Esileht Imetamine Laps nelja päevane – suur kaalulangus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Laps nelja päevane – suur kaalulangus

Postitas:

Mure suur.
Laps sündis esmaspäeval ( õigemini ööl vastu teisipäeva, siiski teisipäeval) ja kaal langenud juba ca 300 g. Sünnikaal oli 3300.

Olen kohe hakanud rinda andma.

Tahtsin küsida, palju peaks 4 päevane imik ühel toidukorrad sööma. Kui hakkasime kaaluma, palju ta saab, siis sai mõlemast rinnast kokku ainult 10 ml. Seda väga vähe.
Täna juba parem, pea 20 ml ühel toidukorral. Mis see norm on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.07 17:22; 28.07 17:27; 28.07 19:36; 31.07 19:42; 01.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mäletamistmööda mõned päevad peale sündimist ongi selline kaalulangemise hetk. Peab ainult jälgima, et see liga suur ei oleks ja jälle tõusma hakkaks ilusti. Parandage mind, kui ma eksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid ka mures. Ja läks kollaseks ka, aga ainult esialgu jälgitakse. Võeti vereproov ka.
Ma tean, et mingi kaalulangus on normaalne, aga liiga pikalt vist selline langus ja ilmselgelt siis laps ei saa oma vedelikku kätte.

Rp-d süstlast ta ei ime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.07 17:22; 28.07 17:27; 28.07 19:36; 31.07 19:42; 01.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna lusikaga siis. peaasi, et nõrgaks ei jääks: küll imemine ajapikku edenema hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 18:27; 29.07 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsulteerin. Võte õige, aga väga unine imeja.

Rinnal al. 20 min. kuni tund. Enamasti 45 min.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.07 17:22; 28.07 17:27; 28.07 19:36; 31.07 19:42; 01.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun kuula mind – mul oli alguses samamoodi ja ma kuulasin imetamisnõustajaid – et anna rinda, harjutab, õpib jne. läks sitasti, põhimõtteliselt näljas esimesed kaks elukuud hoolimata sellest, et pea 10 tundi päevas rinnal. ma oleks pidanud kohe talle vähemalt kaks korda päevas kunstsegu juurde andma. ta oli liiga nõrk, et neist calma pudelitestki midagi kätte saada.

anna kohe juurde, et muutuks tugevamaks ja suudaks rinda imema hakata. hea on, kui endal rinnapiima nii palju välja pumbata annab, mul ei andnud. mingi süstlast imemine saada kohe kukele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 18:27; 29.07 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süstlast ta ise ei imegi ju, selleks on oma nipp – sõrm lapsele suunurka ja tasapisi ise vajutad süstlast. Keegi peaks aga õiget võtet ette näitama.

Kas põletikunäit oli vereanalüüsis korras? Meil oli veremürgituse üheks esimeseks tunnuseks see, et laps ei jaksanud imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun kuula mind – mul oli alguses samamoodi ja ma kuulasin imetamisnõustajaid – et anna rinda, harjutab, õpib jne. läks sitasti, põhimõtteliselt näljas esimesed kaks elukuud hoolimata sellest, et pea 10 tundi päevas rinnal. ma oleks pidanud kohe talle vähemalt kaks korda päevas kunstsegu juurde andma. ta oli liiga nõrk, et neist calma pudelitestki midagi kätte saada.

anna kohe juurde, et muutuks tugevamaks ja suudaks rinda imema hakata. hea on, kui endal rinnapiima nii palju välja pumbata annab, mul ei andnud. mingi süstlast imemine saada kohe kukele.

Hei! Sul jumala õigus oli.
Hakkasin lisa andma juurde ja lapsel hakkas parem. Nad küll ei tahtnud, et väga palju juurde annaks, aga soovitasid ise üliväikese koguse juurde anda. Me mehega mõtlesime, et kui nad meile lisatoitu ise ei anna, siis anname salaja ise. Mees tõi igaks juhuks varu haiglasse.
Andsin nende teadmata mitu toidukogust ainult lisa. Rinda imes siis kui soovis ja jaksas.
(Eriti ei jaksanud )
Tilk haaval ise mudisin rinnast piima välja. Max 20 ml., tavalisel 10 ml. Ja andsin selle ka.
Loomulikult on plaan edasi rinda anda, aga no arstid võiksid seda kohe soovitada, kui mängus on lapse tervis. Mitte viimase minutini ainult rinda soovitada. Ja seda räägin mina, tuline rinnapiimaga toitmise propageerija.
Nii kui toitsin enda äranägemise järgi, oli järgmiseks päevaks juba märgatav kaalutõus.

Ma saan aru, et nad tahavad ka parimat ja ju nad teavad ja kogemusi ka. Aga viimase piirini kummi venitada ei tohi. Eriti kui on lapsevanemale maailma kõige tähtsama inimesega tegu – laps(lapsed).

Kui lapsuke nüüd kenasti kosub, alles siis jätan lisatoidu ära. Ei julge tervisega riskida.
Sest rinda saab ta iga vääksu peale edasi.

Oehh, loodan, et see bilirubiini tase ka langeb mühinal. Mõne päeva pärast lähen kontrolli.

( Põletiku näitajaid ka kontrolliti, need olid normis.)

Kõikidele teistele tulevastele emmedele, kel sama mure haiglas, loodan, et leiate selle postituse.
Ehk on abi.
Olin ise juba nii meeleheitel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.07 17:22; 28.07 17:27; 28.07 19:36; 31.07 19:42; 01.08 11:36;
To report this post you need to login first.

