Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenudega jama.

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Laenudega jama.

Postitas:

Olen üritanud aidata selliseid tuttavaid. Tegelikult aga kahju öelda, aga nad on juba nn surnud ringis ja välja sealt enam ei saa-nagu narkomaanid
Enamus võtab ikka laenu nn kerge raha eesmärgil blin-bling iphone7 jne ja seda ka põhjendatakse,et telefon läks katki ju vaja jne….
Isegi kui need laenud ei ole suured vb nt 5000 siis mõttemaailma on väga raske muuta, et nüüd hakkad sõnaotseses mõttes makarone sööma ja elad 1-5 aastat nn orja elu, kui inimene on nt terve eluaeg laristanud ja palgast palgapäevni elanud

Ma tahaks teemaalgatajat natukene julgustada. Kindlasti paljude puhul ongi tegu ringiga, kust välja saamiseks nad piisavalt vaeva ei näegi, mis iganes põhjusel. Aga see on ikkagi võimalik, kõik on oma mõtlemises kinni ja ise vaeva nähes on võimalik oma elu korda saada. Kui on mõni toetav sõber, on see muidugi boonuseks, kui mitte rahaliselt, siis vähemalt emotsionaalselt, sest just emotsioonidega on sellises olukorras väga keeruline toime tulla ja kaine mõistus säilitada.

Ma olen ise olnud olukorras, kus pärast buumiaega oli minu ernevate laenude jääk selline, et mingil hetkel enam ei uskunudki, et seda puntrat kuidagi lahti harutada on võimalik. Olin suhteliselt kindel, et jäängi ülejäänud elu selles ringis keerlema ja skeemitama, et kuidagigi hinges püsitud saaks, sest kogu raha läks laenude peale.
Ise olin noor ja loll, Swed (pole enam nende klient) jagas tol hetkel muidugi väga lahkelt väikelaene ka, üks klikk internetipangas ja 25 000 oli jälle arvel. Ma ei oska eurodesse kogu seda summat hetkel arvestada, aga arvan, et tippajal olin hädas ca 5000-6000 euro tagasi maksmisega.

Kellelegi rääkida ka ei julgenud, et nii loll olen, häbi oli. Seetõttu maadlesin kõigega üksi. Tolleks ajaks tekkinud elukaaslane ei tea selles perioodist siiani midagi, kuigi olen kindel, et ta oleks aidanud, kui rääkinud oleksin. Aga minu jaoks oli mõeldamatu tunnistada, et nii p***ses olen omadega. Tagant järele ma hästi ei saa aru, kuidas laveeritud sain, sest mingitel perioodidel oli kohtutäitur mu arve arestinud ja kuna arveid maksin peamiselt mina, siis oli see pidev klapitamine, miks ma oma kontolt ülekandeid ei saa teha jne.

Ega siin midagi peale tegude ei aita ja tundub, et teemaalgataja mõtteviis on vähemalt selles plaanis õige, et ta saab probleemist aru ning otsib võimalusi selle lahendamiseks.
Mina refinantseerimiseks laenu ei saanud, minu jaoks oli ainukene lahendus lisatöö tegemine. Otsisin võimalusi, kuidas üks hobi lisateenistuseks keerata ja kaks aastat kulutasin kogu oma põhitööst vabaks jääva aja sellele, et midagigi juurde teenida. Raske oli, aga sain oma asjad korda ja viimase hapuks läinud laenu maksin ära 2014. Nüüd on veel paar kuud oodata, et maksehäireregistris ka oma tausta jälle täiesti puhtaks saaks.

Kokkuvõttes on kogu see jama mind oluliselt tugevamaks inimeseks kasvatanud – tänaseks on hobist mulle saanud põhitöö ja igapäevakulutusteks ning väikesemateks plaanimata väljaminekuteks ma enam laenuraha ei vaja. Ei taha ka, hirm on. Ainukene kohustus, mille olen võtnud, on firmale autoliising.

Nii imelik! Laristasid ja võtsid järjest, süüdimatult laene. Ja siis süüdistad panka. Oleks see olnud üks laenuvõtmine, aga sa võtsid neid mitmeid ja järjest. Ilmselt said aru, mida teed. Aga ahnus sundis ikka veel ja veel laenama.

Ikka sina ise olid süüdi, mitte pank.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 19:16; 23.03 19:43; 25.03 12:23; 25.03 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teemaalgataja ei soovi mitte juurde laenata, vaid olemasolevad laenud uue laenuga refinantseerida. Ja see võibki olla mõistlik – kui sul on nt 5 laenu ja maksad iga kuu tagasi 5x 200,00 EUR, siis maksadki iga kuu 1000,00 EUR ära. Ilmselt elamiseks raha ei jää, mis tähendab, et on suur oht, et tuleb taas laenu võtta. Mõistlikum võibki olla võtta uus laen, millega need eelmised 5 ära makstakse ning alles jääb üks laen, mille igakuine tagasimakse on a la 400,00 EUR (kuigi tagasimakse periood on pikem). Siin on ka varem öeldud, et selleks, et sellega saaks edasi minna, oleks vaja teada kui suured on need laenud kokku, ning milliste laenudega on tegemist. Vahes on inimestel õnnestunud sellist refinantseerimist saada isepankurist vms sarnasest kohast. Kui eelmiseid tagasi hakkad maksma, siis kindlasti vaata ennem missugused on laenu varasema tagastamise tingimused ning laene tuleks hakata kustutama niimood, et uuemad laenud ennem (mitte vastupidi, mis tunduks loogiline), sest laenu alguses maksad peamiselt intresse.

See ongi ju juurdelaenamine. Niisugust laenamist, nagu teemaalgataja harrastab võib nimetada patoloogiaks. Nagu keegi enne ütles, see on nagu narkomaania. Praegu, hädas olles on teemaalgataja kõigega nõus. Tegema kas või notariaalseid lepinguid – peaasi, et saaks uue laenu.
Aga üsna tõenäoline on see, et kui laen on käes, siis ei kulugi see vanade laenude sulgemiseks. Siis tekib kiusatus kasutada saadud summat “kasulikumalt”. Siis on peas juba uued ideed, mida kõike tahaks endale osta ja lubada. Seega, jälle üks kohustus juures.

