Esileht Pereelu ja suhted lapse heaolu vs enda soovid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: lapse heaolu vs enda soovid

Postitas:

mõtlesin huvi pärast uurida kui palju lähtute teie otsuste tegemisel lapse heaolust ja oma soovidest

tütar 4 a. mul on suvel kuu aega puhkust ja selle aja saan veeta lapsega, ülejäänud suve peaks laps käima 8-17 lasteaias. minu ema elab suvel maal ja heidab väga ette, et miks ma ometi need 2 kuud last tema kätte ei jäta, saaks maal mängida ja värsket õhku, et lapsel on ju seal parem, et ma olen ikka üks isekas ja halb lapsevanem.
lapsele meeldib küll ka lasteaias, aga selge see, et maal oleks rohkem vabadust. teisest küljest hakkaksin teda hirmsasti igatsema, paar nädalat veel ju võiks, aga mitu kuud tundub liiga pikk aeg, mees arvab samuti.
ja nüüd ei teagi, mis siis olulisem, kas lapse heaolu või meie soovid…kui nüüd äärmuslik näide tuua, siis võibolla peaksime üldse lapse ära andma kui soovija saaks paremat elu pakkuda kui meie?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 14:52; 10.08 15:26; 10.08 15:41; 11.08 10:35; 11.08 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sa ju ei tea ka, kas laps tahab olla 2 kuud maal. äkki hakkab ka teid igatsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahune maha, kas ema soovis sinult last ära võtta või sa ei usalda oma ema?
Sina oled 1 kuu puhkusel, mees on 1 kuu puhkusel ja kui ema võtaks lapse enda juurde maale, siis saad ju nädalavahetustel olla lapsega maal koos. Kõik oleneb muidugi kuidas sa ise oma emaga läbi saad ja sundida ei saa. Sinu viimane lause on küll natuke kummaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi kohe AINULT kaks võimalust- laps 2 kuuks vanaema juurde isolatsiooni, ilma kontaktivõimaluseta vanematega või 2 kuud teie kaenlas. Aga kas sa pole kuulnud, et on olemas mingi asi nimega kompromiss? 🙂 Olgu siis 2 nädalat seal kui sina t66tad ja 2 ndl teiega puhkuse ajal. Või 1 nädal, ehk ta rohkem ei tahagi korraga, eriti kui pole varem olnudki nii kaua kodust-emast eemal. Ja kui laps peab käima suvel lasteaias, mis oleks siiski viletsam variant kui vanaema juures maal, miks sa teda siis sinna ei lase, maale st? On seal mingitmoodi lapsele paha või mis põhjusel laps vanaema juures olla ei võiks, eriti kui vanaema ise tahab?
Suve on veel 1 kuu ainult jäänud, ei ole sedagi, mida laps seniajani on teinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 15:03; 10.08 20:54; 11.08 16:28;
To report this post you need to login first.

Miks Sa ainult äärmusest äärmusese mõtled?

Minu kolm last on veetnud suved vanavanemate (nüüd ainult vanaema) juures. See on väärtuslik ja hindamatu osa nende lapsepõlvest. Samas kunagi ei ole olnud see periood 2-3 kuud järjest. Pigem on tegemist kombinatsioonidega – 2 nädalat maal, aga vahepeal nädalavahetusel mõni üritus vanematega, nädal maal ja siis jälle nädal linnas (koos vanaemaga, kes hoiab), oleme ka kahe maa-perioodi vahel lapsi teadlikult koju toonud kasvõi nädalavahetuseks. Ja ka kõige optimistlikum vanaema tahab aeg-ajalt puhata, isegi kui ta praegu seda ette ei oska näha.

Ka lasteaias saab käia perioodide kaupa, suvel pole ka õppetööd ega muud olulist lasteaias. Muide praegu on juba august, panid tähele? Proovige nädalaks vanaema juurde laps jätta, alustage nädalavahetusel koos.

