Esileht Tööelu, raha ja seadused. küsimus vanematele

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: küsimus vanematele

Postitas:

Tere!

Kirjutan seoses, et soovin küsida vanemate käest. Lasteaed on eestikeelne. Sõimerühmas hakkavad töötama kaks õpetajat. Kuidas Te suhtute kui sõimerühmas on õpetaja mitte-eestlane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta siis eesti keelt üldse ei räägi, et sellise teema püstitad? Kui üldse ei räägiks, siis oleks see minu jaoks probleem. Kui igapäevased jutud räägitud saab ilma vigadeta eesti keeles, siis see ei oleks probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja räägib eesti keeles ja õppis ülikoolis eesti keeles. Väikesed vead tulevad ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mitte-eestlastest sõimeõpetajaid olnud. Üks nn söögitädi ei rääkinud sõnagi eesti keelt, ei seganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 20:34; 13.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on söögitädi, aga teine asi on õpetaja, kes vastutab õppe-kasvatustöö eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vanemad suhtlesid mitte-eestlase õpetajaga? Kas oli raske? Kui kaua ta on töötanud eesti sõimerühmas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõimerühma õppetöö saab eesti keelt rääkiv mitteeestlane kenasti tehtud, ärge muretsege.
Eriti kui teine õpetaja ja õpetaja abi on eestlased, küll parandatakse ka need väiksed eksimused keeles.

Kõik me oleme erinevad. Kuulake ennast, teisi lapsevanemaid, vanavanemaid st inimesi oma lapse ümber-kuulete vale grammatikat, murdesõnu, laensõnu jne. Ei see last riku kui vaja korrektset eesti keelt omandada, uskuge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see mitte-eestlane räägib eesti keelt, on lõpetanud eestikeelses õppes Eesti ülikooli ja on diplomeeritud alushariduse pedagoog, siis ei oma tema päritolu mingit tähtsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 20:45; 16.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on söögitädi, aga teine asi on õpetaja, kes vastutab õppe-kasvatustöö eest.

Sõimerühmas pole mingit erilist õppe- ja kasvatustööd tarvis. Sain lapse koolivalmiduskaardi, kubiseb vigadest, kuigi kirjutanud on selle puhastverd eestlane. See mitte eesti keelt oskav söögitädi rääkis lastega vene keeles, need hakkasid kiiresti sellest aru saama, vanematega ta väga ei rääkinudki. On seal lasteaias päris kaua töötanud ja on tore ja südamlik inimene, keegi ei ole tema vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 20:34; 13.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge. Aga kuidas vanemad suhtlesid sellise õpetajaga? kas nad diskrimineerisid, käisid kaebamas? kas ta oli ainuke eesti kollektiivis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta töötas eesti kollektiivis, õppis lapsehoidjaks, seejärel lõpetab Tartu Ülikooli ja on läbitud üsna palju koolitusi. Koolitused on seotud hariduse valdkonnaga. Kahjuks, mitte kõik vanemad arvavad, et kui olen õppinud eesti keeles, siis päritolu ei mängi mingi tähtsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.08 20:12; 13.08 20:29; 13.08 20:36; 13.08 20:39; 13.08 20:47; 13.08 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse sõimerühmas oli venelannast õpetaja, kes rääkis paremat (grammatiliselt õigemat) eesti keelt kui paljud eestlastest õpetajad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta töötas eesti kollektiivis, õppis lapsehoidjaks, seejärel lõpetab Tartu Ülikooli ja on läbitud üsna palju koolitusi. Koolitused on seotud hariduse valdkonnaga. Kahjuks, mitte kõik vanemad arvavad, et kui olen õppinud eesti keeles, siis päritolu ei mängi mingi tähtsust.

Vastu kindlasti ei oleks, aga samas ootaksin temalt, et ta annaks endast maksimumi, et õppida eesti keelt korrektselt rääkima (küsiks kahtluse korral teiste käest, kuidas on õige öelda; paluks ennast vajadusel parandada; püüaks ka vabal ajal võimalikult palju eesti keeles suhelda, telekast eestikeelseid saateid vaadata jne.). Mu lapsel oli kunagi venelannast hoidja, kes eesti keelt rääkis umbes sama palju kui mu laps sel ajal, ma ei teagi, mis keeles nad omavahel suhtlesid (mu laps igatahes vene keelt rääkima ei õppinud). Aga see oli siis, kui ta oli <2a, sõimerühmas on osad juba >3a ja räägivad juba päris palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõimerühmas on oluline, et oleks hea ja tore inimene, rahvus ei oma tähtsust. lasteaiaõoetaja saatis ringkirja, kus oli sees sõna tegematta, samas sai lastega väga hästi läbi ja oli hooliv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõimerühmas on oluline, et oleks hea ja tore inimene, rahvus ei oma tähtsust. lasteaiaõoetaja saatis ringkirja, kus oli sees sõna tegematta, samas sai lastega väga hästi läbi ja oli hooliv.

