Esileht Koolilaps laps ei taha uut arvutit kasutada

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: laps ei taha uut arvutit kasutada

Postitas:

tere! kui eile lubatust varem koju, siis laps oli võtnud meie vana arvuti, mida me ammu pole kasutanud. see tekitas minus mitmeid küsimusi, et miks talle siis uus ei kõlba? olin üpriski solvunud, sest olime talle hiljuti Maci ostnud. laps aga ütles, et on mingis brauseris/leheküljel, mida on parem vaadata vanast arvutist, mida enam ei kasuta, et seal on veel mingi asi nagu linuks vms, millega seda parem teha, aga rohkem ei rääkinud. esiteks mõtlen, et mis ta üldse teeb seal? vaatasin, et mingi imelik lehekülg oli lahti ka, aga suurem probleem on see, et miks me üldse kulutasime nii palju raha Maci peale, kui ta seda ei kasuta? kas ta käib mingil leheküljel, kus võib tulla viiruseid ja ei taha uut arvutit kahjustada???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi lapse käest, mida ta seal vaatab ja miks vana etem on kui uus. Ja kui sul rahaprobleem on, siis müü see Mac maha ja saad raha tagasi, vähemalt osaliselt. Tundub pigem provokatiivne libateema olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on lapsel seal vanas arvutis salvestatud tõenäoliselt omale vajalikud failid ja lingid, mida sa tõenäoliselt uude ju üle ei kopeerinud – mis näo sa ise teeksid, kui abikaasa ostaks sulle tuttuue tühja telefonimärkmiku ja siis kukkuks hurjutama, kui sa perearsti telefoninumbrit vanast märkmkust otsima lähed?

Teiseks on Mac väga erinev kõikidest teistest masinatest, neil oma täiesti oma loogika ja oma tarkvara. Kui sa ise oled aastaid sõitnud tavalise autoga, kas sa oled nõus ilma etteteatamata ning ilma lisaõpetust saamata sõitma homme hommikusel tipptunnil tööle isemõtleva automaatpiloodiga autoga, mille juhtimisse sa sekkuda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan samuti, et laps pole lihtsalt veel harjunud Mac’iga, see on ikka nii teistsugune. Kui mu abikaasa mulle oma vana Mac’i andis, siis vandusin ikka tükk aega, et see on nii keeruline ja milleks seda vaja on üldse. Alguses kasutasin kahte arvutit paralleelselt ja sujuvalt muutus Mac käepäraseks. Nüüd tundub Mac nii lihtne, loogiline ja käepärane.
Anna lapsele veidi aega ja aita Mac’iga tuttavaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi aeg oli koodi linuxis mugavam kirjutada kui windowsis, kuid viimastest aastatest ei oska hinnangut anda, mõlemad keskkonnad on arenenud. Samamoodi oli omal ajal veebilehitsejatest Safariga (mida kasutab mac) kõige rohkem igasugu jamasid (ei lugenud id-kaarti, ei avanud mingeid saite). Viimastel aastatel pole ise jamade otsa koperdanud, küll aga on neid jätkuvalt masendavalt palju exploreris (mida muidugi praktiliselt keegi enam windows masinate kasutajatest ei kasuta).

Aga eelkõneleja mõte on õige: süvene oma lapse tegemistesse ja mõttemaailma! Lase tal endale selgitada, mida ja miks parem kasutada on! Ehk saad sa isegi natuke targemaks. Meie majas uurib telefonirakendusi ainult teismeline. Kui mul on midagi vaja, pöördun tütre poole ning kui ta ise ei tea, siis guugeldab välja ja teeb ka minu telefonis asjad korda. Ühest küljest annab see lapsele võimaluse oma teadmisi näidata, teisalt arendab teda ning mina saan samal ajal rahulikult raamatut lugeda. Arvutid on hetkel veel minu hallata, kuid kui ta huvi peaks üles näitama, annan hea meelega tema hoolde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tere! kui eile lubatust varem koju, siis laps oli võtnud meie vana arvuti, mida me ammu pole kasutanud. see tekitas minus mitmeid küsimusi, et miks talle siis uus ei kõlba? olin üpriski solvunud, sest olime talle hiljuti Maci ostnud. laps aga ütles, et on mingis brauseris/leheküljel, mida on parem vaadata vanast arvutist, mida enam ei kasuta, et seal on veel mingi asi nagu linuks vms, millega seda parem teha, aga rohkem ei rääkinud. esiteks mõtlen, et mis ta üldse teeb seal? vaatasin, et mingi imelik lehekülg oli lahti ka, aga suurem probleem on see, et miks me üldse kulutasime nii palju raha Maci peale, kui ta seda ei kasuta? kas ta käib mingil leheküljel, kus võib tulla viiruseid ja ei taha uut arvutit kahjustada???

Küllap vaatab selle teie onuga vargsi seksiõppevideosid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to kuuelapseema – perekool, eriti lastesse puutuvad teemad, ei ole koht kus teha oma mõttetuid pedofiilseid nalju. See on sobimatu. See ei ole esimene teema, mida sa solgid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki seetõttu, et vanas arvutis on liiklemine harjumuspärasem, ütlen ma omast kogemusest.
lapsed muidugi võtavad uue arvuti alati kiiremini omaks ja saavad kiiremini liiklemise seal selgeks. mitte nii nagu mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps laps ei taha uut arvutit kasutada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.