Esileht Koolilaps Laps käitub imelikult.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Laps käitub imelikult.

Postitas:

Tegu 8-aastase poisiga. Ma ei tea kuhu pöörduda ja olen ise juhtunust siiani šokis. Laps jäi magama ja ärkas veidi aega tagasi ning oli suures segaduses ning paanikas. Nuttis ja otsis midagi taga. Oli hirmul. Ma ei saanud esialgu aru, mis toimub, mõtlesin, et teeb nalja või otsib oma telefoni, mis tal alati kadunud on. Siis vanem laps ütles, et ta ärkas just ja edasine jutt tekitas minus hirmu. Ta oli päris tõsiselt paanikas ja otsis midagi taga, siis ütles et tema pole teinud ja mis nüüd saab. Kui küsisin mida ta otsib, ei osanud ta vastata. Hiljem pika mõtlemise peale ütles, et otsib kodu. Sel hetkel läksin ise tõelisse paanikasse. Siis palus veel politsei kutsuda, aga miks, ei osanud seletada. Ta oli ärkvel ja oli normaalne, samas käitus täiesti segaselt ja ajas segast juttu. Ma isegi ei oska seda kirjeldada. Ta sai ise ka aru, et midagi on valesti, kuid ei teadnud mis….
Nad olid öösel vanema lapsega naabrilaste pool ööd. Vanema lapse jutu järgi ei juhtunud midagi. Mingeid ravimeid ei tarvita ja uneprobleeme või sellist “segase peksmist” pole varem olnud. Küll aga on ta agressivseks muutunud. MItte alati ja igas olukorras, aga näiteks vanema lapsega tülitsedes ei suuda end kontrollida. Paugutab uksi, loobib asju ja röögib täiest kõrist. Hetkel ta pikutab ja praegu tundub, et kõik on ok….vanem laps on hirmul ja ei julge kodus olla.
On keegi sarnase asjaga kokku puutunud ja oskab soovitada, kuhu pöörduda või kellelt nõu küsida? Ma loodan, et sellist asja rohkem ei juhtu….
Vaimuhaigusi me suguvõsas ei esine…..ise kahtlustasin juba neid karu kujulisi ectasy tablette, mis laste seas levima pidid ja kuni skisofreeniani välja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:58; 15.06 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu unepaanika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud üleväsimusest selline olukord, kus ma ei saa üldse aru, mida minu käest küsitakse. Ma magasin pärast keerulist öövalvet, kui keegi tuppa tuli, mind üles ajas ja midagi küsis. Ma sain aru, kes see inimene on, sain aru, et ta räägib midagi, aga kogu pingutusest hoolimata ei suutnud aru saada, mida ta tahab. Alles pärast, kui olin välja maganud, sain teada, et tuppa astunu oli tahtnud kammi laenata. Minu kogemus ütleb seega, et üleväsimus teeb ajuga trikke. Rohkem pole sellist asja ette tulnud.

Agressiivsus on aga ilmselt mingi probleemi väljendus, ma oletan.
Kuidas lapsed omavahel läbi saavad? Kas üks on domineerivam kui teine? Kas üks on lemmikum kui teine? Kui vana vanem laps on? Millised on peresisesed suhted? Kui palju sa oma lapsi näed, s.o kui sa tööl oled, siis kas sa tead täpselt, mida lapsed teevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta vabal ajal teeb? Kui istub telefonis-arvutis, siis äkki sellest segi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle-eelmise käo jutule küsiks veel lisaks, kas ta mängib võibolla vanema lapse eeskujul mingeid arvutimänge, mis tegelikult temavanustele ei sobi? On mingeid filme vaadanud?
Mäletan, kui minu poeg oli umbes 9-10 siis ta mängis mingit galaktikate mängu, kus tuli oma baase kindlustada ja sai vastaste omi maatasa teha. Siis kui keegi oli tema baasi rünnanud, siis ta läks ka väga endast välja, võis samuti ustega prõmmida, pisiasjast plahvatada, hea et arvuti terveks jäi.
Kas mingi arvutimängu teema ei või kasvanud agressiivsuse põhjuseks olla? Suhted klasssikaaslastega, kuidas need on? kui laps on koolis ülitubli, siis võib ta ka kodus halvemini käituda, kusagil peab ju tekkinud pinged maha laadima.