Milline laenuandja peaks kõrvuni lõhki laenanud inimest finantseerima? Ilmselt ei ole seda nõus tegema isegi kiirlaenuandjad, rääkimata pankadest. Vastasel juhul ju seda teemat siin poleks. Ei ole eriti loogiline, et ta on siiani korduvalt laene võtnud, ja nüüd järsku ühel päeval enam ei tea, kust ja kuidas laenu saab.

Ja see on väga hea, et teemaalgataja rohkem laenu juurde ei saa. See ei ole pahatahtlik soov ja tänitamine, vaid tema enda kaitseks öeldu. Näen ka ainsa võimalusena seda, et hambad risti kannatada ja laenud järjest ära maksta. Või otsida endale lisaots.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 19:16; 23.03 19:43; 25.03 12:23; 25.03 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad sa nimetada mõnda laenuandjat, kes nõuab laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise eest nn. “bruto laenusummat”?

Ilmselt sa ei tea laenudest just kuigi palju.

Vaata väga hästi tean, olen isegi laenuhaldurina pangas töötanud eksole..aga, kuskohas ma seda väitnud olen, et laenuandja ennetähtaegsel lõpetamisel küsib tagasi kogu summa, nii põhiosa kui intressid????
Küsisin teemaalgataja käest vaid laenude brutosummasid, et saada teada, mis suurusjärku jäävad võetud finantskohustused ja sa järeldad sellest, et ma ei tea, et ennetähtaegsel tasumisel kogu intresse tasuda ei tule?? Mine arene parem!

Aga vasta siis mu küsimusele ja ütle, mida puutub antud juhul teemasse laenude brutosumma? Miks teemaalgatajal on seda praegu vaja teada? Selleks, et olemasolevad kohustused likvideerida, peaks teadma laenujääki, lepingu lõpetamise päevani kogunenud intresse ja ennetähtaegse tagastamise tasu suurust.

Laenu brutosumma sisse on lisaks jäägile sisse arvestatud kõik intressid kuni laenulepingu lõpuni. Samuti lepingu sõlmimise tasu. Lepingutasud on teemaalgatajal makstud. Laenude eest on põhiosa ja intressi ka juba mõnda aega tasutud. Kui ta nüüd kavatseks lepingud ennetähtaegselt lõpetada, siis pole tal vaja neid uuesti tasuda. Samuti pole vaja tasuda laenulepingu lõpuni arvestatud intresse. Nii, et tõesti ei mõista, miks on teemaalgatajal praegu tingimata vaja teada laenude brutosummat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teemaalgatajal on seda praegu vaja teada?

Loomulikult inimesel, kes on oma kanda võtnud finantskohustuse on teada vaja, millal kohustus saab tasutuks, kui suur on igakuine kuumakse, millal on maksepäev jne. Peab ju arvestama, et selle ajani istub raha seal laenu all kinni ja oma finantse peaks ju iga inimene planeerima või kuidas. Seda enam kui neid laenusid on mitmeid.

Sinu jutt on sellest, et teemaalgataja peaks kohe panka tõttama refinantseerima, minu arvamus oli, et omale võetud kohustused tuleb enne ära kanda, mingit uut finantskohustust endale kaela ei ole mõtet võtta, eriti kui juba praegu ollakse hädas.

Palun viita minu konkreetsele kommentaarile, kus olen soovitanud, et teemaalgataja peaks kohe panka tõttama laene finantseerima. Ma olen siia teemasse 8 korda kirjutanud. Ja igas kommentaaris olen teemaalgatajale tungivalt soovitanud MITTE VÕTTA UUT LAENU- mitte laene refinantseerida, vaid leida teine lahendus. Selle eest olen palju miinuseid saanud, sest osade inimeste arvates on väga õige sellises olukorras uusi laene juurde võtta.

Jätkuvalt ei saa aru, milleks on teemaalgatajal vaja teada laenude brutosummat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun viita minu konkreetsele kommentaarile, kus olen soovitanud, et teemaalgataja peaks kohe panka tõttama laene finantseerima. Ma olen siia teemasse 8 korda kirjutanud. Ja igas kommentaaris olen teemaalgatajale tungivalt soovitanud MITTE VÕTTA UUT LAENU- mitte laene refinantseerida, vaid leida teine lahendus. Selle eest olen palju miinuseid saanud, sest osade inimeste arvates on väga õige sellises olukorras uusi laene juurde võtta.

Ise ju kirjutasid selgesõnaliselt:

Selleks, et olemasolevad kohustused likvideerida, peaks teadma laenujääki, lepingu lõpetamise päevani kogunenud intresse ja ennetähtaegse tagastamise tasu suurust.

Kui inimene on laenu omale võtnud, siis kuuluvad tasumisele ka intressid. Ja selleks tal seda brutosummat ongi vaja eksole, nii põhiosa+intressid..Laenujäägist jääb nagu väheks või kuidas:)

Ma vastasin konkreetselt sinu kommentaarile, mitte ei andnud teemaalgatajale soovitust võtta veel üks laen juurde. Soovitan lugeda minu kommentaarid mõttega läbi, ja siis saad aru, et ma ei ole kordagi soovitanud teemaalgatajal laenu juurde võtta.

Kui inimene tahab olemasolevad laenulepingud lõpetada, siis ei ole tal vaja kuni lepingu lõpuni arvestatud intresse maksta. Vaidled vastu? Palun nimeta kas või üks laenuandja, kes seda nõuab. Isegi kiirlaenu andjad ei taha lepingu lõpuni arvestatud intresse saada, rääkimata pangad.