Kui võimalus on olemas, siis ei kujuta ette, et jätaksin lapsed maa-suvest ilma. Või on sul mingi tegelik põhjus, miks last vanaema hoolde ei taha jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:06; 10.08 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on inimesi servast serva. Ühed teevad teemasid, et vanaemad ei hoia lapselapsi, lapsed peavad suvel lasteaia valverühmas olema. Vastukaaluks siis teemaalgataja sugused.
Vanaema juures pole ju ometi range režiimiga koloonia, kus kokkusaamisi ei võimaldata. Nädala sees käite mehega tööl, õhtuti veedate mõnusat kahekesi-aega, käite ehk väljas söömas või seksite õhtuvalges või mida iganes, mida tavaliselt koos lapsega ei tee. Reede õhtul sõidate ka vanaema juurde maale ja veedate nädalavahetuse koos lapse ja vanaemaga.
Kui aga E-R lapsest eemal olla on teie jaoks ka liiga raske, siis vabandust, aga olete kanavanemad ja peaksite selle kallal tööd tegema. Äkki saaksite teise lapse, et pinge ainukese lapse ümbert lõdveneks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:17; 16.08 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 14:52; 10.08 15:26; 10.08 15:41; 11.08 10:35; 11.08 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige jutt naistel siin, miks sa kahe äärmuse vahel valid. Leia kesktee, mis kõigile sobivam, paar nädalat vanaema juures või kolm nädalat, üldiselt on kõik siin juba öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

Aga reede õhtul?
Max vahemaa, mida mina Eestis bussiliinina tean, on sõiduajaga 4 tundi.
Kas hakkad nüüd tõestama, et reedel sugugi ei saa või reedeti buss ei käi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:06; 10.08 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

Aga reede õhtul?
Max vahemaa, mida mina Eestis bussiliinina tean, on sõiduajaga 4 tundi.
Kas hakkad nüüd tõestama, et reedel sugugi ei saa või reedeti buss ei käi?

käib küll reedeti buss, aga sõidab välja tööajal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 14:52; 10.08 15:26; 10.08 15:41; 11.08 10:35; 11.08 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipaljukest kui seda suve järel on, saadad lapse selleks ajaks siis maale.

nagu eelnevad on kirjutanud – ei pea kaheks kuuks saatma, las ta olla seal nädala, võimalik, et ta kauem ei tahagi korraga olla.

Lihtsalt selle pärast, et sina hakkad last igatsema, ei ole küll põhjust last hommikuti lasteaeda tassida, eriti kui on olemas vanaema, kes tahaks last suvel hoida.

Mõnes olukorras sa sead lapse heaolu esikohale, mõnes olukorras teed enda soovide järgi, mõnikord annab minna ka kompromissile, aga niimoodi ahastada pole küll vaja nagu sina teed 🙂

P.S. Lapse ära andmise kohta- lapse heaolu on kõige suurem ikka koos vanematega elades. see, kui sa annaksid ta kuskile rikkasse peresse ära, see ei suurendaks lapse heaolu küll mitte kuidagi.

P.P.S Lapse hoida andmine vanaemale ei ole lapse ära andmine. Las veedavad omavahel aega, kuni see võimalik on. Pubekana laps ehk enam ei taha maale ja vanaema siis enam ei jõua ka ja… praegu just paras aeg lapsel vanaemaga ka veidi olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 16:35; 10.08 18:33; 11.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ümberistumisega suuremas keskuses kuidagi ei saa? Pühapäeva hommikul kl 7 on viimane buss, mis viiks samaks päevaks keskusesse, kust saaksid oma keskusesse ja sealt koju ühe päevaga?

Näita mulle seda imet.

Ise ma elan ka maal, külas, lähimasse keskusesse saan 2x päevas, sealt saan suuremasse linna 9 korda päevas, sealt saan väiksemasse kohta 8 x päevas, sealt saan 6 km taksoga lapseni. Maksab…mõni euro.

