väga vähe palka) aga leiab töö ja maksab pisutki palka,
siis
Haigekassa maksab juurde nii, et kokku(palk+haigusraha) saad 100% eelmise(2016.a) keskmisest
2. tööandja ei leia kergemat tööd, oledki lehega “üleviimine…” kodus
siis
maksab ainult Haigekassa ja 70% eelmise aasta keskmisest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekib siit küsimus, et kui ma olen viidud üle kergemale tööle, ning tööandjal on mulle nädalas paar päeva tööd, siis mille alusel arvutatakse sünnitushüvitis? st kas “üleviimine kergemale tööle” lehel olles mõjutab see ka sünnitushüvitist?

Aitäh juba ette, sest ma olen päris segaduses seoses selle teemaga ning väga paljud raamatupidajad kellega olen antud teemal vestelnud ei oska adekvaatset vastust anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:12; 29.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Üleviimine kergemale tööle” leht ei mõjuta sünnitushüvitist kuna Haigekassa jätab kõik endi poolt makstud hüvitised(haigushüvitis üks kõik millise haiguslehega sh ka “üleviimine…”, hooldushüvitis, sünnitushüvitis jne) vastava aasta keskmist arvutades arvestamata aga sotsmaksustatud töise kogutulu jagab ikka 365-ga ehk siis töövõimetusperioodi välja ei jäta.

Küll aga mõjutab see, kui leidub kergem töö
a) sinu hetke sissetulekut(kokku 100% eelmise aasta keskmisest on parem kui 70%)
ning
b) VH (kuna VH arvestusse läheb nii tööandja makstu kui ka “üleviimine…” lehe eest Haigekassa makstu), seega on kasulikum kui töö leitakse=100% selle aja eest kui see et ei leita ja oledki selle lehega kodus= 70%

St
VH puhul kas tavaline haigusleht rasedal(“haigestumine või vigastus rasedana”), mis jääb üldse arvestusest välja(nii aeg kui raha) või kui leht “üleviimine…” siis pisutki kergemat tööd leides…kõige kahjulikum rahaliselt on leht “üleviimine…” kui kergemat tööd pole ja oledki kodus.
Muidugi kui eelmise aasta keskmine just pole nii suur, et sellest 70% on ikka väga ok, võrdne hetke palgaga või suuremgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma sain õigesti aru, et ka lehel kood 19 olles, ei mõjuta see kuidagi sünnitushüvitist? Või ikkagi see on erand, mis mõjutab?

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:12; 29.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvitist mõjutab iga haigusleht, olgu kood 19 või ei, sest sel ajal sa töötasu ei saa, haigushüvitis arvesse ei lähe aga selle perioodi päevi 365-st ei lahutata e jääb sisse sissetulekuga 0 ja langetab aasta keskmist.
St igasugune töövõimetusleht aastal, mis on sünnitushüvitise arvutamise aluseks(kui rsp algab 2018 siis iga leht 2017.a), vähendab sünnitushüvitist

Kood 19 e “haigestumine või vigastus raseduse ajal” on see, mis jääb täiesti VH arvestusest välja st ei arvestata ei aega ega raha.
Erand, mis sisse jääb VH arvestusse, see on kood 18 e “üleviimine kergemale tööle”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus Kohalikule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.