Esileht Koolilaps Laps varastab minu rahakotist :(, mõistus otsas, mida teha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Laps varastab minu rahakotist :(, mõistus otsas, mida teha

Postitas:

8-aastane laps. Probleem algas kevadel, nüüd on jälle hoogustunud. Ta teab, et ei tohi. Oleme rääkinud ja rääkinud ja rääkinud. Olen karjunud ja ausalt ka ähvardanud, nutikeeldudega, sõprade juurde ei ole lubanud teinekord seepärast. Olen saatnud eemale järele mõtlema, olen paar korda ka tutistanud. Hakkab karjuma ja ulub, et me ei osta talle ju muidu midagi. Mis on objektiivselt võttes üsna vale. Tal on minu meelest palju mänguasju, ta saab hommikuti kooli minnes pea iga päev kaks eurot ja veidi peale endale snäki ja jalkakaartide ostmiseks.
Käime kinos, kohvikutes, suviti sõidame ringi, tal on korralikud riided, ekraaniaega saab iga päev – ma lihtsalt ei tea enam, mida teha. Jah, ta on pidurdamatu ja ei keskendu kohustuslikule tegevusele lihtsalt, õpime teinekord veel koos.
Aga mida ma siis nüüd teen? Ta ei karda mind ja tal ei ole endal piisavalt aru peas, et see tegevus omal jõul lõpetada. Ma ei pea õigeks, et pean hakkama oma lapse eest rahakotti peitma.
Olen mõelnud, et kas pole sellist võimalust kuskil noorsootöötaja juures käia temaga või politseijaoskonnas, et mõni autoriteetsem (jah, ma saan aru, et ma pole tema jaoks järelikult piisavalt autoriteetne inimene) isik talle veidi seletaks, MIKS nii ei tohi teha. Ta ei saa aru, ta lihtsalt ei suuda end pidurdada, kui tunneb, et tahab. See on ilmselt ainus mõte, mis talle tol hetkel pähe mahub, kui ta jälle raha võtab. Või oskab keegi soovitada Tallinnas mõnd lastepsühholoogi? Kas see on psüühiline probleem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 11:55; 23.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult ähvardad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta vist ikka psüühiline probleem on. Ehk on abi siit:
http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/e-noustamine/postitused/?fid=4&tid=4475
https://www.kliinik.ee/psuhholoogia/id-11/noustamine?question=167

Kas sa teda kiitnud oled, kui ta on mingi aja varastamata olnud? Äkki tal on tõesti tähelepanupuudus. Mõnikord lapsevanem ei saagi aru, kui laps enda arust liiga vähe tähelepanu saab. Just nimelt enda arust – lapsevanem oma teada pühendab piisavalt aega, aga laps tahaks veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koolis vanemad lapsed ei pommi raha välja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu paned hommikul kaasa ja raha ei anna. Ei ole vaja midagi iga päev mingit snäkki osta.
Ja oma rahakoti peidad ka lapse eest ilusti ära.

Mis mõttes, mitte midagi ei saa? Istuge maha ja tehke pikem jutuajamine. Mida ta siis tahaks saada, mida teie ei osta? Las ta seletab kõik ära.
Võite koos läbi rääkida, et mis karistused järgnevad kui ta ikka varastab.

Nt minu lapsed ei saa iga päev raha. Nende taskuraha laekub arvele ja vahel harva saavad ka sulas. Aga ei kurda, et nad mitte midagi ei saa. Hommikul saavad omale võileiva või midagi taolist kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taskuraha nädalapõhiseks ja ära jätta, kui varastamised. Nagu üks eelpoolkirjutaja: toit kaasa ja ei mingeid snäkke. See on 8-aastase lapse kohta ikka päris suur taskuraha kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:53; 23.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pea õigeks, et pean hakkama oma lapse eest rahakotti peitma.