Mina elan ka külas, aga buss viib lähimasse keskusesse kaks korda nädalas. Mis me nüüd selle infoga peaks peale hakkama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil puhkust polnud, siis oli mu laps maal ühe nädala tööpäevad ning siis nädalavahetuse ja ühe nädala tööpäeva õhtud meiega (päeval lapsehoidajaga, käidi mere ääre jne), siis teiste vanavanemate juures jälle järgmise nädala tööpäevad. Ei väsinud vanavanemad pikalt lapsega tegelemisest ära, ei olnud lapse jaoks liiga pikk eemalolek ning sai ka ise lapsega suve jooksul oldud. Oma laps oli/on küll rahul, et sai/saab vanavanematega olla (kust see lähedus neil tuleb, kui omaette ei olda, koos vanematega on ikka natuke teine, eriti kui vanavanem ise pakub ja on valmis), suvel vabas õhus ilma pideva üldise(suurema kollektiivi) päevaplaanidest sõltumata olla, lisaks siiski karastus ka ta tervis (palju jalu olemised, ujumised, värksete koduste aedviljade/marjade söömine).
Maale sõitmised ühistranspordiga on mõnes kohas tõesti problemaatiline (meil on ühele maale paremaks läinud, teisele maale on endiselt nigel), aga mõnikord annab siiski uurides midagi välja mõelda. Suvel sõidetakse rohkem, äkki mõni tuttava või sugulasega annab minna (tulla, last transportida, ise võtsin sõbrannasid/tuttavaid peale, kui auto tühjem), vanavanem saab teisel ajal ühistranspordiga lapse ise maale viia/koju tuua (minu vanemad tegid mõnikord nii, kui teisisti meil ei sobinud, sõltub ka vanavanema võimalustest, tervisest jne).
Ma siis suvel arvestasin lapse heaolu (mitte liiga pikalt kodust ära) ja vanavanemate mitte ülekoormamist, aga samas katsusin jätta lapsele ja vanavanematele omad koosolemisevõimalused. Väikesed igatusesed käivad ikka pereliikmete mõningase eemaloleku aja juurde, aga see ei tähenda, et keegi ei võiks eraldi kuskil käija või olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 17:24; 11.08 11:32; 11.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Max vahemaa, mida mina Eestis bussiliinina tean, on sõiduajaga 4 tundi.

Kuressaare-Tartu liin – umbes 6 tundi.
Kuressaarest Narva läheb ilmselt veel kauem…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:48; 10.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd rappige teemaalgatajat, üsna selge on, et kui vanaema nõuab last 2 kuuks “enda kätte”, ei lähtu ju tema mitte lapse vaid enda heaolust. See on ilmselt ainuke lapselaps, vanaema tahab lihtsalt ise, et tal seal maal nunnukas oleks. Saaks end aga tähtsa ja vajalikuna tunda. Suva, et laps äkki vanemaid igatsema hakkab või vanemad last, mis siis, et talle lasteaias meeldib, mina otsustan, et maal on parem ja olgu olla. Üldse, kust tuleb see stereotüüp, et maal on a priori parem? Kõik ei ole maainimesed. Mina pidin ka suvel maal olema lapsepõlves, no ei meeldinud. Meeldib suvel ka Tallinnas olla, pistke nahka mind nüüd.
Mul on ämm samasugune, pressib ja topib end peale meile, lämmatab oma näljase lapsearmastusega, mul on vahel selline tunne, et hea meelega kisuks mul tite käest ja võtaks endale. Elab ka õnneks kaugel ja kui jaole ei pääse, siis vaatab netist, mis ilm meil on, helistab mehele ja kamandab, et minge nüüd kohe õue, päike paistab ja selga pange see ja too beebikesele. Mul on vastik, ausalt. Ta on oma punnitamisega saavutanud selle, et ma kavatsen last temast edaspidi võimalikult eemal hoida. Jah, see on isekas otsus. Aga laps on minu laps, mitte mehe suguvõsa oma. Ka sina otsustad ise, kus sinu laps oma suved veedab, mitte vanaema maalt ei tule kamandama. Kui hakkad last igatsema, siis nii on ja su ema leppigu sellega. Ma ei saa aru, miks mõned naised vanaemaks saades ära keeravad ja hakkavad ette kujutama, et lapselaps neile sünnitatud on. Sinu isekaks nimetamine on muidugi huumorinurk, ei tea, mille poolest ta ise parem on. Ütled vastu, et seda, kus sinu lapsel parem on, otsustad sina, mitte tema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:19; 10.08 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd rappige teemaalgatajat, üsna selge on, et kui vanaema nõuab last 2 kuuks “enda kätte”, ei lähtu ju tema mitte lapse vaid enda heaolust. See on ilmselt ainuke lapselaps, vanaema tahab lihtsalt ise, et tal seal maal nunnukas oleks. Saaks end aga tähtsa ja vajalikuna tunda. Suva, et laps äkki vanemaid igatsema hakkab või vanemad last, mis siis, et talle lasteaias meeldib, mina otsustan, et maal on parem ja olgu olla. Üldse, kust tuleb see stereotüüp, et maal on a priori parem? Kõik ei ole maainimesed. Mina pidin ka suvel maal olema lapsepõlves, no ei meeldinud. Meeldib suvel ka Tallinnas olla, pistke nahka mind nüüd.
Mul on ämm samasugune, pressib ja topib end peale meile, lämmatab oma näljase lapsearmastusega, mul on vahel selline tunne, et hea meelega kisuks mul tite käest ja võtaks endale. Elab ka õnneks kaugel ja kui jaole ei pääse, siis vaatab netist, mis ilm meil on, helistab mehele ja kamandab, et minge nüüd kohe õue, päike paistab ja selga pange see ja too beebikesele. Mul on vastik, ausalt. Ta on oma punnitamisega saavutanud selle, et ma kavatsen last temast edaspidi võimalikult eemal hoida. Jah, see on isekas otsus. Aga laps on minu laps, mitte mehe suguvõsa oma. Ka sina otsustad ise, kus sinu laps oma suved veedab, mitte vanaema maalt ei tule kamandama. Kui hakkad last igatsema, siis nii on ja su ema leppigu sellega. Ma ei saa aru, miks mõned naised vanaemaks saades ära keeravad ja hakkavad ette kujutama, et lapselaps neile sünnitatud on. Sinu isekaks nimetamine on muidugi huumorinurk, ei tea, mille poolest ta ise parem on. Ütled vastu, et seda, kus sinu lapsel parem on, otsustad sina, mitte tema.

