Esileht Kodunurk Kutsikas ajab hulluks.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kutsikas ajab hulluks.

Postitas:

Mul kodus 4 kuune kutsikas, kes teab väga hästi kuhu oma häda teha. Nüüd juba mitu korda käinud lapse voodis pissil ja täna hommikul peale õues käiku pissis tuppa. Saan aru kui öösel juhtub, sest ta veel väike. Kas oskab keegi soovitada, kuidas sellises olukorras kõige õigem käituda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.12 14:41; 03.12 20:30; 03.12 21:47; 04.12 10:44; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta üldse lapse voodis ronima peab? Ära lase teda sinna, kus pole kutsika koht, pärast äraõpetamine on palju vaevalisem. Kehtib nii tittede kui kutsikate kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panin pissilõhnalised ajalehed ühte nurka, kui olin liiga kaua kodust ära. Mitte kuskile mujale ta iialgi ei pissinud, ainult sinna. Puur oleks muidugi ka hea variant. Voodisse pole iial ühtegi koera lubanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ise tõstis ta oma voodisse. Käime temaga iga 3 tunni tagant väljas. Tundubki nagu katsetab oma piire ja vaatab kui kaugele minna lastakse, sest pool tundi peale õues käiku tuppa teha ei ole normaalne. Mul on teine koer ka ja temaga selliseid muresid pole olnud. Koerad on sõbrad ja magavad koguaeg koos. Kas siis peaksin mõlemad puuri panema või ainult kutsika?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.12 14:41; 03.12 20:30; 03.12 21:47; 04.12 10:44; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik, olen oma pika elu jooksul 4 suurt koera üle elanud (kõik lahkunud 10+ vanuses), mitte ükski neist pole eales ühtki elektrijuhet närinud. kogu “kahju” on nende aastakümnete jooksul vist 1 king, paar sukkpükse, paar mänguasja ning mõned kriimud esikuuksel. ja puuris pole neist ka keegi olnud kunagi, isegi mitte autos olles.
nüüd plaanime taas kutsika võtta: taas suure ja targa krantsi, kuna nood tunduvad ajukääbikutest tõukoertest (kui seda foorumit lugeda) oluliselt sõnakuulelikumad.
ainus häiriv nähtus, mis neid suuri elukaid iseloomustab, on see, kui hoolikalt nad mingi 1-3a vanuses oma magamisasemeid “kloppida” armastavad. hea, kui see toimub õues, õudus, kui toas: tolm ja karvad lendavad igas suunas. aga see periood läheb ka vananedes mööda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 21:08; 05.12 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka puuri kasutada, sest koerad reeglina oma puuri pissida ei taha. Teine probleem on see, et kui kutsikas on juba kusagile korra pissinud, siis ta kipub tagasi pöörduma sellesse kohta, kus pissilõhn on, et sinna uus loik teha. Seega vaheta ära kõik voodiriided ja katted ning neid kohti, mida vahetada ei saa, desinfitseeri spetsiaalse lõhnaeemaldajaga (küsi koerapoest).
Välja tuleb kutsikas viia vahetult pärast ärkamist ja pärast söömist ning siis, kui eelmisest pissimisest on juba mõnda aega möödas (mina viisin alguses iga tunni aja tagant õue). Kas on isane või emane kutsikas? Kui isane, siis need ei suuda põit ühekorraga tühjendada ja siis ei ole mingi ime, kui poole tunni pärast uuesti pissib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on taksid. Esimene on lihtsalt nii hea iseloomuga, et tuli tahtmine teine ka võtta. Teine on täielik vastand, nõudlik, häälekas ja võimutsev. Üritame talle õpetada, et tema ei ole boss, aga ei mõju. Saab viimasena söögi, uksest liigub viimasena jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.12 14:41; 03.12 20:30; 03.12 21:47; 04.12 10:44; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ise tõstis ta oma voodisse. Käime temaga iga 3 tunni tagant väljas. Tundubki nagu katsetab oma piire ja vaatab kui kaugele minna lastakse, sest pool tundi peale õues käiku tuppa teha ei ole normaalne. Mul on teine koer ka ja temaga selliseid muresid pole olnud. Koerad on sõbrad ja magavad koguaeg koos. Kas siis peaksin mõlemad puuri panema või ainult kutsika?