Miks sa seda õigeks ei pea? Rahakott (telefon, käekott, jne) pole ju ainult raha, see on privaatsus. Kui teine inimene sinu privaatsust ei austa, siis tuleb privaatsed kohad demonstratiivselt lukku panna.
Säästab suure hulga sooja hingeõhku, mida muidu karjumise peale kulutad.

ja tähelepanupuudulikkuse osas – hetkel saab laps iga kord, kui varastab, palju ja intensiivset tähelepanu, mis-siis, et see tähelepanu on negatiivne. See asi tuleb teisipidi pöörata. Kui jälle varastab, tähelepanu sa talle osutada ei tohi, kui saad, võtad vaikides raha tagasi. Sinu tähelepanu ja suhtlust saab siis, kui pahandusi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 14:24; 24.01 14:46; 24.01 14:50; 03.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas ta ise selgitab, millest tal puudus on või mida ta selle raha eest ostab?
Kas muidu räägite omavahel usalduslikult kõigest? Kui näiteks õhtul lähed head ööd soovima ja olete kahekesi ja küsid, miks sa nii teed, siis mida ta vastab?

See, et õpite veel koos – pole ju küll mingi imeasi iseenesst. Võib-olla olete iseseisvusele liiga kõrged ootused seadnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 15:00; 23.01 21:39; 23.01 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks raha rahakotist ära ja paneks nt jaki taskusse. Rahakotti võiks veel panna paberitüki, kuhu on trääs peale joonistatud. Kui varastab, taskuraha ära. Lisaks võtaks ära mõne temale kalli asja ja siis tänitaks, et noh, kas on hea tunne, kui teine sinu tagant varastab? Kui miski ei aitaks, siis tõmbaks poisi üle diivani käe pideme siruli ja annaks paar sähmakat vemblaga üle palja tagumiku. Viimane aeg ju selleks, varsti tugevam kui vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:16; 23.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

, ta saab hommikuti kooli minnes pea iga päev kaks eurot ja veidi peale endale snäki ja jalkakaartide ostmiseks.

Igal koolipäeval 2+ eurot? See teeb ju vähemalt 10 eurot nädalas ja ligi 50 eurot kuus. Minu meelest on see 8-aastase kohta tõesti palju, nii et juurde varastama kohe kindlasti ei peaks.

Karta on, et aja jooksul võib vargus laieneda oma perelt ka sõpradele/koolikaaskastele. Minge psühholoogi juurde, ehk oskab teie perearst kedagi soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:38; 23.01 20:31;
To report this post you need to login first.

laps varastab juba pool aastat, aga sina ainult ähvardad, karjud ja keelad sõpru?
vargus on tõsine asi ja sinu reaktsioon ei ole adekvaatne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus on veel lapse mänguasju Ostas vms keskkonnas koos lapsega müüki panna, et laps näeks millest ta võla sulle tagasi maksab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:53; 23.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina annaks vitsa – vargus on kuritegu ja mina vanglasse pakke viima ei hakka. Igaüks kasvatab oma last ise ja vastutab tema eest – peegeldage, vedage mööda psühholooge ja korrutage – et laps on hea, tegu halb. Ma ei kujutaks ette, kui mu laps hakkab varastama, oleks tõeline šokk ja kogu eelneva kasvatatuse nullimine.
Kommentaariks – selliseid hüvesid nagu sinu laps, ei saa minu lapsed küll ja ta veel julgeb vinguda – et vähe ja vaja varastada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:28; 23.01 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevane 2 eurot tekitabki tunde, et vähe on, selle eest ei saa ju midagi osta. Koguda su laps ei oska või tal polegi vaja, sest ostad talle nagunii kõik, mis ta tahab. Kas praegu lapsel on enda kõrvale pandud raha? Muidugi, taskuraha ongi omatahtsi kulutamiseks, aga osa lapsi siiski ei raiska niisama ära.
Seega nädalapõhiseks ja 5 eurot nädal.
Noorsoopolitsei on hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ikka kinni pidanud ekraanikeeldudest ja külastuskeeldudest, kui ta vahele on jäänud. Kuid ta on hea kaupleja ja rõhub alati kaardile “sa ei hooli minust, ma lähen kodust ära, keegi ei hooli minust” Nutab kõva häälega ja kohe nii, et ma konkreetselt näen, et tal on hetkel lausa valus ja ta on maailmas nii-nii üksinda.
Ja siis mingi hetk murdun, ta lubab, et enam ei tee. Kallistame. Ja mingi perioodi tagant jääb jälle vahele :(.
Taskuraha nädalast viis eurot oleks hea mõte, meil algul oligi nii, aga siis ta kulutas enda jao kohe ära, nooremal lapsel aga püsis kõik ilusti tema hoiupõrsa sees – poole noorem nimelt unistab ipadist ja kogub süstemaatiliselt ja järjekindlalt. Ning siis vanem käib noorema käest ähvarduste ja lubadustega tema põrsaraha nuiamas, kuni väike totu annabki. Kuna noorem veel üksi poes ei käi, olen tema nn põrsaseisu üles kirjutanud ja iga nädal leian, et sealt on ka puudu.
See osta-ee-sse suurema mänguasjade ülespanek oleks vb ajutiselt hea mõte. Aga tal ei olegi lemmikmänguasju tegelikult. Enamik asju on ka väiksemaga ühised ja see oleks pigem väiksema represseerimine. Väga tahaks talle kuidagi mõistust rohkem pähe panna mõne asja suhtes, aga käed vajuvad päeva lõpuks ikka rippu. Mees ka ei sekku, tema meelest on selline järjekindlus ja endale kindlaks jäämine mingis teemas positiivne. Et rääkigu ema mis ta tahab, mees teab ise, mis teda elus edasi viib. Varastamist ta muidugi ei tolereeri, aga soovitas lihtsalt mul rahakotti peitma hakata. Näiteks kui ma määran ekraanikeelu nädalaks pärast vahelejäämist, siis laps läheb nuiab mehe käest ja see laseb end tund aega jutti intensiivselt seebitada, lõpuks annab nõusoleku. Tema meelest on see ok – lapsest saab asja, ta on sihikindel.

