Esileht Koolilaps .

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vanemal lapsel sama teema, aegajalt leiab mingit kobisemist, et miks noorem nii ja noorem naa, et too saab nagu rohkem tegelemist või tähelepanu või midagi, siis ma selle peale meenutan vanemale, et enne noorema sündi oli tema ligi 3 aastat ainult uhkes üksinduses tähelepanu ja kõike muud head saamas, nii et tal ei tohiks mingit kobinat olla, nagu ta poleks saanud või nii 🙂 Saab aru küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vanemal lapsel sama teema, aegajalt leiab mingit kobisemist, et miks noorem nii ja noorem naa, et too saab nagu rohkem tegelemist või tähelepanu või midagi, siis ma selle peale meenutan vanemale, et enne noorema sündi oli tema ligi 3 aastat ainult uhkes üksinduses tähelepanu ja kõike muud head saamas, nii et tal ei tohiks mingit kobinat olla, nagu ta poleks saanud või nii Saab aru küll.

sul on väga mõistlik laps.
mu oma ütleb selle peale, et mis sest, ma ju ei mäleta seda aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:06; 21.04 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

288:48 – neil on vaja teha see kuidagi kilplaste moodi – “28:4=7 kontrollin, kas 7 sobib….

Sellest ei saa ma midagi aru. Misasja. See on ju silmaga näha, et 7 ei sobi. Korrutad 48 kuuega ja voila. Aga mis see õpetaja teistmoodi õpetab siis, peale selle, et miskipärast ei usalda ta seda, et laps pole idioot ja näeb ilma proovimata, et seitse ei sobi, sest seitse korda 40 on juba 280?
Muidu eks sageli on nooremal ju lihtsam elu selles mõttes, et temalt nõutakse vähem, sest ta on noorem. Ehk see vanemat vaevabki, aga talle saab ju seletada, et see väiksem ei jõuakski sama palju veel teha kui tema, aga küll see väiksem kasvab ka suuremaks ja jõuab jälle rohkem. Ja ehk oleks saanud siis kodus söömiseks ka natuke küpsiseid osta. Ja kolmas asi on muidugi, et kellelegi ei meeldi pidevad porisejad, seda tasub ka aeg-ajalt meelde tuletada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nt on meil probleemiks veel asjad. on väiksemale midagi vaja või näen midagi ilusat ja odavat. ostan ära. kodus tekib teisega probleem, et miks talle ei ostetud.
talle ostaks teine kord, kui näen mida ta võiks tahta. aga see seletus ei sobi, sest tema tahab ka praegu ja seda teist korda nagunii ei tule.
lahenduseks ei ostnud vahepeal enam kummalegi midagi, et vingumist vältida.
minu arust võiks ka teise üle rõõmu tunda. ei ole nii, et ma väiksemale ainult ostan kõike. seda enam, et väiksem saab suurema asjad nagunii endale. suuremale peab ostma uusi asju. nii väiksem ei saagi midagi uut muidu.
vanem laps leiab ebaõigluse, et noorem saab seega nagunii nii palju asju ja ka tema asjad endale. kui ütlen, et aga sina saad ju ka me sugulaselt endale asju. siis arvab, ta et neid ta ei tahagi, ta tahab uusi, mitte teise vanu.
kui hakata veel vaidlema ja selgitama, siis ütleb pahur laps, et aga mina pole sina ja mina ei taha mõelda nii nagu sina tahad, et ma mõtleks. u nii, et inimesed on erinevad ja see mis ühele sobib, see ei pruugi teisele sobida ja lahendusena meeldida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 23:06; 21.04 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps on samasugune. Ta on hetkel 10. Mina arvan, et kehv iseloom. Ma pole kunagi lastel vahet teinud ja olen mõlemile võimaluste piires asju ja hobitegevusi võimaldanud. Viimane kurb-naljakas vahejuhtum oli, kui ta kuulis et olen tasunud ta vanema õe autokooli osamaksu. Niiiii palju!!! Selgitus, et kui tema kunagi piisavalt vanaks saab ja autokooli läheb, siis selle eest maksan ma ju ka, ei sobinud. Tema maailmas oleks tulnud sama summa talle kohe kontole kanda, et ikka võrdne oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina väga soovitan raamatu Õed-vennad rahujalal.

Põhimõtteliselt lastesesse ei peaks suhtuma võrdselt ja kõike võrdselt ostma ja jagama, vaid vastavalt vajadusele.

Nt läheb noorem klassiga homme matkale ja sai talle üht teist lisaks võileibadele kaasa ostetud. – “Aga miks tema saab sellise küpsisepaki? Mina küll ei ole saanud!” Tuletasin meelde, et on küll, selle peale porises, et aga tema sai mittemaitsvaid.

Selles situatsioonis peaks vanem vastama pigem nii: hetkel õde läheb matkale, temale ostsime küpsiseid kaasa; kui Sina lähed matkale, siis ostame kaasa sulle maitsevaid küpsiseid.
Samas ka riiete ostmisel – et mitte osta mõlemale, et ei tekiks tüli, vaid osta sellele kes hetkel seda vajab.

Arvan ka, et laps öelda lapsele, et ta oli esimesed 3 aastat üksinda ilma õde/vennata ei ole õiglane, sest see ei ole lapse probleem, et täiskasvanud otsustasid laste vanusevaheks jätta 3 aastat. Sellise põhimõttega laps peaks ootama 3 aastat, kus tähelepanu pöörataks ainult nooremale ja siis hakkama endale ka tähelepanu nõudma. Lapsed vajavad erinevas koguses tähelepanu erineval ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane end nüüd lapse kohale ja vaata, kuidas sinu enda tegevus sulle endale tema seisukohalt paistab. Vanemad on hoolimatult ebaõiglased väga tihti, sest asi ei ole neile endile tähis. Võtame sinu toodud näite. Oletame, et oled kuhugi minemas ja palud oma mehel midagi kaasa osta. Ja mees ostab midagi bensukast, suhtumisega, et ahh küll sobib. Ja siis selgub, et ta on ostnud seda, mis sulle ei maitse ja mees teab, sulle ei maitse, sa oled talle seda korduvalt öelnud. Kuidas sa end tunneks? Õnnelikuna? Eriliselt positiivsena? Ja kui sellised väikeseid asju on palju, mida sa siis tunned? Ja nüüd mõtle, kui su laps pidevalt kogeb selliseid asju, et teda ei märgata, tema maitsega ei arvestada, tema soovidesse suhtutakse pinnapealselt. Kaua jõuab taluda, lõpuks hakkad ütlema ja lõpuks keegi arvabki, et näe kui negatiivne. Aga see on jäänud märkamata, et vaikselt on seda negatiivsust ju ise soodustatud. Ja nii kerge on “veidikene mitte arvestada” , sest on kiire ja ah, mis see laps ikka….Ja teed seda 100 korda ja kodus on hulluv teismeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps .

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.