Esileht Sünnitus laps sündis kuu aega varem

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: laps sündis kuu aega varem

Postitas:

kas siis enneaegne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sündis enne, kui 37 rasedusnädalat täis sai, siis on enneaegne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Formaalselt jah enneaegne, aga see ei pea ilmtingimata probleeme tähendada. Kui lapsuke arengust natuke ees on ja kaal normaalne, siis lastakse isegi haiglast tulema kolmandal päeval nagu ajalise sünnituse korralgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajaline sünnitus on 38-42 nädalat, enne 38 nädalat sündinud last loetaks enneaegseks. MInul sündis ka 36+6 nädalal, kaalus 2250g, haiglas olime nädala kuni 2500g täis sai, täitsa tavaline laps oli. Ei maksa seda enneaegsust üle tähtsusada ega üle mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuressaares loeti minu 37+5 sündinud laps õigeaegseks. Öeldi et enne 37 nädalat on enneaegne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 33. nädalani on laps sedavõrd enneaegne, et kasutatakse korrigeeritud vanust. Pärast seda on hilisenneaegne, so 34-37 nädalal sündinud lapsel korrigeeritud vanust ei kasutata, mis aga ei tähenda, et nad automaatselt õigel ajal sündinud lastega ühel pulgal oleks. Näen seda endagi hilisenneaegse pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehniliselt on varem kui 37+ sündinud laps enneaegne. Tegelikult võib ka hilisenneaegsetel olla teriseprobleeme. See oleneb enneaegsuse põhjusest, lapse sünnikaalust jms. On ju suur vahe, kas sünnib kasvupeetusega alla 2kg laps või 2,5+kg laps. Minu 36+5 3220g sündinud last enneaegseks ei peetud. Need nädalate arvutamised päevade järgi ei ole ju ka väga täpsed ja nädal või paar siia-sinna võivad vabalt kõikuda. UH järgi arvestamisega võivad need nädalad veel rohkem kõikuda. Seega ma arvan, et vaadatakse ka rohkem lapse kaalu ja muid enneaegsuse tunnuseid, mitte nädalaid. Minu teine laps on sügavalt enneaegne, seetõttu olen ka näinud päriselt enneaegset last ja tean neid terviseprobleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis 36+0 nüüd 01.01.17, laps loeti enneaegseks, sünnikaal 2662, arstide täiendavat tähelepanu aga ei vajanud kuidagi. Kolmandal päeval saime koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sündis ka laps 36. nädalal. Mingeid tõsiseid probleeme polnud, bilirubiiniga istusime haiglas nädala. Hiljem ütles näiteks neuroloog, et tema tegelikult minu last enneaegseks ei pea, kuigi paberite järgi oli jah enneaegne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul praegu 34+1 ja tahab juba tulla, emakakael 3cm avatud. Mulle tehti loote kopsudeks ettevalmistav süst 2l korral ja olin tilgutite aeg, nüüd ootan kas saan vahepeal koju või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus laps sündis kuu aega varem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.