Lapse impulsiivsust ja järelemõtlematust peab just praegu hakkama ohjama, pärast ma kardan, et on juba hilja.

PS luban alandlikult lisada perekooli sõnaraamatusse sõna “põrsaseis” – ehk siis “hoiul olevad rahalised vahendid”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 11:55; 23.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid ta on hea kaupleja ja rõhub alati kaardile “sa ei hooli minust, ma lähen kodust ära, keegi ei hooli minust” Nutab kõva häälega ja kohe nii, et ma konkreetselt näen, et tal on hetkel lausa valus ja ta on maailmas nii-nii üksinda.

Väljapressimistehnika, näitlemine, sinu hellale südamele mängimine. Ära jää seda vaatama-kuulama, lõuaku omaette, kuni tahab. Võid ka lasta tal endale selgitada, kuhu ta kavatseb minna. Kus vargapoisse oodatakse?
Kinnita endale ja ütle talle, et just see, et sa ei luba varastada, näitab, et sa hoolid temast.

Ning siis vanem käib noorema käest ähvarduste ja lubadustega tema põrsaraha nuiamas, kuni väike totu annabki. Kuna noorem veel üksi poes ei käi, olen tema nn põrsaseisu üles kirjutanud ja iga nädal leian, et sealt on ka puudu.

Nagu oma rahakoti, nii saad ka noorema põrsa silma alt ära panna, et kiusatust ei tekiks.
Kui põrsast on raha puudu, siis maksab oma nädalarahast kõigepealt vennale tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 20:23; 23.01 20:40; 23.01 21:08; 23.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid ta on hea kaupleja ja rõhub alati kaardile “sa ei hooli minust, ma lähen kodust ära, keegi ei hooli minust” Nutab kõva häälega ja kohe nii, et ma konkreetselt näen, et tal on hetkel lausa valus ja ta on maailmas nii-nii üksinda.
Ja siis mingi hetk murdun, ta lubab, et enam ei tee. Kallistame. Ja mingi perioodi tagant jääb jälle vahele :(.

Vabandan juba ette, aga Su laps on manipulaator.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:38; 23.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui näiteks õhtul lähed head ööd soovima ja olete kahekesi ja küsid, miks sa nii teed, siis mida ta vastab?

Miks-küsimus siin ei aita. Ka see laps, kes muidu räägib usalduslikult, ei oska ise oma varastamist põhjendada.
Meil aitas vestlus sellest, millal ja milleks tal raha vaja on; kinnitus, et võib alati küsida meie käest raha; milline on tema lahendus probleemile, arutlus, kuidas sõbrad ja õpetajad vargasse suhtuma hakkavad.
Aga kõige paremini aitas ikkagi raha(kottide) silma alt ära panemine ja hoiupõrsaste enda kätte võtmine. Samas oli meil justkui hädaabiks, et kodust välja vargile ei läheks, kapi peal väike sendikauss (alla euro sente), mille seisu ma ei kontrollinud.
Varastamine ei lõpe kohe ja kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 20:23; 23.01 20:40; 23.01 21:08; 23.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahakoti ja põrssa peitmine ei ole lahendus. St ajutiselt võid seda loomulikult teha, et ta rohkem varastada ei saaks, aga mis saab, kui sulle järgmisel nädalal helistab lapse õpetaja, et laps varastas klassikaaslase või õpetaja rahakotist raha?