Selgitan sulle veel kord. Laenude brutosumma ei ole laenujääk+intress (lepingu ennetähtaegse tagastamise tasu), vaid võetud laenusumma + lepingutasu + kõik intessid laenulepingu algusest kuni graafiku viimase makseni. Kui teemaalgataja sooviks olemasolevad laenud lõpetada, siis ei ole laenude brutosumma suurusel mitte mingit tähtsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastasin konkreetselt sinu kommentaarile, mitte ei andnud teemaalgatajale soovitust võtta veel üks laen juurde. Soovitan lugeda minu kommentaarid mõttega läbi, ja siis saad aru, et ma ei ole kordagi soovitanud teemaalgatajal laenu juurde võtta.

Miks siis mu esimesele kommentaarile kohe vastu kirjutama hakkasid, et ma ei teadvat ennetähtaega laenu tagasimaksmisest midagi? Jutt polnudki üldse ju mingist tagasimaksmisest enneaegselt..

Kui inimene tahab olemasolevad laenulepingud lõpetada, siis ei ole tal vaja kuni lepingu lõpuni arvestatud intresse maksta. Vaidled vastu? Palun nimeta kas või üks laenuandja, kes seda nõuab. Isegi kiirlaenu andjad ei taha lepingu lõpuni arvestatud intresse saada, rääkimata pangad.

Üldjuhul jah ei tule.

Selgitan sulle veel kord. Laenude brutosumma ei ole laenujääk+intress (lepingu ennetähtaegse tagastamise tasu), vaid võetud laenusumma + lepingutasu + kõik intessid laenulepingu algusest kuni graafiku viimase makseni. Kui teemaalgataja sooviks olemasolevad laenud lõpetada, siis ei ole laenude brutosumma suurusel mitte mingit tähtsust.

Jälle räägid mingist lõpetamisest. Mina aga rääkisin tavapärasest laenu teenindamisest ehk tasuda tuleks igakuiselt ka intressid.Seda see bruto ju tähendabki, et makse on koos intressidega.

Sel juhul tekib küsimus, miks selline soovitus? Teemaalgatajal on täielik ülevaade enda laenudest. Kui tal võlgnevusi ei ole ja siiani on teenindanud neid korrektselt, siis milleks soovitus, uurida välja, milliseid kuumakseid tal on igakuiselt vaja tasuda?

Üks kord veel, ja hästi aeglaselt. Bruto laenusumma ei tähenda laenumakset koos intressidega. Laenu brutosumma võrdub võetud laenusumma (laenu alguses) + lepingutasu + intressid, mis on arvestatud kuni laenulepingu lõppkuupäevani. Miks on tal ilmtingimata seda vaja praegu teada, kui see näitaja on momendiks igal juhul muutunud? Lepingu tasu on tasutud ja osa laenu põhiosast ja intressidest on ka tasutud? Ära nüüd vassi ja sokerda, vaid vasta otse küsimusele. Veel parem – tunnista, et sa ei ole antud teemal just kuigi pädev ja ei saa ise ka enam täpselt aru, mis sa öelda tahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellist mõtet üldse ei tule, et teeniks rohkem, otsiks kasvõi mõne lisatöökoha?

Ei, ei tule, sest teemaalgataja ja temasugused lükkavad alati lapse(d) tanki – tahan lapsele paremat elu lubada, lapsele on vaja seda ja toda jne. Nii võetakse laene kallite Emmaljungade, legokomplektide ja nutikate jaoks, sest lapsel on seda kõike vaja.

Räägi teemaalgataja, mis suured vajadused sinu lapsel olid? Kordad mitu orda, et kõik sai lapse nimel tehtud, aga tegelikult? Oleks ta sul erivajadusega olnud, oleksid seda nimetanud, aga nüüd jäid hiljaks oma väljamõeldisega. Niisiis – milleks need laebnud said võetud? Mille nimel laps su pankrotti ajas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 08:35; 25.03 08:44; 26.03 08:26; 26.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles põhimõtteliselt asi ongi jah, et mu kuumaksed röövivad kogu mu raha. Ma saaks mingi 3 väikest laenu võibolla nulli maksta oma kuupalga eest(iga kuu ühe). Aga mida ma nende laenudega teen samal hetkel mis ka maksmist tahavad(siis olen juba puhta miinuses ja inkasso helistab ja tahab juurde saada). Täpselt nagu Swedbanga võlanõustaja kes ei ole mingit lahendust pakkunud põhimõtteliselt, ega abi. Kokkuvõttes pakkus ainult mingit 11eur kindlustust, kui minuga midagi juhtuma peaks. Proovin täna omavalitsuse võlanõustaja kätte saada, äkki leian sealt midagi kasulikku vähemalt. Teaksin kasvõi mõnd eraisikut kes laenab, aga kahjuks mitte(lepingud saaks notari juures vormistada et kõik korrektne oleks), kuid pole kedagi tuttavast “rikkurit”.

Lõpeta see juurde laenamise jutt! See on nii rumal ja vastutustundetu! Kui sul tõesti enam söögiraha alles ei jää, siis võta ühendust laenuandjatega ja küsi laenuperioodi pikendust. Ehk saab laenu tagasimaksed pikema perioodi peale venitada.

Kui palju ja mis summas sul neid laene on siis? Ja kas tõesti swed lasi sul end niimoodi lõhki laenata? Mu teada on nn. pärispankades ikka väga tugev kontroll selle üle, et inimene enda maksevõimet ei ületaks. Kui aga oled lisaks swedile ka kiirlaene võtnud, siis loomulikult ei paku pank sulle enam mingeid lahendusi.

Ausalt öeldes mina rikkurina ka ei aitaks niisugust inimest, kes (kuri)teadlikult on ennast niisugusesse olukorda istutanud. Nüüd siis loeme, et pank ka süüdi, et ei aita ja ei nõusta?

Kolm väikest laenu ja siis veel laene…. Pakun, et tegu ikka mitmete tuhandetega.

Mul on sulle hea soovitus – hakka (neti)kasiinos käima. Mured murtud otsemaid ja tegema ei pea muud, kui vaid sõrmekest liigutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 08:35; 25.03 08:44; 26.03 08:26; 26.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on tal ilmtingimata seda vaja praegu teada

Inimene ikka peaks teadma palju tal veel on tasuda jäänud, aasta või 10 aastat.