Sai ta üldse magada naabrilaste pool eelmisel ööl? Võibolla suuremad rääkisid õhtul mingeid jutte, mis nende jaoks lihtaslt jutud olid, aga väiksemale mingil põhjusel hirmu peale ajasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib trennis ja vabal ajal sõidab rattaga, mängib jalgpalli ning muidugi sisustatakse aega ka telefonis, xboxi mänge mängides, arvutis ka, aga harvem. Nad olid eelmisel õhtul vaadanud õudukat. Vanematel lastel on hetkel mingi selline õudusfilmide periood. Vanem laps 11.a. Koolis käitub hästi ja erenguvestlusel sai õpetajalt vaid kiidusõnu. Oleme ka varem tähele pannud, et mujal olles (külas näiteks) käitub ta väga viisakalt ja rahulikult. Seeeest kodus elab end välja. Sellepärast saigi ta võitluskunstiga tegelevasse trenni pandud, kuhu ta ise minna tahtis, et seal end siis välja elada.
Laste omavaheline läbisaamine on selline nagu õel-vennal ikka. Nad oskavad suurepäraselt koos olla vajadusel, aga ka tülitsevad palju. Isegi kaklevad. Neil on pidevalt erimeelsusi, aga liiguvad aegajalt samas seltskonnas ja neil on ühiseid sõpru. Siis tundub, et on kõik ok, kui koos väljas käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:58; 15.06 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal on vahest harva olnud niivõrd realistlikud unenäod, et hiljem ülestõustes on raske aru saada, et see polnud päriselt. Kusjuures tavaliselt on need seotud tuttavate inimestega. Pärast on neist osadega imelik suhelda, sest see, mis unenäos toimus oli niivõrd realistlik.
Samas lapsel oli väiksena paar korda tõustes paanikahood: karjub hüsteeriliselt, mittekontaktne, jms. Esimene kord pidin peaaegu kiirabisse helistama, sest oli nii õudne ja last tundus võimatu olevat maha rahustada. Kuidagi sai siiski hakkama, aga ta oli siis 1-2 aastane.
Usun, et mingi vaimuhaigusega pole kindlasti tegemist, aga nähtavasti sobib su lapsele paremini magamine tuttavas keskkonnas ja et enne seda oleksid kindlad õhtutoimingud. Kindlasti proovi jälgida, et enne magamaminekut umbes 2 tundi ei oleks nutiseadmetes ja hea kui ka telekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unes kõndimine nägi meie lapsel kord sedasi välja. Ärkas öösel üles, tihkus nutta, ütles, et tahab ema, läks esikusse saapaid jalga panema, et õue minna ema otsima. Seda ei tajunud, et mina olin ju kõrval ja korrutasin, emme on siin. Sai ta siiski voodisse tagasi suunatud ning sealgi tihkus mõnda aega veel edasi. Hommikuks ei mäletanud ta sellest kammajaast midagi. 🙂 Ei tasu südamesse võtta ning pärast võib lastele sellest huumoriga rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 16:22; 15.06 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult pole üldse imekspandav, et äsja peale võõras kohas ööbimist, eemal oma vanematest, tekkis hiljem kodus unepaanika. Ärkas seal näiteks keset ööd üles, tahtis vetsu minna, ei mõistnud aga ööd ega mütsi, kus ta on ja läks hetkeks paanikasse. Hetk hiljem tabas muidugi ära, kus on, kuid see ehmatus võis lihtsalt alateadvusse jääda ning väljendus hiljem kodus unepaanikas. Googelda eneserahustuseks – tegu lihtsalt õudusunenäoga, kuid koos liikumise ja kõnega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 16:22; 15.06 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli endal peale väsitavat välisreisi üpris teise ajavööndisse, et lõpuks kodus olles ja peale esimest magamist üles ärgates vaatasin tuba ja ei saanud tükk aega aru kus kohas ma olen. Kõik tundus nii võõras, kuigi oli täpselt samasugune, kui reisile minnes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tegu 8-aastase poisiga. Ma ei tea kuhu pöörduda ja olen ise juhtunust siiani šokis. Laps jäi magama ja ärkas veidi aega tagasi ning oli suures segaduses ning paanikas. Nuttis ja otsis midagi taga. Oli hirmul. Ma ei saanud esialgu aru, mis toimub, mõtlesin, et teeb nalja või otsib oma telefoni, mis tal alati kadunud on. Siis vanem laps ütles, et ta ärkas just ja edasine jutt tekitas minus hirmu. Ta oli päris tõsiselt paanikas ja otsis midagi taga, siis ütles et tema pole teinud ja mis nüüd saab. Kui küsisin mida ta otsib, ei osanud ta vastata. Hiljem pika mõtlemise peale ütles, et otsib kodu. Sel hetkel läksin ise tõelisse paanikasse. Siis palus veel politsei kutsuda, aga miks, ei osanud seletada. Ta oli ärkvel ja oli normaalne, samas käitus täiesti segaselt ja ajas segast juttu. Ma isegi ei oska seda kirjeldada. Ta sai ise ka aru, et midagi on valesti, kuid ei teadnud mis….