Mina olen püüdnud ikka lapsi tegu-tagajärg meetodiga kasvatada. Varastamise korral peaks see tagajärg siis otse rahaga seonduv olema. Tema taskurahast põrssasse raha tagasi. Mingi töö, millega emalt varastatud raha tagasi teenida vmt. Midagi talle olulist ja isklikku (nutitelefon?) maha müüa. Mingile üritusele mitte kaasavõtmine – sinu piletiraha läks varastatud raha katteks, jne. Eks ise tead, mis asjad talle olulised ja sams rahag seostatavad on.

Ja siiski oleks väga oluline aru saada, mis tegelikult toimub, miks ta seda teeb. Et kui asi ikka lasua haiglaslik on, siis kindlasti spetsialist. Kui lihtsalt nihkes väärtushinnagud, siis ehk tõesti noorsoopolitseiga rääkima? Midagi, mis ta päriselt paika loksutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 20:52; 30.01 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahakoti ja põrssa peitmine ei ole lahendus. St ajutiselt võid seda loomulikult teha, et ta rohkem varastada ei saaks, aga mis saab, kui sulle järgmisel nädalal helistab lapse õpetaja, et laps varastas klassikaaslase või õpetaja rahakotist raha?

Meil oli see üks lapse enda pakutud lahendustest. Koolis raha võtmine oli tema jaoks vargus, mida ta ei tee. Kodust võtmine justkui polnud vargus – oma pere raha ju.
Raha võtmine võib olla tagajärg igapäevasele poes käimise harjumusele. Kui lõpetada pärast kooli poest läbi minemise ja ostmise harjumus, kaob ka vajadus raha võtta. Seega võib raha peitmine anda tulemusi: pole raha, et osta, ei lähe poodi.

Küsimus, miks ta seda teeb, jäigi vastuseta. Ka psühholoog ei raalinud midagi välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 20:23; 23.01 20:40; 23.01 21:08; 23.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka poest läbi käimise harjumus, aga varastama see küll ei aja. Meil on samuti kodus mündipurk aknalaual. Mina loobin sinna rahakotist kõik mündid, kui keegi sealt võtab siis ka ütleb et miks ja millal. Purgis on müntides stabiilselt 50 euro kandis. Vahel loeme koos väiksema lapsega.
Minu lastel on oma nädalaraha, mille saab korraga kätte ja millega majandab ise. Summa on nii palju kui vana on laps. 8-aastane – 8 eurot, 17-aastane – 17 eurot. See ongi puhtalt nänniraha. Kinopiletiks annan ikka raha kui kinno tahab minna või Harju tänavale uisutama vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 15:00; 23.01 21:39; 23.01 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka poest läbi käimise harjumus, aga varastama see küll ei aja

Ma ei teinudki üldistust. Püüdsin välja pakkuda võimalikke põhjuseid ja lahendusi oma kogemustest lähtudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 20:23; 23.01 20:40; 23.01 21:08; 23.01 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ta saab aru, et raha on alati vähe ja soovid suuremad ja asjad kallid. ka täiskasvanutel on nii. ka täiskasvanud peavad koguma ja valima, mida osta ja mida ostmata jätta. täiskasvanud kes võtavad teise rahakotist, saavad karistuse.
oma peres muidugi vangi minekut pole karta. aga kui sa tead, et rahakotis on raha, mille eest tööl süüa osta… ja kui seal seda raha enam pole, on jama. oledki päev läbi söömata.
kas sa pole proovinud näidata, et kui ta on raha võtnud, siis olete järgmine päev söömata. sest läksid poodi, teadsid, et raha on. poes selgus, et selle eest, mis sinna jäi, said vaid leiba osta. ja söötegi leiba. sest nt kaardimakse oli rikkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ka ei sekku, tema meelest on selline järjekindlus ja endale kindlaks jäämine mingis teemas positiivne. Et rääkigu ema mis ta tahab, mees teab ise, mis teda elus edasi viib. Varastamist ta muidugi ei tolereeri, aga soovitas lihtsalt mul rahakotti peitma hakata. Näiteks kui ma määran ekraanikeelu nädalaks pärast vahelejäämist, siis laps läheb nuiab mehe käest ja see laseb end tund aega jutti intensiivselt seebitada, lõpuks annab nõusoleku. Tema meelest on see ok – lapsest saab asja, ta on sihikindel.