Kuule, anna andeks, aga sa oled küll nõme. Isegi väga nõme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 16:35; 10.08 18:33; 11.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, saad lahkesti andeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:19; 10.08 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav et vanaema pakkumist laps maale tuua saab tõlgendada ka nii et “tahab ennast tähtsana tunda”. Ei kujuta küll ette mis suhted neil inimestel endil oma vanemate ja äiade-ämmadega on kui selliseid asju saab välja lugeda. Minu ema näiteks tahab mu lapsi enda juurde nii sageli kui võimalik lihtsalt seepärast et ta armastab neid – ja meid. St ta on hea meelega lastega koos, suvel see ainult ongi ju pikemalt võimalik ja laste teismeliseeas tulevad neil nagunii juba omad tegemised ja sellist koosolemise aega jääb üha vähemaks. Samas teab ta, nelja lapse ema, ise väga hästi mida see lapsed-töö-kodu -koorem tähendab ja tahab, kui vähegi võimalik, ka meile mehega hingamiseaega anda. Meil on ka ema juurde suht pikk maa, aga meil õnneks on auto, nii et pole probleemi. Lastele maal väga meeldib, meile endale ka, kuni mehega suvel tööl oleme sõidame enamvähem igal nädalavahetusel sinna. Puhkused oleme klapitanud nii et mina nt alustan nädal enne, siis olen koos lastega maal, kui mees ka puhkusele jääb, siis sõidame lastega ringi, tavaliselt mahutame sellesse aega ka mõne viiepäevase-nädalase kahekesi-reisi – ja kui mina tööle lähen, on mees veel nädala puhkusel, siis on tema lastega maal, aitab emal üht-teist nö meestetöid teha. Kusjuures lisaks minu lastele on enamvähem suvi läbi maal ka mu õe kaks last ja õe pere ka siis klapitab oma maalolekuid nii et ema ei peaks selle lastekarjaga päris üksi olema – ehkki ta saab suurepäraselt hakkama aga väsitav ju siiski. Näiteks et kui meie oma kahekesi-reisile läheme on õde juba puhhkusel ja selle aja ka maal. Nädalalõppudel on meid seal aga vahel paras kolhoos koos – kõik oleme rahul, meile meeldib lapsepõlvekodus käia ja mul on siiralt hea meel et mu lastel on võimalus kogeda selliseid suvesid. Pole veel kuulnud, et ükski neist oleks pigem tahtnud lasteaeda suvel minna. Helistame õhtuti ju kogu aeg, vahel ikka väiksematel tuleb siis koduigatsus, aga kui siis nädalalõpuks linna toome, hakkab esimesel õhtul jutt, et millal tagasi saab. Ema on osanud neile seal omad kohustused jagada, kes söödab tibusid, kes küülikuid, suurematel igaühel oma peenrajupp, kohe kui linna saavad hakkab muretsemine, et kuidas nende porgandid või herned ikka kasvavad ja kas teised kastavad jne. Mu meelest annab ikka kõike korraldada. Ennekõike ei saa ma aru, miks teemaalgatajal see kahe kuu mure nüüd tekkis, kus sügiseni vavaline kolm nädalat jäänud. Ja teine asi – miks peab kaheks kuuks jutti viima, kui saab ka nädala-paari kaupa jagada neid linnas- ja maalolekuid. Lapsel on lasteaias suvel ju kõigist rühmadest kokku pandud lapsed ja eriti seal midagi ei tehta, päris kindlasti oleks neljasel maal põnevust ja avastamist rohkem, rääkimata sellest, et vanaemaga saaks siis ka side tekkida, mis on lapse elus sama oluline kui side vanematega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

