Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus peretoetuste koha

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Küsimus peretoetuste koha

Postitas:

Küsimus siis selline, et kui laste isa töötab Soomes, ema on lastega Eestus ja hetkel rasedus- ja sünnituspuhkusel (hiljem siis lapsehoolduspuhkusel) siis kumb riik on esmane toetuste maksja?
Sotsiaalkindlustusamet väidab, et raha peaks esmalt maksma Soome ja siis nemad juurde.
Mina loen aga seadusest, et kui ema töötab (või siis kui jäin töölt koju sünnitama siis ma enam ei ole töötaja w? Saan aru kui ma üldse poleks tööl olnud aga ma olin ja jäin ju põhjusega töölt koju)siis peaks eesti esimene maksja olema.
Keeruline seletus aga äkki keegi ikka saab aru mida ma mõtlen. Ja oskab aidata mind.ära

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 09:56; 19.06 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sa oled töötaja ja sul on kehtiv tööleping, aga praegu sa ei tööta ju. Ise kirjutad, et oled …puhkusel! Minu terve mõistus ja loogika ütleb, et kui inimene on puhkusel, siis ta ei tööta (ja kui puhkus läbi saab, siis töötab edasi).
Aga muidugi ametnike loogikat ega nende mõistust ei tea kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema töötas Eestis, läks rsp-le Eestis ning elab lastega Eestis siis I maksja on Eesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:16; 21.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis riigi resident sina oled, kas eesti või soome oma?
sots ameti vastuse järgi arvaks, et elad koos mehega soomes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõlemad vanemad töötavad (või on lapsehoolduspuhkusel – peab olema kehtiv tööleping), siis peaks esmane maksja olema laste elukohariik. Kuhu lapsed sisse kirjutatud on? Kas jäid töölt rasedus- ja sünnituspuhkusele või lõpetasid töölepingu? Või oli tähtajaline leping, mis saab kohe läbi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:43; 20.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Eestis, töölt jäin lhp (õigemini jään alles, laps alles sündis, hetkel olen dekreedis). Lapsed on sisse kirjutatud Eestis, elavad ka siin ja käivad koolis/lasteaias.
Seletasin avaldust tehes ka ametnikule, et elan ja töötan ju siin. Tema aga raius oma, et ikka Soome peaks maksma kuna mina ei tööta ju ja ei maksa makse.
Tööleping ei ole tähtajaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 09:56; 19.06 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa töötasid Eestis ja jäid ka RSPle Eesti töökohast, siis pole ka TÖRis su tööleping veel peatatud ja oled loomulikult siiani tavalise töötajana kirjas. Sulle on väljastatud töövõimetusleht ja mingeid makse maksma sel ajal ei pea keegi.
Kui soovid jääda LHPle, siis esitad tööandjale avalduse ja TL peatatakse just sel põhjusel (märge TÖRis), seega säilivad sul kõik Eesti sotsiaalsed tagatised, oled Eesti riigis töötaja endiselt.
Ilmselt see ametnik polnud eriti pädev. Pole probleemi neti teel kõik oma avaldused esitada ja ilmselt rahad laekuvad samuti õigeaegselt. Või tekkis sul mingi tõrge eesti.ee portaalis? Et miks üldse ametnikega suhtlema hakkasid ise? Tavaliselt seda pole ju vaja – teed kõik avaldused tugitoolis istudes ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusid ebapädeva ametniku otsa. Kui netis avaldusi esitada ei õnnestu, siis katsu helistada mõnel teisel numbril/teisel kellaajal ja looda, et sama ametniku otsa ei satu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:43; 20.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on märgitud toetuste saajaks? Seda su jutust välja ei tulnud.
Kas Soomest poleks kasulikum peretoetusi saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH ajal kindlasti pole kasulikum Soomest toetusi saada, sest Soome võtab ka VH kui peretoetust…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:16; 21.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus peretoetuste koha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.