Esileht Erivajadustega laps Laps ei oska lugeda

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Laps ei oska lugeda

Postitas:

Tere!
Mul on 9a laps ja nö õpiraskustega. Oleme käinud temaga aastaid logopeedil ja õpib eriklassis. Hetkel käib siis teises klassis, aga siiani lugeda ei oska. Tulemas nüüd ka arstide juurde minek ja ilmselt hakkab saama lugemises eriõpet lisaks profesionaali juures, kuna tema klassiõpetaja ei oska teda enam õpetada. Kas kellelgi olnud sama olukorda ja kas laps on hakanud lõpuks lugema ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 15:34; 05.07 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan – otsi õpetaja, kes annaks lisatunde. õpetaja oskab paremini õpetada, kui vanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps on suure töenäolsusega düsleksik ja kahjuks Eestis vist suurt abi nad ei saagi…. minu düslektik loeb ja söbranna õpib sama diagnoosiga ülikoolis…. järjepidev abi + erinevad abivahendud on imet teinud, aga see on suht vaevaline protsess olnud ja olen ülimalt tänulik koolile ja õpetajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 00:05; 12.06 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul on 9a laps ja nö õpiraskustega. Oleme käinud temaga aastaid logopeedil ja õpib eriklassis. Hetkel käib siis teises klassis, aga siiani lugeda ei oska. Tulemas nüüd ka arstide juurde minek ja ilmselt hakkab saama lugemises eriõpet lisaks profesionaali juures, kuna tema klassiõpetaja ei oska teda enam õpetada. Kas kellelgi olnud sama olukorda ja kas laps on hakanud lõpuks lugema ?

Kas mitte ühtegi sõna ei loe kokku isegi mitte E M A või I S A

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sellest küll pole mingit abi, aga toon lihtsalt võrdluse. ma ei oska lugeda vene keeles. ma olen seda keelt küll koolis õppinud, tähti olen õppinud ometi. sõna kokkulugemine võtab aega. ei ole nii nagu eesti keelega, et silm haarab.
kas lapsel, kes ei oska lugeda, võib olla sama raske lugeda sõna kokku, kui võõras keeles sõna kokkulugemine? rääkida ma vene keeles ikka oskan. ma arvan, et paremini, kui paljud praegused koolilõpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suvel 7-aastaseks saav laps samuti ei oska lugeda, vaevaliselt suudab mõned silbid kokku veerida. Ise olen aasta aega üritanud teda lugema õpetada aga edutult. Lasteaias käis logopeedi juures, lisaks võtame tunde juurde. Helistasin ka eraõpetajale palvega lapse lugemisoksust parandada. Vaatame kas see aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 16:52; 07.06 10:05; 15.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin oma lapsega uuringutel ja seal selgus, minu ei õppigi lugema. Autism. Käib 5klassis aga lugemine on üle kivide ja kändude. Tavaklass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40ndates aastates naine. Esimese klassi lõpuks ma ka ei osanud lugeda, mäletan seda tunnet, et lihtsalt ei saanud aru sellest süsteemist, kuidas need tähed kokku lähevad. Õed õppisid varakult lugema, aga mina asjast aru ei saanud. Teises klassis sain lõpuks asjale pihta ja siis pärast muudkui lugesin ja lugesin. Praegu täiskasvanuna ütlen ka vahel mõne sõna valesti ja perekooliski on paar korda minu kirjavigadele tähelepanu juhitud.
Ma arvan, et mul on ka mingisugune häire, aga mis, seda ei tea. Lapsena käisin samuti logopeedi juures.
Kuid üks positiivne asi selle juures , et ma lapsena lugema ei õppinud oli ka. Kuna ma lugeda ei osanud, siis mu vanemad või siis mu õed, lugesid mulle koolitükke ette ja ma õppisin kõik pähe. Õppisin alati ette paar peatükki, et ma koolis teistega võrreldes väga loll ei ole. Ehk aiatb see ka sinu last, kui sa loed talle ette ja õpite lauseid pähe.
Mäletan selgesti seda tunnet, kui sa ei saa aru, mida su käest nõutakse. Kui sa tunned, et oled teistest kehvem. Ma kannatan ka praegu alaväärsuskopleksi all, et olen loll ja see on üsna valus, kui mu kirjavigu parandatakse. Kuigi ma ju tean, et teised tahavad head ja nad ei tea, et juba lapsepõlvest peale olen ma vaeva näinud.
Seega proovi tegutseda nii, et su lapse ei peaks terve elu kannatama alaväärsuskompleksi all!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:46; 04.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40ndates aastates naine. Tahtsin lisada, et selle tulemusena, et õppisin kõik pähe, on mul hea mälu. Aastaarvude päheõppimine on minu jaoks lihtne, võõrkeeli omandan lihtsalt, igasugu faktid jäävad meelde. Proovi lapsele õpetada ka malet või kabet, see aitab loogilist mõtlemist arendada. Ma hakkasin varakult malet mängima ja lahendasin ka “kujundilisi” ülesandeid. (vene ajal oli mingid mängud, kus tuli kolmnurkadest ja ruutudest kujundeid kokku panna). Ehk see aitab kui arendada loogilist mõtlemist, sest mäletan, et mul oli just see probleem, et ma ei saanud aru, kuidas tähed muutuvad äkki sõnadeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:46; 04.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi lapsele õpetada ka malet või kabet, see aitab loogilist mõtlemist arendada. Ma hakkasin varakult malet mängima ja lahendasin ka “kujundilisi” ülesandeid. (vene ajal oli mingid mängud, kus tuli kolmnurkadest ja ruutudest kujundeid kokku panna). Ehk see aitab kui arendada loogilist mõtlemist, sest mäletan, et mul oli just see probleem, et ma ei saanud aru, kuidas tähed muutuvad äkki sõnadeks.