Huvitav, et perekoolis on alati palju inimesi, kes elavad erinevates Eesti servades ja üksteisest kaugel. Tallinn versus Misso? Kas või miks kolitakse püsivalt hästi kaugele elama, kui tegelikult tunnistatakse, et vanavanemate lähedus on lastele oluline? Kas keegi tahab tõesti samasugust olukorda tulevikus oma lastega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 20:31; 11.08 10:57; 11.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 18.19 on lihtsalt esmakordne emme, kelle meelest tema peab olema lapsele ainuke maailmas (no kui jutt on titest, siis on see loomulik ka), kes ei saa titte kellelgi kätte isegi hoida anda. Nähtud küllalt selliseid. Ehk jõuab natuke areneda ja eriti hästi aitab, kui veel mõni laps saada. Ülejäänu jutt on pehmelt 6eldes empaatiavõimetu ja teemast m66da, aga las elab ennast välja.

Kui see minek niiiii vaevaline on, siis vaevalt et vanaema ka väga tihti teie juures käib, seega korraga ja pikemalt maal olla on ehk nende lapselapse-vanaema suhete jaoks päris hea, t66ajal ju nagunii ei saa. Eks kõik oleneb ka üleüldistest suhetest peres. Kui sul on praegu puhkus, mine siis ise ka maale kasvõi mõneks päevaks (ons ta ema või ämm, ei tea), siis ei pea laps sind igatsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 15:03; 10.08 20:54; 11.08 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga laps on minu laps, mitte mehe suguvõsa oma.

Aga mehel polnud selle lapsega siis midagi pistmist? Täitsa sinu eostatud ja sünnitatud ja kohe ainult sinu laps ongi?
Mis siis mehe (ja tema sugulaste) panus või roll selle lapse elus on?
Peaasi, et raha annaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:48; 10.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga reede õhtul?
Max vahemaa, mida mina Eestis bussiliinina tean, on sõiduajaga 4 tundi.
Kas hakkad nüüd tõestama, et reedel sugugi ei saa või reedeti buss ei käi?

