Esileht Kodunurk Laduge siia oma lemmikud supi retseptid :)

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Laduge siia oma lemmikud supi retseptid :)

Postitas:

No on täna supi isu. Teeks kohe palju, et saaks paar päeva süüa. Millised on teie kõige lemmikumad supid. Tahaks vahelduseks midagi uut.
Peamine on ikka borsh, frikadellisupp, kanasupp ja kapsasupid jne. Noh sellised, mida ka lapsepõlves süüa sai. Aga mis on uuem ja huvitavam? Või üldse kellegi omalooming?
Mees pidevalt räägib mingist kala rassolnikust, et tema oli kunagi kuskil seda saanud ja jube hea pidi olema. Milline on parim retsept?
Kuna mees käib töö tõttu viimasel ajal harva kodus, siis tahaks ikka talle midagi meelepärast valmistada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suppi on ikka kuramuse raske retsepti järgi teha:)
Kui sul on söögitegemisest põhilised teadmised olemas, tuleb ka suppe nii et mühiseb!

Kõige alus on muidugi korralik puljong.

Aga kalarassolnikut saab teha ligikaudselt nii:

Teed valmis kalapuljongi ja puhastad keedetud kala.
Kuumutad pannil või potipõhjas ohtralt sibulat, hapukurki, tomatipastat. Maitsestad.
Paned selle segu puljongisse, juurde võid soovi korral lõikuda porgandiribasid ja kartulitükke.
Kui juurikad pehmed, lisad kalatükid – mida rohkem seda parem, kontrollid, kuidas maitseb (vajadusel soola-pipart juurde) raputad peale maitserohelist.
Juurde sobib hapukoor ja natuke sidrunit.

Häda korral kõlbab ka kalapuljongikuubik ja külmutatud kalafilee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldkala pakub kalaseljankat ja see väga hea ja populaarne. Kalarossolnik? – pole kuulnudki, veel vähem saanud kuskil

teemasse pole midagi lisada, sest lemmikuks ongi nr 1. seljanka ja
nr 2. bors (ja just hapukapsabors)

pyreesupid meeldivad ka, igasugused siis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No päris seljankasse kartulit ja porgandit ei panda, aga ma üritasin vabamalt tõlgendada ja sestap nimetasin asja rassolnikuks.
Muide – kui kasutada 2-3 erinevat kalaliiki, saab tulemus parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viimase aja avastus on see:
http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=362

Mitte et see nüüd ei tea mis eriline oleks, aga tavaline värskekapsasupp ei maitse mulle kohe üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lemmik on seljanka.
Teisel kohal on kalasupp (kahtlustan, et see ongi kalarassolnik, mida ma teen:)).

Palju teen ka borshi, rassolnikut. Harvemini makaronisuppi ja frikadellisuppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin just seda:

http://justbento.com/handbook/recipe-collection-mains/hearty-meatball-and-vegetable-soup-thats-almost-stew

Nagu tavaline lihapallisupp aga mulle meeldis see stiil et mingeid puljongikuubikuid ega muud ei ole kasutatud, tükid on mõnusalt suured ja maitse on selline väga ehe ja mõnus (miso annab huvitava lisa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rassolnikusse peaks nagu tang ka käima?
Enda lemmikud on püreesupid, kõigest parasjagu kodusolevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minestrone on isegi parem kui seljanka või borsh 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kruubid ( mitte tangud), porgand, kartul, pehme singikont ( hiljem teen singiliha kontide küljest lahti ja panen supisse), maitseroheline ja marineeritud kurgi tükikesed ka – minu pere lemmiksupp.

Sama supi retsepti muudan mõnikord, lisades purgi või paar kodust seeneseljankat – singi-kruubi-seene-tomatisupp tuleb. Hapukooretilk silmaks, rohelist peale ja njammi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalarassolnikut küll ei ole, aga kalasuppe jagub
http://www.opikook.ee/retseptid_3.html

Kalarassolnikuid leiab ka
http://lmgtfy.com/?q=kalarassolnik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, seda peab ka ütlema, et õige supp tehakse siiski supikondist, mitte puljongi kuubikutest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:13; 05.07 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lemmikud;piima-juurvilja supp, veel on hea venepärane bor¨ ja kartuli-läätsesupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin just seda:

http://justbento.com/handbook/…..lmost-stew

Nagu tavaline lihapallisupp aga mulle meeldis see stiil et mingeid puljongikuubikuid ega muud ei ole kasutatud, tükid on mõnusalt suured ja maitse on selline väga ehe ja mõnus (miso annab huvitava lisa).

Kas muidu kasutad puljongikuubikuid?????

Mul tuleb täna tomati-kitsejuustusupp ja teiseks nädalasupiks on kukeseenesupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen aeg-ajalt portugali caldo verdet: oliiviõli, küüslauk, mingi vinnutatud vorst, kartul püreeks + lehtkapsaribad – väga lihtne ja maitsev. Kui vorstiks kasutan terava punase pipraga chorizot, siis saan vürtsika supi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks viimase aja lemmikuid ja lihtsaid suppe on punane hakklihasupp http://naisele.ohtuleht.ee/803467/coop-kokakool-punane-hakklihasupp
Lisaks sellele teema kodus üsna sageli ka seljankat ja klimpidega kanasuppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on lumepallisupp 😀
Aga ilmselt selle retseptist pole sul kasu väga söögikorra mõttes…

Aga siis ma ise olen suur püreesuppide fänn ka.

Ja seenepüreesupi retsepti panen siia, see on väga toitev ja rammus, seega kaalujälgijatele ei soovita 😀

Seened (palju on vaja, eriti, kui kasutad shampinjone), kartulid, paar sibulat, kui on mõningaid muid ülejääke (nt ühepajatoidu lõpp – kapsad, kaalikad) keedad ära seni kuni kõik on pehmed, viskad sisse maitseaineid. Ise panen soola, musta pipart, teinekord ka tilli/rukolat/peterselli. Püreesta blenderis või saumiksriga. Jälgi, et vett väga palju ei oleks, peab jääma suhteliselt paks supp, sest peale püreestamist lisa ohtralt (suurema supilaari korral nt 400ml) vahukoort ja karp toorjuustu (ise kasutan Farmi kukeseenemaitselist) ning kuumuta uuesti läbi kuni juust on sulanud

Serveeri näiteks röstitud saiakuubikute ja hakitud maitserohelisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhesupp aedviljadega. Võib teha kohvikoorega või ka ilma. Kalasupile lisan tavaliselt keedumuna ka.

Siis aedvilja-juustusupid nt. Teed supi valmis ja lisad paar lusikatäit sulatatud juustu ja toorjuustu. Maitsetohelist ka.

Lapsele maitseb vahel selline supp, et keedan peenikesed munanuudlid, vutimunad valmis, praen shampinjonid. Tõstan taldrikusse ning kallan aedviljadega keedetud puljongi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees pidevalt räägib mingist kala rassolnikust, et tema oli kunagi kuskil seda saanud ja jube hea pidi olema.

Ehk sai su mees minu juures seda suppi? Kord keetsin külalistele kalarassolnikut. Ja siis üks mees tõesti mitu korda kiitis, et parim supp, mida ta on kunagi saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:13; 05.07 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaspatsho

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Laduge siia oma lemmikud supi retseptid :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.