Esileht Väikelaps läbisaamine teise pere lastega

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: läbisaamine teise pere lastega

Postitas:

Vanem laps on 5a saamas. Seni oli üldiselt nii, et kui käisime teiste peredega läbi – üksteisel külas, koos reisil, vms – siis oli alati hea kui teises peres on sama vanasid lapsi. Minu lastel oli alati hea meel mängida ükskõik milliste teiste lastega. Nüüd hakkab laps seltskonna suhtes valivamaks muutuma ja paraku tuleb tunnistada, et enamasti põhjendatult. On näiteks tuttavaid peresid, kus vanematega saame hästi läbi, aga lapsed omavahel ei saa, erinevatel põhjustel, sagedane põhjus on teiste laste jonnakus, riiakus ja muu halb käitumine. Pärast üht külaskäiku meie juurde teatas mu laps pisarsilmi: “Ma ei taha enam KUNAGI teda meile külla”, kui inspekteerisime külas olnud lapse poolt meelega lõhutud asju. Kuidas tulla toime? Validagi oma sõpruskonda selle järgi, et lapsed ka omavahel sobiksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, hoopis leida lastele hoidja ja kohtuda ilma lasteta. Või lõhkumist kartvad mänguasjad ära peita, lõhkumisse sekuda ise hoopis külla mnna, olla sõpradega avameelne jne. Valikuid palju. Viimasel juhul ole aga valmis üllatuseks, et ka sinu laps pole ingel ja saad samasuguste süüdistuste osaliseks. Ei usu sinu laps ingel ja teistel põrgulised – iled kõiki neid lõhkumisi pealt näinud ja kindel, et su oma laps on külas kukupai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei pruugi sõprade lastest sõbrad saada, aga seepärast ma sõpruskonda küll vahetama ei hakka (sellise varinadi puhul poleks tegemist minu sõpradega vaid tuttavatega).
Sinu laps ju ka alles viis saamas, kui teine laps ka alles neli ning äkki veel ka su noorem laps seal sabas, siis ei ole nad ju nii suured, et peaksid ilmtingimata omaette mängima. Seda enam, kui on teada omavaheliste mängude tagajärjed. Meil mängisid väiksemad lapsed meie ligiduses ning vajadusel sai kohe sekkuda (meelega lõhkumist juba ennetada).
Meil pole lapsed sõbrunenud ja on juhtunud mõne asja katki minek, kui laste vanusevahe on suurem ning mängud tegemised on ilmselgelt erinevad ning riiulites nö külalistele ehk huvipakkuvaid aga mitte alati eakohaseid tegevusi. Sellisel juhul ma lapselt koosmängimist ei nõua ning vajadusel oleme organiseerinud riiuliutel ära õrnemaid asju või andnud oma lapsele privaatsust sellega, et toonud elutuppa noorematele lastele kasti eakohasemate tegevustega.
Kui sõpradega koos olles väikelaste tegevusi suunata ei tahaks, siis ilmselt organiseeriks niipalju kui võimalik kokkusaamisi ilma lasteta (näiteks väljaspool kodu või külla minnes organiseeriks lapsele hoidja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli paar sellist sõbra-peret kus kasvasid lapsed kes mingis vanuses olid väga suured lõhkujad ja üldse väga halvad sõnakuulajad. Me kohtusime nendega siis mujal kui oma kodus ja meie lastel oli vaba valik, kas tulla kaasa või mitte. Nüüd on need lapsed suuremaks kasvanud ja väga toredad kaaslased, saame jälle külla kutsuda ja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oletan, et sõpruskond on Sul vanem, kui lapsed, eks.. ehk et sõbrad olete olnud ikka oluliselt kauem enne laste sündi? Siis ei olegi midagi teha, kui lapsed ei klapi. Saage kokku ilma lasteta või leppige siis kokku selline väljasõit, kus lapsi rohkem, et keegi kellega ikka ju klapib.

Minu laps ja sõbranna laps ei ole kunagi omavahel läbi saanud. Minu jaoks on tema laps lihtsalt kuidagi…õel. Õel oma ema vastu, õel oma õe vastu, õel oma koera vastu..selline natuke eraklik ja teistmoodi laps. Kui lapsed kooli minnes veel ühte klassi ka sattusid (katsetega nn eliitkool), siis võtsime sõbrannaga selle omavahel teemaks, leppides kokku, et laste omavaheline läbisaamine ei hakka mõjutama meie läbisaamist (me ju nägime, et vanuse kasvades jäi neil ka omavahelist suhtlemist järjest vähemaks. Kui varem lõppesid külaskäigud laste tülitsemistega, siis lõpuks sellega, et kumbki mängis oma nurgas, kuniks kojuminek oli).

Eks mingil määral ole sõbrannaga ikka suhtlemine vähenenud, sest kui varem (enne kooliikka jõudmist) käisime ikka sagedamini koos lastega külas, kuniks kannatas (s.t. kuni lapsed tülli pöörasid või igav hakkas), siis nüüd näevad lapsed teineteist koolis igapäevaselt ja lastega küllaminekud on asendunud sõbrannaga kahekesi kinos-, kohvikus-, restoraniskäikudega. Või käime külas siis, kui lapsed magavad. Joome teed ja jutustame peaaegu hommikuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps läbisaamine teise pere lastega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.