Nad olid öösel vanema lapsega naabrilaste pool ööd. Vanema lapse jutu järgi ei juhtunud midagi. Mingeid ravimeid ei tarvita ja uneprobleeme või sellist “segase peksmist” pole varem olnud. Küll aga on ta agressivseks muutunud. MItte alati ja igas olukorras, aga näiteks vanema lapsega tülitsedes ei suuda end kontrollida. Paugutab uksi, loobib asju ja röögib täiest kõrist. Hetkel ta pikutab ja praegu tundub, et kõik on ok….vanem laps on hirmul ja ei julge kodus olla.
On keegi sarnase asjaga kokku puutunud ja oskab soovitada, kuhu pöörduda või kellelt nõu küsida? Ma loodan, et sellist asja rohkem ei juhtu….
Vaimuhaigusi me suguvõsas ei esine…..ise kahtlustasin juba neid karu kujulisi ectasy tablette, mis laste seas levima pidid ja kuni skisofreeniani välja…

Puhas unepaanika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et 8-aastane on õudukate jaoks ikka liiga väike. Kui naabrite juures ööbides vaadati koos vanemate lastega õudukat, siis vabandage väga, aga mina oma lapsi nende naabrite juurde enam ei lubaks. Täiskasvanud ka ikka kodus olid või?
Kui mu lastel on külalised, siis hoian ikka silma peal ja 8-aastasel pole ohtu meie juures õudukale eksponeeritud saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnane kogemus. Olime reisil. Meie abikaasaga ühes hotellitoas ja teismelised lapsed teises. Kell 1 öösel koputas 12-aastane tütar meie ukse taga. Tegin ukse lahti. Ta tuli isa juurde ja rääkis midagi millest me sõnagi aru ei saanud. Tundus et on nagu mingi probleem aga jutt oli täiesti seosetu. Saatsin ta oma voodisse tagasi ja hommikul ei mäletanud ta midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps vanem oleks, siis ma ütleks, et tegu kanepipsühhoosiga, mis skisofreeniaks muutub. Lapsed ööbisid järelvalveta? Kui vanemad lapsed tarbisid midagi, siis pakuti järsku väikestele ka?
Kui asi kordub, siis ma pöörduks psühhiaatri poole. Mõnel lapsel on geen, kes saab psühhoosi ja teisel, sama pere lapsel, ei pruugi see nii väljenduda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun 2 varianti, mis meil samas vanuses lastega olnud- unepaanika või laps hakkab haigeks jääma(mitte msikisse hullu haigusesse, vaid midagi mis seotud palavikuga :)). Muud hirmsat ei miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest korrast ei tasu küll nii paanikasse sattuda ja hakata mingeid asju ette kujutama. Unepaanikat ikka esineb. Eriti tundlikemal lastel peale ergutavaid või ebatavalisi sündmusi (nt õudusfilmid või võõras kohas ööbimine). Kui unepaanika on pikema aja jooksul pidevalt korduv siis tuleb abi otsida. Seniks rahune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ilmselt magas eeelmisel ööl halvasti, sest ööbis võõras kohas. Sellepärast oli ta üleväsinud ja teisel ööl oma kodus magades tuli unepaanika. See on täiesti ohutu ja läheb ise üle.
Minu lapsel olid sellised unepaanika hood 5-7 eluaastani üsna sagedased. Arst ütles, et ta kasvab sellest välja ja nii juhtuski. Karukujulisi narkootikume ja kanepit keegi ei kahtlustanud : )))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Laps käitub imelikult.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.