Esileht Imetamine laps eelistab süüa öösiti

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: laps eelistab süüa öösiti

Postitas:

Mida teha? Kas üldse saab midagi teha? Laps, kohe 3-kuune, eelistab põhisöömise teha öösiti. Päeval sööb suhteliselt vähe – võtab ühest rinnast paar lonksu ja valmis. Sööb 3-4 h vahedega, sõltuvaltkuidas magab. Vahetult ennemagamaminemist süüa ei taha – pöörab pea ära, kui rinda pakun – kuna jaksab ärkvel olla max 1,5 h, siis on eelmisest toitukorrast liiga vähe möödas (sööb peale ärkamist).

Ja siis öösiti sööb väga isukalt. Toidan enne magamaminemist uuesti – alguses oli ka sellega probleeme, aga nüüd ta une–eelse rutiinina on omaks võtnud, et tuleb uuesti natuke süüa, ja siis umb 1-1,5 h peale magamajäämist ärkab suure näljakisaga. Öösiti sööb järjest sagedamini, täna öösel juba 1,5 h vahedega.

Kuidas saad alaps päeval sööma ja kas üldse on võimalik seda mustrit muuta, kui ta päeval enne magamaminemist uuesti süüa ei taha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:14; 01.02 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks veel seda, et umb nädal tagasi paigaldati mulle hormoonspiraal. Kas see võib kuidagi asja mõjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:14; 01.02 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg oli ka öine sööja, päeval sõi väga vähe. Praegu on ta 1a 7k ja totaalne tissisõltlane nii öösel kui ka päeval. Ma ei mäletagi, mis ajast ta päeval ka rinnavõtmise vastu suuremat huvi hakkas ilmutama, aga ilmselt enne aastaseks saamist ikka. Olen pidanud võõrutamisplaane rohkem kui korra, aga ma lihtsalt ei suuda temalt seda rõõmu ära võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:58; 21.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt samamoodi poja söömisega, nagu eelmisel käol. Poiss täna 1a 10k. Olen üritanud vähendada neid söömisi ja üldse võõrutada kahel korral, aga pole asja saanud. Põhiasi on see, et mul endal on raske pojalt seda kõike ära võtta. Olen valmis 3-aastaseni imetama ja sõltuvalt pojast, kauemgi. Hambaarstil oleme ka käinud, hambad korras, mingit öise imetamise keeldu ka ei saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:58; 21.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vanuses toimub suurtes joontes kaks asja – beebi hakkab maailma vastu huvi tundma ning samut õpib oma keha vaikselt kontrollima. Kuna maailm on nii põnev, siis jääb nö söömise jaoks aega väheks ja teeb seda tasa öösel, kui kõik vaikne ja igav on. Aitab päeval rahulikus-pimedas keskkonnas rinna pakkumine, ka nahk-naha vastas kontakt. Teine asi on see, et suurte arenguhüpete ajal (pööramine, lisatoit, roomamine, kõndimine, rääkimine jne jne) muutubki laste uni rahutumaks, kuna aju teeb suure osa tööst just une ajal ning vajab selle jaoks suurel hulgal energiat. Seega on ka see väide, et lapsed a la 6 kuuselt enam öösel süüa ei vaja ja tuleb see asi ära lõpetada veidi ajast ja arust. Osadel lihtsalt on see õnn, et nende lapsed öösel ei söö, aga täiesti normaalne on ka see, kui lapsed 1-2-3 aastastenagi rinda tahavad. Kuigi seda on ise olukorra keskel olles raske uskuda siis varsti muutub kõik jälle rahulikumaks. Ja jälle täiesti hulluks. Ja siis jälle rahulikuks 😀

Siin on päris hea ülevaade sellest, mida lapse unest ja söömisest oodata: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/a7/4b/1f/a74b1f871c2dbe71eb882ec4fb400e2c.jpg

Õnneks on meil Eestis võimalik päris kaua kodus olla lapsega ja päeval unevõlga tasa teha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiasi on see, et mul endal on raske pojalt seda kõike ära võtta.

seega saaks võõrutatud kerge vaevaga, aga sina ei taha. ja kui sellest juttu ühes teises teemas tegin, et ema ei taha võõrutada, sain sada miinust kirja, et me anname endast igal ööl 100%, aga beebi tahe jääb peale. eks siis tuleb öösiti teil üleval edasi istuda, sest mida kauem beebid tahavad, seda kauem kestab igasugune võõrutus. ei saa teie beebid sellest ajutraumat või kopsupõä
letikku, kui ta ei saa paar ööd oma tahtmist, karjugu palju tahes…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine laps eelistab süüa öösiti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.