kui su laps titt oli, kui tihti tema pissida tohtis?
4kuune kutsikas on ju alles täielik titt ning loota, et nii noorelt juba täielikult jagaks ära, kuna ja kuhu pissida tohib, on küll palju loota. ideaalis muidugi teab, aga “õnnetusi” juhtub ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub küll, et sa ootad kutsikalt liiga palju. See, et suurem ja targem koer ees on ja temaga sa muresid ei tundnud või ei mäleta, ei tähenda, et see koer tema koopia on. Kui laps tõstis koera voodisse, siis oli kutsikas kindlasti elevil, võib-olla laps ka müras temaga või võttis kaissu, mis oli koerale ootamatu liigutus ja elevusest see piss tuligi. Ta ei oska oma põit veel kontrollida. Ja pool tundi pärast õueskäimist on ka ok nii väiksel veel pissida tuppa. Kuskil 6-7kuuselt hakkavad nad alles põit tunnetama ja õue küsima ja ka siis võib veel mitme kuu jooksul õnnetusi juhtuda. Head nõu on eespool antud, vii tihemini õue ja ära lase nendesse tubadesse, millest nö kahju oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihedamalt saab õue nädalavahetusel. Olen kodus, aga mitte töötu. Kui tihedamalt pause teha ei jõua päeva lõpuks valmis. Proovin seda ajalehe versiooni. Tean et pole kõige õigem, aga tehku parem kindla koha peale. Kas pool tundi peale õues käiku on siis ok? Ma natuke muretsesin, et võib põie probleem olla, sest tal kõht alles paljas ja võib kergelt külma saada. Riideid ei soovitatud enne kui -10 kraadi juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.12 14:41; 03.12 20:30; 03.12 21:47; 04.12 10:44; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ise tõstis ta oma voodisse.

Kas laps tõstab koera õigesti? Meie koer või kutsikana sülle ka tilgutada, kui teda valesti (kõhule surudes) sülle võeti.

Kas ta õues käies on oma hädad kindlasti ära teinud? Mõni madala kasvuga kutsikas ei taha tagumist poolt külma õhkava maa poole suruda:) Praeguste muutlike ilmadega võib täita tõenäoliselt ka põieprobleem olla, aga 4-kuuline on selles mõttes ikka veel täitsa tita, et enamasti tal lihtsalt “juhtub”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks koer on stressis. Ta ikka puhkust saab või on koguaeg lapse väntsutada. Kutsikas ei ole mänguasi, miks peaks laps koera üldse tõstma ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks koer on stressis. Ta ikka puhkust saab või on koguaeg lapse väntsutada. Kutsikas ei ole mänguasi, miks peaks laps koera üldse tõstma ?

Laps on 6 aastane ja oskab teda tõsta. Ta ei väntsuta teda. Puhkuse pärast ei ole vaja muretseda, sest päeval on laps lasteaias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.12 14:41; 03.12 20:30; 03.12 21:47; 04.12 10:44; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pooleaastane kutsikas, ja ikka teeb vahel tuppa. Ta juba alguses valis elamises välja ühe toa kus hädal käib. Mul on seal maas loomapoest ostetud aluslina mille peale ta vajadusel teeb. Õnneks ei tee ta seda igapäevaselt ning mida aeg edasi seda vähem teeb. Vahepeal korjasin juba ära selle lina, kuid siis tegi paljale põrandale ja ma ennem hoian kauem seda lina maas, kui lasen põrandat rikkuda. Eile käisin temaga jalutamas, olime väljas nii 1,5 tundi ja siis tuppa tulles lasi mulle välisukse ette loigu.
Koertekoolis oli ka teemaks, et kutsikas teeb pessa ja seal pakuti variandiks, et kuna teine koer majas siis on tegu territooriumi märgistamisega. Samuti soovitati koht korralikult puhtaks pesta (mingi vahend, mis eemaldab lõhna) ja siis selle kohapeal koerale süüa anda, kuna koer ei pissivat sinna kus sööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autos ei tohi koera lahtiselt hoida! Kui ta sul ei ole korralikult kinnitatud puuris, siis sa PEAD ta spetsiaalsete traksidega turvavööga kinnitama. Oma last sa vast ju ei laseks avarii korral vabalt autos ringi lennata…vastu esiklaasi…põmaki. Isegi kui ta reisib taga, peab ta olema kinnitatud või kongis. See on ka sinu enda ohutus!

kui koer on taga ja spetsiaalne turvavõrk on nn kaubaruumi ja reisijateosa vahel, siis küll ei kinnitata.
üldjuhul lamab suur koer seal taga rahulikult terve sõiduaja,
mitte ei kappa mööda autot ringi juhti segama nagu sülekoerad.
muide, ka politseiautodes on politseikoerad taga samamoodi ilma eraldi puurita (see turvavõrk ju sisuliselt neile puuriks ongi) ja lamavad täpselt samamoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 21:08; 05.12 00:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Kutsikas ajab hulluks.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.