Laenu brutosumma võrdub võetud laenusumma (laenu alguses) + lepingutasu + intressid, mis on arvestatud kuni laenulepingu lõppkuupäevani. Miks on tal ilmtingimata seda vaja praegu teada, kui see näitaja on momendiks igal juhul muutunud? Lepingu tasu on tasutud ja osa laenu põhiosast ja intressidest on ka tasutud?

Oled mingi definitsiooni googeldades pähe tuupinud, sisuliselt aru saamata asjast. Sellest vähemalt oled aru saanud, et see muutubki pidevalt. Loomulikult alles laenu saades (ilma ühtegi makset sooritamata) brutosumma on üks, hiljem on see teine. Ja teemaalgataja näol ei ole tegemist inimesega, kes oleks selle laenu alles eile saanud, seega lepingud sõlmitud, lepingutasud ammuilma makstud. Noh ja millest see kuumakse siis nii väga koosneb?:))Nagu ütlesin (ma võin ka aeglaselt öelda:) intressist ja põhiosast eksole ja need sellised maksed annavadki kokku selle brutosumma. Nii nagu brutopalk on palk koos maksudega, nii on ka laenumakse koos intressidega..ja kui need laenumaksed kokku liita saabki brutosumma, ei ole ju teab mis kontimurdev aritmeetika:) Ja inimene peaks seda ikka teadma, mil ta laenukohustused lõppevad, kui palju tal on veel seda laenu maksta..see on elementaarne ju.

Kust sa võtad, et teemaalgataja ei oma ülevaadet oma laenukohustustest? Minule tema jutust küll seda muljet ei jää, et ta oma laenuasjades ei orienteeru. Võlgnevusi tal ju pole ja siiani on oma laene teenindanud korrektselt. Tema “mure” seisneb hoopis selles, et kust saaks laenu juurde.

Mina ei ole endale mingit definitsiooni pähe tuupinud. Töötan laenuvaldkonnas ning tean, mida tähendab väljend “laenu brutosumma”. Kuna see ei puutu antud juhul absoluutselt teemasse, siis kikitasingi kõrvu, et milleks selline soovitus. Pean siiski ütlema, et kahjuks sa väärtõlgendad selle väljendi sisu. See ei tähenda seda, mida sina väidad. Aga kuna antud teema kontekstis ei ole see üldse oluline, siis teen ettepaneku lõpetada sel teemal vaidlemine. Seda enam, et üldjuhul laenuandja-laenuvõtja omavahelises suhtluses sellist mõistet ei kasutata. Kui see on üldse oluline, siis vaid laenu võtmise momendil. Juba käibel oleva laenu puhul seda väljendit kasutada ei saa. Laenu kogusumma (lepingutasu, väljastatud laenusumma ja kogu laenuperioodi eest arvutatud intressid) ei mängi juba kasutusel oleva laenu puhul enam mingit rolli. Vaid laenulepingu muutmisel määratakse uus laenu brutosumma väärtus. Ja seda ka mitte alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka, et kõige parem oleks otsida tasuvam töö või lisatöö. Teine võimalus on praeguste laenuandjatega rääkida, võtta nt maksepuhkust mõnele laenule ja tänu sellele teine laen ära maksta, või paluda pikemat tagasimakseperioodi, et osamaksed väiksemad oleksid. Ma saan aru, et sul on mitu laenu erinevatest kohtadest, seega saad võib-olla kombineerida kuidagi, et ühes kohas on maksepuhkus see kuu, teises kohas järgmine kuu jne, ühes kohas saad laenu pikemale perioodile, teises saab võib-olla mingi muu lahenduse ja nii saad järjest hakata laene ära maksma. Aga sissetuleku suurendamine on ikkagi see kõige parem variant, sest pikendamiste jms oled laenukoorma all kauem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 10:45; 25.03 10:59; 25.03 13:40; 25.03 18:04; 26.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei tule, sest teemaalgataja ja temasugused lükkavad alati lapse(d) tanki – tahan lapsele paremat elu lubada, lapsele on vaja seda ja toda jne. Nii võetakse laene kallite Emmaljungade, legokomplektide ja nutikate jaoks, sest lapsel on seda kõike vaja.

Räägi teemaalgataja, mis suured vajadused sinu lapsel olid? Kordad mitu orda, et kõik sai lapse nimel tehtud, aga tegelikult? Oleks ta sul erivajadusega olnud, oleksid seda nimetanud, aga nüüd jäid hiljaks oma väljamõeldisega. Niisiis – milleks need laebnud said võetud? Mille nimel laps su pankrotti ajas?

Teemaalgataja ju ütles, et oli töötu, seega ostis ilmselt laenude eest tavalisi asju (söök, riided, misiganes lapse asjad olenevalt lapse vanusest), maksis arveid jms, mingeid erilisi iphone pole vaja, et sellises olukorras ennast lühikese ajaga lõhki laenata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 10:45; 25.03 10:59; 25.03 13:40; 25.03 18:04; 26.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööge või pooleks, aga mina ei usu, et ükski eesti inimene peaks SÖÖGI otsmiseks kiirlaenu võtma. Kui inimene on töötuks jäänud, saab ta töötu abiraha. Kui ta seda mingil põhjusel ei saa (või on see juba lõppenud), siis olen täiesti kindel, et ükski kohalik omavalitsus ei keelduks raskustesse sattunud pere aitamast. Lihtsalt ei usu! Meie sots. süsteem võib küll olla nõrk, kuid mitte ühtki inimest ei panda olukorda, kus ta on sunnitud söögi jaoks laenu võtma.

