Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei söö püreesid.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps ei söö püreesid.

Postitas:

Mure selles et laps pole üldse huvitatud püreede söömisest. Teen ise, ostan poest. Lõpuks viskan kõik minema, söödan tühja kõhuga ja lihtsalt keerab pea kõrvale.
Näputoit ka väga ei sobi. Viimasel ajal jube palju läkastab, all ainult kaks hammast ka, saab kohe 8k,
Kamapallid lähevad hästi peale, aga ma ei saa ju talle vaid neid anda 😀

Kuidas saada laps sööma? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 08:35; 09.08 14:30; 10.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta selle vastu, mida sina sööd tunneb huvi? Kui jah, siis paku talle tema toitu oma taldrikust. Nt kurgiviilud võid hoida ühises hunnikus, maitsestamata köögiviljad paned eraldi hunnikusse. Ise sööd maitsestatuid teisest hunnikust.

Proovi erinevaid maitseid. 8-kuusele võib juba päris paljusid asju pakkuda. Kui üks ei maitse, proovi midagi muud. Ei ole nii, et seni, kuni suvikõrvitsat isuga ei söö, lillkapsast pakkuda ei tohi.

Laps pane kindlasti söögilaua äärde, kui teised söövad. Isegi kui ta midagi ise suhu ei pane, las vaatab. Vahel anna mõni pala oma taldrikust, mille oled ekstra talle valmistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tunne ta väga huvi ka siis, kui ise söön. Ta on üldse kehva sööja. Piima joob ka väga vähe.
Saab rinda ja ka rpa vahel. Sööb umbes 100ml

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 08:35; 09.08 14:30; 10.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab rinda ja ka rpa vahel. Sööb umbes 100ml

Kui tihti ta sööb, et ainult 100 ml korraga? Ja ikka norm kaalus?
Selles vanuses ma juba unustaks püreed ja üritaks kõike kuubikutena anda, ehk ikka üritab midagi näppudega suhu panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati kaalus 7600g
Ja sööb kuidas kunagi. 2-4h vahedega
Näeb igati terve laps välja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 08:35; 09.08 14:30; 10.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga unusta siis püreed ära. Teegi tükke, kõik aurutatud juurviljad käepäraste kangidena ette, samuti puuviljad ja liha. Iga kord kui ise sööte. Ma usun, et laps ikka laua pealt võtab ja suhu topib, saab maitsetki. Maitsesta ka asju. Minu oma ka ei söö, kui ma talle mageda suvikõrvitsa viilu kätte annan. Aga kui raputan küüslaugupulbrit/oreganot/tilli peale ja ära küpsetan, siis hävitatakse kohe.

Sul vist ei ole väga aktiivne laps? Selles mõttes, et tõesti kogused on väiksed. Minu oma on selline rahmeldis, et täna, just üheksakuuseks saanuna sööb küll üle normi tahket ja piima kogused ausalt öeldes väiksemaks pole jäänud. Ise näeb välja nagu puhhenvald. Pikk ja peenike.

Aga maitselagedad toidud talle ei meeldi tõesti. Pudrule panen ka hommikuti mingit moosi sisse, praegu purustatud maasikad/vaarikad kohe aiast võtta. Ükspöev tegin just pasta bologneset talle. Ainukese vahega, et hakkliha asemel kasutasin vasikaliha ja tomatid olid kõik kasvuhoonest ja soola ei lisanud. Aga maitsetaimed kõik samad, küüslauk ka sisse. Katsetage ja julgelt hästi maitsestatud näputoitu ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane tema piima (rp või rpa) sisse tema toidule alguses äkki?… Minu väike tüüp on küll hea sööja, aga kui talle midagi uut annan, siis esmalt teen talle rpa ‘ ga, sest muidu läheb alguses väga vaevaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimesi, kes 8-kuusele lapsele alles hakkavad vaikselt tahket toitu pakkuma ja see on täiesti OK. Olen ise imikute toitumist õppinud oma erialaga seoses ja enne kuuendat kuud alustada nagunii ei tohiks. 8 kuud on ka täiesti normaalne erinevalt levinud arvamusest. Õnneks hakkab see lisatoidu tootjate lobitöö tulemus lõpuks kaduma ja üha rohkem emasid alustavad hiljem.
Kui laps ei tunne huvi, järelikult pole talle seda vaja. Laps ei ole loll, tal on meeled erinevalt täiskasvanutest rikkumata. Nälga laps end ei jäta. Sina emana jälgi, et sinu toidulaud oleks võimalikult mitmekülgne ja võta vajadusel juurde mõningaid vitamiine (mingil juhul mitte multivitamiine, need on kasutud) et sinu rinnapiim piisavalt toitaineid sisaldaks. Paku lapsele aeg-ajalt toitu ja küll ta huvi hakkab üles näitama kui ta selleks valmis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps võtab kaalus normaalselt juurde, on ta ikkagi toidetud ja äkki ongi su laps selline, et palju ei söö. Minu 7,5 kuu vanune sööb lisatoiduna ikka koguseliselt väga vähe. Supilusikatäiestki, mida ma talle enamasti igal toidukorral annan, enamikku ei satu talle kõhtu. Aga saab rinnapiima ja on väga rahulik ja tore laps. Püreesid ta ei võta üldse vastu, kohe algusest peale polnud nõus ja mina teda sundida ei taha. Annangi talle toidutegemise ja söömise ajal üksikuid palakesi ette, mida ta rohkem nagu uudishimust uurib ja suhu pistab. Aga midagi talle sisse ka satub, sest mähkmesse teeb ta oma portse korrapäraselt. Paku talle erinevaid asju, ära satu paanikasse ja kindlasti ära sunni teda sööma. Mina ühe oma lapsega tegin selle vea, et vähese söömaga last sundisin takka ning nüüd näen temaga palju suuremat vaeva, kui muidu oleks. Tagantjäreletarkus, et oleks ka pidanud tema beebi-ea jooksul hoopis teisiti tema söömisele lähenema. Kui arstil käies beebi ikkagi kaal tõuseb, siis pole ju hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei söö püreesid.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.