no eestlasedki teevad päris palju kirjavigu. Mul on endal üks tuttav lasteaiaõpetaja ja ausaltöeldes, pole just kõige intelligentsem inimene maailmas. Mitte, et lasteaiaõpetajad oleksid rumalad, aga lihtsalt tahan öelda, et kirjaoskusel pole rahvusega mingit pistmist 😀 Rääkimata veel hooletusvigadest, mida arvutiga trükkides tehakse ja ei viitsita oma teksti üle lugeda. Ma ise olen jurist ja umbes 30% minu tööst kulubki kooskõlastamiseks saadetud dokumentides kirjavigade ja lauseehituse parandamisele 😀 Nagu keeletoimetaja oleks hoopis – aga kuna juristi tööriist ongi sõna, siis midagi pole teha 😀 Ja kõik need inimesed, kes dokumente saadavad, on kenasti kõrgharitud eestlased, paljud magistrikraadiga jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi tegelikult diskrimineerimine rahvuse pinnal. Eesti logopeedid (kui rääkida keelerikkusest) ja psühholoogid (kui rääkida vaimsest tervisest) räägivad juba pikemat aega ja süveneva murelikkusega, et eesti vanemad ei oska oma lastega rääkida. See, et laps puutub kokku inimesega, kes räägib teistmoodi – võib-olla hoopis rikastab lapse emakeelt, sest nt tõlgib mõne toreda vene väljendi eesti keelde -, on elu normaalne osa. Me kõik räägime erinevalt, kes paremini, kes halvemini; kirjutamisest rääkimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen venelane ja hariduselt ka kooliõpetaja ja lasteaia õpetaja. Ei tööta pedagoogina põhjusel, et liiga palju vastutust väikese palga eest. Minu eesti kirjakeel on parem, kui paljudel eestlastel. Ja see on tõsi (teenindan igapäevaselt kliente kirja teel). Siin perekoolis on ka väga palju kirjaoskamatuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka venelasest sõimerühma õpetaja, teine on eestlane. Üldiselt ma ei tee vahet aga venelasest sõimerühma õpetaja kirjutas juba esimesel päeval meie lapse nime valesti, see oli natuke solvav. Meil on täiesti tavaline eesti lapse nimi ja ta kirjutas selle venepäraselt. Eks aeg näitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eesti kirjakeel on parem, kui paljudel eestlastel.

Iseenesest väga õige, kirjutad tõesti korrektselt. Ainult üks viga hakkas silma – selles lauses on võrdlus (parem kui paljudel) ja võrdluses koma ei kasutata. Aga seda viga teevad massiliselt ka eestlased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 20:45; 16.08 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka venelasest sõimerühma õpetaja, teine on eestlane. Üldiselt ma ei tee vahet aga venelasest sõimerühma õpetaja kirjutas juba esimesel päeval meie lapse nime valesti, see oli natuke solvav. Meil on täiesti tavaline eesti lapse nimi ja ta kirjutas selle venepäraselt. Eks aeg näitab.

Meil kirjutas ka väga lihtsa eesti nime eesti kasvataja valesti – neli tähte ainult. Ikka juhtub ja ilmselt inimesed solvuvad peaaegu alati, kui nimi valesti kirjutatakse. Tegelikult on olulisem kasvataja iseloom ja sobivus lapsega. Keele oskus kasvatajal sõimes ei oma mingit tähtsust. Vanemas rühmas on see juba oluline, siis kui toimub keele õpe – häälimine. Kui palju üldse kasvataja räägib sõimes lastega. Pigem üksikud sõnad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on mis rahvusest õpetaja on?
Mind näiteks häiris väga, kui minu laps hakkas lateias käies kasutama sõna sukapüksid, kusjuures tema kõik kasvatajad olid eestlased. Häiris nii väga, et pidasin plaani lastevanemate koosolekul mingil moel sellele tähelepanu juhtida. Loobusin oma plaanist, kui ükskord hommikul last rühma saates tuli garderoobi ka lasteaia juhataja ja ütles ühele lapsele, kes ise riietuda pusis :”Pane sukapüksid õieti jalga”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta töötas eesti kollektiivis, õppis lapsehoidjaks, seejärel lõpetab Tartu Ülikooli ja on läbitud üsna palju koolitusi. Koolitused on seotud hariduse valdkonnaga. Kahjuks, mitte kõik vanemad arvavad, et kui olen õppinud eesti keeles, siis päritolu ei mängi mingi tähtsust.

Sa küsid vist enda kohta? Oled mitte-eestlane ja tahad eestikeelses lasteaias sõimerühmas tööle hakata? Alati on lapsevanemaid, kes pole kasvatajaga rahul ja rahvus või emakeel võivad muidugi mõnele ette jääda, aga eestlasest kasvataja puhul heidaksid nad ette näiteks kehakaalu, näoilmet või muud sellist. Minu lapsed on küll lasteaiaeast ammu väljas, aga mul poleks midagi selle vastu kui minu lastel oleks muust rahvusest ja muu emakeelega õpetaja. Peaasi, et õpetaja on mõistlik, hooliv, sõbralik, kannatlik ja suudaks olla ka autoriteediks lastele. Mu meelest oleks hoopis vahva kui lastele vahel mõnda muud keelt tutvustatakse. Miks ei võiks juba lasteaias väikese baassõnavara teisest keelest omandada? Niimoodi läbi mängu ja vabatahtlikus korras, et kui jääb külge, siis jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. küsimus vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.