Mis riietesse puutub, siis… Minu sissetulek on väga hea. Teenin mitu eesti keskmist palka kuus, aga minul ei käi au pihta osta riideid kaltsukast. Ei saa öelda, et seal müüakse ainult saasta. Umbes 95% minu garderoobist on soetatud Humana 1-euro päevadelt. Tõsi, ma saaksin enda sissetuleku juures osta ka uusi ja kalleid riideid. Aga minu mõistes on Eesti kaubandusvõrgus riided nii kohutavalt ülehinnatud, et mu käsi ei tõuse nende eest sellist raha välja käima. Humanast olen saanud vähekantud ja täiesti korralikke kvaliteetjalanõusid (Ecco, Högl, Gabor). Alati on seal valik teksapükse – igale maitsele ja suurusele. Kampsunitest-pluusidest-seelikutest rääkimata. Midagi leiab ikka.
Ka teismelisele lapsele olen peaaegu kõik riided kaltsukast ostnud. Vaid talve jalanõud ja jope on täiesti uuena poest ostetud. Aga kui mul oleks rahaga kitsas, siis leiaks ka sellised asjad kaltsukast. Laps on rahul. Ja tean kindlalt, et koolis ei ole teda riiete pärast narritud.
Minu trendikad täiskasvanud, noored tütred (vanus 19-25) kannavad HM jmt odavpoodide kõrval ka kaltsuka riideid. Nad said juba üsna noorena aru, et nende maitse ja mood muutub nii kiiresti, et ei ole mõtet osta uusi ja kalleid riideid vaid mõneks kuuks.

Seega, mina ei usu seda juttu, et vaid kahekesi elades (saan aru, et teemaalgataja pere koosneb ühest lapsest ja ühest täiskasvanust) on meeletud kulud söögile ja riietele. Ei usu! Natukene kombineerimist ja osadest ilusatest ja ihaldatud asjadest loobumist ning tuledki ilusti toime.

Võib ju öelda, et nii on lihtne praalida, kui endal on seljatagune kindlustatud ja kui ma saan ise valida, kas osta riided “pärispoest” või kaltsukast. Tegelikult, mul on olnud aegu, kus elasin ka peost suhu ja väga kehvades oludes. See aeg kestis pikalt, kuid mul ei tulnud isegi kõige halvemas olukorras pähe, et võtaks õige laenu söögi ostmiseks.

Millegipärast kardan ma, et teemaalgataja on seda tüüpi, kes ei ole nõus tegema järelandmisi olmelises mugavuses. On asju, millest ei ole nõus loobuma ka suurte rahaliste raskuste tekkimisel. Tavaliselt on end sellisesse seisu sättinud inimesed just need, kelle regulaarsete kulude hulka kuuluvad igakuine küünte- ja ripsmehooldus, kindlasti viimase malli nutitelefon, lapsel ka ilmselt kallis nutikas jne. Ehk siis inimesel on palju oste ja kulusid, mis pole kas üldse vajalikud või pole nii esmatähtsad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 19:16; 23.03 19:43; 25.03 12:23; 25.03 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööge või pooleks, aga mina ei usu, et ükski eesti inimene peaks SÖÖGI otsmiseks kiirlaenu võtma. Kui inimene on töötuks jäänud, saab ta töötu abiraha. Kui ta seda mingil põhjusel ei saa (või on see juba lõppenud), siis olen täiesti kindel, et ükski kohalik omavalitsus ei keelduks raskustesse sattunud pere aitamast. Lihtsalt ei usu! Meie sots. süsteem võib küll olla nõrk, kuid mitte ühtki inimest ei panda olukorda, kus ta on sunnitud söögi jaoks laenu võtma.

1.Töötutoetuse päevamäär 2017. aastal on 4,86 eurot ning 31-kordne päevamäär 150,66 eurot.
2.Esimese pereliikme ja lapse toimetulekupiir on 130 € ning perekonna teise ja täisealise liikme toimetulekupiir on 104 €.
Normpinnaks loetakse: iga pereliige 18 m² + 15 m² pere kohta.

Ühegi laenu olemasolul KOV toimetulekutoetuse määramisel ei arvesta. Seega on inimestel sageli vlida, kas maksta (osa) laene või osta elementaarset sööki ja muud tarvilikku ning jääda võlgnevusse. Meie sostsiaalsüsteem on tõesti selles osas nõrk, et KOV-il lihttsalt puudub võimekus tegeleda heategevusega ja see osa on jäetud MTÜ-de pärusmaaks, aga nemadki jõuavad ainult väikse osa abivajajateni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on laenu omale võtnud, siis kuuluvad tasumisele ka intressid. Ja selleks tal seda brutosummat ongi vaja eksole, nii põhiosa+intressid..Laenujäägist jääb nagu väheks või kuidas:)

täiesti vale jutt!
kõik sõltub konkreetse laenulepingu tingimustest.

olen nt ise korra tagastanud ennetähtaegselt ja väljaspool maksegraafikut suurema summa (100 000krooni) laenu põhiosa katteks. juhul, kui oleksin tahtnud seda maksta koheselt, oleksin pidanud maksma partuhat krooni lepingumuutmistasu. kuna teatasin vastavalt oma laenulepingule 3 kuud soovist ette, ei pidanud maksma midagi. tänu lisamaksele pääsesin üsna suurest summast intressidest, lisaks toodi laenu lõpptähtaeg selle lisamakse tõttu veel 7a ettepoole.

mis aga teemaalgataja kiirlaenudesse puutub, siis tõesti, mõelgu alustuseks sellele, kas saaks teha mingit lisatööd, midagi maha müüa asjadest, mida ei kasuta. ja kuna tal on swedis konto, siis uuri ka swedi arvelduskrediidi võimalust (annab võimaluse oma pangaarvega miinustesse minna)

aga see jutt, mida siin räägiti, et swedist tuleks kuhugi teise panka üle kolida, on kergelt jama. oman ise ettevõtjana firma arveid kõigis suuremates pankades (et kliendil oleks mugav oma kodupangas teenuste-toodete eest maksta), võin öelda, et erilist vahet küll pole, teenustasud on laias laastus üsna samasugused. (no kui just see “soovitaja” oma raha just mingis ühistupangas või bigpangas ei hoia – neid ma tõesti ei tunne)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 13:31; 25.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast kardan ma, et teemaalgataja on seda tüüpi, kes ei ole nõus tegema järelandmisi olmelises mugavuses. On asju, millest ei ole nõus loobuma ka suurte rahaliste raskuste tekkimisel. Tavaliselt on end sellisesse seisu sättinud inimesed just need, kelle regulaarsete kulude hulka kuuluvad igakuine küünte- ja ripsmehooldus, kindlasti viimase malli nutitelefon, lapsel ka ilmselt kallis nutikas jne. Ehk siis inimesel on palju oste ja kulusid, mis pole kas üldse vajalikud või pole nii esmatähtsad.

