Esileht Väikelaps Laps liiga kõhn

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Laps liiga kõhn

Postitas:

Laps olnud koguaeg selline kõhnem. Lasteaias on see probleemiks. Laps siis praegult 127 cm pikk ja 20,5 kg. Lasteaia survel isegi perearstilt tõend viidud, et temaga on kõik korras. Nüüd alustasime taas lasteaiaga ja jälle sama laul. Laps on liiga kõhn. Sööb normaalselt, kuigi on suht valiv. Samas on ta väga liikuv laps, ikka on rohkem õues, kui toas.
On kellegil sellist probleemi olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 21:11; 10.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et see perearst sellise kaalu ka enda hingele võttis! Endokrinoloogile ei saatnudki?
See suhe ei kõlba ühelegi vanusele. Ei poisile, ei tüdrukule.
Kehamassiindeks näitab alakaalu.
http://www.telegraph.co.uk/news/health/11378031/Find-out-what-your-childs-BMI-score-is.html
http://tap.nutridata.ee/25
Võibolla tõesti on ka muud, mida vaadata. Aga, kui sööb hästi ja kaal väike – äkki on mingid ussid, solkmeid või paelussi näiteks ikka uuriti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest pole see laps küll haiglaselt kõhn. kaalugraafikust on ta väljas vaid poole kiloga. inimesi ongi erinevas pikkuses ja kehakaalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 23:57; 13.08 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka üsna kõhn laps, alakaalu piiril kmi järgi. Aga isu on tal hea, tervis ka korras. Pool pead pikem kui teised rühmakaaslased, kusjuures ta üks nooremaid.
Perearst kirtsutab nina ta kaalu peale küll, aga kuna ta oma vanuse kohta üsna pikk, siis alatoitumust ei kahtlusta. Jälgimise all on küll just sellepärast, et võibolla on ajuripatsi hormoonid paigast ära ja seetõttu on liiga pikaks veninud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usse ega midagi pole. Eelmine õa polnud kordagi haige. Ühesõnaga tervis väga hea. Perearst arvas, et geneetiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 21:11; 10.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaalusin pärast 1. klassi 18 kg. Seda küll ei mäleta, kui pikk ma olin.

No olingi selline silguniisk, keegi polnud varem nii kerget last näinud, klassikaaslased kaalusid ikka vähemalt 22 kg.

Meil oligi geneetiline. Ema oli samuti kleenuke. Mina hakkasin kasvama alles millalgi põhikooli ajal, keskkooli lõpus ma enam ei olnud klassi kõige väiksem, kehalise kasvatuse rivistuses olin tagantpoolt kolmas. (alguses olin kogu aeg kõige väiksem).

Mu laps on ka praegu selline kõhna. Saab varsti 4-aastaseks, 92 cm pikk, kaalub 11 kg. Arst ei pea seda ebanormaalseks. Me kasvamegi aeglaselt, oleme sellised imelikud 🙂

Kui vereproovid on korras ja mingeid haigusi ei ole leitud, siis pole mõtet pabistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poiss on kah väga lahja, eks see isuke on ka viletsavõitu, aga ikka kasvab ja veri on täiesti korras, peenemaid luid kipub murdma, see on tema kõhnuse juures paha külg. perearst aga itsitab, et vaatame issit (kes on peaaegu kahemeetrine rebaserein) ja ongi kogu paanika 😀

aias nad ju ometi näevad, et laps sööb ja näljas teda keegi ei hoia, aiapoolne muretsemine on tegelikult ju kiiduväärne, aga teinekord nad reageerivad selgelt üle, meenutagem või seda lugu http://tallinncity.postimees.ee/4193279/tallinna-lastekaitsetootajad-viisid-poisi-sinika-parast-lasteaiast-varjupaika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana? poiss või tüdruk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 09:02; 13.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aias nad ju ometi näevad, et laps sööb ja näljas teda keegi ei hoia, aiapoolne muretsemine on tegelikult ju kiiduväärne, aga teinekord nad reageerivad selgelt üle, meenutagem või seda lugu http://tallinncity.postimees.e…..varjupaika

Millega nad üle reageerivad? Lasteaias tuleb ju lapsi kaaluda ja kui ei ole normi piires, siis tuleb reageerida.
Sinu poolt toodud loos ei näe ma ka lasteaiaõpetajate poolset ülereageerimist. Nemad andsid oma kahtlused edasi nagu peab. Otsuse võttis vastu lastekaitsetöötaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 08:45; 13.08 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh…mis lastekaitsetöötajast te siin räägite. Kui laps oleks kuidagi alatoidetud, siis käituks ta lasteaias ka teistmoodi.

Kui laps on kõhn, kuid ta siiski kasvab OMAS ja PIDEVAS graafikus, sius pole see tõesti lasteaia asi.
Meie üks kaksikutest oli ka väga kõhn ja on siiani väike-ilus inimene. KMI näitab alakaalu, ometigi on üleni lihastes ja spordilaps.Sööb vähe ja eelistab taimset toitu. Kui keegi tuleks mulle ütlema, et ta on alakaalus ja saadaks lastekaitse ukse taha…2x võite arvata, mida ma ütleksin.
Laske lastel kasvada ja küll on tore, et meil olid lasteaias normaalsed õpetajad.
Muidugi teeb iga õpetaja ju vahet, kas tegemist on lastekaitsja abi vajava perega või mitte. Aga siis on probleemid ju silmaga ja kaugele näha. Lapse kehakaal olejs vaid üks asi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 09:02; 13.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaalusin just oma 5a1k vanuse lapse ära. pikkust 114, kaalu 17,5. BMI järgi “underweight”. ta pole isegi natuke liiga kõhn, ikka väga keskmine paistab. ma ütleks, et pooled lasteaia rühma tüdrukud on kõhnemad või siis vähemalt samasugused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 23:57; 13.08 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh…mis lastekaitsetöötajast te siin räägite. Kui laps oleks kuidagi alatoidetud, siis käituks ta lasteaias ka teistmoodi.

Kui laps on kõhn, kuid ta siiski kasvab OMAS ja PIDEVAS graafikus, sius pole see tõesti lasteaia asi.

Ega kõhnusel võib ka ju muid põhjuseid olla, kui alatoitmine. Nagu ütlesin, et lasteaias lapsi kaalutakse 2 korda aastas ja kui laps on alakaaluline, siis tuleb reageerida. Antud juhul siis vesteldi vanematega ja paluti arsti juurde kontrolli minna. Minu meelest on normaalne, et selline teema üles võetakse ja lasteaeda süüdistada on vale. Oleks teised tingimused ja mõnda last tõesti väärkoheldaks ning õpetajad üldse ei huvituks ega tunneks muret, oleks ju kõige halvem variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 08:45; 13.08 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

BMI järgi “underweight” — selline vastus minu poja kohta (5-aastane/ 122cm ja 19,6kg). Ta on tõesti väga pikk ja peenike, aga ma ei muretse, sest ta on enda rühmas teistest pea jagu pikem ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Laps liiga kõhn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.