Ohjummel. Sa arvad, et suvalise Eesti kahe punkti vahel on bussiühendus olemas? Tead, ei ole. Selleks, et liikuda ühistranspordiga näiteks Tartust Hagerisse liigud sa kõigepealt bussi või rongiga Tallinnasse. Sealt järgmise rongi või bussiga Kohilasse. Ja lõpuks järgmise bussiga Hagerisse. Reaalne teema ühel mu tuttaval, kes nii liikuma peab. Ja lisa siia nüüd veel see, et algpunkt pole Tartu, aga näiteks Taevaskoja? 🙂
Või näiteks selleks, et liikuda Kuusalust Taevaskotta liigud kõigepealt bussiga Tallinna. Teisega Tartu ja lõpuks kolmandaga Taevaskotta.

Ja kui ükskord päevas liikuvat bussi võtta, siis võtsin Eesti kaardilt esimese juhusliku koha Kagu-Eestis ja proovisin peatus.ee lehe abil ja oligi ainult üks kord päevas võimalik sinna saada! http://peatus.ee/#route_search;A33385;30358
Ja kui nüüd vanemad elavad Tallinnas, vanaema Ahunapalus (näite, pole aimugi, kus teemalgataja ja ta ema elavad, see kohanimi jäi ka eismest korda elus juhuslikult kaarditl ette), siis reedel kohe kuidagi ei jõua. Selleks, et Tartusse reedeks bussile jõuda, peaks Tallinnast startima kolmese bussiga. Mis pole tööinimesele loomulikult võimalik.

Teemalgataja, mina sinu asemel ei viiks last kogu selleks ajaks, aga näiteks nädalake ju võiks? Selleks aastaks soovitus juba hilja, aga äkki annaks järgmiseks aastaks planeerida nii, et laps jaanipäevani lasteias, siis pühadeks koos vanaema juurde, peale pühi teie tagasi, laps jääb sinna. Nädala-1.5 pärast hakkab emal puhkus, toob lapse ära, kaks nädalat hiljat hiljem isal puhkus, kaks nädalat puhkate kõik koos. Siis läheb ema tööle, isa puhkus jätkub veel kaks nädalat (seks ajaks on juba augusti keskpaik) Ja siis võib lapse viia veel nädalaks-kaheks vanaema juurde ja siis on september käes. Saaks laps puhata rohkem, aga samas ei ole pikalt eemal teist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et perekoolis on alati palju inimesi, kes elavad erinevates Eesti servades ja üksteisest kaugel. Tallinn versus Misso? Kas või miks kolitakse püsivalt hästi kaugele elama, kui tegelikult tunnistatakse, et vanavanemate lähedus on lastele oluline? Kas keegi tahab tõesti samasugust olukorda tulevikus oma lastega?

Eh. Tead, noored lähevad õppima. Nätieks Tartusse. Ja vanemad elavad siis võibolla seal Hageris, mille eelpool näiteks tõin. Ei ole ju nii raske ette kujutada, et suvalises Eesti punktis kasvanud noor võib soovida minna õppima Tartu Ülikooli või Põllumajandusülikooli või hoopis TTÜsse või Kunstiakadeemiasse (mis sest, et vanemad elavad seal Ahunapalus, mille enne näiteks tõin).

Ja väga paljud noored leiavad endale kaaslase kellega peret luua just õpingute ajal. No paraku on see nii ja pole midagi parata, kui siis kaaslase vanemad on hoopis teises suunas. Mõlemale vanavanemale ligidale elama nad lõpuks ikka ei saa. Ja nii kujunebki see, et noor pere elab Tartus ja vanavanemad kuskil Raplamaal näiteks. Või noor pere elab Tallinnas, aga vanavanemad endiselt kuskil Kagu-Eestis. Ei, seda ei tehta meelega, nii lihtsalt kujuneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna järgmise suveni on veel aega, siis mina alustaksin hoopis sellest, et teeksin ära juhiloa ja hakkaksin uurima võimalusi mingi odavamapoolse või vähenõudliku auto ostuks. Ees on ootamas hulk suvesid ja edaspidi ka koolivaheaegu – kui bussiga pole võimalik, siis tuleb tekitada teistsugune võimalus. Lapse kasvades tuleb nagunii juurde neid käike ja üritusi, kus autoga on palju lihtsam käia kui bussi või sõpradega. Käimatajätmine pole ka lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt mainiks, et Su pealkiri on valesti pandud. Sa eeldad justkui automaatselt, et 2 kuud maalolekut koos vanaemaga on automaatselt lapse heaoluks tähtis. Ning et sinu enda soov on last õhtuti natukene näha (sest tegelikult olete ju enamuse ajast eraldi- sina tööl, tema lasteaias).