Võib olla seda tüüpi ka, aga kui mõelda, et täiesti tavalise ja kindlasti mitte uue 2-toalise korteri üür+kommunaalid on Tallinnas 500 eurot, siis see 150 eurot töötutoetust nüüd küll mingi eriline leevendus pole. Sotsiaaltoetusi saab pigem ikka siis, kui korter on väga väike ja väga odav, toetuse taotlejal või lapsel on puue, lapsi on mitu jne. Niisama tavalisele ajutiselt töötule noorele tervele inimesele küll neid toetusi ei anta, sh toetuse määramise aeg on 30 päeva – selle ajaga leiab juba äkki töö. Ma eeldan, et teemaalgajtaja elas natuke üle oma võimete, aga pigem selles mõttes, et ostis liiga kallist sööki, lapsele mõned uued riided/asjad, äkki käisid lapsega kinos, sünnipäevadel koos kinkidega vms. Iphone jms kallist kraami ei pea küll ostma, et ennast töötuna lõhki laenata. Piisab täiesti sellest, et elad tavalist elu, maksad üüri+kommunaalid, nett, normaalne söök, mõned riided, lapsele midagi. See pole ju mingi priiskav elu, kui elad lapsega kahekesi ja teenid nt 1000 neto ja pead maksma eluaseme eest ka. Kui see 1000 mõned kuud laenudena võtta, siis muidugi oled kiiresti hädas, aga priiskavat elu selle taga ikkagi olema ei pea. Selge see, et oleks võinud töötuna pigem nälgida, aga noh, mis seal enam hurjutada, teemaalgata niigi teab juba, mis tunne on jamas olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 10:45; 25.03 10:59; 25.03 13:40; 25.03 18:04; 26.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsele mõned uued riided/asjad, äkki käisid lapsega kinos, sünnipäevadel koos kinkidega vms

Need jäävad ostmata kui on kriis, töötus. Lihtne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 12:11; 23.03 02:20; 25.03 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei tea ühtegi panka, kes tegeleks heategevusega, et lähed sõlmid laenulepingu ja öeldakse maksa vaid põhiosa meile tagasi ja intresse pole vaja. Ei tea ühtegi sellist panka. Iga laen on ikka koos intressidega:))

SEB pank oli see, kes lubas meil lahkelt 1/3 eluasemelaenu jääki ühekorraga ilma intressideta tagasi maksta (algselt 20aastaks võetud laen sai 3.aastal muudetud 13a laenuks).
Lisaks laenu tähtaja ettetoomisele, saime seoses ennetähtaegse maksega lisaks muuta ka järgnevate makste intressi väiksemaks: kui lepingu sõlmimisel oli algselt 2% + eesti krooni baasintress, siis peale laenu osalist tagastamist saime 0,5% + euribor.
me lasime kohe laenu võttes lepingusse sisse panna võimaluse laen soovi korral ennetähtaegselt täielikult või osaliselt tagastada, ilma et peaks tagastatava summa pealt intresse maksma.

intresse tahavad pangad sisse kasseerida eelkõige siis, kui on võetud külmutatud intressiga annuiteetlaenud (kui laenuvõtja on nii loll, et talle see liik pähe määritakse, siis kooritakse talt lisaks 7 nahka).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 13:31; 25.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:
Kui inimene on laenu omale võtnud, siis kuuluvad tasumisele ka intressid. Ja selleks tal seda brutosummat ongi vaja eksole, nii põhiosa+intressid..Laenujäägist jääb nagu väheks või kuidas:)

täiesti vale jutt!
kõik sõltub konkreetse laenulepingu tingimustest.

olen nt ise korra tagastanud ennetähtaegselt ja väljaspool maksegraafikut suurema summa (100 000krooni) laenu põhiosa katteks. juhul, kui oleksin tahtnud seda maksta koheselt, oleksin pidanud maksma partuhat krooni lepingumuutmistasu. kuna teatasin vastavalt oma laenulepingule 3 kuud soovist ette, ei pidanud maksma midagi. tänu lisamaksele pääsesin üsna suurest summast intressidest, lisaks toodi laenu lõpptähtaeg selle lisamakse tõttu veel 7a ettepoole.

Mina jällegi ei tea ühtegi panka, kes tegeleks heategevusega, et lähed sõlmid laenulepingu ja öeldakse maksa vaid põhiosa meile tagasi ja intresse pole vaja. Ei tea ühtegi sellist panka. Iga laen on ikka koos intressidega:))

Just! Aga ei ole vaja maksta kuni laenulepingu lõpuni arvestatud intresse, vaid ainult ennetähtaegse tagastamise tasu. Kinnisvara tagatisel laenude puhul on see kuni kolme kuu intressid (kui laen on seotud ujuva baasintressiga) või fikseeringu katkestamise tasu (kui laenu baasintress on fikseeritud). Tarbimislaenude puhul on vaja maksta 0,5% või 1% (sõltuvalt sellest, millal laenuleping lõppeb) ennetähtaegse tagastamise tasu laenujäägist.

P.S. Mina tean ühte panka ja ühte laenutoodet, mille puhul soovib pank tagasi saada ainult laenu jääki. Intresse ja ennetähtaegse tagastamise tasu ei ole.

