Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus töövõimetoetuse kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus töövõimetoetuse kohta

Postitas:

Kas kellelgi on hiljuti esmakordselt Töötukassa poolt töövõimet hinnatud?
Kui kaua selle otsuse tegemine umbes aega võttis?
Mul endal on juba üle kümne aasta seljaprobleemid ja pärast viimast perearsti visiiti soovitas perearst ise mulle, et võiksin taotleda töövõimetoetust, sest on kindel, et töö tegemine on teatud ulatuses piiratud.
Tegin loomulikult Töötukassa iseteeninduse kaudu ka vastavad avaldused ära. Seal on kirjas, et töövõime hindamise kohta tehakse otsus 30 päeva jooksul, kuid sooviksingi teada, kas kellelgi on see otsus ka kiiremini tulnud.
Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:02; 19.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võttis aega vist veidi alla kuu aja. Aga enne kaht nädalat kindlasti ei maksa vist oodata. Ainus asi on see, et mina seljaga ei saanud… kuigi reaalselt on mul periooditi väga keeruline. On diagnoositud lüliketta nihe, olen teinud läbi füsioteraapia kuuri, võimlemine on igapäevaelu osa. Vaatamata sellele on raskused kõndimisel ja tihti valud.
Nii et seljaga ei pruugi seda üldse saada. Ära siis üllatu… Mis probleem sul täpsemalt on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on diagnoositud selgrookõverus. Seljavalu on igapäevane. Hooti löövad välja alaselja ülitugevad valud, mis pressivad ka närvidele. Sellistel hetkel olen ilma teise inimese abita põhimõtteliselt ise liikumisvõimetu. Viimane selline kord kestis tugev valu paar päeva (nüüd 2 nädalat möödas ja selg hell endiselt) ja liikusin vaid nii palju kui vaja, sest see oli väga valurikas. Aitavad valuvaigistid, kreemid, rahu. Võimalusteks ongi võimlemine, millega ise tugevdada seljalihaseid või operatsioon.
Pikemalt liikumine, istumine, seismine, tõstmine on tõsiselt raskendatud ja häiritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:02; 19.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 2 korda opereeritud kuna diskist tükk lahti ja mina olen osaliselt töövõimetu. Ega nad kergelt seda töövõimetust anna jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ,et kovad narvid peavad olema,ey tootukassa kaudu see läbi teha.Mu sobranna oli tootu ja seal Tartu tootukassa kohta küll küsiks,et kes on nii haiged(närvihaiged)sinna toole votnud.Inimesed ei oska ilma karjumata,närvitsemata suhelda.Ja iga teine sona miks,miks,miks.Kui sa kasvatad uksi 3aastast on loogiline,et su toopäev ei saa loppeda kell 11 ohtu aga nendele seleta nagu lollidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa peaks sellised tervisega asjad saatma edasi Sots.kindlustusametisse ja ekspertiisi teeb siiski arst. Olen 50% nendest otsustest vaidlustanud, sest otsuse tegijaks ei ole olnud näiteks kardioloog, vaid näiteks mingi massöör / taevatähtede uurija. Seni olen 100% kõik vaidlustused võitnud. Seega midagi on mäda selles süsteemis!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõime hindamise otsuseid teevad ekspertarstid, kelleks on Eestis praktiseerivad spetsialistid. Mingeid massööre jm. sinu sõnul tähtede uurijaid ei kaasata. Tean, mida räägin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka just see tee ees. Õigemini käisin jaan lõpus, lubati mulle vastust märtsis. AGA tundub, juttude põhjal – et palju lootust ei ole. Just esmastel.

Endal on 1 tüüpi diabeet, mis varem oli kindel töövõimetus, aga nüüd enam mitte. sama pidavat olema kõrgvererõhu ja südamehaigetega. kuna silmaga nähtavad jäsemed töötavad, siis oled terve, mis siis et enda puhul üks organ töötab oma keha vastu… aga riigil raha vaja, ja mis seal ikka =)

Aga mina ei saa mitte üht halba sõna oma Tartu konsultandile öelda, aitas mind palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kuid seljavalud (lihtsalt valud, mitte võimetus selja tõttu liikuda), kõrgvererõhutõbi (pool Eestit on selle haigusega kimpus), muud lihtsamad levinud tervisehädad – kuulge, niimoodi oleks min. 75% Eesti tööealisest elanikkonnast töövõimetud! Need ei ole alused töövõimetuseks va. haiguse selline kulg, mis piirab töövõimet. Diabeet on teine teema – see on laastav tõbi. Kuid teiste osas: oh oleks mul vaid teie hädad! Tõsiselt, mul on piinlik seda lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kuid seljavalud (lihtsalt valud, mitte võimetus selja tõttu liikuda), kõrgvererõhutõbi (pool Eestit on selle haigusega kimpus), muud lihtsamad levinud tervisehädad – kuulge, niimoodi oleks min. 75% Eesti tööealisest elanikkonnast töövõimetud! Need ei ole alused töövõimetuseks va. haiguse selline kulg, mis piirab töövõimet. Diabeet on teine teema – see on laastav tõbi. Kuid teiste osas: oh oleks mul vaid teie hädad! Tõsiselt, mul on piinlik seda lugeda.

Aga mida tuleb teha neile, kes on seljavaludega ja pole veel jõudnud võimetuseni selja tõttu liikuda?! Endal on prolaps L4/5. Olemas seljavalud, mis kiirgavad jalgadesse, pearinglus jne. Millist tööd saan teha, et vältida raskusetõstmist ja sundasendeid? http://www.tooelu.ee/et/tootajale/tookeskkond/Tookeskkonna-ohutegurid/Fysioloogilised-ohutegurid/sundasend
Klienditeenindaja, endine pagar.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat, ja küsin, kas mõni seni aastaid puuet või töövõimetust omanud siinne lugeja on ka juba jõudnud töötukassas selle uue süsteemiga pikendust taotleda?
ja kuidas see läinud on võrreldes varasemate kordadega?

omal laps kaasasündinud puudega, 0-15a oli lapsinvaliid, alates 16a saab töövõimetuspensioni.
hetkel õpib gümnaasiumis. varsti tuleb esimest korda pikendamine töötukassas,
huvitav, kuidas see koolilastel üldse käima hakkab?
kas käsivad kooli pooleli jätta ja tööle minna?
või leiavad, et kui koolis käib, siis järelikult 100% terve?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus töövõimetoetuse kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.