Esileht Beebi ja mitmikud laps on liiga suur

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: laps on liiga suur

Postitas:

Ma ehk muretsen ilmaasjata, aga paari päeva pärast kümnekuuseks saav laps kaalub 11,2 kilo ja on 82 cm pikk. Sünnikaal oli igati normaalne, 3,4 kilo ja 51 cm pikkust.
Laps on füüsiliselt tublisti arenenud, juba paar kuud käputab, istub, ajab ennast püsti. Nüüd on lisandunud ka tugede najal kõndimine. Sööb mõistlikult-3x päevas sööb tahket toitu(hommikul pudru, päeval köögivili lihaga vmt ja õhtul köögiviljapüree). Näksimisi vahepeal ei ole. Rpa-d joob mõistlikult.
Ühesõnaga-toitumine on korras, liikumine on korras aga laps aina kosub. Viimastel kuudel on juurde võtnud 600g ja pikkust 2-3cm.

Väga paksuke ta ei ole, aga kindlasti mitte ka kõhna. Kas millalgil kaalutõus aeglustub ka? või jääbki suureks lapseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 00:03; 23.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeglustub siis kui asendaja ära jätad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab, et rpa-d joob mõistlikult? Kui tihti, mis kogused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see tüüpiline RPA lapse asi, et ollakse ülesöödud/söödetud.

tutvusringkonnas ja beebivõimlemistes/ujummiastes nii palju kui olen näinud, on enamus RPA-beebisid ikka väga punnis põskedega, suunurgad hoiavad põse raskuse all allapoole ja silmad on rasvavoltide vahel kergelt pilus. Selle järgi tunneb juba tänaval RPA-lapse ära. Kusjuures, on ka RP-st paksukesi lapsi, kuid sellist mossis-näo fenomeni pole.

Põhjus lihtne – RPA ei kohandu lapse vajadustega, nii nagu rinnapiim seda teeb. RPA-d sa vahetad lihtsalt siis, kui laps saab 6 kuud täis, võtad järgmise numbri ja kõik. Ja RPA on toodetud kindla eesmärgiga, et su laps kosuks, kõht oleks pilgeni täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab allergikutele ettenähtud rpa-d.
Sööb ta ööpäevas ära umbes 5-600 ml rpa-d.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 00:03; 23.01 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikkuse ja kaalu suhe on teemaalgataja lapsel täiesti normaalne – lihtsalt ta ongi keskmisest 10kuusest mõnevõrra pikem. Seega kaalu pärast pole küll mingit põhjust muretseda. Ning tõesti hakkab kaalukasv umbes aastaseks saades kiiresti kahanema – pikkust võib tulla (aga tavaliselt mitte nii kiiresti kui harjunud ollakse), aga kaalu tuleb napilt.

Minu laps on 1a 9k vana ning viimase aastaga (st alates 10. elukuust) on juurde tulnud 10cm, aga ainult 1kg. Esimesel aastal tundus vahepeal, et laps muutub päris kerakujuliseks (70cm juures täitus 10kg), aga nüüd on juba üsna keskmise lapse moodi. Õelaps (samuti 100% rinnapiimalaps) oli samasugune rasvarullike ning kooliminekueaks oli juba nii kõhn, et poest ei leia püksegi lapsele. Nii et see esimese aasta ümarus ei ole mingi näitaja. Pikkusega on nii, et pikad inimesed on tavaliselt ka lapsena pikad, kuid mõni lühike (nagu mina) on lapsena olnud keskmisest veidi pikem, aga murdeeas varakult kasvamise ära lõpetanud. Nii et raske ennustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, aastaselt tulevad tavaliselt teised lapsed kasvamisega järele, Titana oli raske kanda ja suurem beebi, 11,2 kg oli aastaselt ehk kuu aega hiljem. Aga no ega kõik ei peagi ühtemoodi kasvama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 04:00; 23.01 04:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma vaatan nt. UK beebipoiste kasvukõverat, siis ta jääb keskmiselähedse kaaluga ja väga ettekasvanud beebide hulka. Kui vaatan Eesti oma, siis on nii pikkus kui kehamass oma east ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 04:00; 23.01 04:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll jutt, et RPAlapsed söödetakse üle.
Teemaalgataja laps on igati proportsioodes…lihtsalt on suurem laps.
Meie kaksikud said olude sunnil RPA ja ajas see üldine tampimine mind vihale siis ja ajab nüüdki.
Meie kaksikud olud aastaselt
75 cm ja 10.2 kg ning teine kaksik 69 cm ja 7.4 kg.
Praegu on nad 10.a ja igati normaalkaalus, pigem pisut kleenukesed.
Ehk…lõpetage see RPA mahatampimine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu tüdruk oli aastasena 8,5 kg. Kolmeaastasel sünnipäeval 105 cm ja 17,5 kg ehk siis keskmise 4,5-aastase mõõtu. Lapsed kasvavad nii erinevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see tüüpiline RPA lapse asi, et ollakse ülesöödud/söödetud.

tutvusringkonnas ja beebivõimlemistes/ujummiastes nii palju kui olen näinud, on enamus RPA-beebisid ikka väga punnis põskedega, suunurgad hoiavad põse raskuse all allapoole ja silmad on rasvavoltide vahel kergelt pilus. Selle järgi tunneb juba tänaval RPA-lapse ära. Kusjuures, on ka RP-st paksukesi lapsi, kuid sellist mossis-näo fenomeni pole.

Põhjus lihtne – RPA ei kohandu lapse vajadustega, nii nagu rinnapiim seda teeb. RPA-d sa vahetad lihtsalt siis, kui laps saab 6 kuud täis, võtad järgmise numbri ja kõik. Ja RPA on toodetud kindla eesmärgiga, et su laps kosuks, kõht oleks pilgeni täis.

See kana on ikka jumala sassis omadega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimene laps sai RPA ja oli ning on siiani kleenuke.
Teine laps saab RP ning on kasvukõverat vaadates ikka üle normi veidi…

Tegelikult näitab statistika, et RP lapsed on suuremad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud laps on liiga suur

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.