P.P.S. Ma ei ole see, keda tsiteerid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsele mõned uued riided/asjad, äkki käisid lapsega kinos, sünnipäevadel koos kinkidega vms

Need jäävad ostmata kui on kriis, töötus. Lihtne?

No muidugi võiksid jääda ostmata, aga paar riidehilpu ja kinopiletit pole just eriti võrreldavad iphone ja emmaljungaga, mille üle siin spekuleeritakse. Osad siin jätavad mulje justkui nad ei tea, kui palju maksab tavaline üür+kommunaalid+söök või kui madal on töötutoetus, et jauravad siin oma emmaljungadega. Veidi absurdne ikka, inimene saab 150 eurot kuus ja siis tehakse suuri silmi või hakatakse õiendama, kui see inimene laenu võtab, et issand, kuidas sul siis söögiraha pole nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 10:45; 25.03 10:59; 25.03 13:40; 25.03 18:04; 26.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööge või pooleks, aga mina ei usu, et ükski eesti inimene peaks SÖÖGI otsmiseks kiirlaenu võtma. Kui inimene on töötuks jäänud, saab ta töötu abiraha. Kui ta seda mingil põhjusel ei saa (või on see juba lõppenud), siis olen täiesti kindel, et ükski kohalik omavalitsus ei keelduks raskustesse sattunud pere aitamast. Lihtsalt ei usu! Meie sots. süsteem võib küll olla nõrk, kuid mitte ühtki inimest ei panda olukorda, kus ta on sunnitud söögi jaoks laenu võtma.

1.Töötutoetuse päevamäär 2017. aastal on 4,86 eurot ning 31-kordne päevamäär 150,66 eurot.
2.Esimese pereliikme ja lapse toimetulekupiir on 130 € ning perekonna teise ja täisealise liikme toimetulekupiir on 104 €.
Normpinnaks loetakse: iga pereliige 18 m² + 15 m² pere kohta.

Ühegi laenu olemasolul KOV toimetulekutoetuse määramisel ei arvesta. Seega on inimestel sageli vlida, kas maksta (osa) laene või osta elementaarset sööki ja muud tarvilikku ning jääda võlgnevusse. Meie sostsiaalsüsteem on tõesti selles osas nõrk, et KOV-il lihttsalt puudub võimekus tegeleda heategevusega ja see osa on jäetud MTÜ-de pärusmaaks, aga nemadki jõuavad ainult väikse osa abivajajateni.

Vabandan, et väljendasin end valesti. Ma ei mõelnud töötutoetust, vaid pigem töötukindlustust. See peaks ju ikka päris mõnda aega kehtima ja abiks olema pärast koondamist vmt.

Loogiline, et KOV pole heategevusasutus, kuid paar-kolm kuud saab ilmselt toetada väga hädas olevat inimest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 19:16; 23.03 19:43; 25.03 12:23; 25.03 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast kardan ma, et teemaalgataja on seda tüüpi, kes ei ole nõus tegema järelandmisi olmelises mugavuses. On asju, millest ei ole nõus loobuma ka suurte rahaliste raskuste tekkimisel. Tavaliselt on end sellisesse seisu sättinud inimesed just need, kelle regulaarsete kulude hulka kuuluvad igakuine küünte- ja ripsmehooldus, kindlasti viimase malli nutitelefon, lapsel ka ilmselt kallis nutikas jne. Ehk siis inimesel on palju oste ja kulusid, mis pole kas üldse vajalikud või pole nii esmatähtsad.

Võib olla seda tüüpi ka, aga kui mõelda, et täiesti tavalise ja kindlasti mitte uue 2-toalise korteri üür+kommunaalid on Tallinnas 500 eurot, siis see 150 eurot töötutoetust nüüd küll mingi eriline leevendus pole. Sotsiaaltoetusi saab pigem ikka siis, kui korter on väga väike ja väga odav, toetuse taotlejal või lapsel on puue, lapsi on mitu jne. Niisama tavalisele ajutiselt töötule noorele tervele inimesele küll neid toetusi ei anta, sh toetuse määramise aeg on 30 päeva – selle ajaga leiab juba äkki töö. Ma eeldan, et teemaalgajtaja elas natuke üle oma võimete, aga pigem selles mõttes, et ostis liiga kallist sööki, lapsele mõned uued riided/asjad, äkki käisid lapsega kinos, sünnipäevadel koos kinkidega vms. Iphone jms kallist kraami ei pea küll ostma, et ennast töötuna lõhki laenata. Piisab täiesti sellest, et elad tavalist elu, maksad üüri+kommunaalid, nett, normaalne söök, mõned riided, lapsele midagi. See pole ju mingi priiskav elu, kui elad lapsega kahekesi ja teenid nt 1000 neto ja pead maksma eluaseme eest ka. Kui see 1000 mõned kuud laenudena võtta, siis muidugi oled kiiresti hädas, aga priiskavat elu selle taga ikkagi olema ei pea. Selge see, et oleks võinud töötuna pigem nälgida, aga noh, mis seal enam hurjutada, teemaalgata niigi teab juba, mis tunne on jamas olla.

Loe nüüd ise ka, kui palju tal neid laene on! Kui oled näljas ja otsustad kiirlaenu kasuks, siis piisab ehk 300-400-st eurost, aga teemaalgatajal on juba kuumaks selline. Siis mina küll ei usu, et kõik läks hädatarvilikeks asjadeks. Ja jah, kui on kriis, siis ei käida kinos ja sünnipäevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 08:35; 25.03 08:44; 26.03 08:26; 26.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

emmaljungaga

Mis asi see on?:))

Popp, üleshaibitud ja samas kohustuslik titekäru.
Ma küsiks – milleks need topeltsulud? Mida need tähistavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 08:35; 25.03 08:44; 26.03 08:26; 26.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõik kohe mingist ennetähtaegsest tagasimaksmisest räägivad, loomulik ju, et neid intresse tasuda ei tuleks kui laenu sel ajal ei kasuta (vaid ära maksad).