Imetamisnõustajana oleksin minagi tahtnud Sulle anda teistsugust nõu. Kuna liiklus perekool.ee foorumis on langenud, siis enam väga tihti ei satu siia lugema. Aga rõõm oli lugeda sünnitusmajade rinnapiimalembusest. Midagi jäi siiski puudu – nõustamisest ehk?
Kõigil, kel sama mure, soovitan otsida abi http://www.siet.ee nõustajatelt.
Lapsuke on nüüd nädala vanune ja emal kõigi eelduste kohaselt juba piima rohkem, ehkki piima tulek võis lükkuda rpa andmise tõttu edasi. Nii et imetamisele tuleks just praegu väga usinalt rõhku panna, mitte ootama jääda. Kogemus on näidanud, et kombineeritud toitmisel võivad tekkida probleemid, eriti kui juba alguses tegemist nn. piiripealse juhtumiga. Kui tundub, et lisapiima ära jätta ei saa, siis ei ole hea jääda ootama, vaid ikkagi kohe nõustaja poole pöörduda.
Rinnapiim aitab kaasa bilirubiini taseme langusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kairit69, sa tundud väga pädev olema.

Millist nõu sina oleksid mulle andnud.

Kuna bilirubiin oli juba väga kõrge, kohe vajanuks UV ravi. Tänu bilirubiini tõusule oli laps kogu aeg unine ja magas. Ei jaksanud imeda. Samas laps nälgas.

Mina olin meeleheitel ja väga stressis. Üksi oma palatis, kui kedagi polnud, lahistasin kõvasti nutta, kuna mure lapse pärast väga suur.

Emme suur stress piimatootmist vast ei suurenda.

Kusjuures alles eile, kui koju jõudsin ja laps rinnal oli, ta nii isukalt imes, nagu ei kunagi varem.

Ostsime mehega beebi kaalu, siis saame enam vähem teada, palju ta korraga rinda võtab ja palju lisa juurde.

Aga jah, kui sina oleksid mind konsulteerinud, mida oleksid soovitanud?

Üks asi veel. Küllap see kogemus ka mulle endale väike õppetund või karma. Vahel äkki olen isegi liiga kergekäeliselt teisele hinnangut andnud, et liiga kergesti minnakse pudelitoidule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.07 17:22; 28.07 17:27; 28.07 19:36; 31.07 19:42; 01.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu postitus teemaalgatajat vast enam ei aita, kuid ehk abiks kellelegi teisele.
Minu laps võttis peale sündi kahe päevaga alla ka ca 300g (aga sünnikaal oli 2,8 kg), kaalulangus kokku rohkem kui “tervislik” 10% ja jäeti meid haiglasse.
Proovisin esimesest hetkest ka igatepidi rinda anda, pumpasin toitmiste vahel ja proovisin seda süstlaga lisaks anda. Kuid laps oli veidi enneaegne, väike, energiat vähe ja unine, siis ei jaksanud ta nii palju ise imeda kui vajalik oleks.
Haigla imetamisnõustaja soovitusel hakkasin enne ja pärast rinnast toitmist kaaluma ning lisatoitu süstla+näpuotsaga juurde andma (selle koguse, mis RP puudu jäi, sai RPA-d ja arsti soovitusel reegliga nt 4.elupäev=40 ml toitu iga 3h tagant ööpäevaringselt).
Raske see oli, kuna ka siis kippus beebi magama jääma ning kuna toidukorral söödavad kogused suurenesid, ei jaksanud laps mingi hetk enam ettenähtud kogust ära süüa, ajas lihtsalt välja. Jagasin siis päevakoguse nii, et toitsin iga 2 h tagant, kuna ühe söögikorra kogus oli väiksem ja beebil parem ära tarbida.
Õnneks bilirubiini tase püsis allpool ülemist piiri, seega päevitama ei pidanud minema.
Veetsime haiglas nädala, mille jooksul lahistasin ka mõned korrad oma magava beebi voodiäärel nutta, kuna nii raske oli ja lapsest oli nii kahju. Viimase kahe päeva jooksul õnnestus aga kaalu kasvatada kokku 50 g võrra ja edasi saime asja toimima ilma lisatoiduta.
Hankisime ka koju kaalu ning peale haiglast kojusaamist kaalusin pisteliselt paar nädalat, õnneks tagasilööke enam polnud ning laps kasvas ja kosus ilusti. Rinda sai aastaseks saamiseni, praeguseks on meil kodus tore 1,5aastane 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks kollaseks just rinnapiimast. Tal oli näit nii körge juba et arstid olid valmis ta saatma Tallinna verevahetusele. Sisi ütles arst et on juhuseid kus rp ei sobi lapsele ja ma ei kahelnnud ka enam ja jätsin ära ning näit langes kolinal. Enne seda pandi ta päevitama lausa kahe lambi alla ja ikka töusis. See oli hirmus. Kaks nädalat oli seda meeletut pinget et mis nüüd saab. Minu viimane laps (neljas) vöttis ka palju alla. Sündis 3,1kg ja alam kaal oli 2,8kg. Andsin ka ise lisa kodus, kuni kosuma hakkas ilusti. Iga kolme tunni tagant kindla koguse. Pumpasin välja ja andsin. Löpuks sai tugevamaks ja rinnale tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Laps nelja päevane – suur kaalulangus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.