Esileht Imetamine laps justkui ei saa kõhtu täis

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: laps justkui ei saa kõhtu täis

Postitas:

laps on 3-nädalane. Kaalu järgi tundub et kõik on nagu korras, aga ta justkui ei saa ega saa kõhtu täis – ei teki sellist rahulolutunnet vaid muudkui jääb rinda otsima ka peale 1 h rinnal olemist. Kahjuks ei saama talle seda luksust pakkuda – sest kodus on ka 2-aastane, kes tahab tähelepanu, sülle, mürada jne. Ka kandelina poel lahendus, sest ikka ei saa ma siis pooli asju vanema lapsega teha.

Kusjuures laps ise magab pikalt, kui teda enne magamaminemist uuesti toidan, siis tihti ei ärkagi ise, vaid äratan ta peale 3 h ise toitmiseks. Selle järgi tundub nagu et saab ikka kõhu täis, magab hästi.

Kusjuures segadust tekitab ka see, et muidu loen,e t justkui piima ei saa rinnast otsa ja blabla, aga nt kui peale magamist toidan teda ja siis mingi 40 minutit hiljem uuesti, et enne magamaminemist oleks kõht täis ja saab pikalt magada, siis näen, et laps justkui ei saa piima kätte enam. Et kas siis ikka ei jõua see piimatootmine taastuda?

vanemat last pidin ka koguaeg äratama toitmiseks ja tõesti lootsin, et seekord saan lapse järgi toimetada, aga nüüd tundub asi veel raskem olevat 🙁

Mul lihtsalt peavalu juba sellest, et pean muudkui kella vaatama, et laps ikka toidetud saaks õigeaegselt ja et pean muudkui oma lapsi äratama 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimese lapsega sedasi. Kui beebi oli u 4 kuune, avastati, et keelekida on lahti lõikamata, mistõttu ta ei saanudki korralikult rinda imeda ja pidigi pikalt sööma, et kõht täis saada. Imemine väsitas ja sedasi ta siis magas ja imes.
Teisel beebil avastasti kohe haiglas, lõigati ja sööb ta kuni 10 min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah eks tal on tugev imemisrefleks ja tahab sinu lõhna peale kohe imema asuda. Selles vanuses 2-3ndl on neil ka kasvuspurt. Äratanud mina küll ei ole. Uni on kasvuks sama oluline. Ega kui rinda katsud peale imetamist siis on ju väiksem ja taastub mingi 1.5 tundi miinimum. Pane eri asendites sama rinna otsa, saad rinna eri külgedelt tühjaks ja laps rohkem piima. Mul kuidagi laps kaenla all asendis istudes paremini jookseb piim. Eks piimatootmine käib lainetena. Kui tundub et piima pole siis pea vastu lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, kasvuspurt on – siis tahabki tihedamalt rinnale, aga see ei tähenda, et piim otsas ja kõht tühi. Ja neid spurte seisab teil ees veel õige mitu;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korras kaaluiibega last pole vaja iga kolme tunni tagant äratada.
Kui sa ta üles ajad pidevalt siis ta ei söögi ju korralikult, süüa anna siis kui küsib.
Lisaks muidugi ei söö laps.korralikult kui sa tal kõhu täis söödad ja siis uuesti 40 mini pärast rinna otsa paned – piima ei tekki ja ei tule eriti väga lihtsal põhjusel – laps ei taha süüa ja seega ei ime piisavalt lihtsalt n.ö lötsutab.
Rinnaots tahab lihtsalt imemisvajaduse ja lähedusvajaduse tõttu olla pole.kuidagi seotud sellega kas saab kõhu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine laps justkui ei saa kõhtu täis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.