Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LA ja lapse sugu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: LA ja lapse sugu

Postitas:

Kui paljudel on looteanatoomia ultrahelis lapse sugu nägemata jäänud? Arvasin, et tänapäevase tehnika ja arstide hea väljaõppe juures on Tallinna suuremates haiglates ikka üsna kindel, et 20. nädalal lapse sugu ära nähakse, aga nüüd olen järjest kuulnud, et laps pahas asendis ja ei näidanud.

Dr šois pidavat ju laskma vahepeal siis rasedal püsti tõusta, asendit vahetada ja selle peale liigutab suure tõenäosusega ka laps end teise asendisse. Kas riiklikus UHs siis ei vaevuta nii väikest lisaliigutust tegema? Kuidas teile on mulje jäänud? Kas tõesti ei näegi arst lapse sugu püüdlustest hoolimata, või tahab ta lihtsalt kiiresti asjaga ühele poole saada ja kuna sugu ei ole tervise seisukohalt üldse oluline, siis lihtsalt raseda huvi rahuldamiseks ei võta seda lisaminutit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s tegi arst minu UH-sse ka pisikese pausi sisse, lasi mul korraks püsti tõusta ja siis teise külje peale heita. Mitte küll soo nägemise pärast, vaid et laps võtaks käed näo eest ära. Nii et ma ei saa küll öelda, et lõi kohe käega, ikka proovis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lasti ka ITKs end vahepeal UH ajal liigutada. Ei olnud ka soo teada saamise eesmärgil, kuid siiski nähti vaeva seni kuni kõik oluline teada saadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlema lapsega pidanud LA-s ikka vaeva nägema, et laps oma asendit muudaks. Kuigi LA eesmärk ei ole tegelikult ju soo teada saamine – see pigem lisaboonus. Ja mis siis on, kui ei saa teada? sabaki laps käi normaalselt kirjult rohelises-kollases ja teistes värvides, mitte ainult roosas või sinises 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll tallinnas arvel aga ka minul jäi LA’s sugu teadmata. Arst ütles vaid “üks kahest” ehk siis rohkem võimalusi ei ole kui poiss või tüdruk. Läksime Elitesse ja saime 24dal nädalal ilusti soo teada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused!

Minul juhtus nüüd siis nii, et LA-s jäi sugu nägemata, isegi pilti ei saanud, sest laps näitas ainult selgroogu, jalgu ja tagumikku. Olen arvel TÜ Naistekliinikus ja nemad küll ei näinud vaeva, et laps oma asendit muudaks. Tegelikult olen üsnagi pettunud. Ainus asi, mida nad põhjalikumalt üritasid vaadata oli kopsuarter ja siis kahekesi uurisid, et kas ikka jookseb õiges suunas ja vastus oli, et tundub küll. No ja soos osas korra vaatasid ja ütlesid, et ei näita. Pakkus, et pigem tüdruk, aga jääb ikkagi 50:50 tõenäosus.
Nüüd siin vaatan Elite kliiniku hinnakirja ja mõtlen, et kas minna uuesti LA-sse või siis eraldi 3D uuring.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul 5 last ja esimese kolmega ei saanud LAs lapse sugu teada, sest kas olid lapsel jalad risti või seljaga vmt ja ei näinud. Lisaliigutusi ei lastud teha, pigem üritas arst kõhtu raputades saada last liikuma. Soo sain nende kolmega siiski enne sünnitust teada viimases UHs peale 30. nädalat.
See, kui kellelgi lastakse riiklikus liigutada, et laps käed eest ära võtaks, see on teine asi, sest LA eesmärk hinnata ju seda, kas ninaluu korras, suulagi õige jne. Nii et võimalik, et ainult soo pärast keegi midagi ei tee, sest see pole terviserisk vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LA ja lapse sugu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.