Esileht Väikelaps Laps kàitub veidralt

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Laps kàitub veidralt

Postitas:

Poisslaps, viie aastane. Koguaeg olnud tiptop tubli poiss, samas pisut tagasihoidlik vôôrastega suhtlemisel. Nyyd, viimase aasta jooksul on avanenud ja julgemalt suhtlema hakanud. Sellega aga kaasneb veider lollitamine. Lasteaias ôpetajad mainisid, et see pole vàga normaalne kàitumine- teeb nàgusid, imelikke kuid tihti yhesuguseid liigutusi, rààgib veidral titehààlel ka kummalise miimikaga (lykkab alalôua ette rààkides). Teeb veidrat kônnakut… tàielik ampelmann. Kodus nii ei tee, suhtleb ilusasti, titehààlt teen kyll, aga kuna kodus ka kaheaastane vàikevend, siis olen kirjutanud selle arvele. Môtlema paneb ka see, et tema jaoks turvalistea kohtades (kodu, parimad peretuttavad ja vanaema juures) kàitub tàiesti normipàraselt. Aga niimoodi lollitama kipub just vôôramas seltskonnas ja lasteaias. Pàris vôôraste juures ka normaalne ja eelistab jààda tagaplaanile. Miks ta kàitub nônda veidralt? On see normaalne vôi peaksin konsulteerima mône psyhholoogiga? Niisama rààkimine, et see pole viisakas kàitumine, pole aidanud. Selline veider kàitumine tuleb tal justkui automaatselt…

Oskab keegi miskit kosta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6-aastane poeg teeb ka nii. Olen märganud, et sellist käitumist tuleb eranditult ette olukordades mis on talle võõrad ja hirmutavad ning kus ta on sunnitud olema nö rambivalguses. Anna aga uus olukord ja hästi kasvatatud tasakaalukast lapsest saab kloun. 🙂
Kui koht, inimesed ja situatsioon on tuttavad, on ta väga rahulik ja enesekindel. Ei mingeid nägusid, liigseid häälitsusi ja tõmblemist.

Klouniks muutunud lapsel on nii ebamugav, et ta teisiti ei oska. Seetõttu hoidun sellistes olukordades lapse hurjutamisest ja ei häbista teda, annan talle hoopis aega rahuneda ja oma emotsioonid konrtrolli alla saada. Rahustan teda sõnade või kallistusega, annan talle teada, et ta ei pea vägisi ebakindlusest läbi murdma ja tavaliselt see aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahab tähelepanu ja proovib, kas lollitamisega saab. Mida rohkem õpetajad keelavad, seda hullemaks läheb. Ignore. Kui ohtlikuks läheb, kiire keelamine ja kõik.

Järsku talle tundub, et saabki väikevenna pärast rohkem tähelepanu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samasugune kohe 5-aastaseks saav poiss. Just võõrastes olukordades ja eriti suure tähelepanu all, kui kõigi pilgud on temale suunatud, näen, kuidas tal läheb selle peale “juhe kokku” ja hakkab etteravamatult käituma, lollitama, imelikult kõndima, häälitsusi tegema jne. Eks see on vähene sotsiaalne küpsus ja tundlikel tüüpidel on seda ilmselt rohkem. Väikses ja tuttavas seltskonnas meeldib talle väga tähelepanu keskpunktis olla. Olen ka mõelnud, kuidas tema ärevust vähendada ja sellistes olukordades reageerida. Järsku on kellegi häid ideid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, nagu oma lapsest loeks siit. Meil ka juba tükk aega sama probleem, poiss on kuuene ja ikka teeb titehääli, kui peab võõrastega sutlema ja kui üle pika aja mõnda sõpra näeb. Rühma minnes teeb ka sama, kui korrale kutsuda, siis korraks nagu on meeles ja mingi hetk jätkub. Kodus ja muidu tuttavas situatsioonis ja olukorras pole ühtegi probleemi. Rõõmsameelne ja väga elava fantaasiaga laps on, erutub muidugi kergesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui mul tüdruk läks eelkooli, rääkis õpetaja arenguvestlusel, et ta on nii mures mu lapse pärast, et laps räägib koguaeg kui väsinud ta on ja jääb peaaegu magama. Asi ooli aga selles, et kui ta satub uude keskkonda ja kui ta ei osanud näiteks midagi või ei osanud kuidagi olla siis ta hakkas teeskkema, et tal onnuni. Punnitas haigutamist ja üritas lebotada ja rääkis kui unine ta on. Arsti juures tegi ta alati nii.
Praegugi aeg-ajalt teeb niiaga tundub, et hakkab sellest välja kasvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad need kuradi AMPELmannid teil on? Umbes nagu erilased ja iired, jah?

Kui sa, teemaalgataja, kodus titehäälega piiksud, miks sa arvad, et see vanemale lapsele külge ei jää? Kõnnakut ta nagunii imiteerib noorema pealt. Näeb, et nii on nunnu ja armas ema piiskub kaasa – muidugi hakkab järgi tegema.
Miks ka väikelapsega ei võiks normaalhääle ja intonatsiooniga rääkida? On see pudipiiksumine kuidagi armas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Laps kàitub veidralt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.