Esileht Beebi ja mitmikud Küsimused lisatoidu kohta

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Küsimused lisatoidu kohta

Postitas:

Andke nõu, teadjad naised, ma olen tite söötmisega jumala hädas.
1) Kuidas on õige, kui laps alustab tasapisi püreede maitsmist, kas anda püreed limpsida-ampsata ainult ühel toidukorral ja oodata, kuni kogused suurenevad ning terve toidukord n-ö püreestub ja siis alustada järgmise toidukorra tahkemaks muutmisega või pakkuda natuke ampsu mitmel korral päevas?
2) Kui on ära proovitud üks maitse ja tuleb järgmine, kas siis tuleb edasi proovida ainult selle uuega või jääb eelmine ka alles? Nt kui kui kõrvits on proovitud ja järgmine on pirn, kas siis saab paar ampsu kõrvitsat ja järgmisel toidukorral pirni proovida või siis on järgmised päevad ainult pirn?
3) Kas kellegi on sellist kogemust, et pastinaak tekitab gaase? Ma olen kaks päeva proovinud, lapsel oleks justkui koolikud tagasi tulnud, õhtuti ainult kräääksub ja on õnnetu ja puuksutab. Täna hakkas trall peale u tunnike pärast pastinaagi söömist.
4) Mis siis saab, kui laps ei õpigi suud lahti tegema lusika lähenedes? Me oleme harjutanud täpselt 20 päeva, enamasti toimub mingi pooljuhuslik plödistamine. Alustasime, kui oli 5 kuud täis. Paar päeva tagasi pirni peale tegi naksti suu ammuli, aga nüüd see pagana pastinaak, jälle mingi mökerdamine ja pläga lendab igas suunas. See vist ei maitse talle. Ega ma ei imesta, mulle ka ei maitse, aga ma arvasin, et beebidele maitseb enam-vähem kõik ja nad õpivad täiskasvanutelt, et väkk, see ei ole hea või see on njämma. Kui kiiresti peaks üks laps lusikast ampsu võtmise ära õppima ja mis tempos kogused suurenema? Ma kaalusin potsiku ära, rekord on meil 14 grammi. Ei ole nagu eriti edasiminekut ka olnud.
5) Kaua ta neid püreesid sööb ja millal võib nt putru anda? Mis puder oleks hea alustada?
6) Ja lõpetuseks, eriti juhm küsimus: kui laps joob nt korraga 100 ml rinnapiima või RPA-d, kas siis see tähendab, et üks söökord peaks olema ka 100 ml püreed? Ehk siis kas need kogused on üks-ühele? Ta muidugi võtab vähe püreed, aga ma pole märganud, et see tal üldse kõhtu täidaks. Pärast joob piima peale nagu polekski midagi söönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pretendeeri absoluutsele tõele aga minu lastearst ja perearst rahul ja minu kogemus selline:

Anna aega. Vajadusel(gaasid!) katkesta ja alusta uuesti 2 n pärast
Selles vanuses ja veel mitu kuud on põhitoit rp või rpa.

1) Alusta 1 toidukorrast.
Esialgu võid ju lusikaotsast maitsta anda aga kui kavas sööma hakata siis:
Esimesel päeval 2-3 tl mingit ühte kindlat asja(ahjuõun=õunapüree, kõrvitsapüree, lillkapsas…, järgmisel 3-5 jne, nädala lõpuks kui kõik ok siis max 50 ml
Mina andsin 1 toidukord mitte mitu x päevas, hommikupoole, et kui vaevused siis ööuneks ok.
2)
Ikka eelmine jääb alles. Täna 1-2 tl uut ja edasi sama toidukord + vana , kokku u 50ml, homme uut rohkem+vana jne St täna 2 tl pirni+50 ml kõrvitsat, homme 3-4 tll pirni ja u 50 ml kõrvitsat…nädala lõpuni
Siis 3. nädal ja 3. uus= uut 1-2 tl+50ml kõrvitsat v pirni v nende segu…jne
3)
Kui miski ei sobi, jäta ära. Pöördu kindla variandi juurde (kui see juba on) või proovi midagi muud. Kui laps üldse lisatoiduks veel noor pole…siis ei pruugi miski veel sobida. Kui tekivad gaasid siis see on märk, et praegu jäta see asi ära.
4)
Laps pole loll. Magus maitseb(seetõttu soovitataksegi enne köögivili st lillkapsas…siis puuvili )ja häda korral segada köögiviljale juurde mõni tl seda mis maitses
No kui 8k ei soovi lisa, siis peaks ehk mõtlema… iga 5k ei peagi veel söömisest eriti vaimustuses olema…vähemalt kuu-poolteist ole veel rahulik ja katseta

5)
Vähemalt kuu-kaks on 1 söögikord, kui püreed kindlalt menüüs ja ikka u 50ml päev,
siis lisad II korra st pudru. Soovitaks riisihelbe, tatrahelbe, hirsihelbe alustuseks…siis maisimanna v kaerahelbe jne Ikka 1 teravili korraga ja jälle 1-3tl, 3-5 homme jne Ja vedel, peaaegu kört algul
st
hommikupoole harjutad putru+annad ikka rp või rpa ka, siis püreeports(suurem) +rp või rpa kui püreed veel alla 100g, muud korrad rp või rpa
6)
EI-ei, algul kindlasti mitte!
6k päevas saab max 50 ml tahket st isegi sama toidukorra lõpetuseks veel pool portsu rpa või siis piiramatult rp on ok.