Ma rääkisin täiesti tavalisest laenu maksmisest ilusasti graafiku alusel kuni selle lõppemiseni ja minu teada on igas graafikus ka intressid. Ja siis tuleb mingi tegelane ja teatab:

täiesti vale jutt!
kõik sõltub konkreetse laenulepingu tingimustest.

Okei saan aru, et intressimäär võib lepingu tingimustest oleneda..aga see, et laenu võttes intresse kunagi maksma ei peaks, vaevalt..

Aga kust sina võtad, et teemaalgataja ei tea, et ta peab maksma laenu ilustasti graafiku alusel kuni selle lõppemiseni? Kust sa võtad, et teemaalgataja ei tea, et lisaks võetud laenule tuleb maksta ka intresse? Kust sa võtad, et teemaalgataja ei tea, kui palju tal laene on ja et ta ei oma ülevaadet oma kohustuste üle?

Äkki selgitad oma soovitused kuidagi arusaadavamalt lahti? Mis nõu sa siis tahtsid teemaalgatajale anda?

Miks kõik kohe mingist ennetähtaegsest tagasimaksmisest räägivad? Kui sinu selle teema esimest kommentaari lugeda, siis jääb mulje, et sa siiski ise ka räägid laenude ennetähtaegsest tagastamisest. Tsiteerin: “paari maksega ehk suudad mõne kiirlaenu ära tasuda ja seega üks laen jälle vähem”. Või oli sinu selle lause point teemaalgatajale selgeks teha, et ta peab oma laene “ilusti graafiku alusel lõpuni tasuma”? Jällegi, milleks selline soovitus? Kust sa võtad, et teemaalgataja seda ISE, ilma sinu targa nõuandeta ei tea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 20.03 22:01; 21.03 08:40; 21.03 08:53; 21.03 09:09; 21.03 17:57; 22.03 19:56; 23.03 19:53; 24.03 19:09; 24.03 20:13; 24.03 21:25; 25.03 10:01; 25.03 17:56; 26.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe nüüd ise ka, kui palju tal neid laene on! Kui oled näljas ja otsustad kiirlaenu kasuks, siis piisab ehk 300-400-st eurost, aga teemaalgatajal on juba kuumaks selline. Siis mina küll ei usu, et kõik läks hädatarvilikeks asjadeks. Ja jah, kui on kriis, siis ei käida kinos ja sünnipäevadel.

Eks ma ka arvan, et päris ainult ja ainult hädavajalikeks asjadeks need laenud pole läinud, aga et oleks vaja osta hullumiseni iphone jms kraami, et võlgu tekitada – seda pole ju ka vaja eeldada. Piisab puhtalt üüri jms maksmisest + mõned liialdused toidupoes ja oledki mõne kuuga omadega jamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 10:45; 25.03 10:59; 25.03 13:40; 25.03 18:04; 26.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänusõnad kõigile kes toetavad. Lisa sissetulekut hakkab tulema nüüd suvel, kuna saab pikalt tööd teha.
Aga no mõni inimene ei saa siin mitte midagi aru kes arvab et ma panka süüdistan(käisin lihtsalt pangas võlanõustaja juures ja kirjutasin, et tast polnud abi, mitteüüdistavalt. Aprillialgul tuleb Pärnust võlanõustaja, kes aitab läbirääkimisi pidada ja raha asjad paremini sättida
Ja teiseks ma ei saa aru teie iphonede jms. jutust. Tule näita mu Iphoned ja asjad ette. (lapse riided, mänguasjad, vankrid kõik kasutatud, telefoni sain üldse sugulaselt tasuta, televiisor on mingi nagu pappkarp) ja julgete süüdistada mai tea milles.
Lihtsalt olen mõistnid et olen oma elu perse keeranud selle jamaga ja üritan lahti saada sellest.
OLGU VEEL RÕHUTATUD, ET MA EI OLE KUSAGILE VÕLGU JÄÄNUD, KÕIK KUUMAKSED ON ALATI MAKSTUD. Ja kui oleks kuidagi võimalik refinantseerida siis teeksin seda seepärast, et saaksin enda intressi kohe kindlasti väiksemaks(kes saab aru see saab).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.03 21:36; 20.03 22:14; 21.03 00:18; 21.03 08:35; 21.03 09:01; 28.03 16:19; 28.03 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänusõnad kõigile kes toetavad. Lisa sissetulekut hakkab tulema nüüd suvel, kuna saab pikalt tööd teha.
Aga no mõni inimene ei saa siin mitte midagi aru kes arvab et ma panka süüdistan(käisin lihtsalt pangas võlanõustaja juures ja kirjutasin, et tast polnud abi, mitteüüdistavalt. Aprillialgul tuleb Pärnust võlanõustaja, kes aitab läbirääkimisi pidada ja raha asjad paremini sättida
Ja teiseks ma ei saa aru teie iphonede jms. jutust. Tule näita mu Iphoned ja asjad ette. (lapse riided, mänguasjad, vankrid kõik kasutatud, telefoni sain üldse sugulaselt tasuta, televiisor on mingi nagu pappkarp) ja julgete süüdistada mai tea milles.
Lihtsalt olen mõistnid et olen oma elu perse keeranud selle jamaga ja üritan lahti saada sellest.
OLGU VEEL RÕHUTATUD, ET MA EI OLE KUSAGILE VÕLGU JÄÄNUD, KÕIK KUUMAKSED ON ALATI MAKSTUD. Ja kui oleks kuidagi võimalik refinantseerida siis teeksin seda seepärast, et saaksin enda intressi kohe kindlasti väiksemaks(kes saab aru see saab).

Ok. Kuulutan su pühakuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei väida seda ja kui sa oled, et teisi selleks kuulutad siis las olla nii. Ei viitsi sinu peale aega raisata ja sinuga nelja lehe pikkust lasteaia vaidlust pidama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.03 21:36; 20.03 22:14; 21.03 00:18; 21.03 08:35; 21.03 09:01; 28.03 16:19; 28.03 19:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laenudega jama.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.