Minu lapsel on loogilise mõtlemisega kõik OK, malet oskab üsna hästi mängida aga sõnade kokkulugemine tekitab tõsiseid raskusi. Siin on vaja ikkagi protsessi kaasta logopeed, neil on omad võtted lugemise õpetamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 16:52; 07.06 10:05; 15.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on näiteks düsleksia siis ainult logopeedi kaasamisest on ikka vähe abi. Lapsel ongi raske lugeda, tähed nn “hüplevad” silme ees ja sönu kokku lugeda on keeruline. Minu 9 aastase lugemine on vaevaline, kuid tekstist arusaamine ja küsimustele vastamine talle probleemi ei valmista, lihtsalt ta vajab oluliselt enam aega. Olen teinud omaltpoolt köik et ta sönavara rikastada, parim oleks kui lapsel on vöimalus kuulata raamatuid ja samal ajal raamatust näpuga järge ajada, meid on see väga aidanud. Koolis on tal vajadusel abiks tugiisik ja öpetaja on teinud omalt poolt köik, et last jugustada ja enesehinnangut tösta. Julgen väita, et harjutamine indiviidile omasas ja vajaminevas tempos on siiani andnud parimaid lahendusi. Matemaatikaga minu lapsel probleeme pole, kuid see ei huvita teda. Kunst jms. paelub teda rohkem. See täiskasvanu, kes siin kirjeldas oma kogemusi, meenutab mulle ka väga düsleksiale omaseid tunnuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 00:05; 12.06 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Lapse lugemisprobleem võib olla tingitud ka sellest, et silmad ei tee omavahel koostööd või on silmalihased nõrgad. Kui teil on vähegi võimalik, külastage nägemisterapeuti (silmaarst ei uuri silmade koostööd), kes tuvastab probleemi ja annab vastavad harjutused, mida laps iga päev teha võiks. Euroopas on üsna suur protsent düsleksia põhjustest seotud just nägemisega. Õpetajad ja logopeedid ei ole sellest kahjuks väga teadlikud ja seetõttu ei oska ka nägemisprobleemi näha (silmaarstilt on tulnud ju vastus, et kõik on korras), et siis edasi spetsialisti juurde suunata. Mina soovitan küll, tasub proovimist.
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg on väheke edasi läinud ja möned tuttavamad sönad oskab ta töesti kokku lugeda ja ka ise kirjutada. Nägemise ega kuulmisega probleeme ei ole. Ta on psyholoogi poolt diagnoositudki keeleline nö öppimisraskus. Ilmselt kunagi hakkab lugema, aga kunas seda ei tea keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 15:34; 05.07 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Eespool oli juttu abivahenditest lugema õppimisel/lugemisel. Kas võiksite siia teemasse ka kirja panna millised olete kasutanud?
Kas Eestis on ka mõnda head logopeedi, kes oleks just düsleksiale spetsialiseerunud? Tõenäoliselt pole meie keeleruumis see probleem just väga sagedane, aga ehk ikkagi oskate välja tuua mõne kaasaegsemat metoodikat kasutava logopeedi, kellelt saab vajadusel asjalikku nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

düsleksiat ikka esineb.
kui elad Tallinnas proovi Logopeediakliinikuuse saada. Olen oma lapsega seal käinud. Suhtumine on hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 16:52; 07.06 10:05; 15.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Erivajadustega laps Laps ei oska lugeda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.