/ema viiele lapsele/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma panen kirja oma “tõe”, milel järgi talitasin esimese lapsega ja võibolla ka kommenteerin, mida kavatsen muuta teise lapsega (esimene ei söönud lisa peaaegu üldse kuni peretoidule läks). Minu “tõde” on siis kombinatsioon googlest, ema tarkusest (ehk NL aegsed õpetused), loengutest kuuldust ja oma sisetunne:

1) Alguses 1 toidukord ainult. Põhimõtteliselt kui alustad 6-kuuselt, siis võid teise toidukorra alles 7-kuuselt lisada, sõltumata sellest, kui palju ta ühel toidukorral sööb. Esimesel nädalal ehk pakud vähem, aga seal tedasi juba suurendad portse nii palju, kui laps soovib. Minu laps ei soovinud 😀 Kui alustad mingil põhjuselt nooremalt, siis võiks teine toidukord mitte varem kui 6-kuuselt lisanduda või siis ära lase ühte portsu liiga suureks

2) Et selgitada välja talumatust, allergiat, oleks hea ikka mitu päeva järjest uut asja anda, selle kogust suurendades. No et võibolla 1 väike lusikatäis ei tekita porbleemi, aga suurem kogus pirni teeb kõhu lahti vmt. Sa võid ka uut maitset vanaga segada, ei pea olema puhtad maitsed, aga uus asi võiks alguses 4-5 päeva järjest olla. Kui juba 4-5 erinevat maitset on, siis mõnda aega uusi asju sisse ei too vaid segadki neid omavahel.

3) Ei, aga lapsed on erinevad. Meie lapsel tegi pirn kaka happeliseks, nii et pepu läks punaseks. Samas käitumises vaevusi polnud.

4) See jutt, et lastel pole maitsemeelt ja vanem õpetad talle asju maitsema, on puha lollus. Sa näed kohe ära, et lapsed üldjuhul eelistavad puuvilju 😀 Ära stressa ja jätka samas vaimus. Kui laps juba istub, võid talle ka näpuvahele anda asju. Nt kurk on alustuseks hea. Võid proovida ka lusikat hoopis tema enda kätte anda – las paneb nagu mänguasja suhu ja nii jõuab ka toit suhu. Räägib ema, kelle laps ei võtnud lisa suusissegi 😀 Oi kuidas ma stressasin…

Kas teed ise preed või ostad poest? mina tegin ise ja arvan, et tekstuuri soli häda – see tekitas tal vastumeelsuse ja ei tahtnud hiljem ka poeomasid. Ei teindu piisavalt vedelta ehk. Teisele lapsele kavatsen paraja supi alguses teha rinnapiimaga ja siis tasapisi hakkan seda suppi paksemaks tegema – mulle üks sõbranna soovitas seda, aga esimese lapsega olin “ise nii tark”, et ei võtnud kuulda 😀

5) Püreed sööb nii kaua, kuni hakkab tükilisemat toitu sööma. Putru oleks hea umb 7. või isegi 8-kuuselt. Meil vist tuli umb 7,5 kuud (5,5 alustasime köögiviljaga, seejärel köögivili+liha ja puder lisandus viimasena). Päris palju soovitatakse riisiputru, kuna ei tekita allergiaid. Kui ta aga tükilist veel ei söö selleks ajaks, siis on hea alustada mõne pudruga, mida on manna-kujul saada poes (nt maisimanna, odramanna). Võid ka kodus ise pudruhelbeid peenemaks jahvatada ja väga pehmeks keeta.

6) EI. Need ei ole üks-ühele. Ja ära loe, kui palju “peaks” laps mingis vanuses lisatoitu sööma, tekitad endale ainult stressi 😀 Minu ema ikka ka kaagutas, kuidas kõik tema 4 last 8-kuuselt sõdi 3x päevas 200 g portse ja mina nägin hullupööra vaeva, et lapsele 10 g sisse toppida 😀 Ma üksnes loodan, et kui teis elapsega läheb ikka samamoodi, et siis suudan asja stressivabalt võtta (laps 3-kuune ja mina muudkui mõtlen, et mida ma saan seekord teisiti teha…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Küsimused lisatoidu kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.