soovita mehel lugeda (ja loe ka ise) kaugveri raamatut “meie pole süüdi”, äkki paneb veidi mõtlema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake nüüd selle söömata ja ilma kinopiletita.
Aga kui peres ongi normaalselt raha, et osta alati piisavalt toitu, riideid, tehnikat, sõidetakse kallite autodega jne. Siis ei võta laps seda ju absoluutselt tõsiselt – oled järgmisel päeval söömata …
Kui raha on piisavalt kõigeks ja laps varastab – siis ei ole vargus ikkagi põhjenatud.

Kleptomaania ehk vargustõbi
on haiguslik vastupandamatu tung midagi varastada
on sundkäitumine: inimene ei taha võõrast asja võtta, aga nagu peab seda tegema
on psüühikahäire (nn. ka harjumus-ja impulsihäire)
varastamise juures puudub materiaalse kasu saamise motiiv
varastamisega inimene rahustab ennast ja tasakaalustab oma tundeid
Tavaliselt kirjeldatakse enne tegu pingetõusu ja teo ajal ning vahetult pärast seda rahuldustunnet. Kuigi enamasti tehakse mingeid varjamiskatseid, ei kasutata sugugi kõiki võimalusi. Vargus pannakse toime üksinda, ilma kaasosalisteta. Varastamiste vahel võib inimene väljendada ärevust, ükskõiksust ja süütunnet, kuid see ei takista tegu kordamast.

Kui kleptomaania kohta googeldada, siis jah – ravi on psühhiaatriline.

Küsimusele, miks kleptomaania tekib, ei ole päris ühest vastust leitud. Mitmed uuringud on näidanud, et probleem võib olla seotud serotoniini tasemega ajus (serotoniin on hormoon, mis on vajalik närvisüsteemi normaalseks töötamiseks ning mida nimetatakse ka õnnehormooniks). Osaliselt arvatakse see ka geneetiline olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 15:00; 23.01 21:39; 23.01 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun -tegemist on manipuleeriva lapsega, ema kas on pime või ei taha näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:28; 23.01 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ema on pehmik ja isa on mugav laiskvorst, kes lisaks ei saa asja tõsidusest aru. Tegelikult ema ka ei saa aru, vaid otsib vabandusi oma väikesele pätile. Tegelikult see poiss on teile tõsiselt pähe istunud. See, mis praegu on, on alles köki-möki. 4-5 aasta pärast vaatab teie pere praegusele ajale igatsusega tagasi kui roosilisele õnneajale. Selleks ajaks on teie poeg hakanud varastama ka mujalt kui kodunt. Tarbib narkootikume. Koolis praktiliselt enam ei käi. Ma loodan, et eksin, aga kardan, et mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:16; 23.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge jätke seda pommimise asja ka päris kõrvale. Uurige välja, milleks ta seda raha kasutab. Sellest tulebki alustada. Ainult üks kägu vist on seda soovitanud, aga see on elementaarne.
Mida ta teeb sellega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jube lugeda. 8-aastast õhutate takka ennast iga hinnaga kehtestama? kasvõi varastades su mees peaks tõsiselt mõtlema oma praeguse kasvatuse tagajärgedele.
eelkõige võiksite lapsele selgeks teha, et varast ei saa usaldada. varsti peate oma kodus kõik ära peitma ja luku taha panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena oli ka minul see probleem. Näppasin vanematelt ja koolikaaslastelt ja sugulastelt. Tegemist oli psühholoogilise probleemiga. Väga ma vahele ei jäänud ja seetõttu ei saa ka öelda, et tegemist oleks olnud tähelepanu saamisega. Õnneks kasvasin sellest välja, kui hakkasin lapsena ise raha teenima. Minu puhul oleks omal ajal aidanud vabaaja sisustamine (trenn) ja ühekordne taskuraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Laps varastab minu rahakotist :(, mõistus otsas, mida teha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.