Kui laps alles 4-a on ja vanaema kaugel, siis ilmselt ta eriti hästi oma lapselast ei tunnegi, ja kui on ainuke lapselaps, siis ei pruugi lastendus tal üldsegi käpas olla. Nii ongi vanaemal hõlpus visata, et toodagu laps temale 2 kuuks hoida.

Mina arvan, et maks. ühe nädala on see vanaema tegelikkuses nõus 4-aastast kantseldama, siis helistab ise ja küsib, et millal järele tulete. Sest 4-a hoidmine pikad päevad on päris väsitav; eriti sellele, kes seda igapäevaselt ei tee. Esimesed päevad on neil kindlasti toredad- vanaema püüab lapselapsele igati toredat maalolemist tekitada, küpsetab kooki, loevad raamatut, käivad jalutamas jne. Ent nii umbes 3.päeval hakkab lapsel igav, tekib koduigatsus, vanaemal jällegi on väsimus peal kogu aeg neljasele tegevuste väljamõtlemisest. Neljane on selline vanus ka, kus last veel omapäi küla peale eakaaslaste seltsi otsima ikka ei saada. Pakun, et umbes säherdune see tegelikkus seal maal olema hakkaks.

Mina, arvestades vanaema vähest kogemust lastelastega, samuti lapse vanust ja sinu enda soovi lapsest mitte liiga palju eemal olla, soovitan lapse viia vanaema juurde kuni üheks nädalaks. Sellest piisab täiesti. See on just sihuke imemõnus aeg, et oma paarisuhet turgutada, kahekesi koos õhtuti veinitada ja filme vaadata; samal ajal saab laps natuke vaheldust ja teistmoodi, s.o maaelu maitsta ning vanaemaga suhteid luua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

või seksite õhtuvalges või mida iganes, mida tavaliselt koos lapsega ei tee.

Vahel nagu teed (seksid) koos lapsega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 04:34; 11.08 04:44; 16.08 11:34; 16.08 11:38; 16.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

Huvitav, et perekoolis on alati palju inimesi, kes elavad erinevates Eesti servades ja üksteisest kaugel. Tallinn versus Misso? Kas või miks kolitakse püsivalt hästi kaugele elama, kui tegelikult tunnistatakse, et vanavanemate lähedus on lastele oluline? Kas keegi tahab tõesti samasugust olukorda tulevikus oma lastega?

Jah, see “teise Eesti serva” pidev mainimine on tõesti ülilevinud siin. Mis psneb imestama juttude ja nähtu üle, et Eesti maapiirkonnad surevad välja.
Siin loos kn vähemalt vanaema ehk tugivõrgustik. Tavaline ju on, et teemaalgataja on lastekodulaps ja maailmas ihuüksi (sõbrannasid muidugi lastekodulapsel ei saa olla ja kui ongi, siis neil “on oma pere” või kolisid kõik välismaale).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 04:34; 11.08 04:44; 16.08 11:34; 16.08 11:38; 16.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on kaugel ja bussiühendus kehv, jõuaksime kohale laup. õhtul kell 9 ja pühapäeva hommikul kell 7 peaks juba ära sõitma

rentige siis auto reedest pühapäevani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, minu meelest on see teemaalgataja probleem ülikummaline. Kuidas on see üldse võimalik, et ei saa organiseeritud näiteks nii, et 1 kuu emaga, kui sel puhkus, 1 kuu vanaemaga ja siis 1 kuu lasteaias?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, minu meelest on see teemaalgataja probleem ülikummaline. Kuidas on see üldse võimalik, et ei saa organiseeritud näiteks nii, et 1 kuu emaga, kui sel puhkus, 1 kuu vanaemaga ja siis 1 kuu lasteaias?

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 14:52; 10.08 15:26; 10.08 15:41; 11.08 10:35; 11.08 19:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted lapse heaolu vs enda soovid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.